20 jaar WTC Sportiva Hamme-Zogge De Kampioenen...De Kampioenen Kopploegen verliezen punten in beide reeksen {Kangoeroes blijft winnen Hamse Zaalvoetballiga Vijfsetter voor Kangoeroesdames Dendermondse Zaalvoetballiga De Voorpost - 27.111992 - 27 olleybal. De dames van Buggen hout speelden tegen Snuffel Grember- Quy) rste provinciale heren igoeroes Aalst 3 irsbeke 1 ,15-10,15-6,15-4) aanhang van Kangoeroes schatte de sen van Borsbeke zeker niet hoog in. n aan zelf overschatting niet mag in werd bewezen in de openings- Kangoeroes de beste ploeg op het 'n liep tot 9-2 uit. Bij een 11 -6 tus- istand zagen de bezoekers de kans ion de kloof te dichten en ze beten ;t in een mogelijke deelzege. Zelfs 14-11 lieten de gasten zich niet gra in en het werd 14-14. Aalst kon de jfste setbal niet benutten en de bezoe- s profiteerden om uit te maken met 15-17. De bezoekers hadden hun beste pijlen verschoten en nu volgde de volledi ge afgang van de Borsbeekse spelers die in de tweede set nog enig weerwerk konden verrichten maar bij de volgende sets was dit zelfs er niet meer bij. Bors beke was duidelijk einde krachten en zeer tevreden met de gewonnen eerste set. De reservewedstrijd werd eveneens overtuigend door Kangoeroes gewonnen met 3-0 en de setstanden waren 15-0, 15-1 en 15-10. De volgende tegenstan der van Kangoeroes is de ongeslagen leider in eerste provinciale. Een span nend duel in het vooruitzicht. 'olleybal. De heren van de Kangoeroes namen het op tegen Borsbeke te) Zaterdagavond werd de wielertoeristen- Met twintig leden werd de club opgestart, leden van Sportiva deden in de omgeving daarvoor 500 deelnemers aan de start club Sportiva uit Hamme-Zogge ontvan- De «drie uren» voor wielertoeristen wer- mee met deze ritten. In 1974 organiseer- 'Ün- gen op het Hamse gemeentehuis. De den toen overal georganiseerd en ook de den ze zelfs soortgelijke rit en kregen Maar na een poosje schrapte men deze aanleiding hier toe was het feit dat deze vereniging twintig jaar geleden werd op gericht. Schepen van sport Frangois de Graef huldigde deze mensen omdat ze al twin tig jaar lang het wielertoerisme in Ham me-Zogge promoten. Er is een periode geweest dat wielerclubs als paddestoe len uit de grond kwamen. Maar een tijd daarna waren er velen al verdwenen. Iets volhouden is vaak een zeer moeilijke opgave. Hij schetste hoe alles groeide en bloeide bij deze vereniging. Het was in 1972 dat de wielertoeristenclub boven de doop vont werd gehouden bij het café van Marcel de Clercq te Hamme-Zogge. Ge zien de café «Sportiva» was verkozen ze als clubnaam ook WTC Sportiva. Een vlag die zeker de lading dekte. De initia tiefnemers waren de huidige voorzitter Guy Michiels en wijlen Jozef de Clercq. Tweede provinciale dames Kangoeroes Aalst 3 Seraardsbergen 2 112-15,15-13,12-15,15-5, 15-11). Seraardsbergen is steeds een moeilijk te tekampen tegenstrever geweest voor de Kangoeroesgirls. Aalst dat de verloren «dstrijd wilde uitwissen met een klin- ende revanche kon in de openingsset an 12-9 voorsprong bijeenspelen Dan Jokte het plots bij de thuisploeg en de oezoeksters walsten over de tegenstan der heen naar de deelzege. Eenzelfde spelbeeld in de tweede set maar nu kon den de gastvrouwen standhouden. De *ee ploegen waren sterk aan elkaar jewaagd en elke set werd hard bevoch- ta. maar er moet telkens een winnaar uit bus komen en tijdens de derde set *as het opnieuw Geraardsbergen dat het Voor de eerste keer dit seizoen mochten de Kampioenen hun klublied zingen. Wanneer men de afgedwongen kansen bekijkt in de match tegen Luttiboys was de zege meer dan verdiend. Een voltalli ge Lutti-ploeg raakte bij de rust niet ver der dan een 1-1 stand met doelpunten van Sertijn en Geeraart(Kamp.). Er werd door de 'zwarte mannen' goed gevoetbald. Hun inspanningen werden dan ook in de eerste helft beloond met nog een doelpunt van Geeraert en De Blieck. Eindstand1-3 Cassiboys-Stamineeken 7-9 Het is menens bij Stamineeken. Als nieuwkomer in de zaterdagreeks zou het wel eens voor een blitz-debuut kunnen zorgen. Carros-Stinnyboys 1-2 Een