Sven Van Nuffel en Ann Mannaert B2 te Zaffelare AC Lebbeke-atleten aan de slag in Dendermonde Eerste nederlaag voor Brabo Hergroepering Hamse judoclub deed het goed in Evergem Jan en Joris Saerens knap in Wilrijk Osiris Aalst loopt averij op in Heist Senioren - Heren Jeugdhandbal >KO SA De Voorpost - 27.11.1992 - 31 Haachtse 23 Brabo Denderbelle 18 Na een relatief zwakke wedstrijd heeft Brabo Denderbelle zijn eerste nederlaag geleden tegen titelkandidaat Haachtse. De ploeg van trainer-speler M. De Proft kende een totale off-day want nooit bena derden zij het niveau van de voorbije wedstrijden. Na 10' was de wedstrijd eigenlijk al gespeeld. Haachtse leidde dan met 5-1 nadat Brabo heel wat doel kansen had verkwanseld en ook in verde diging mistastte. Het werd 8-2 na het DAMESHANDBAL eerste kwartier en Brabo kon het geduld niet meer opbrengen om via een verzorg de opbouw het tij te doen keren. Aan de rust wees het scorebord 14-7 aan maar dan was het al lang duidelijk dat dit Brabo geen kans maakte. Ook inde tweede helft kon doelman Uyttersprot de meubels niet redden, aanvallend bleef het huilen met de pet op, al dient gezegd dat dat tikkeltje meeval wegbleef bij de afwerking. Het werd 18-12 na 45' en het was enkel naar het wedstrijdeinde toe dat Brabo de achterstand enigszins kon milderen langs D. Van Goethem, de enige die niet in de totale malaise deelde. Zondag wacht Brabo - met het bezoek van Mid- delkerke - opnieuw een zware opdracht. Verliezen zou afhaken betekenen; maar zo ver is het nog niet. Brabo Denderbelle: Uyttersprot, Roe- landt, De Block 2, D. Van Goethem 4, Van Keer 2, Van den Berghe 1Batselier 2, Vinck 1Hertsens 6, De Proft, Van der Poten, Guns. EVA PROVINCIAAL P. Gent 2 15 HK Waasmunster 3 22 HK Waasmunster, voor de eerste maal met Vermeulen, kreeg verrassend veel tegenstand van de thuisploeg waarbij weliswaar enkele spelers van het fanion- team aantraden. Waasmunster leidde na 10' met 0-4 met treffers van N. Loier en G. Maes, maar na 20' had Gent orde op zaken gesteld (5-6). Ook aan de rust moest HKW zich tevreden stellen met de kleinst mogelijke voorsprong (9-10). In de tweede helft zorgden Vermeulen en Van Mele onmiddellijk voor een kloof (11-14) en 10' voor het einde was de wedstrijd in een definitieve plooi geval len. HKW leidde met 12-20 en kon dan rustig de teugels vieren. HK Waasmunster: Segers, Desseaux, K. Loier 3, Thierens 2, Maes 6, N. Loier 4, Van Mele 3, Van Uden 1Vermeulen 3. EVA Hulst 15 Brabo Denderbelle 26 In het Nederlandse Hulst toonde Brabo zich duidelijk de betere ploeg. Na het eerste kwartier stond er al een 3-8 voorsprong op het scorebord en aan de rust leidde een dominerend Denderbelle met 7-13. De tweede helft werd zowat een kopij van het eerste wedstrijdgedeel te. Brabo waarbij iedere speler zijn doel- puntje aanbracht, dreef de voorsprong op tot 10-20 na driekwart wedstrijd om naar het wedstrijdeinde toe de teugels wat te vieren zodat de Zeelanders er met een 15-26 nederlaag vanaf kwame. Brabo Denderbelle: Roelandt, D Van Goethem 3, Mertens 3, Van der Poten 3, Guns 6, Tamineau 1, P. De Smedt 1, Hendrickx 7. EVA Squadra Lebbeke 15 Robuco Buggenhout 9 Met een overwinning in het derby tegen Buggenhout, komt Squadra Lebbeke op nieuw mee aan de leiding. Het onversla gen Haachtse moest zijn meerdere er kennen in RB Dendermonde en meteen tellen wij drie leiders met één nederlaag. Ook Gent speelt nog mee aan de kop van de rangschikking maar dit zou een toe vallige situatie kunnen zijn. Squadra kreeg het nochtans verrassend moeilijk tijdens de eerste helft. Cooreman zorgde weliswaar voor een snelle 2-0 voor- Kadetten P. Gent 15 HK Waasmunster 18 Een experimenterend HKW raakte zo waar 8-1 achter en aan de rust leidde Gent nog altijd met 10-7. In de