Vier Gekroondenfeest 1992 Mensen kunnen helpen geeft een zalig gevoel... Geen vuiltje aan de lucht bij Prior pronostics 4 - 27.111992 - De Voorpost Vervolg van p. 1 Van den Berghe Leo, Leeg Bracht 10, Balegem. Gouden Medaille Leopold II De Smet Georges, Veldekenswegel 13, Lede. Van Melckebeke Etienne, Plaats straat 27, Kerksken. Gouden Medaille in de Kroonorde Werknemer In dienst van de firma Isidoor Nieuwlandt te Aalst: Nieuwlandt Herman, Oude Den- dermondsestwg. 348, Aalst. Werkgevers Breawaeys Laurent, Elenestraat 180, Zottegem. De Clercq Maurice, Stokstraat 22, Lede. Van der Casseyen Roger, Karme lietenstraat 33/5, Geraardsbergen. Zilveren Palmen in de Kroonorde Bury Remain, Edingsesteenweg nXanh^Hil weg 253, Denderwindeke. Van Renterghem Marcel, Blak- meers 101, Affligem. Gouden Palmen in de Kroonorde Werknemers In dienst van de bvba Victor Hol- derbeke te Sint-Lievens-Houtem: De Maeseneire Herman, Houte 55, Balegem. In dienst van de nv E. Rombaut te Hofstade: Scheerlinck Roger, Hoogkouter- baan 34, Haaltert. Werkgever Reyns Maurice, Faliestraat 96, St.- Maria-Oudenhove. Eredeken van de Arbeid Ir. Vermeulen Paul, S. Van der Guchtlaan 12, Aalst. Bijzonder Ereteken van de Beroeps vereniging, Tweede Klasse De Cock Hugo, Brusselbaan 237, De Leenheer Hilaire, Kleinderbeek 4, Nieuwerkerken. Bijzonder Ereteken van de Beroeps- 131, Moerbeke-Viane. De Neef Augustin, Brakelstraat 72, Aalst. Fermon André, Pontweg 33, Haal- vereniging, Eerste Klasse tert. Baeskens Robert, Gote 4, Ophas- Fermon Paul, Dreef 29, Haaltert. selt. Van Neygen Frans, Edingsesteen- Beurms Freddy, Lindestraat 27, Ba- vege m. De Brandt Florian, Perreveld 65, Opwijk. De Loor Georges, Zuidstraat 9, Zottegem. De Vos Petrus, Pollarebaan 7, Ni- nove. De Winter Paul, Ninovestraat 98, Haaltert. Moreels Hendrik, Jeruzalemstraat 43, Erpe-Mere. Nieuwlandt Isidoor, Langestraat 116, Aalst. Van Hove Frans, Boekhoutstraat 9, Affligem. Ster van Kadet van de Arbeid Moreels Hilde, Jeruzalemstraat 43, Mere. Bronzen Erekenteken Laureaat van de Arbeid De Pelseneer Johny, Peperstraat 21, Herzele. De Winne Adhémar, Hauwerzele 53, St. Lievens-Houtem. Foucart Raphael, Dries 142, Hille- gem. Haegeman Christiaan, Nederhas- seltstraat 43, Outer. Moreels Ludwig, Jeruzalemstraat 43, Mere. Gouden Erekenteken Laureaat van de Arbeid Aalst. Ook burgemeester De Maght kweet zich graag van haar taak. De Syndikale Kamer kende opnieuw een eervol 'Vier Gekroondenfeest' (a) Vakantiegenoegens - dianamiddag straat 39, Hofstade. Het Permanent Sekretariaat voor Sociaal Dienstbetoon viert eerste lustrum Vorige week vierde het kwartet van kranige senioren die vjjf jaar terug teverzekering en invaliditeit, De belangloos samen het zogeheten 'Permanent Sekretariaat voor Sociaal meeste vragen kwamen echter in de Dienstbetoon'oprichtten hun eerste lustrum. Oorspronkelijk ontstaan als richting van belastingen, pensioe- de invulling van een antwoord bij enkele gepensioneerden op de vraag'Hoe nen, tewerkstelling, werkloosheids kan ik nuttig bezig blijven', is het sekretariaat voor Sociaal Dienstbetoon uitkering, enz., waaruit het Sekreta- in Aalst een begrip geworden en zelfs ver buiten de grenzen van Aalst. De riaat voor Sociaal Dienstbetoon be- opluchting van degenen voor wie één of ander prangend probleem werd sluit dat er door heel wat openbare opgelost, verschaft echter het viermanschap zoveel voldoening, dat voor diensten nog heel wat zal moeten hen maar één parool geldt: 'Wij zullen doorgaan!'