tweede opeenvolgende nederlaag voor Carros want de scoremachine liet het weer afweten. Bij Stinny Boys daar entegen speelde men met volle inzet en dus doelpunten van Jan Gunther en Kris De Wit. De Leeuwerik-Schuurken 5-7 't Schuurken is een team waarbij ieder een kan scoren en dat werd in deze match bewezen. Cloet-SI. Patrick 3-16 Deze wedstrijd was in feite de eerste reeks niet waardig. Het klasseverschil tussen beide ploegen is té groot. De overdreven cijfers liegen er toch niet om. Vossenhoek-Duivenhoek 3-3 Duivenhoek moet al zijn punten halen uit gelijke spelen. Toch was Peter De Landtsheer opnieuw paraat, maar zelfs hij kon niets forceren. Atletico-Rima 5-3 Een heel bewogen wedstrijd die tijdens het affluiten uit de hand liep. De spelers waren te zenuwachtig, wat voor de ref niet eenvoudig was. Een triest einde met geel voor Van Dender en-rood voor De Wolf. Sp. Geweten-Muskusrat 4-4 Het is waar dat Muskusrat onderaan in de rangschikking niet op,zijn plaats staat. Meer dan verdiend haalde het tegen een sterk team als het Speelse Geweten een 4-4 gelijkspel. Bij Muskusrat goals van Van Steen en Goossens. Noice-Five Stars .n, 2-11 Het spelbeeld had anders kunnen zijn, ware het niet dat Geert Van den Broeck van Noice hetterrein moest verlaten. Ook Frank Van Steenlandt van Five Stars kreeg een gele kaart.^De uitslag liegt er niet om. Met amper vijf spelers tegen de leiders uit tweede geeft geen goede moed. B.Robberech.t-Durmezonen 4-3 De bakkers blijven het goed doen. Door deze zege kunnen ze zich op de vijfde plaats handhaven in tweede. De Maseneir-Electro 2-3 De coach van De Maseneir kon het niet geloven, zó te moeten verliezen, maar ja, ook in voetbal moet men al eens geluk hebben. Sportwereld 2-Snuffel 4-2 Nieuwkomer Christof De Schrijver van Sportwereld 2 liet meteen zijn naam bij de goalgetters noteren. Baraki's-Half Time 11 -3 Het is ongelooflijk hoe Baraki's van week tot week beter begint te voetballen. Nu overrompelde het Half Time met 11 tref fers. Riverdale-Tuitvrienden 2-11 Het doel van Riverdale werd gemakkelijk gevonden door Permentier, De Donder en De Smet van Tuitvrienden. De Ton-Glazen Oerwoud 5-3 De Ton heeft het helemaal niet gemakke lijk gehad met Gl. Oerwoud. Van Moese- ke van 't Oerwoud scoorde alle doelpun ten voor zijn ploeg. Young Boys-Akkerken 7-8 Een spannend Zeels derby, waarin Young Boys één van zijn beste wedstrij den heeft gespeeld. Een gelijkspel ware mooier geweest. Patsy Boys-Bert Boys 2-2 Nu een Lebbeeks derby dat eerlijk werd verdeeld. Vissershof-Atoom 5-3 Of was het Mare De Landtsheer tegen Leon Baert Het waren immers alleen deze twee heren die scoorden... Geelblauw-Politie D'de 16-1 Zonder woorden... Autorama-GI. Oerwoud 2-13 De Glazen Oerwoud-veteranen maakten van de numerieke minderheid van Auto- rama goed gebruik. Autorama kwam slechts met vier spelers opdagen. pleit won. De Kangoeroesdames zagen nu het gevaar in en ze zetten alles op alles om een vijfde set over eventuele winst te laten beslissen. Het werd zelfs een ge makkelijke deelzege met overtuigende cijfers. Aalst gelanceerd ging in de tb- break op hun elan verder en de tegen stander had alle moeite van de wereld om de bordjes in evenwicht te houden. Aalst hield steeds de bovenhand en de zege was dan ook verdiend te noemen alleen al om de nooit aflatende inzet. De reservewedstrijd werd weliswaar met klank verloren door Kangoeroes die ge vreesd zijn in de reeks voor hun sterkte. Het werd zelfs 0-3 voor de bezoeksters en de setstanden waren 11-15, 2-15 en 3-15. one urentochten bi] Sportiva. Want vele leden deden wel de verplaatsing mee, maar bleven aldaar in het café zitten om een kaartje te leggen. Van fietsen was er geen sprake. Dat bracht mede dat men enkel meedeed in de door de club geor ganiseerde ritten. En dat werkte de sa menhorigheid in de hand. Men organis eerde dan tochten naar Namen en de Hoge Venen. Na een poosje besloot men de deelnemers in te delen in verschillen de groepen en die groepen zouden dan hun eigen aangepaste ritten organiseren. In 1982 startte men met een A en B