Leeuwerik: prima wedstrijd Volleybalkalender Enkel de tweede set Zeges volgen elkaar op Derby der derbies Het pad wordt geëffend Hamse Volleyballiga Thunderballs Berlare nodigt uit Te weinig samenspel 26 - 27.11.1992 - De Voorpost VOLLEYBAL Tweede provinciale dames VC Berlare 3 Kieldrecht 0 (15-9,15-5,15-7) heeft in de heenronde alleen nog het Een vrij gemakkelijke wedstrijd voor de ervaringrijke Kruibeke te bekampen. In- thuisploeg. Het niveau in de tweede pro- geval van verlies is de strijd opnieuw vinciale is heel wat afgezwakte tegenover open voor de titel en ingeval van winst is verleden seizoen. Berlare dat momenteel het pad bezaaid met rozen en de meisjes met twee punten voorsprong op de eer- moeten alleen dan nog opletten voor de Jeugdvolleybal. De meisjes-kadetten van Aaigem in druk overleg met de ste plaats in de rangschikking troont eventuele doornen. trainer (da) HuisFA' Heren Eerste provinciale 28.11 - 18.00 u Kangoeroes Aalst - Evergem 28.11 - 20 00 u Borsbeke - Adec Dendermonde 2811 - 20.00 u.: Thunderballs Berlare - Ninove 28.11 - 20.00 u.: Juvenes Zele - Wachtebeke Tweede provinciale B 28.11 - 16.30: Modema Lebbeke - Meerbeke 28.11 - 18 00 u.: Leeuwerik Lede - Erembodegem Derde provinciale B 28.11 - 15.30 u.: Deinze - V.K. Aalst 28.11 - 17.45 u.: Ename - VD Oudegem Dames Eerste provinciale 29.11 -19.00 u.: VC Oudegem - ATB St-Niktaas Tweede provinciale A 28.11 -20.00 u.: VC Berlare - Heboevoc Kruibeke 28.11 - 18.00 u.. Waarschoot - Real Testa Lokeren 28 11 - 16.45 u.. Beervelde - Madavoc Hamme Tweede provinciale B 28.11 - 18.00 u Kangoeroes Aalst - Ename 29.11 - 18.00 u Snuffel Grembergen - Scorpio Aaigem Derde provinciale B 28.11 - 15.45 u: Wetteren - Leeuwerik Lede 29.11 - 18.45 u. Modema Lebbeke B - Kruishoutem 29.11 - 18.45 u Modema Lebbeke A - Herzele Jeugd Jongens kadetten 28.11 - 14 00 u BI. Hoek Hamme - S. St.-Gillis-Waas Jongens scholieren 28 11 - 16.00 u Blauwen Hoek Hamme - Wachtebeke 28.11 - 14.00 u Thunderballs Berlare - Stekene 28.11 - 17.00 u. Borsbeke - Juvenes Zele Jongens junioren 28.11 - 18.00 u.: BI Hoek Hamme - Thunderballs Berlare 29.11 - 17.30 u Assenede - VC Oudegem Meisjes kadetten 28.11 - 16.00 u.: VC Berlare - Eksaarde Meisjes scholieren 29.11 - 10.30 u St.-Niklaas - Madavoc Hamme 28 11 - 09 30 u Denderhoutem - Biekes Erembodegem 2911 - 14 00 u.: Scorpio Aaigem - Ename 28.11 - 14.00 u.: VC Berlare - Meerbeke 28 11 - 14.00 u.: Geraardsbergen - VC Oudegem Meisjes junioren 28.11 - 17 00 u.: Borsbeke - Snuffel Grembergen 29.11 - 10.30 u Beervelde - VC Oudegem 28.11 - 15.30 u Wetteren - Juvenes Zele 28.11 - 16.00 u.: VC Berlare - Ninove Hamse volleyballiga Heren 29.11 - 09.00 u. BGJG - Hamvoc 29.11 - 09 00 u Bruine Beren - KWB Moerzeke 29.11 -09.00 u.: Hamme Center - Sprinklies 29.11 - 10.30 u.: De Molen - 't Moleken Yes - Zwarte Panters Dames 29.11 -09.00 u.: Bruine Beren - Jef 29.11 - 10.30 u.: Coconut - BGJG ATN - 't Moleken Yes 3 KWB Moerzeke 2 (15-13, 6-15, 2-15,16-10,15-9) Yes dat Jan De Schrijver als trainer heeft aangetrokken ondervond nog wel enige aanpassingmoeilijkheden met het nieu we verdedigingssysteem. In de eerste set kon Yes tot 13-2 uitlopen maar KWB Moerzeke kon op 13-13 op gelijke hoog te komen maar het ging dan nog door de knieën. Afwisselend werden de volgende sets gewonnen zodat de vijfde set op nieuw de beslissing moest brengen. In deze ti-break was Yes de friste ploeg en Moerzeke bezondigde zich teveel aan persoonlijke fouten. Topfloor 3 De Molen 1 (15-10,15-6, 8-15,15-6) Topfloor dat in de vorige wedstrijd tegen Yes van zijn pluimen heeft gelaten, trok met volle moed ten strijde tegen De Mo len. In zijn vertrouwde basisopstelling kon Topfloor de ongeslagen ploeg in