. gedaan worden omtrent het klant vriendelijk zijn naar de mensen toe. Begin november 1987 staken vier alles gratis en zonder voorwaarden. ye'e administrateurs zien zelf de Aalsterse vers gepensioneerden de Wij stellen geen vragen als alleen bomen niff meer m bet administra- i 1 tlPMf aanhnrl Unl Je rlm e,e,L- .,«1 De Freyn Hubert, Lessensestraat 86, Geraardsbergen. Moreels Hendrik, Jeruzalemstraat 43 Mere Van den Bossche Louis, Hette- kring, (Kaai, Erembodegem): dia namiddag over de Floriade (busuit- stap in augustus 1992) en Tyrol met de Koningskastelen, georganiseerd door Vakantiegenoegens Erembo degem. Inkom: 80 fr. Sint-Elooifeest Landelijke Gilde De Landelijke Gilde Erembode gem viert het Sint-Elooifeest op dinsdag 1 december a.s. met de Eu charistie om 9 uur in de O.L. Vrouw-Hemelvaartkerk voor le vende en overleden leden van de Landelijke Gilde. Na een optocht Wij beseffen vaak met ten volle Joq,- voornaamste straten van welk 'n voldoening men ervaart bij Erembodegem volgt het middag- het bieden van 'n helpende hand in maal in het Gerstenhof om 13 uur. vaak moeilijke omstandigheden. Voor inschrijving en inlichtingen De opluchting van degenen voor kan men terecht^ bij Hubert Van wie één of ander prangend pro bleem werd opgelost verschaft ech ter zoveel voldoening dat voor ons allen maar één parool geldt: 'Wij zullen doorgaan',b esloot voorzitter Van Gijseghem in naam van het werkende viertal van het Perma nent Sekretariaat voor Sociaal Dienstbetoon. Hun eerst volgende zitdag is dan ook weer gepland. Op 9 december van 15 tot 16 uur kan men bij hen terecht in het lokaal achter aan de dreef (ingang St. Jo zefsbasisschool) tussen de Kapucij nenkerk en 't Capucientje (hoek St. Jobstraat-Kapucijnenlaan). Voor- afgaandelijke afspraak is niet ver eist. Men kan ook steeds bij de vier wer kende leden terecht: Theo Van Gijseghem, Gustaaf Pa pestraat 55, Aalst, tel. 053/70.04.25 (korrespondentie-adres en bewa ring dossiers); Frans De Haeck, Molendreef 22, Aalst, tel. 053/ 21.68.44: Robert Verhulst, Regels- bruggestraat 42, Aalst, tel. 053/ 21.28.56 en Willy Clotman, Ar- beidstraat 94, Aalst, tel. 053/ 21.65.05. PH koppen bij mekaar om die zee van naar de gegevens die nodig zijn om e iaanboid- Het ,s dan ook vol tijd die toen plotseling lag te wach- de hulpbehoevende te helpen. Wij ®ens et Sekretanaat dringend tijd ten, te kunnen invullen meteen nut- krijgen overal gemeende medewer- er werk gemaakt wordt van het tige bezigheid. Dat zij hierbij heel king. Men doet niet alsof. Helpen orëaniseren van een ombudsdienst wat andere mensen zouden kunnen geeft echter veel voldoening. Vaak e" vereenvoudigen van de admi- bijstaan hebben met hun jarenlange in schrijnende omstandigheden nistratieve formulieren. Elke dienst beroepservaring en inzicht in wet- hebben wij mensen kunnen helpen snoeten kunnen over een om gevingen, besluitvormingen, onder- die in 'een zwart gat' zaten. Dit geeft oudsdienst beschikken die de men- richtingen en reglementeringen een zekere kick. Het heeft zin gege- sen 'n de betrokken dienst wegwijs omtrent de werking van heel wat ven aan onze dagelijkse aktiviteiten maakt en een 'uisterend oor heeft instellingen en diensten, hadden zij als gepensioneerden. Wij konden ^oor eventuele problemen daarom- wel vermoed. Dat echter de nood ons echter van bij de start niet in- hieraan zo groot was, konden zij beelden dat onze aktiviteit zo'n uit- Dat bij de dienstverlening beroep niet vermoeden. breiding zou genomen hebben. Wij wordt gedaan op tal van personen, Zo deden gedurende de voorbije zullen echter doorgaan', evalueer- gespecialiseerd op één of ander ter vijf bestaansjaren van het sekreta- de Theo. rein, spreekt voor zichzelf. Het se- riaat 882 personen beroep op de De lijst van terreinen waar door niorenviertal is dan alle diensten als diensten van Theo Van Gijseghem, mensen hulp gevraagd werd is bij- de stad, RVA, mutualiteiten, syndi- Frans De Haeck, Robert Verhulst zonder lang. Zevenentwintig ver- katen, belastingen, e.a. dankbaar, en Willy Clotman. Volledig be- schillende rubrieken