De Voorpost 27.11.1992 - 7 Aalst. De Toisers organizeerden hun TD in de Meuleschettestraat (a Pas op dat je geen woord zegt Als eerste produktie van het sei- Men 92-93 brengt de Koninklijke :oneelgilde Hoger Op het stuk: 'Pas op dat je geen woord zegt'. Dit toneelspel van Dimitri Frenkel Frank heeft als grondidee dat kon- takt met anderen nodig is om te kunnen leven. Zelfs gebrekkige lontakten zijn beter dan eenzaam- kid. ije idee heeft de auteur uitgewerkt doorheen de belevenissen van een teduwe in haar kontakten met haar kamerhuursters. De schrijver zelf noemt zijn stuk een tomedie, maar lang niet iedereen is iet daarmee eens. Er zit wel een wrange humor in dit nuk en die wrangheid blijft best be iouden. De regie is in handen van Frank Coolacker. De opvoeringen hebben plaats op 27 en 28 november en op 5 en 7 december 1992 om 20 uur en op 22 lovembcr 1992 om 19 uur in de parochiale zaal, Moorselbaan 128 e Aalst. )e toegangsprijs is slechts 150 fr. voor abonnees gratis). [{oorzitting omtrent nieuwe tunnel mn de Boudewijnlaan - Gentse Steenweg - Oude Gentbaan Op maandag 7 december te 20 uur, in de Sint-Annazaal aan Roklijf te Aalst, organiseert CVP Linker oever Aalst een debatavond en 'Hoorzitting omtrent de nieuwe tun nel aan de Boudewijnlaan - Oude Gentbaan - Gentse Steenweg. In leiding wordt gegeven door Dhr. Van Hccke, Districtschef Ministe rie van Openbare Werken, gevolgd door vraagstelling en inbreng van suggesties. Geschenkenbeu rs Op 28 en 29 december heeft in De Klup aan de Zonnestraat 20 te Aalst, de Andere Geschenkenbeurs plaats. Deze organisatie van de Aal- tterse Stcinerschool, presenteert ten breed aanbod van exclusieve geschenken op maat, voor de ko mende feestdagen. Naast klassieke produkten zullen er ook veel speelgoed, edelstenen, oosterse artisanale wandtapijten, juwelen, aardewerk, keramiek, droogbloemen en andere geschenk artikelen worden aangeboden. Vooral veel aandacht gaat uit naar natuurlijke materialen. De beurs is open van 11 tot 20 uur. Er is gelegenheid om het middag maal te gebruiken. Op zondag is er tevens kinderanimatie voorzien. Info: 053/67.04.53. Open Gezin Open Gezin is een door het Minis terie van Volksgezondheid erkende dienst, die zowel gehandikapten ^an alle leeftijden als jongeren die in de bijzondere jeugdopvang te rechtkomen in pleeggezinnen, bij staat. Open Gezin organiseert regelmatig bijeenkomsten in Aalst en zoekt ook pleeggezinnen, die een kindje of gehandicapte in huis willen ne men. De dienst zorgt voor de bege leidingen helpt bij de administratie. Er is voor de pleeggezinnen een financiële vergoeding voorzien. Geïnteresseerden kunnen bellen op nr. 053/21.46.68. Jebron Boekenbeurs Opvrijdag 27 november om 19.30 u. wordt de boekenbeurs 'Tiendaagse yan het Religieuze boek' geopend inde Begijnhofkerk. Silvester Lam- berigts, verantwoordelijke van de uitgeverij Altiora Averbode, zal er een toespraak houden omtrent 'Er varingen van een uitgever van reli gieuze boeken'. De beurs loopt e.m. 6 december. Alle belangrijke uitgeverijen zullen er vertegen woordigd zijn. Ook boeken rond psychologie, relatievoring, sexuali- teit, maatschappelijke en politieke vraagstukken. Ook geschenken en Wereldwinkelprodukten worden te koop aangeboden. De beurs is toegankelijk van maan dag tot vrijdag van 14 tot 20 uur en zaterdagen zondag van 10 tot 12 en van 14 tot 20 uur. Roeidsel-TD Op zaterdag 28 november vanaf 20 uur organiseert AKV Roeidsel een karnaval-TD in de Katholieke Kring, Nieuwstraat te