bedwang houden in de openingsset. De skore was gelijkopgaand tot 10-10. Een desorganisatie in blokvorming verhin derde dat de deelzege werd binnenge haald. In de tweede set werd er spelgele- genheid gegund aan de reserven, maar deze ingreep viel dit keerfalikant uit. Van enig samenspel was geen sprake zodat de punten maar sporadisch konden ge- skoord worden. In de derde set zagen we in normaal doen verkerend Topfloor. Handige kombinaties werden er uit de mouw geschud en ze leverden dan nog punten op ook, terwijl nu de aanvallen wel konden worden gestopt van De Mo len. Maar ongelukkiglijk verkeek men zich tijdens de vierde set op de opslagen van de tegenstander en deze lieten niets onbenut om deze missers af te straffen. De voorsprong van De Molen was te groot om deze nog te kunnen overbrug gen. Ondanks het verlies kunnen de spe lers van Topfloor terugblikken op een goede prestatie. Hetfeestkomitee van de volleybalver eniging Berlare, Thunderballs en VC-dames organiseert tijdens het weekeinde van 28 en 29 november zijn vierde steakfestijn en dit in de parochiezaal te Berlare. De op brengst van dit eetfestijn gaat inte graal naar de jeugdwerking. Niet min der dan 160 jeugdige speelsters en spelers, die in acht kompetitieploe- gen uitkomen krijgen alzo de finan ciële steun die hen toekomt. Het be stuur en spelers nodigen dan ook alle supporters en sympathisanten uit op dit festijn dat doorgang vindt op zater dag van 19 00 uur tot 23.00 uur en zondagmiddag vanaf 12 uur tot 15.00 uur. Niettegenstaande elke hulp welkom is worden de prijzen demokratisch gehouden. Eerste provinciale heren Th. Berlare 2 Overboelare 3 (7-15,15-10, 6-15,15-6,13-15) Berlare, dat een goede start kende in de kompetitie, heeft nu een terugval te ver werken. Het minder presteren van de ploeg is te wijten aan onvoldoende geza- melijk trainen. De studenten kunnen niet altijd present zijn en in het samenspel is dat te merken op het terrein. Nochtans was de nederlaag in de openingsset te wijten aan de zelfoverschatting. Gelukkig herpakten de gastheren zich in de vol gende set zodat een afgang werd verme den. Maar tijdens de derde set was de cohesie volledig zoek en wanneer de bezoekers in de vierde set even naar adem hapten kon Thunderballs gelijkstel len zodat een vijfde set de beslissing moest brengen. In deze ti-break heeft de meest hom ne ploeg het pleit behaald. Naar de w de verhouding mocht deze weds nochtans geen hinderpaal zijn v thuisploeg, maar de inzet van de g kende geen grenzen en de thuisi zwalpte gedurig. De skore was v lijkopgaand tot 13-13. Maar Overboek won verdiend. 1 Het bestuur tracht nu het evenwicht i herstellen en het onderzoekt de training mogelijkheden van elke speler en ei revanche kan niet uitblijven. Op N ontmoeten de Thunderballs I oud bekende Jan Van Eynde, ex-T derballs. Dames 3e provinciale Leeuwerik Lede 3 Heusden 0 Setstanden: 15-7,15-3,15-8. Een knappe thuisploeg heeft probleem loos de wedstrijd tegen Heusden gewon nen. De bezoekers hadden er wel zin in maar tegen dit Lede was geen kruid gewassen. De Leeuwerik meisjes waren in alle spelonderdelen de betere en zoals ze zondagnamiddag speelden waren ze 2e Provinciale waardig. En daar zijn ze goed op weg voor, maar dan mag er geen wedstrijd meer komen zoals tegen Kruishoutem een die men zo rap mogelijk vergeet. Lede dat in zijn basisteam enke le jongeren heeft opgesteld beschikt nu over een homogeen team. K. Lievens leverde degelijk werk in de aanval en ook An De Smet liet zien wat in haar mars te hebben. Maar het meest in de kijker speelde zich wel Renate Van De Velde. Een goede pas in de handen en prima in de lage verdediging en beschikt tevens over een beste service. Zij worden dan