werden onder- dat zij steeds openstaan voor hun langeloos behandelden zij 1.344 schreven, zoals gezinsproblemen, helpende opdracht en steeds posi- dossiers die zij in gunstige zin kon- juridische- en gerechtsproblemen, tief ingesteld zijn en daadwerkelijke den afsluiten. Het grootste gedeelte huur- en verkoopsproblemen, ziek- hulp verstrekken, van de hulpvragende personen (544) komt uit Aalst. Maar ook mensen uit Wetteren, Maasmeche- len, Koksijde, Antwerpen, enz. wis ten hen te vinden. Een lijst van zo'n 85 verschillende steden en gemeen ten geeft een overzicht van waar al deze hulpvragende personen af komstig waren. Meestal is het grootste probleem, het probleem te ontdekken. Men sen lopen verloren in een zwerf tocht door het oerwoud van wetten en reglementeringen. Wij trachten hen te begeleiden in hun soms moeizame weg langsheen instellin gen en diensten allerhande', ver klaarde voorzitter Theo Van Gij seghem. iedereen mag naar ons toe komen. Bij ons worden nooit poli tieke partijkaarten gevraagd of ver plichtingen in om het even welke richting. Mensen met problemen die denken dat wij hen kunnen hel pen zijn bij ons steeds welkom. Dit Aalst. Theo Van Gijseghem, Frans Haeck, Robert Verhulst en Willy Clotman, blij met het eerste lustrum (a) ik eis mijn anderhalf miljoen op via den om de heel eenvoudige reden derstelling gegrond is', de rechter', dat liet een man uit dat hij niet op reglementaire wijze De nv Paris zegt dat bij de kontrole, Den Broeck, Brusselbaan 264, Erembodegem, ook in het Gersten hof, Gerstenstraat 12 Erembode gem of bij Dirk De Boom, Cera, Kerkstraat 15 Erembodegem. Ie dereen is welkom! Kaarting Zaterdag 28 november om 20 uur in café Forum, Keppestraat, Erembo degem: reuze kaarting, 1000 fr. vooruit inleg. Iedereen welkom! Papierophaling Papierophaling te Erembodegem: iedere le woensdag van de maand, dus ook op woensdag 2 december '92. K.V.L.V.-aktiviteiten - Vormingsnamiddag: «Genieten en genietbaar blijven op elke ouder dom» op dinsdag 15 december 1992 in de Crypte te 14 uur. Deze vor- mingsles wordt gegeven door dhr. Geeroms. - Kookles: «Feestelijk koken met varkensvlees» op woensdag 16 de cember 1992 in de Crypte te 19.30u. - Kerstfeest: op zondag 20 decem ber 1992 te 14.30 uur in het Paro chiehuis. Op het programma: wel kom en gebed; koffie met gebak; toespraak over het KVLV jaartema «Werk in de weegschaal» door dhr. Paul Lievens; tijd vooreen gezellige babbel: Jong K vLV zorgt voor ont spanning; smakelijk..., verrassing. Deelname in de kosten: 220 fr. - Voetverzorging: «Kwaaltjes aan de voeten» op woensdag 27 jan. '93 in de Crypte te 19.30 u. Toneelvoorstellingen «Tjjl en Nele» Erembodegem Op vrijdag 27 november en zater dag 28 november, telkens te 20 uur, voert de Erembodegcmsc KWB-to- neelvereniging «Tijïen Nele» in de grote zaal van het Parochiehuis, Termurcnlaan tc Erembodegem, het stuk «Komaan, Kameraad» van Ray Cooncy op in een regie van Tuur Wijns. De inkomprijs be draagt 150 fr. (120 fr. in voorver koop) en 80 fr. voor kinderen tot 12 jaar. Plaatsreservatie is mogelijk op tel. 053/78.34.67 (tussen 17 en 19 uur) Op het programma van K.B.G.- Erembodegem Centrum - K.B.G.-Erembodegem-centrum gaat op dinsdag 15 december '92 naar de kerstmarkt te Aken (Duits land!. Wie interesse heeft of meer inlicntingen wenst, mag schrijven of telefoneren naar A. Galle, Dom Modest Van Asschelaan 25, 9320 pothoudster de lijst in de vuilnis- jbak. De ophaler, zo zegt de nv Paris, elke woensdagTbij de gerechtsdeur- >s een goede bekende van de man Erembodegem, tel. 053/70.37.55. zwaaide met zijn pronostiekformu- 13. 