Moorsel. Toegangsprijs in wk. 50 fr. - Kassa: 60 fr. Bierproevers De Objectieve Proefajuinen (OPA) willen meer goede kriek en geuze, op basis van echte Lambiek in de café's zien. OPA wil de cafébazen helpen door verkoopsadressen en verdeelcentra door te spelen. De vereniging wil ook gratis reclame maken voor de café's die échte geuze of kriek in hun assortiment opnertlen. Dit zou dan gebeuren in hun ledenblad. Info: Piet Sierens, tel. nr. 053/ 78.31.14. Jo Röpcke Na twee geslaagde klassieke kon- certen en een lezing door Wet straat-journalist Hugo De Ridder, heeft bbtk-cultuur niemand minder dan Jo Röpcke uitgenodigd om zijn carrière als filmcriticus toe te lich ten. Deze avond gaat door op vrijdag 4 december om 20 uur in 't Volkshuis aan de Houtmarkt 1 te Aalst. Aktief bevallen CGSO-Aalst organiseert in de loka len aan de Cumontstraat 3 te Aalst op 10 zaterdagen, vanaf 28 novem ber om 9 uur, een kursus 'Actief Bevallen'. Zwangere vrouwen, die ongeveer halverwege de zwanger schap zijn (de 25' tot de 32' week) en hun partner, worden er samen ver wacht. In de lessen wordt aandacht besteed aan conditie- en houdings oefeningen, ontspanning- en adem halingstechnieken, massage en ver schillende houdingen voor ontslui tingsweeën en bevalling. Daarnaast worden informatieve gesprekken rond zwangerschap en het eerste kontakt na de geboorte gehouden. Diamontages en video-films illus treren de cursus. Deelname: 3.000 fr. Hierin zijn het gratis ontlenen van boeken en informatiepakket in begrepen. Info: 053/78.75.13. Op stap met VTB Aalst Op zondag 29 november wordt een tocht naar Brussel en Tervuren on dernomen onder de titel 'Van aris- tokratie tot bureaukratie'. Tijdens de voormiddag wordt een wande ling gemaakt doorheen de Leo- poldswijk. Op het programma staat ondermeer: een bezoek aan het koncert Noble, eertijds exclusieve club van de rijke bourgeoisie. In het unieke kader van 'Autoworld' wacht het middagmaal. In het resi dentiële Tervuren worden enkele bezienswaardigheden bezocht. De autocar vertrekt om 9.15 u. aan de Sint-Annazaal te Aalst. Deelne- mingsprijs: 1.250 fr. voor leden en 1.350 fr. voor niet-leden. Op zondag 6 december wordt een natuur-historische tocht door de Ardennen gemaakt. In Spy wordt een bezoek gebracht aan de grot, waar 100 jaar geleden fossiele res ten van twee neanderthalers wer den gevonden. In Petithan wordt het middagmaal geserveerd. In de namiddag staat een wandeling in Wéris op het programma. De dag wordt besloten met een bezoek aan de Hara Krishnagemeenschap in het Chateau de Petite Somme (Dur- buy), waar een avondsnack wordt geserveerd (soep met broodjes to maat-kaas). Vertrek om 7.45 u. aan de Sint-Annazaal. Deelnemings- prijs: leden 1.250 fr. en niet-leden 1.350 fr. Op zaterdag 12 december brengt de VTB een bezoek aan de Kerstmarkt te Aken. De autocar vertrekt om 7 uur aan de Sint-Annazaal. Onderweg wordt het ontbijt geserveerd. Na een bege leide stadswandeling door Aken (Dom, Rathaus,...) volgt een be zoek aan de kerstmarkt. Op de te rugweg wordt een avondmaal aan geboden. Deelnemingsprijs leden 1.300 fr. en niet-leden 1.400 fr. Voor de drie uitstappen kan U vooraf inschrijven op nr. 053/ 78.06.34 en het bedrag overschrij ven op rek. nr. 000-1558980-93 of 428-0097701-55 van VTB-VAB Aalst. Vereniging voor alleenstaanden Relatie en Aktiviteiten Vereniging Groenstraat 40 te Aalst, tel. nr. 053/77.28.13 - Zr. Reinhilde, Botermelkstraat 201 te Aalst, tel. nr. 053/78.16.78. Helpende Handen brengen Kerstkoncert Op vrijdag 18 december 1992 orga niseert de VZW Helpende Handen een groot Kerstkoncert in de St.