HK Waasmunster rekent af met konkurrent Kortrijk Leider Heusden net iets te sterk Onrust bij HBC Dendermonde Temse schiet te laat wakker Sterk RDP Lokeren bedreigt leiders Slow-motion Steakfestijn Handbalkalender 30 - 27.11.1992 - De Voorpost HANDBAL Handbal. Squadra Femina-Robuco (foto guy) HK Waasmunster 24 Ap. Kortrijk 18 Het treffen tussen de onverslagen lei- dersploegen HK Waasmunster en Kort rijk werd misschien technisch geen hoogstaande wedstrijd - daarvoor bleek de inzet te belangrijk - maar het talrijke publiek kwam beslist aan zijn trekken dankzij de spankracht die vrijwel besten dig in de wedstrijd bleef. De Westvlamin gen beschikten weliswaar met de Pool Robrcynski over de sterkste speler op het terrein maar eens te meer gaf uitein delijk de bredere en klasrijke HKW-spe- lerskern de doorslag. Coach De Vlieger kan inderdaad pro bleemloos uitpakken met steeds wisse lende opstellingen die de tegenstander bestendig voor nieuwe problemen stelt en het gegeven dat Borgers nauwelijks gebruikt werd in aanval geeft dit duidelijk aan. Toch kon HKW lange tijd geen af stand nemen omdat in de eerste helft heel watkansen werden gemist maar eens aan dit euvel verholpen ging het in de tweede helft van 14-14 naar 19-14. Kortrijk was in die periode weliswaar doelman Krop kwijtgespeeld met een ro de kaart maar de Westvlamingen werden aanvallend gedurende meer dan 10' lam gelegd zodat deze diskwalifikatie weinig of geen invloed had op de wedstrijdont wikkeling. De wedstrijd startte niettemin niet zo schitterend voor de thuisploeg. Kortrijk leidde onmiddellijk met 0-2 en Robrcynski bleef doelman De Grave voor problemen stellen. Het duurde tot de 13e minuut vooraleer HKW voor het eerst aan de leiding kwam (6-5) en vanaf dan moest Kortrijk zich beperken tot aan klampen. Dit lukte hen vooral door hetfeit dat HKW in die eerste helft onzuiver af werkte zodat de rust er kwam met een 12-12 stand via een sterke Ombelets. In de tweede helft - opnieuw met W. De Grave in het doel- plakte men De Meerschman op de Poolse topschutter en na 35' (14-14) moesten de bezoekers definitief afhaken. De HKW-verdediging en doelman De Grave kregen plots vat op de Kortrijkse aanval en o.a. De Bode en De Meerschman zorgden voor 19-14 na 43'. Meteen had HKW de punten binnen want T. De Grave en Desseaux zorgden ervoor dat Kortrijk nog nauwelijks kon naderen. In die laatste periode versierde HKW eindelijk echt uitgespeelde kansen en Borgers en Agneessens zorgden voor een sluitende verdedigingsgordel. Me teen blijft HKW onverslagen samen met topfavoriet Heusden aan de leiding en op 5 december komen de Limburgers naar Belsele. Dat belooft HK Waasmunster: W. De Grave, Pol- fliet, T. De Grave 2, Borgers 1De Clercq, Luypaert 1W. De Groote 4, Agneessens 2, Desseaux 5, Ombelets 3, De Meersch man 4, De Bode 2. Reserven: HK Waasmunster in de ruimte HK Waasmunster 23 Kortrijk 11 Na de zege tegen het op de tweede plaats gerangschikte Kortrijk telt het onversla gen HKW nu al zes punten voorsprong en meteen lijkt het erop dat de jonge Waa- slanders onbedreigd op de titel afsteve nen. Na een knappe start (7-2 na 15') werd er gerust met 12-5. In het begin van de tweede helft konden de bezoekers even de neus aan het venster steken (12-8) maar dan gaf N. Verhelst het sein tot een nieuw offensief. Goossens bleef efficiënt afwerken en doelman Polfliet toonde zich meesterlijk in het op gang brengen van de tegenaanval. HK Waasmunster: Polfliet, W. De Gra ve, Willaerts 1G. De Groote 2, De Clercq 3, P. Verhelst 2, De Wolf, N. Verhelst 1, Goossens 