Nieuwe gezichten Erwin Feys (A) en Kurt Verleyen (A) Mountain-bike Jean Baeyens, twee op twee Velina wielerfederatie - Cyclocross en Mountain-bike BASKETBALKALENDER 28 - 27.11.1992 - De Voorpost WIELRENNEN Zaterdag in Deftinge In Deftinge kregen de renners een mooie en zeer gevarieerde omloop voorgeschoteld. Men kon wel overal fietsen maar het terrein was heuvelachtig en daardoor kreeg men weinig tijd om te rekupereren zodat de sterksten zich konden uit leven. Een organisatie van de VWF-veldrijden in Zwalm. Dender- mondenaar Freddy De Blieck (xl) VWF-veldrijden in Zwalm. Jerome Wille probeert om zonder 'tuben' over de meet te komen (xl) V.W.F. is een waarborg voor veel sport, renners (84 aan de start) en toeschouwers met prachtwedstrij- den en een bomvolle gelagzaal. D-reeksJerome Wille Met Wille kregen we aan de eindmeet de beste man uit het lot. Waar deze sterke renner de energie vandaan haalt om zo wel zomer als winter steeds paraat te staan, blijft een raadsel. In Deftinge was het voor hem een gedroomde omloop, hoewel het er in het begin niet naar uitzag dat hi) zou winnen. Het was een verras sing voor iedere kenner dat Moerenhout, na één ronde, voorbijkwam met 100 me ter voorsprong, gevolgd door Van Vae- renbergh, Steenssens, Fl. De Clercq en Wille. Alleen Achille Guillaume zou daar bij nog aansluiten. De rest was verloren met daaronder mannen als Herregodts, Doeraene, Stevens en Van Der Linden terwijl we een heroptredende Van Craey- nest als veertiende zagen eindigen. Ook Rolus (16de) mocht zijn eerste prijs af halen. Vooraan verzwakte Moerenhout geens zins en alleen Wille en Van Vaerenbergh slaagden erin om tot bij hem te geraken. Toen sloeg Wille toe en hij ging er alleen vandoor. Moerenhout versloeg Van Vae renbergh nog in de spurt en Guillaume werd knap vierde vóór kampioen Steens sens, De Clercq, Van Audenhove en op de achtste plaats een knappe Kamiel Everaert, die Geert Smet en Freddy De Blieck achter zich hield C-reeksFrans Vermeylen Een meeslepende wedstrijd met als dominante figuur Aimé Michiels, die in een fantastische finale nog nipt ten onder ging tegen Frans Vermeylen, die als een echte Diesel langzaam maar zeker op gang kwam en nipt de bloemen kon binnenrijven. Aimé Michiels forceerde het tempo van in de start en onder zijn druk spatte alles uiteen. Na twee ronden konden we reeds de balans opmaken. Er reden nog slechts een tiental renners binnen een redelijke tijd. De rest kon het dan reeds vergeten. Achter Michiels het trio Verlee, Vermae- ren en een steeds verbeterende kampi oen Sonck. Verderop Simoens, Vermey len en dan De Pessemier, Wauters, De Peuter en een wederoptredende Mario Van Wittenberghe Michiels bleef zonder verzwakken aan de leiding maar Vermey len was tot bij het trio geraakt en ging na een ronde zelfs op zoek naar Michiels terwijl Sonck Verlee en Vermaeren moest laten gaan. Deze renners vochten onder ling een sportief duel uit voor de derde plaats maar toen Verlee in de laatste ronde slipte en viel, lag voor Vermaeren de weg naar de derde plaats wijdopen. VWF-veldrijden in Deftinge. Erwin Feys (A) en Raf Braeckevelt (B) won nen hun reeksen (xl) VWF-veldrijden. In Zwalm werd ook een mountain-bikewedstrijd gere den. Jean Baeyens won voor Peter Meersschout (xl) Vooraan kregen we nog een verrassing in de laatste ronde. Vermeylen geraakte bij Michiels en zette de kroon op het werk door nog te winnen