- Martinuskerk te Aalst. Dit Kerstkoncert zal U worden ge bracht door het Kamerorkest van Jeugd en Muziek Aalst en de Schola Cantorum Cantate Domino. Ver der zal U kunnen luisteren naar de bekende solisten Diane Verdoodt, sopraan en Honoré Verstraeten, trompet. Het Kamerorkest onder leiding van Francois Schollaert en het koor Cantate Domino onder lei ding van Michael Ghijs, zullen on dermeer werken brengen van Co- relli, Bach, Britten, Handel en an deren. Met dit optreden waaraan ongeveer 120 uitvoerders zullen deelnemen, wil de VZW Helpende Handen an dermaal fondsen verzamelen voor haar aktie ten voordele van kinde ren die het slachtoffer zijn gewor den van een hersenletsel en waar voor gekozen werd tot het toepas sen van een thuistherapie. Het optreden begint om 20 uur stipt. De deuren gaan open om 19 uur. De toegangsprijzen bedragen 300 en 350 frank. Reservatie is ge wenst. Kaarten zijn te verkrijgen in voorverkoop in de Aalsterse CE- RA-agentschappen (O.L.V.-Plein 1 en Gentsestraat 61), vanaf maandag 30 november e.k. De VZW Helpende Handen kan u dit spektakel brengen dankzij de steun van IBM, CERA, ABB, Verli- pack en De Nationale Loterij. Voor verdere inlichtingen kan u te recht bij Jo Baret, Voorzitter van de vzw, tel. 016/40.31.32 avonds) of 02/504.79.06 (kantooruren). Aalsterse Gilles zoekt muzikanten Naar jaarlijkse traditie doen de Aal sterse Gilles een oproep tot werving van muzikanten, waarbij dit jaar voorrang wordt gegeven aan muzi kanten die één van volgende instru menten bespelen: trompet, bugel, Aalst. Teledienst organizeerde in de feestzaal van het Sint-Jozefscollege een kaas- en wijnavond a trombone, taba of bombardon en carillon. De repetities zijn tot een drietal beperkt en als optredens zijn er Aalst karnaval en een drietal uit stappen naar het buitenland, waar van merendeels ééndagsreizen. Kandidaten kunnen kontakt opne men met het sekretariaat: De Bruyn Rony, Parklaan 141 bus 2, te 9300 Aalst. Tel. 053/77.52.11. Ambachtelijke technieken in hand en hart De vereniging van meester schil ders, sieraadschilders, glazenma kers, plaatsers van wand- en vloer bekledingen in het Arrondissement Aalst, organiseerde in 1989 de expo 'Nieuwe technieken ogen' in het kultureel centrum De Werf te Aalst. Van vrijdag 4 december 1992 tot en met dinsdag 8 december 1992, organiseert de vereniging nu een vervolg op deze tentoonstelling die loopt onder de titel 'Ambachte lijke technieken in hand en hart'. Deze loopt in de grote Belfortzaal (gelijkvloerse verdieping) op de Grote Markt te Aalst en is op werk dagen toegankelijk van 10 tot 12.30 u. en van 14 tot 18 u. en tijdens het weekend doorlopend van 10 tot 18 u. In de expo komen hout- en marmer schildering, speciale imitatietech nieken, reliëftechnieken, dekora tieschilderwerk, trompe-l'oeil-schil- derwerk en andere technieken aan bod. Op bepaalde tijdstippen zullen 'fijnschilders' aan herwerk zijn. Zoals tal van kunsten en ambachten kende het artistieke schildersvak na de tweede wereldoorlog een zekere teloorgang. Mettertijd ontwaakte echter opnieuw de liefde voor de schone kunsten, voor stijl, antiek en design. Steeds meer jongeren vin den de weg naar de akademies en scholen die het ambachtelijke schil- derswerk in ere willen herstellen. Aan deze revival menen de Syndi- kale Kamer der Verenigde Aanne mers voor de Bouwnijverheid in het Arrondissement Aalst, met deze ex po mee te kunnen