tweede helft werd dan orde op zaken gezet. HK Waasmunster: Vercauteren, Vap der Ha 2, Van Hoey, Keymolen 1L. De Groote 3, J. Colpaert 4, A. Colpaert 5, Van de Weghe, Draps 3. Miniemen HK Waasmunster 22 Terneuzen 1 Eènrichting waarin de Zeelanders aan de sprong maar dan kon Robuco vooral langs Bouwmeester en De Freyne ge bruik maken van het veelvuldige Leb- beekse balverlies om via 4-3 met 4-5 te gaan leiden na 26'. Ook aan de rust telde Buggenhout nog altijd dat één doelpunt voorsprong (5-6). Maar in het tweede wedstrijdgedeelte sloeg Squadra dan snel toe. Langs Step- pé en Cooeman werd het 10-6 na 40' en het duurde tot de 41e minuut vooraleer Robuco langs De Freyne en Heyvaert de voor de gekwetste goalie Van Nieuwen- huyse Quarin nog eens kon verslagen. Zo rust al met 14-1 in het krijt stonden. HK Waasmunster: Colier, R. Van Hoey 3, Moernaut 3, Permentier 2, Dutré 4, Geeraerts 4, Muller 3, Vermeiren 3. HK Wijfjes 26 Robuco Buggenhout 8 Aan de rust leidde Waasmunster met 12-1Robuco kon in de tweede helft zijn neus aan het venster steken langs Van de Voorde. HK Wijfjes: Van den Berghe, Van Dorse- laer 6, Van der Ha 6, N, De Bode, S. De Bode 3, De Blanger 5, Vercauteren 6, De Wilde, De Lannoy, Ryckaert. Robuco Buggenhout: Van Rossem 2, D. Buggenhout, Van de Voorde 5, Van naderde Buggenhout nog tot 11-8 maar dan sloeg Squadra definitief toe. Het werd 15-8 vooraleer Robuco in de laats te wedstrijdminuten nog eens kon sco ren. Squadra Lebbeke: Quarin, Steppé 2, Van den Broeck, Heuvinck 1Huygens 1 Cooreman 9, Guns 2. Robuco Buggenhout: Verschueren, Bouwmeester 3, Van den Bossche, El leboog, A. Bleyaert, Ilse Heyvaert 2, De Freyne 3, Thomas, Philips 1. EVA BADMINTON Zonder veel problemen was ze in finale C1 terecht gekomen, en met een 11-4 en 11-3 winst stelde ook Isabelle De Meyer uit Ever- gem niet veel voor Met die twee geldige titels op zak loopt Ann Mannaert nu als B 2 met veren shuttles rond in haar sporttas. In de B1 reeks was Peter Hermans van Drive niet aanwezig (begin van de eksamens, mis- J J schien) maar wel Katty Laverge. Alge open weekend nerderin de provinciale En dat gebeurde dus. Die finaleplaats was Na haar tweede plaats op het provinciaal kam- topclub Drive uit St. Gillis-Dendermonde weer voor Van Nuffel meteen voldoende om na pioenschap botste ze te Zaffelare weer op een feestgevierd. Na de eufone op het provinciaal winst te Merchtem en finale op het PK te beteredame. Deze keer was Anneke De Baes kampioenschap waar maar liefst aan 13 van Latem B2 te worden. Maartoch wou hij probe- uit Roeselare met 11-8 en 11-5 beter dan de 22 te spelen finales werd deelgenomen, ren het tomooi van de Rying Shuttles uit Laverge. mochten nu twee B2 spelers worden gehul- Zaffelare op zijn naam te schrijven. Dit weekend nemen A2 Thierry De Decker en ,!9d Na een 11-11 stand in de eerste set brak Van B1 Peter Hermans wel deel aan de vijfde editie Maar eerst nieuws voor de deelnemers aan de Landschoot door tot 15-12. Profiterend van van de Ligakampioenschappen, voorbehou- Van de Voorde, Arijs, Philips, De Rycke ü.a0rlton. uera Jeugdcup. Aanvoerder bij de de verkoudheid van zijn tegenstander putte hij den aan A1, A2, B1 en B2 spelers, die door- -18-iarigen Alain De Pre uit Eeklo won het die zodanig uit, dat de eindscore van 15-6 gaan in de sporthal Endussport, Broeder Fre- tornooi van de Flymg Shuttles door met 15-13 zeker verdiend was. Een van de negen provin- derikstraat 3 te Merksem. en 15-9 te winnen van Raf Daniels uit Ware- ciale kampioenen van Drive is Ann Mannaert. Luc Cleemput den Broeck, S. Aelbrecht, Seymons, N. Van de Voorde 1, De Ridder. Pupillen Izegem 2 HK Waasmunster 16 Een sterk spelend HKW leidde aan de rust met 1-6. gem, en is dus C1 Uit navraag bij Jeugdcuporganisator Van