ook. A- en B-reeksenRaf Braeckevelt (B) en Erwin Feys (A) Met Braeckevelt won de beste man uit de wedstrijd. Reeds van in de start nam hij resoluut de leiding en toen een slecht gestarte Willy Moens in tweede stelling kwam kreeg ook hij er geen enkele se- konde af. De dominerende Braeckevelt won knap voor Willy Moens, een fel verbeterende Hoebeke en Noël Maes, die slecht was gestart maar toch nog zesde werd. Van Noël verwachten we, eens hij volledig hersteld is, een schitterende weerwraak en een eerste zege, die hij zo geweldig najaagt. Bij de A-renners kre gen we een fraaie strijd. Waar we een tijdje geloofden dat Luc Ruys eindelijk zijn eerste seizoenszege zou binnenrij ven, schoot hij toch wat te kort om Erwin Feys, die van in de start mee vooraan was, wel even verzwakte maar net niet genoeg, nog te bedreigen. J.M. De Roo werd derde A en een fors verbeterende Michaël Heymans knap vierde. Mountain-bikeJean Baeyens Jean Baeyens die na een knap wegsei- zoen even de fiets opzijzette heeft in Deftinge bewezen dat hij niette veel heeft stilgezeten. Dat kon men overduidelijk zien hoe hij naar het einde toe leider Francis Platteaux remonteerde en nadien zelfs ter plaatse liet en mannen als Wil- lems, Robart, Van De Looch en andere Van Oyens op achterstand fietste. Jean Baeyens, een naam om te onthouden op de weg in 1993 In het begin waren het vooral Platteau, Willems, Van Oyen en Alain Van den Bossche die de leiding namen, maar Van Den Bossche en Franky Van Oyen ver dwenen door pech van het voorplan en Platteau ging er alleen vandoor. Een be resterke Baeyens kwam uit de achter grond opduiken om Platteau nog te ver voegen en in de laatste twee ronden ter plaatse te laten. Zondag in Munkzwalm André Tummeleer had voor een perfekte organisatie en een pracht- omloop gezorgd. Spijtig genoeg kan je het weer niet bestellen. Door de hevige regen was het parcours loodzwaar geworden en moest er een eind gelopen worden. De mas saal opgekomen toeschouwers kregen een prachtige sportnamid- dag aangeboden maar de renners moesten tot het uiterste gaan. Toch waren er weer 74 renners aan de start. D-reeksGeert Smet Met een bliksemstart van Raf Van Eyck leek het erop dat de wedstrijd reeds in een definitieve plooi lag. Raf fietste al vlug 100 meter voor zijn dichtste achter volgers uit. Na drie ronden nog steeds Van Eyck met 100 meter op Van Vaeren bergh, Christophe Surgeon, Frans Meersschout. Dan Wille, Geert Smet en A. Guillaume. Verderop G. Stevens, Moerenhout, Steenssens en Fl. De Clercq. Vervolgens Berlanger, De Blieck, Rolus en Verbraeken. Half-wedstrijd steeds Van Eyck maar Smet fietste Wille en Guillaume los, kwam bij de geloste Meersschout en nadien bij Surgeon en Van Vaerenbergh, om ook die in de steek te laten en tot bij en over Van Eyck te fietsen. Zonder te verzwakken rijfde hij zijn tweede zege binnen vóór Van Eyck en dan Van Vaerenbergh. C-reeksAimé Michiels Zonder één ogenblik te verzwakken fiets te Michiels van in de start tot aan de meet aan de leiding ondanks aanvallen van Verlee, Vermaeren, Sonck en een ver bluffende Tas die echter door pech zijn goede positie zou moeten prijsgeven. Michiels bleef steeds een 80 meter voor de anderen uitfietsen, ook toen Vermey len naar het einde toe de kloof wou dichten, strandde hij op 80 meter terwijl Vermaeren en Verlee tot op de eindstreep vochten voor de derde plaats. Simoens werd knap vijfde, terwijl