werken. Prinsenrevue 1992: 'Omda'k nen Oilsjt'neer ben' In de grote schouwburg van CC De Werf op zaterdag 28 november 1992 om 20 uur en op zondag 29 novem ber 1992 om 15 uur. De Aalsterse prinsencaemere zit absoluut niet stil en heeft boven dien een stevige reputatie opge bouwd op het vlak van de presenta tie van steengoede show- en animatieprogramma's. Na een aan tal circusvoorstellingen en een reeks zaaloptredens gaande van de Blue Bel Girlsshow, de Fiesta Alos- ta Tropicalshow, de Opera- en Bel cantoparade, l'Ecole des Fans, Tra vestieshows met prinsen en echte travestieten, loopt een Revue-reeks waarvan 'Omda'k nen Oilsjt'neer ben', de derde in de serie wordt. Parochiezalen zijn inmiddels té klein geworden om niet alleen het talrijke publiek, maar evenzo de de- kors en het spelersveld in onder te brengen. Vond de eerste revue: 'Welkom aan boord' nog plaats in de Aalsterse Sint-Annazaal, dan trok het show gezelschap van de prinsencaemere vorig seizoen, naar aanleiding van het 20-jarig bestaan van de vereni ging, naar de Aalsterse kuituurtem pel De Werf. Twee volle zalen kregen met de 'Prinsen Retro-revue' de gelegen heid om oude en nieuwe nummers uit 20 jaar optredens van de Caeme- re in ideale omstandigheden te be kijken en te beluisteren. Jaren na elkaar organiseerde de Prinsencae mere shows die vaak balanceerden tussen spitsvondig-burlesk en flauw-plezant. In 1991 koppelden de eks-prinsen alle topmomenten van toen aan aktuele en nieuwe vondsten. Daarmee was meteen duidelijk dat heel wat verkwikkende momenten en pittige ingrediënten op het publiek konden losgelaten worden. Nieuwe revue: Op zaterdag 28 en op zondag 29 november 1992 presenteert de prin sencaemere in het kultureel cen trum De Werf de gloednieuwe prin senrevue: 'Omda'k nen Oilsjt'neer ben'. Alle leden van de Caemere nemen er aan deel en de technische leiding is in de handen van Urbain Schreyen en zijn vaste medewer kers. Aan het twee en een half uur du rend spektakel, boordevol nieuwe teksten en vondsten, nemen behal ve de prinsencaemere, de dans groep The Groovies o.l.v. Patrick Dc Coninck en gastspelers Luc Dieu, Guy Walgraef en Hendrik Daelman deel. Het geheel wordt overgoten met een muzikaal sausje van het huisorkest The Street Swing Boys, o.l.v. Emiel Van de Velde. Waren tijdens de vorige revue op voeringen van het Stikmachien, de parodie op het VTM-programma Rap Klap en Het Hemelbed de uit schieters van de onvergetelijke showavonden, dan kunnen de kijk ers in elk geval opnieuw rekenen op even sterke acts. De opvolger van het fameuze Stikmachien ligt im mers reeds klaar op de regietafel. Voor alle duidelijkheid herhalen we nog eens dat de speeldata van de Revue 1992 vastgelegd werden op zaterdagavond 28/11 om 20 uur en op zondagnamiddag 29/11 om 15 uur. Inkomskaarten aan 350 frank zijn te koop vanaf 24 augustus 1992 aan de balie van De Werf en bij dagblad- handel Vermoesen, Koolstraat 54 te Aalst (de vra van de prinsj Antoi- ne). Men zegge het voort! 