Dae- le bleek dat wie voor de aanvang van de eerste ontmoeting van klassement stijgt niet meer mag deelnemen aan dit provinciaal jeugdcir- JUDO HKW-De Baere T Van Hoev B Van M*»r gezien er reeds twee ontmoetingen Herreweghe 3, T. Van Herreweghe 4, Van Biesen 2, Machiels 2, A. Colpaert 3, |Ve oe Ruysscher, tweede reekshoofd en Van de Vijver, Auman 2, Maes, Van der sven Van Nuffel eerste reekshoofd van Drive Ha D. Zaterdag trok een delegatie van drie ka- versloegen wat uiteindelijk een gelijke het een verrassing die hij niet te boven kwam, detten, van de Hamse judoclub Jitsu stand gaf met drie En Veronique Le- m«CÏmm VroK' Sï'S™ir_deP°uttre kree»'deeerste plaatstoegewe- namen dit tornooi te baat om B2 te worden. EVA Maar niemand had gerekend op de aanwezig heid van gewezen nationaal kampioen Kristof Van Landschoot. Voor Ive De Ruysscher was schoot pas in finale ontmoeten. SNELSCHAATSEN Grote Prijs op het programma stond. zen na twee opmerkelijke overwinnin- Ann Kinders was hier de minst fortuinlij- gen. Ze kreeg die eerste plaats toegewe- ke. Ze moest begeven tegen de latere zen omdat ze het lichtste gewicht had in finalist en ook in de strijd om de derde deze poule, plaats werd na een evenwichtige kamp Nicolas Van Bogaert toonde zich heer en op beslissing de zege aan haar tegen- meester in zijn poule en haalde het met Handbal. Robuco Buggenhout verloor zondag het regionaal damesder by bij Squadra Lebbeke met 15-9 zodat de titel kansen verzwonden zijn (foto dida) Het snelschaatsgebeuren was het voor bije weekend te gast in het ijsstadion van Irta Wilrijk waar de eerste proef van het Driebanentornooi afgewerkt werd. De C-rijders kregen er liefst 100 ronden op de buitenbaan af te werken en de eindze ge ging naar Winoc De Dapper (Kristal lijn) die de 20 kilometer in 38'30" afleg de. Op het podium mochten ook Leen De Hullu (Gent) en Alfons Slenders (Lom mei) plaatsnemen. Vlassenbroek was er vertegenwoordigd met Jan en Joris Sae rens en die lieten zich niet pramen om de strever toegewezen. Gino Willockx moest eveneens de dui men leggen tegen de latere winnaar doch kwam via de herkansingen nog aan een mooie derde plaats. Sofie Geerinckx deed nog iets beter en bereikte de grote finale. Hier moest ze echter de zege laten aan de sterke Yan- drie volle ippons. Ook hij staat eveneens klaar om de stap naar de kadettenreeks te wagen. Kristine Van Cleemput maakte ook korte metten met haar opponenten. Waar zij bijna twee minuten nodig had om in haar tweede wedstrijd te zegevieren, deed zij er in haar eerste wedstrijd en haar derde kOD te doen Dit wreekte zich wel in de nickuyan der Do"ckt uit Deinze- Zii nam kamP amPer tien en vijftien seconden nochtans in ere afscheid van de kadetten over via een schitterende heupworp. slotfase want Jan Saerens viel naar de elfde plaats terug en Joris Saerens mocht zich als dertiende nog reppen om de eerste dame, namelijk Wendy Claes (Wilrijk) voor te blijven. Dirk Daelemans Handbal. Kosa Aalst-Woluwe (da) Handbal. Kosa Aalst-Woluwe (da) KRACHTBAL kategorie met een zilveren plak. Zondag was het dan de beurt aan de miniemen en die waren er vijf aangeduid. Christof Gillet opende hier met twee zege's. Doch werd na een Waza Ari voor sprong nog in extremis verrast. Doch mocht fier zijn over zijn tweede plaats. Veronique Lepoutre begon met verlies, doch hier waren de kandidaten zo aan elkaar gewaagd dat zij onderling elkaar ATLETIEK Kelly Vanderhaeghe tenslotte, wilde ze ker niet onderdoen, en veroverde even eens de eerste plaats met drie opeen volgende overwinningen via mooie wor pen, gevolgd door een perfekte controle op de grond. Een mooiere manier om het jaareinde in te zetten kan men zich in de Hamse judomiddens niet dromen. In eerste afdeling had Osiris weinig te