Sonck, weer verzwakkend naar het einde toe, zelfs nog Wauters moest laten passeren in de laatste meters. Ook goede prestaties van De Pessemier en Herwig Meyer. A- en B-reeksen Raf Braeckevelt (B) en Kurt Verleyen (A) Het kruim van de vrije bonden stond aan de start met Kurt Verleyen, wereldkampi oen der vrije amateurs, de nationale kam pioenen in hun bonden Eddy Wandels en Willy Moens en alle gekende namen die de start namen voor hun vriend en orga nisator, nationaal kampioen bij de a-ren ners, André Tummeleer. Achttien van de 29 gestarten zouden de klus klaren. Door de aanhoudende regen werd de prachti ge omloop een harde dobber en vooral in de weide waar men nu moest bergop lopen vielen er rake klappen. Reeds na één ronde kregen we een kransje leiders, waarin de winnaar diende gezocht De anderen volgden reeds op meer dan 100 meter, Braeckevelt, Verleyen, Annecour, Mettepenningen, met op 20 meter Wan dels, Moens en Hoebeke. Tussen deze kleppers zat de winnaar. Vooraan was het vooral Braeckevelt die de forcing voerde met Kurt Verleyen en een goed volgende Annecour, terwijl Wauters- Moens terrein moesten prijsgeven en Mettepenningen in het bergop lopen be gaf en zelfs nog door Hoebeke werd geremonteerd. Vooraan spitste de strijd zich toe tussen de vijf koplopers want Wandels en Moens bleven op 25 meter hangen en gaven geen meter meer toe. Toen gooide Braeckevelt er de beuk in en eerst begaf Annecour waarna ook Ver leyen zich meter na meter moest verloren geven. Het hek was van de dam en Braeckevelt haalde het met glans op Kurt Verleyen, terwijl Annecour er nog alles moest uitpersen om het duo Moens- Wandels, dat in de slotronde een verbe ten strijd voerde voor de vierde plaats, achter zich te houden. Hoebeke werd knap zesde voor een nog terugkerende Mettepenningen en verderop Wauters, Noël Maes en J.M. De Roo. Mountain-bike Jean Baeyens, twee op twee Het is nu weer bewezen. Voor de moun- tain-bike moet men droge en goed berijd bare omlopen hebben. De gedroomde omloop hier in Zwalm bracht weer het bewijs. Door de regenval werd het veel te zwaar en moest er gelopen worden. Er passeerden amper negen renners de eindmeet. Iemand die daarvan geen last scheen te hebben was Jean Baeyens. hij duldde een paar ronden het gezelschap van Peter Meersschaut maar ging nadien keihard door om onbedreigd te winnen. Ex prof Frankie Van Oyen werd knap derde maar keek toch tegen een forse achterstand aan. Vermelden we nog de knappe prestatie van Raf Van Eyck. Na zijn tweede plaats bij de D-renners startte hij nog bij de mountain-bikers om de wedstrijd te beëindigen op een mooie achtste plaats. Renners opgelet Ter gelegenheid van de cyclo-cross te Beveren op 6 december zal er een cy- clo-cross georganiseerd worden voor de jeugd, de dames en de mecaniciens met start om 13u00. Hiervoor zijn drie pal men en geldprijzen voorzien Na de wed strijden van de C/D om 14u00 en de A/B om 15u00, zal er een Sinterklaasfeest plaats hebben voor de VWF-renners en -supporters. Rond 17u00 zal de Sint zich een gulle weldoener tonen. Kandidaten laten zich inschrijven met naam en ge boortedatum tot 29 november met een bijdrage van 50 fr. Het gebeuren zal plaats hebben in de tent op het terrein van het crossparcours. Alle verdere inlichtingen bij Gerry Steens sens. Volgende wedstrijden Zaterdag 28 novembercyclocross en mountain-bike te Flobecq, Everbeek. Cir cuit van de motocross. Inschrijving kan tine van het circuit. C/D start om 13u30, A/B om 14u30 en mountain-bike om 15u30. 