11, Daelman 3, D'Souza. EVA HBC Dendermonde 18 Kortessem 25 Het was een zwaar teleurgestelde secre taris Verleyen die wij zondag aan de telefoon kregen. Het belangrijk punten verlies tegen Kortessem zat hem wel dwars maar het was vooral de houding van sommige spelers die hem stoorde: «Kortessem was mogelijk beter maar de inzet van sommige HBC-spelers was schrijnend klein. De echte winnaarsmen taliteit was verte zoeken en dat het zo niet verder kan is duidelijk. Ik sta volledig achter trainer-coach Weckx en wie dat niet doet moet zijn conclusies trekken. Als sommige basisspelers een gebrek aan maturiteit tentoon spreiden moet het maar met minder klasrijke maar meer gemotiveerde spelers. Volgend weekend zijn we vrij, wij hebben dan de tijd om alles op een rijtje te zetten maar dat er iets dient te veranderen is duidelijk.» Tot daar de teleurgestelde HBC-woordvoerder die zal aandringen op sancties binnen de spelersgroep. Tot de 20e minuut verliep de wedstrijd gelijkopgaand. Langs Van Steen en Van Gucht bleef het 8-9 maar dan volgde een periode van concentratieverlies en hier van maakte Kortessem gebruik om een 8-13 voorsprong op te bouwen aan de rust. Het werd dan 11-16 en nog even kon HBC aandringen (17-20 na 47') maar opnieuw liet de lusteloze verdedi ging steken vallen die deze keer niet konden opgeraapt worden door doelman Van Renterghem. Met deze nederlaag blijft HBC diep in het degradatiedebat gemengd en dat er iets moet gebeuren om HBC er bovenop te brengen lijkt ons duidelijk. HBC Dendermonde: Van Renterghem, Ravijts, Asaert 4, Van den Stock 1San ders, Van Biesen, Van Gucht 4, Hoorel- beke, Wesemael 3, De Mayer 2, De Smedt, Van Steen 4. Reserven: HBC Dendermonde 14 Kortessem 20 Een verdienstelijk HBC diende in de tweede helft de wet van de sterkste te ondergaan. Tot de rust kon Van Beveren zijn ploeg in de wedstrijd houden (8-9) maar in de tweede helft kon o.a. Arijs zijn ploeg niet van de onder gang "redden. HBC Dendermonde: Ravijts1,' Arijs 2, Van Beveren 5, Merckx 1Callaert 1De Lille, Raemdonck, D. Verleyen, L. Van Renterghem 3, Vereecken 2. EVA Heusden 25 Ajax Lebbeke 22 Ajax Lebbeke is er dus niet in geslaagd HK Waasmunster een handje toe te ste ken want co-leider Heusden toonde zich net iets te sterk. Vooral het buitenlandse duo Bakalar- Hracha maakte het verschil, hierbij ge steund door een keiharde verdediging die alles in het werk stelde om een onzekere doelman af te schermen. Verrassend was wel dat Heusden vanaf het beginsi- gnaal opteerde voor een dubbele man dekking op de rechterflank maar hiervan maakte B. Van Ransbeeck dan gebruik om regelmatig te gaan scoren. Jammer kon Berisha geen gebruik maken van de geboden ruimte en ook pivot Vlassenroot werd in deze omstandigheden niet vol doende aangespeeld vond men bij Leb beke. Maar het was vooral het wedstrijdbegin dat Ajax de das omdeed. Het was duide lijk «zoeken» naar een oplossing in ver dediging en het werd 4-1 vooraleer Ajax vat kreeg op de schietkracht van de Lim burgers. Deze kloof bleef vrijwel besten dig op het scorebord al naderde Ajax even tot 6-4 na een kwartier maar aan de rust leidde een toch sterker Heusden opnieuw met 16-12. Ook in de tweede helft kon Ajax enkel aanklampen want telkens men iets naderde - o.a. 17-15 na 36' - kon Heusden opnieuw toeslaan. Een zwakke leiding voor beide ploegen zorgde voor heel wat tijdstraffen en via 20-18 naar 22-18 en 23-21 werd het uiteindelijk 25-22. Niet onverdienstelijk voor Ajax Lebbeke maar Heusden toonde zich toch een ietsje sterker. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, Vlassenroot 1Verlinden 1De Man 2, B. Van Ransbeeck 10, G. De Decker, Van Leugenhage 4, De Hauwere 1Van den Borre, Berisha 1Cristiaens 2. Reserven: Heusden 6 Ajax Lebbeke 32 Tegen een zwak Heusden kon Ajax zijn meesterschap rustig uitdrukken op het scorebord. Na de eerste helft stond er al 4-16 op het scorebord en in de tweede helft speelde Ajax nog nadrukkelijker het spel van kat en muis. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Goos sens, M. Vlassenroot 3, Maesschalk 1, Parmentier 2, De Bruyn 2, De Busschere 2, A. De Man 3, Heyvaert 6, Hiel 8, Cristiaens 1, Pulteau 4 EVA 4e Afdeling 3e Afdeling Middelkerke 22 Attila Temse 18 Alhoewel Temse zwaar gehandicapt op het terrein moest - zonder M. De Clerck en E, Buytaert - tegen Middelkerke zat er meer in dan deze 22-18 nederlaag. De Westvlamingen beschikken met de Ma rokkaan Bovaicha en de Roemeen Periva weliswaar over twee sterke troeven maar Temse stond er tijdens het wedstrijdbe gin nogal apatisch bij en enkel D. Buy taert kon een dam opwerpen tegen de aanrollende aanvalsgolven van de thuis ploeg. Zo werd het 14-7 na 25' en verder dan 15-10 aan de rust geraakte Attila niet. Ook in het eerste gedeelte van de tweede helft klopte het niet in de Waas- landse verdediging die verzuimde tijdig uit te stappen op de Westvlaamse aan vallers en daarbij nog ging kankeren op vermeende fouten bij de anderen. Zo werd het vlug 18-10 en het gebrek aan verstandhouding leidde tot 21-11 als maximum achterstand. Maar dan besefte men dat het zo niet verder kon, men ging gezond agressief verdedigen en in het laatste kwartier ontketende Temse een offensief dat Middelkerke van de wijs bracht. Met tegenaanvallen van De Rijck en C. Van Hoeyweghen werd er aan de achterstand geknaagd en ook P. Buytaert ging scoren met knappe heupworpen maar om de thuisploeg nog echt te gaan bedreigen was het te laat. Temse nader de nog tot 22-18 na een wedstrijd waarin het te laat zijn wedstrijdconcentratie vond. Attila Temse: Van Buyten, De Rijck 2, Heirbaut. Milliau 3. P. Van Hoeyweghen 1, D. Buytaert 5, P. Buytaert 4, Cr. Van Hoeyweghen 3, Vercauteren, Lyssens, Willaert. EVA DB Gent 24 RDP Lokeren 24 Tegen het ongenaakbaar gewaande DB Gent heeft RDP Lokeren veel twijfels weggenomen. De ploeg van trainer W. Van der Borght tapte deze maal uit een heel ander vaatje dan tijdens de voorbije Mechelse 17 Robuco Buggenhout 12 Titelkandidaat Mechelse is erin geslaagd een - vooral tijdens de eerste helft on dermaats - Robuco geen kans te laten. Elk vogeltje zingt weliswaar zoals het gebekt is maar Mechelse maakte een karikatuur van wat handbal eigenlijk is. Snel, attraktief, spectaculair werd door de Maneblussers omgevormd tot ter gend traag, weinig inventief en slaapver wekkend spel. De eerste aanval van de thuisploeg duurde 7' en de op elk punt te tolerante scheidsrechters lieten dit ook later toe. Zo werd het amper 2-2 na 11' maar dan klapte het huisje van Robuco totaal ineen. Het werd 10-2 vooraleer Segers net voor de rust nog eens kon scoren voor de bezoekers. In de tweede helft - die ten andere werd 'gewonnen' door Robuco - tapte de ploeg van coach De Vuyst uit een heel ander vaatje. De gewijzigde defensie hield nu veel beter stand en via de 10-3 ruststand ging het naar 13-7 na 42'. Tien minuten later werd het zelfs 13-9 maar dan kon Mechelse toch nog eens doelman Van Sinay ver slagen Het bleef 14-10 5' voor het einde maar ondertussen was Robuco De Don der kwijt geraakt die zich had gerevan cheerd na een 'aanslag' die onbestraft was gebleven. Het werd uiteindelijk