goed omringd door M. De Kimpe - E. Van Den Bossche en Moens om dan zeker niet te vergeten kapitein C. Van Herzele. Lede pakte van bij de start uit met een beste opslag waar de bezoeksters niet altijd raad mee wisten. Aan het net zorg de E. Van Den Bossche voor de afwer king en ook Lievens liet zich gelden in de aanval. Leeuwerik sloeg dadelijk een kloof 9-2 en Heusden zou er niet meer in slagen terug te komen. In de tweede set was het verschil nog duidelijker en de bezoeksters kwamen er in deze set nog nauwelijks aan te pas. C. Van Herzele legde geregeld aan en Heusden dat wel eens het blok verwaarloosde gaf aan Conny dan de kans.te scoren. Zelfs R. Van de Velde ging haar kans en met succes. De derde set was dan de beste van de bezoekers, waar ze in slaagden na een 5-1 achterstand nog terug te komen tot 5-4. Een tiem-out van de Leedse coach Mark Nijs stelde orde op zaken en de rust keerde weer en Lede kon weer uitlopen tot 9-4 en 13-6. Heusden slaagde er niet meer in nog een vuist te maken. We zagen hier ook een prima vertoon van An De Smet en moch ten ook een paar goede aanvallen van Moens optekenen. Een zege Van Leeu werik Lede waarbij het ganse team mag vermeld worden. Met slechts één verlie- swedstrijd blijft Lede kandidaat voor de kampioenstitel. De volgende wedstrijd is een verplaatsing naar Wetteren waar men zeker de volle buit moet halen. Wordt er gespeeld zoals zaterdag tegen Heusden dan zullen er ook geen proble men zijn. We duimen mee. André volleybal. Kangoeroes Aalst-Geraardsbergen (da) Volleybal. Kangoeroes Aalst-Geraardsbergen (da) Dames 2e provinciale Eerste provinciale heren Adec Dendermonde 3 Beveren 1 (13-15,15-6,15-9,15-10) Adec dat in de beker van Oost-Vlaande- ren gemakkelijk ging winnen op Dender houtem ontvangt nu derde landelijke He- melveerdegem en dit is een te halen kaart zodat de volgende tegenstrever een mooie affiche zou kunnen zijn. Voor wat de kompetitie betreft bekleedt de Den- dermondse ploeg momenteel de derde plaats met drie verlieswedstrijden en dit na het ongenaakbaar Evergem. Met een vierde zege op rij houdt Adec de kansen op een promotie gaaf, hoewel daar mo menteel nog niet aan gedacht wordt. De openingsset was gelijkopgaand, maar in de tweede helft kwam de thuisploeg drie punten achter (8-11). De gastheren slaagden er nog wei in terug gelijk te stellen op 11-11 en 13-13 maar hun krampachtig gedoe viel falikant uit. In de tweede set speelden de lokalen losweg en op een gesapig tempo werd de tegen strever op een hoopje gespeeld. De be zoekers konden dit niet verwerken en ze zochten een zondebok en ze begonnen op de man in de stoel te vitten. Onterecht trouwens. De derde set was een even beeld van de tweede en dit met G. De Mulder in de hoofdrol. De teruggekeerde heeft zich goed aangepast en in de aanval en verdediging trok hij alle aandacht naar zich toe. De bezoekende kapitein kreeg nog wel rood. De vierde set was span nender, maar Adec zette de bezoekende receptie onder druk met de opslagen in de receptie werden de fouten tot het minimaal beperkt, zodat Philip Dhooge de kombinaties uit de mouw kon schud den. zodat de lokale spelers plezier be leefden aan het spel. Ondanks de neder laag in de eerste set kon Adec vrij vlot afstand nemen van de tegenstander en dit na meer dan twee uur spel. De volgende bekerwedstrijd tegen He- melveerdegem zal worden betwist in de sporthal van Oudegem, omdat de getrou we sporthal in Appels bezet is. Suppor ters kijk in onze volgende uitgave voor wat betreft het uur van deze ontmoeting. Buggenhout 0 Snuffel Grembergen 3 Setstanden: 4-15,13-15, 5-15. De wedstrijd tussen de twee topploegen uit de reeks heeft niet gebracht waar de supporters voor gekomen waren. Bug