20 strafpunten, 16.000,-fr prij zen. Zondag 29 november in Viane, Geraards- bergen, Kouterstraat, café Klein Frankrijk met F. Van Steerthem als wedstrijdpro motor. C/D start om 14u00, A/B om 15u00. 20 stratpunten, 12.000.-fr Drii- zen. Uitslagen Zaterdag in Deftinge fl- en b-reeksen 1Raf Braeckevelt (B), 2. Willy Moens (B), 3 Adelin Hoebeke (B), 4. erwin Feys (A), 5. Luc Ruys (A). 6. Noël Maes (B), 7. Franky Wauters (B), 8. Jean-Marie De Roo (A), 9. Patrick Pieters (B), 10. Michaël Heymans (A), 11. Hendrik Cornelis (B), 12. Herman Martens (B), 13. Mario De Pauw (A), 14 Jean Van Ongeval (B), 15. Luc Bracke (A), 16. Koen Everaert (A), 17. Peter De Geyter (B), 18. Erwin Van den Driessche (B) C-reeks 1Frans vermeylen, 2. Aimè Mi chiels, 3. Oscar Vermaeren, 4. Patrick Verlee, 5 Gustaaf Sonck, 6. Julien Simoens, 7. Hugo De Pessemier, 8. Jos wauters, 9. Mare De Peuter, 10. Mario Wittenbergh. D-reeks: 1. Jerome Wille, 2. Herman Moerenhout, 3. Victor Van Vaerenbergh, 4. Achille Guillaume, 5. Gerry Steenssens, 6. Florent De Clercq, 7. Jean-Paul Van Audenho ve, 8 Kamiel Everaert, 9. Geert Smet, 10. Freddy De Blieck. Mountain-bike 1 Jean Baeyens, 2. Francis Platteau, 3. Michel Willems, 4. Christophe Surgeon, 5 Peter van de Loock, 6. Franky Verhoeven, 7 Benny Temmerman, 8. Danny Van Oyen, 9. André Van Damme, 10 Geert Dobbelaer Zondag in Zwalm A- en B-reeksen 1 Raf Braeckevelt (B), 2. Kurt Verleyen (A), 3. Patrick Annecour (A), 4 Willy Moens (B), 5. Eddy Wandels (B), 6 Adelin Hoebeke (B), 7. Ronny Mettepennin gen (A), 8. Franky Wauters (B), 9. Noël Maes (B), 10. Jean-Marie De Roo (A), 11Philip De Cock, 12. Johan Bogaert, 13. Hendrik Corne lis, 14. Mario De Pauw, 15. Herman Martens. 16. Luc Bracke, 17. Thierry Laurez, 18. cel Doeraene. C-reeks 1 Aimé Michiels, 2. len, 3. Oscar Vermaeren, 4. Patrick Julien Simoens, 6. Jos wauters, 7. Sonck, 8. Helmuth Tas, 9 Hugo De mier. 10 Herwig De Meyer D-reeks1Geert Smet, 2 Raf Van Victor Van Vaerenbergh, 4. on, 5. Frans Meersschaut, 6. Jerome wille,7. Achille Guillaume, 8. Guy Stevens, 9. Moerenhout, 10. Geny Steenssens Mountain-bike 1Jean Baeyens, 2. Meersschaut, 3. Franky Van Oyen, 4. Meulemeester, 5. Kristof Leroy, 6. Laplasse, 7. Patrick Van Steenbrugge Van Eyck, 9 Jo De Cremer VWF-veldrijden in Deftinge. Frans Vermeylen won de Jerome Wille de D-reeks won (xl) VWF-veldrijden in Zwalm. Aimé Michiels, winnaar van de C-reeks e Geert Smet van de D-reeks (xl) VWF-veldrijden in Zwalm. Kurt Verleyen won de A-reeks terwijl I Braeckevelt de B-reeks won (xl) 1e Nationaal 20.00U. (28.11) Pepinster - G.Y. Aalst 3e Nationaal 20.30u. (28.11) Jong Merksem Panters Baasrode 4e Afdeling A 20.30u. (28.11) Erpe Mere - Aste Kain 4e Afdeling B 20.15u. (28.11) Tielt - Hermes St -Niklaas 11.15u (29.11) Scheppers Mechelen - M Printing Lede 1e Provinciaal 20.00u. (28.11) Hemaco D'monde - Sport. Temse 20.30u (28.11) The Tower Aalst - Ronse 2e Provinciaal 18.00u. (29.11) Zele - Melsele 11.00U. (29.11) Bolas D'monde - Moerzeke 20.30u. (28.11) Eksaarde - Erembodegem 20.15U. (28.11) Assenede - Oendermonde 20.15U. (28.11) Waasland St.Niklaas - Lokeren 16 15u. (2911) Waasmunster - Vlinders Buggenhout 20.30U. (2811) Grembergen - St.Niklase 1e Provinciaal Dames 10.30U. (29.11) Legia Gent - Panters Baasrode

De Voorpost | 1992 | | pagina 28