'Het dubbel van zijn deelne- waarder het roze formulier niet in die het anderhalf miljoen claimt. Andere aktiviteiten: lier. De man in kwestie beweerde bij mingsformulier is nooit bij de ge- deomslagzat(erzatenermaartwee Kortom de nv Paris neemt het niet - Hobby: iedere eerste en derde hoog en bij laag dertien 'Prior'-mat- rechtsdeurwaarder terecht geko- in plaats van 3 in). De deurwaarder dat ze in een slecht daglicht wordt donderdag van de maand, chen juist te hebben voorspeld. Is er men', zegt de nv Paris die veron- is daags nadien naar het bewuste gesteld en heeft dan ook een ge- - Danskursus: iedere maandag bedrog in het spel? derstelt dat zij 'gekonfronteerd depot geweest, waar bleek dat de rechtelijk onderzoek aangevraagd, vanaf 14 uur, in de A. V.D. Maele- Prior Pronostics. nv Paris uit de Ge- wordt met een ernstig geval van depothoudster de afrekeningslijst Met Prior Pronostics is er niets aan zaal in de Volkskring. - Voetvcr- raardbergsestraat 244 te Aalst, zegt fraude en dat een gerechtelijk on- niet invulde maar dat overliet aan de hand. zorging: iedere laatste donderdag dat de man niet kan uitbetaald wor- derzoek zal uitwijzen of deze veron- de ophaler. Achteraf wierp de de- van de pare maanden van 13.30 u. tot 14 uur. Benefietmatch Juliane Staels Op zondag 29 november '92 om 15 uur op het terrein van S.K. Erembo degem spelen de handelaars van de Dekenij, Hogeweg tegen de hande laarsvan de Dekenij Dorp een voet balmatch ten voordele van het werk van Juliana Staels en de mensen in Haïti. Inkom: 100 fr. Op het programma van Davids- fonds-Erembodegem Centrum Het Davidsfonds organiseert van 24 oktober tot 13 december 1992. sa men met de Stad Leuven en de K.U. Leuven - Alumni Geologen, een op volger voor de wetenschapsten-! toonstelling «Van Appel tot Atoom». «Van silex tot chip» toont de vele facetten van «alles uit de aarde» als motor voor de evolutie van de sa menleving en de wereld nu: van de silexstenen werktuigen uit de pre historie tot de siliciumchip van de hedendaagse high-techmaatschap- pij», in het complex van «Tentoon stellingen Het Gasthuis. Brusselse- straat 63, Leuven. Zondag 29 november kunnen geïn teresseerde DF-le3en en andere belangstellenden in groep (met ei gen vervoer) deze tentoonstelling bezoeken. De deelnemers vertrek ken om 13 uur aan de O.L. Vrouw Hcmelvaartkerk te Erembodegem. De toegangsprijs voor DF-leden be draagt 120 fr. Groepen (min. 15 personen) betalen slechts 100 fr. Belangstellenden nemen best eerst kontakt op met Joris Taeleman, Kleistraat 93a, Erembodegem, 053/66.30.30 of André De Quick, Heuvel 72a, Erembodegem, 053/ 77.51.05, zodat er naargelang het aantal deelnemers een gegidste rondleiding kan geresereerd wor den. Brailleliga Vergadering: dinsdag 1 december te 13 uur in het Parochiehuis (Bo venzaal rechts). Naailes Dinsdag 1 december tc 19.30 u. in het Parochiehuis (Bovenzaal). Al Anon Vergadering: dinsdag 1 december te 20 uur in het Parochiehuis (wachtzaal). AA-groep «Om Mekaar» Vergadering: woensdag 2 december te 20 uur in het Parochiehuis (bo venzaal) Danskursus Woensdag 2 december tc 20 uur in de grote zaal van het Parochiehuis Kind en Ge/.in Raadpleging: donderdag 3 decem ber tc 18 uur in dc Crypte Aalsterse Wijnmakersgilde Vergadering: vrijdag 4 december te 19.30 u. in de Crypte Play Backwedstrijd Zaterdag 28 november te 19 uur in zaal Dendcrdal Erembodegem: Play Backwedstrijd georganiseerd door Damesbasketbalklub Erem bodegem. Toneel Toneelbond Trcjater van Erembo- degem-Terjoden brengt op 27 en 28 november en 4, 5 en 6 december, telkens om 20 uur in de parochie zaal van Erembodegem-Terjoden, een klucht. Kaarten aan 120 fr. zijn te bclknmen bij de spelers Martine Mallcfroy, Gunther Hauwelaert, Frans Van Dorpe, Carine De Geytcr. Pascale Mallefroy, Leen Van Melckebeke, Kamiel Van Melckebeke, Annie Gccraerts, Daniël Van Cauwen- berghc en Koen Bombaert, of tele fonisch op het nummer 0531 83.01.01

De Voorpost | 1992 | | pagina 4