'Omda'k nen Oilsjt'neer ben', een niet-te-missen lachspektakel. Van aristokratie naar bureaukratie: Brussel Tervuren Op zondag 29 november 1992 orga niseert de afdeling een daguitstap naar de hoofdstad onder de leiding van de gidsen Arlette en Rose-Ma- rie. In de voormiddag staat een wande ling doorheen de Leopoldswijk op het programma. Dan gaat het richting Tervuren, geliefd buitenverblijf van de vroegere aris- tokraten, waar enkele historische bezienswaardigheden bezocht wor den. De prijs 1.250 fr. (VTB) 1.350 fr. (reis, ochtendkoffie, middagmaal, toegangsgelden, gidsen, fooien. Molenstraatkermis bij 'Maxens' Op vrijdag 27 november: belotting, 2.000 fr. vooruit. Inschrijving vanaf 19.30 en start om 20 uur. Op zaterdag 28 november: om 17 uur stipt: boerentafel voor de wijk bewoners. Daarna: streekbieren met plank. Kindervermakelijkhe den zijn voorzien. Om 20 uur op tocht van de Koninklijke Harmonie voor Alleenstaanden (RAVAL vzw) is erkend door het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap en is aktief over het ganse Vlaamse land. Je kan er terecht in een 15-tal regio's in alle provincies. Voor inlichtingen over de aktivitei ten uit de regio Aalst-Mijlbeek kunt u telefoneren naar Yvette en Rene op het nr. 053/77.69.65 of bij Albert op nr. 054/33.65.21. Elke eerste maandag van de maand is er ook een Raval-kennis- en ontmoetings avond in 't Apostelken, aan de kerk te Mijlbeek. Wintertomooi Petanqueclub Alosta Bij de Petanqueclub Alosta aan de Langestraat 12 te Aalst, kan men zowel rekreatief- als kompetitief petanque spelen. Elke dinsdag om 19.30 u. wordt er geoefend en elke donderdag wordt er om 14 uur een rekreantentornooi gespeeld. Elke zaterdag is er te 19.30 u. ruimte voor meli-melo en elke zondag wordt er om 15 uur kompetitie gespeeld. Op donderdag 17 december gaat het wintertomooi van start met een wedstrijd heren en gemengd dou bletten. Deze worden verder gezet op 18, 21. 22, 23 en 25 december, telkens te 19.30 u. en op 26 decem ber te 14 u. en de finale heeft plaats op zondag 27 december 1992 te 14.30 u. Schiftingen en finales veteranen- tripletten gebeuren op 4 januari 1993 te 14 u. en de dames-tripletten schiftingen en finale vinden plaats op zaterdag 19 december 1992 om 14 u. Info: 053/77.54.71. Bond Zonder Naam Kerstkaarten van de 'Bond Zonder Naam' zijn te koop op volgende ad ressen: - Adriaenssens-De Winter Sabine, Gerstenbaan 65 te Aalst, tel. nr. 053/77.33.39 - Leirens Herman-Sergant Mia, Moorselbaan 115 te Aalst, tel. nr. 053/21.31.51 - Vlieghe Henri-Poelman Martha, Aalst. De info-avond rond wereldsolidariteit werd druk bijgewoond (a) Op zondag 29 november: om 10 uur hoogmis ter nagedachtenis van de overleden wijkbewoners. Om 14 uur: koffie en wafels en kinderver makelijkheden. Om 19 uur bakschieting voor kip pen en braadworsten. Herdenking J.F. Vonck Jan-Frans Vonck werd te Baarde- gem geboren op 29 november 1743 en bracht er zijn scholierentijd door. Hij werd advokaat te Brussel en één der leidende figuren van de Brabantse Omwenteling tegen de Oostenrijkers. Hij overleed te Rij- sel (Fr.) op 1 december 1792. De verjaardag van dit overlijden wordt te Baardegem herdacht met een plechtigheid op zondag 29 no vember 1992. Iedereen is uitgeno digd en iedereen is welkom! De herdenking begint om 10 uur met een Eucharistieviering in de pa rochiekerk, opgeluisterd door het kerkkoor. De homilie wordt gehou den door E.H. Ceurvelt, pastoor van Bekkerzeel. Na de Mis wordt een bloemenkrans neergelegd op het graf van Vonck, door leden van het Nationaal Komitee J.F. Vonck 1792-1992. In de zaal van het Gasthof Vonck heeft nadien een akademische zit ting plaats, muzikaal opgeluisterd door de Koninklijke Harmonie Ste-Cecilia. Er zijn korte toespra ken voorzien namens het plaatselijk Vonck-komitee en namens het Stadsbestuur. Als gastspreker zal prof. Jeroom Vercruysse het woord voeren. Na dit ernstig gedeelte bieden we U allemaal een droogje en een natje aan tijdens de algemene receptie.

De Voorpost | 1992 | | pagina 7