genhout kon in de eerste set het opgeleg de tempo van de bezoekers niet volgen. En Snuffel nam dan ook vlot afstand van de thuisploeg. De tweede set bracht dan de spanning en het vuur in de wedstrijd en Buggenhout had hier uitzicht op set winst. We kregen eerst nog 11 -11 op het bord en ook nog meer spanning met 13-13. De laatste puntjes waren echter voor het leidersteam. In de derde se! werd het dan een rustig meesterschap van Grembergen dat op voorsprong bleef en met 5-15 set en match winst verover de. Voor beide ploegen wacht nog een moei lijke wedstrijd. Voor Buggenhout is dat een verplaatsing naar Zulte, waar de eerste provincialer terug hogerop wl maar dat zeker in tweede provinciale rit op een schoteltje krijgt. Voor Grember gen is dat zondag met het bezoek van Aaigem nog een team uit de top vijf. Andre Derde provinciale dames Jeugdvolleybal. Een gem en Aaigem (da) i uit de kadettenwedstrijd tussen Erembode- In hel Kullureel Centrum van de Minder- broederskerk le Mechelen wordt van 11 tot 13 december een eerste internationale anti quarenbeurs gehouden. Er nemen 34 anti quairs aan de beurs deel. Van 20 november tot en met 14 februari heeft in de ASLK Galerij aan de Kreupe- lenstraat 12 le Brussel een tentoonstelling plaats met als tema 'Van Sirenen en meerminnen'. De tentoonstelling is elke dag te bekijken van 10.00 tot 18.00 uur, behalve op Kerstdag en Nieuwjaar. Op 22 november heeft in de Sint-Elisa- bethkerk van hel Oud-Begijnhof te Gent het tweede begijnhofkoncert plaats. Hel Hongaars topkoor Cantemus onder leiding van Denes Szabo brengt werk van Kodaly. Bartok, Karai, Fischer. Casals, Britten en Thompson. Het koncert vangt aan om 16.00 uur. Moderna Lebbeke B 0 Moderna Lebbeke A 3 (4-15,13-15,11-15) Door het opstarten van een tweede da- mesploeg in kompetitie en dit in derde provinciale stond er dit weekeinde de derby der derbies op het programma. Tijdens de reservewedstrijd zorgde de maturiteit van de A ploeg en de zenuw achtigheid bij de B ploeg dat er vrij vlot een 0-3 op het bord verscheen. Niet de 0-3, want Moderna A bekleedt momen teel de leidersplaats bij de reserven, maar de magere oogst van punten deed pijn 6-15, 2-15 en 2-15). Voor wat de hoofdwedstrijd betreft was het spelbeeld in de eerste set een ware copij van de reserve wedstrijd. De speel sters van de B ploeg gingen kapot van de zenuwen. In een minimum van tijd kon Lebbeke A tot 3-11 uitlopen. Bij een time-out maakte de coach van de B kern zijn speelsters er op attent dat ze beter konden en mede door de inbreng van Hilde Aeyels werd er nu goed meege draaid. Doch de achterstand was te groot om nog een gevaarte kunnen betekenen. Tijdens de tweede set liepen de meet ervaren speelsters weer uit en dit tot 3-8 Door drie vervangingen aan de A kant var het net en deze ingreep bleek een ver zwakking. Door hun risicovolle opslagen kon Moderna B tot 9-9 terugkomen. Ir een spannende eindfase lieten beide teams nu een te genieten schouwspel zien aan de opgekomen supporters. Door de inzet van de speelsters konder Dominique Veyt en Hilde Aeyels hun aan vallen suksesvol afronden en de stand werd 11 -9. Doch de speelsters van deB ploeg kwamen iets tekort om hun collega's van de A ploeg een set af te snoepen... In de derde set kenden hetfi team een goede start. Onmiddellijk werd een 4-0 uitgebouwd om die nadien te vergroten naar 10-4. Door de winstkans begonnen de zenuwen hen opnieuw par ten te spelen en het A team kwam op nieuw opzetten Spelonderbrekingenofl rustte brengen in het zestal baatte nieter de A ploeg won verdiend. Doch diert gezegd dat het jonge Moderna B eer mooi resultaat heeft neergezet tegen po tentiële titelkandidaat.

De Voorpost | 1992 | | pagina 26