een 17-12 na een wedstrijd waarin Robuco enkel tijdens de tweede helft een aan vaardbaar niveau haalde. Robuco Buggenhout: Van Sinay, Van Moer, De Troch 1De Donder 1Pieters, Trienpont 2, D. Mannaert 4, Segers 3, Van Damme 1, P Mannaert EVA Handbal. Robuco Buggenhout- doelman Dirk Van Sinay kon het tij niet doen keren in de wedstrijd te gen Mechelse (eva) Op zondag 29 november organi seert handbalklub Robuco Buggen hout een groot steakfestijn in de zaal d' Oude Post. Men kan er terecht van 11u30 en 's avonds vanaf 17u00 voor het verorberen van steaks au poivre, provencale en na ture. weken en ontkrachtte hiermee onze uit spraak na de wedstrijd tegen Dender monde waarin wij Lokeren omschreven als een gewone middenmoter in 3e afde ling. Of hoe een ploeg zichzelf kan moti veren In ieder geval tegen leider DB Gent speel de RDP zoals het eigenlijk nog wel kan. Van Hille was er opnieuw bij en doelman Smet greep volop zijn kans. Een zeer verstandig spelend Lokeren stond in die eerste helft nooit achter en enkel Plattee- uw kon voor Gent de schade beperken. Het werd 8-8 na een kwartier en coach Van der Borght plakte H. De Smet op de ex-1e nationaler Het resultaat bleef niet uit want via 11-13 ging Lokeren rusten met een 13-14 voorsprong. Het werd 13-15 na 35' maar een periode van on dertal remde het Lokerse offensief. De thuisploeg raakte voor het eerst op voor sprong bij 16-15 en bij een 23-20 stand 6' voor het einde leek alles voorbij voor de bezoekers Maar de ploeg bleef er duidelijk in geloven en via drie treffers van Van Hille werd nog een bijzonder verdienstelijk 24-24 gelijkspel uit de brand gesleept. Meteen verloor Gent zijn eerste punt en gaf Lokeren aan dat zij wel tot de betere ploegen in 3e afdeling beho ren. Zoveel te beter RDP Lokeren: Smet, Coppens, Verhof- stadt2, Bocklandt 1Versele 4, Verguit 5, De Smet 5, Wellekeris, Jamei 4, Van Hille, Van Bastelaer, Van den Bossche. Reserven: DB Gent 19 RDP Lokeren 14 Na een katastrofale eerste helft (rust 12- 1kon Lokeren zich rehabiliteren in een voortreffelijke tweede periode waarin Van Bastelaer efficiënt afwerkte. RDP Lokeren: Smet, Mertens, Van den Borght, Van Bastelaer 9, Van den Bos sche 3, Vermeiren, Lenaerts 2, Schelf hout, Batens, Bijtebier. EVA HEREN 2e Nationale Zat. 28/11 te 20.15 uur Zat. 28/11 te 20.30 uur 3e Afdeling Zond. 29/11 te 20.00 uur 4e Afdeling Zat. 28/11 te 20.15 uur Zat. 28/11 te 19.15 uur Zond. 29/11 te 15.40 uur Provinciaal Zat. 28/11 te 18.30 uur Zond. 29/11 te 12.00 uur Zat. 28/11 te 20.00 uur DAMES 2e Afdeling Zat. 28/11 te 18.45 uur Zat. 28/11 te 20.45 uur Zond. 29/11 te 19.00 uur Zond. 29/11 te 19.00 uur JEUGD Kadetten Zond. 29/11 te 14.00 uur Zond. 29/11 te 14.00 uur Miniemen Zat. 28/11 te 14.00 uur Zat. 28/11 te 13.30 uur Zat. 28/11 te 16.15 uur Zond. 29/11 te 16.00 uur Zond. 29/11 te 11.00 uur Pupillen Zat. 28/11 te 15.15 uur Ajax Lebbeke - Ransart Loncin - HK Waasmunster R.D.P. Lokeren - Overpelt Robuco Buggenhout - Haachtse At. Temse - Mechelse H.K. Brabo Denderbelle - Middelkerke Berlare - Brabo Denderbelle 2 Hulst - Kosa Aalst Eeklo - Merchtem Robuco Buggenhout - KI. Mechelen Gr. Bijgaarden - Squadra Lebbeke Desselgem - R B. Dendermonde 2 Eeklo - R.B. Dendermonde R.D.P. Lokeren - Desselgem D.B. Gent - H.K. Waasmunster H.K. Waasmunster - H.K. Wijfjes Ajax Lebbeke - D.B. Gent Robuco Buggenhout - Eeklo Desselgem - R.D.P. Lokeren Hulst - H.B.C. Dendermonde Robuco Buggenhout - R.D.P. Lokeren Handbal. Squadra Femina-Robuco (foto guy) Handbal. Squadra Femina-Robuco (foto guy)

De Voorpost | 1992 | | pagina 30