genstand verwacht aan de Noordzeekust en probleemloos kwam men ook 2-5 voor. Heist gooide toen alle complexen overboord en via intercepties van Pollet en rugworpen van Marchand geraakte men via 7-7 aan een 10-9 rust voor sprong. Het werd zelfs 14-10 maar toen begon nen de Aalsterse leiders aan een gewel dige remonte en vooral onder impuls van Eelbode kwam men vervaarlijk naderbij. Bij het eindsignaal stonden er 17-16 cij fers op het scorebord en was de (gevlei de) stunt van Heist een feit. Uitwinst voor Klaverken In diezelfde reeks moest Klaverken op bezoek bij een vertimmerd Hagelstein dat tot halverwege goed meedraaide. Daar na gingen de Mechelse reservisten fy siek onderdoor zodat het voor Van Gucht en Goedgezelschap een koud kunstje was om met 18-27 te zegevieren. Tegen een andere toonaangever Knokke moest Pallieter de sobere maar efficiënte Geert Emanuel langs de kant laten. Dit wreekte zich reeds in de beginfase (2-9 na een kwartier) zodat het niemand verwonder de dat Opstal met zware 9-26 verliescij fers werd gekonfronteerd. Gemeentege- noot Setmar onderschatte een hetero geen Lissewege want halverwege blikten De Cooman en Wauters op een 7-3 voor sprong terug. Nadien vonden de West vlamingen hun tweede adem terug en dit resulteerde alsnog in 9-11 winstcijfers. Botterken de ruimte in Vierhuizen haalde een tweede seizoens zege binnen zodat men zich wellicht ten- koste van Varsenare en Lichtervelde zal kunnen handhaven. Tegen laatstge noemd team kon vooral via de vleugels menige bal onderschept worden en het was vooral Werner Van Zande die zijn maats Marc Van Lier, Werner Brussel mans en Frank De Coninck naar een 15-8 zege sleurde. In derde schakelde Botterken nu ook Buggenhout 2 uit want Hilaire Cooreman, Luc Van Zalen, Stefan Van Damme, Pa trick Windey en Kris Van Der Gucht wa ren een straat (30-12) beter dan Meers man, Roggeman, Cassiman en Goedge zelschap die zich enkel moedig konden verdedigen. Ook de Baasroodse reser- ven mochten juichen en wel met 24-10 tegen Temse dat knielde voor het mees terschap van Dirk Robberechts, Mare Van Oudenhove, Frangois De Bleser, Geert Clinckaert en Mare Allaert. Dirk Daelemans Op de 26ste Grote Prijs van de Stad Dendermonde, veldloopwedstrijden voor heren, georganiseerd door Atletiek- klub Denderland (kern St.-Gillis), was ook een sterke delegatie van AC Lebbeke vertegenwoordigd. Bij de benjamins geboren in '85 eindigde Dieter Van der Straeten als zesde, bij de één jaar oudere benjamins ging de over winning naar Geoffrey Provoost. Stijn Lintermans finishte in deze wedstrijd als zevende. Pieter Nevens, en met hem zijn we bij de jongste pupillen beland, werd zevende. Koen Van der Straeten, tweedejaarspu pil, werd vijfde. Bart Michiels, hij is tweedejaarsminiem, eindigde in de 980 m lange wedstrijd als derde. Bi] de scholieren - eerste- en tweede jaars zetten aan in één wedstrijd - no teerden we een 7de plaats voor Dimitri De Meester, broer Joeri eindigde 16de. Junior Fernand Ongena werd tiende. Bij de veteranen, wedstrijd gewonnen door ion Damian (Baasrode), kwamen een negental AC Lebbeke-atleten aan de start. Hun uitslagen: Gentiel Dienckx (26ste), Gustaaf De Witte (28ste), Wil- fried De Batselier (48ste), Guy Scho- ckaert (56ste), Frans Willems (62ste), Pierre Hauwelaert (65ste), André Ver hulst (69ste), Gilbert Tilburgh (72ste) en Frangois De Smedt (78ste). Bij de seniores, waar Marc Van der Hoe ven (Eendracht Aalst) het zegegebaar mocht maken, finishte Rudy Piessens als vijftiende. Zijn klubgenoten zetten volgende presta ties neer; Geert Stalmans (17de), Filip Cooreman (18de), Kristof Van Damme (34ste), Luc De Boodt (46ste), Paul Tech (53ste) en Patrick Van Rossem (55ste). Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1992 | | pagina 31