ploeg en in 1985 zou er nog een C ploeg bij komen. Nu kon iedere wielertoerist zijn omloop uitkiezen volgens zijn capacitei ten. In 1987 kwam er zelfs op algemene aanvraag een damesploeg. En in deze vorm bestaat Sportiva nog altijd. De A en B ploegen starten elke zondag te 8.30 uur met een rit van 80 km en de B met iets van 65 a 70 km. De C ploeg die om 9 uur van start gaat doet 50 a 55 kilometer. De dames rijden op vrijdag om 19 uur. De afstand bedraagt hier rond de 30 kilome ter. Af en toe neemt men ook deel aan grote tochten zoals Monschau - St. Niklaas, Luik - Bastenaken - Luik, Ronde van Vlaanderen, Parijs - Roubaix, enz. Dit seizoen zijn er 50 heren en 25 dames aangesloten. Via de jarenlange sponse ring van Multinota Systeems heeft men er voor kunnen zorgen dat de club in een zeer herkenbare uitrusting kan naar bui ten komen. Momenteel bestaat het bestuur uit voor zitter Guy Michiels en Petrus Ydens als ondervoorzitter Financieel medewerker is Albert Heymans. Secretaris en afge vaardigde van de dames is Linda Baert. De andere bestuursleden zijn André De Wilde, Eddy Cornelis en Richard Ydens. Zes leden kregen speciaal bedacht met een badje om hun twintigjarig lidmaat schap van de club. Dat waren Guy Mi chiels (tevens 20 jaar voorzitter) Petrus Ydens, Alfons de Clercq, Pierre Verlackt, Albert Laemers en René Van Hassel. Met een leuke receptie werd deze sa menkomst afgerond. HVC De Smallen-'t Visserstuintje 2-2 Spannende wedstrijd waarin beide ploe gen tot het uiterste gingen. Het waren de bezoekers die de beste start kende en enkele kansjes creëerden onder impuls van Baeyens M„ de beste man op het veld, doch het waren de doelmannen Goeman J. voor de thuisploeg en Philips M. voor de bezoekers die hun netten ongeschonden konden houden tot de rust. Na de rust een betere thuisploeg doch duidelijk gebrek aan afwerking door het falen van de anders zo vlot scorende G. Moens die duidelijk niet in de wedstrijd zat en zelfs nog tegen een gele kaart opliep. De Smalle klom toch op voor sprong via Van Den Bossche D. doch de vreugde was van korte duur aangezien Pennewaert G. al vlug de gelijkmaker op het bord zette. Wanneer iedereen zich reeds verzoende met 1-1 gelijkspel scoorde V.D. Meersche met het hoofd voor de thuisploeg. Tijdens de euforie van de thuisploeg lukte Baeyens M. als nog de verdiende gelijkmaker Sneeuwwitje-Meibos 2-5 Zeer aantrekkelijke wedstrijd van beide ploegen doch met een iets snellere uit voering van de bezoekers die dan ook de zege in de wacht konden slepen. Sneeuwwitje: Troch C., Moerenhout P. (1), Mertens M., Van Lippevelde F., Van Den Abbeele P., Galle T., Matthei P. (1), De Wilde G.. Meibos: De Maeseneer (2), Verhulst J (3), Jacobs H„ Broothaerts, Van Keer S., Bomhals J., Van Keer Y. Uitslagen reeks 1 Sneeuwwitje-Meibos Cosmos-De Beer Avanti 90-Lada Deleu Eendracht-Muskusrat 't Moleken-Polderzicht B Polderzicht A-Caf. Oudegem Ikaros-Club Sport Uitslagen reeks 2 Real Wieze-'t Safken 7-5 Ludwigs Discobar-Real Lebbeke 4-1 ZVK Kleyboys-De Cornerboys 2-0 De Smallen-Visserstuintje 2-2 Torpedo-The Big Boys 2-4 Rijkswacht-Politie Denderm. 6-5 Klassement Reeks 1 1Sneeuwwitje 9 7 2 0 14 2. Meibos 9 6 1 2 14 3. Polderzicht B 8 6 1 1 13 4. Cosmos 9 5 2 2 12 5. LadaDeLeu 8 5 2 1 11 6. Ikaros 8 4 3 1 9 7 Den Beer 9 3 4 2 8 8. Muskusrat 9 3 4 2 8 9 Caf. Oudegem 8 3 4 1 7 10. Club Sport 9 2 4 3 7 11. Wobben 8 3 4 1 7 12. Eendracht 8 1 3 4 6 13. 'tMoleken 8 2 5 1 5 14. Avanti '90 8 2 5 1 5 15. Polderzicht A 8 0 8 0 0 Reeks 2 1Real Lebbeke 2. De Smalle 3. Cornerboys 4. Ludwig's Disco 5. Kleiboys 6. RealWieze 7. Visserstuintje 8. 0. Gemeentehuis 9. Safken 10. The Big Boys 11. Rijkswacht 12. 3 Koningen Schel. 13. Politie 14. Touring Pub 15. Torpedo 6 0 2 14 7 2 0 4 7 2 0 4 6 2 1 13 17 0 2 ■5TR HRMPIE C Jeugdtafeltennistornooi in Hamme. Ook de mikroben waren van de partii (vh) Volleybal. Buggenhout-Grembergen (foto guy) Wielertoerisme. In Hamme werd het 20-jarig bestaan van WTC Sportiva uit Zogge gevierd op het gemeente huis (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 27