ledereen zijn helft T Winst na veel inspanningen Hamme maakt meeste goals Tegen Geel wordt het een serieuze test Niet zo gemakkelijk Overmacht te groot SK Tongeren - E. Aalst 0-0 Eerste darts ploegentornooi V Eendracht Aalst y Eendracht Aalst E. Aalst- Digest A gen voluit hervat. Opstal - TK Meldert 0-6 Eendracht Opstal was niet opgewassen tegen TK Meldert. Het bezoekende team ontketende binnen de kortste keren een offensief, wat snel twee reële kansen opleverde. Rond het halfuur verscheen de eerste voltreffer op de plank. Toen de rust inging, keek het lokale team tegen een 0-2 achterstand op. - Meteen wisten we hoe laat het was, zegt secretaris Emiel Van Mol. Meldert was twee klassen sterker. Tot rond het halfuur hebben we min of meer kunnen standhouden. Overigens kregen we in die periode een scorekans toen Jan Van Nuffel de zone van de waarheid binnen sloop, maar niet kon afmaken. Het eerste bezoekende doelpunt betekende voor ons het begin van het einde. Na de her vatting werden we helemaal tot een te rugtocht verplicht. We kregen niet de minste gelegenheid om een reactie los te weken. Ik mag aan geen enkele speler een verwijt sturen. De overmacht was te groot. Ik kan het bezoekende team alleen maar het beste toewensen. Ze hebben de punten verdiend. Voor ons komt het de komende weken aan, om' hard te knok- Voetbal. Doggen - Wilskracht Moorsel 0-2 (da) ken. We willen snel weg uit de degrada tiezone. E.G. Dartsklub 'De Walput', Bruulplein 102 te Haaltert organiseert een eer ste ploegentornooi op zondag 27 december in samenwerking met het Aalsterse Dartsverbond. Het tornooi wordt betwist tussen 16 herenploe- gen van telkens zes personen en acht damesploegen van vier perso nen. Het treffen heeft plaats in zaal 'Berwinne', Middelkouterte Haaltert vanaf 14u30. Inlichtingentel. 053/83.26.40. De bezoekers vatten deze wedstrijd aan met een beweeglijk aanvalsvoetbal en kregen in de eerste helft twee mooie kansen. Op de 26' toverde Bocandé, na gevat samenspel met Smet, de bal tot bij de vrijstaande Zakkas. De kleine Griek kon van dichtbij aanleggen, maar de plaatselijke portier wist met een uitzon derlijke refleks dit schot te weren. In de 34' kreeg Aalst een tweede mooie kans om de score te openen, maar weer wist doelman Vaesen met een knappe tussen komst de kopbal van Lamberg uit het kruis te halen. Voor de rest bleef Aalst zijn tanden stuk bijten op de versterkte Ton- gerse verdediging. De Limburgers speel den met de middelen waarover ze be schikten, maar dat is uiteraard niet het voetbal om de massa naar het stadion te lokken. De Eburonen begonnen na de kampwis seling wat feller te drukken en kregen duidelijk meer vat op de wedstrijd, zeker nadat Lamberg voor een onbesuisd in grijpen op Gaens zijn tweede gele kaart onder de neus kreeg geduwd. Oefen- meester Ceulemans zag zich verplicht door die uitsluiting zijn ploeg te herschik ken. Hij haalde Bocandé naar de kant en bracht Baert in het veld als extra verdedi ger en spekuleerde op de uitbraken van Zakkas. Tongeren bleef echter de situatie beheer sen op het middenveld, zonder echter gevaarlijk te zijn in de zone van de waar heid. Niettemin ging men in de bezoekende kamp nog wel even bibberen toen een kopbal van Baldewijns over de uitgelo pen doelman De Schrijver belandde. De bal hobbelde echter naast de rechter doelpaal buiten. Het bleef dus bij een 0-0. Hiermee kregen beide ploegen waarop ze recht hadden. Ook de beide trainers schenen tevreden te zijn met het resultaat. Scheidsrechter: Engelen. Aantal toeschouwers: 1.500. AALST: De Schrijver, Temmerman, Van Coillie, Lamberg, Cooman, Okpara, Van Wambeke, Van Peteghem, Smet, Bocan dé (70' Baert), Zakkas (87' Veljkovic). Gele kaart: Okpara. Rode kaart: Lamberg (twee keer geel). b!a.d. De Voorpost - 11.12.1992- 17 Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 KAVD - Rapide Lebbeke 2-1 Eendracht Aalst gaat zondagnamiddag vóór eigen publiek in de clinch met Verbroedering Geel, een van de serieuze kandidaten voor de eindronde. Vermits ook Eendracht die nakompetitie na streeft is het duidelijk dat die konfrontatie met Geel weer van uitzon derlijk belang is. Geel is op zijn sterkst als het in een egelstelling mag kruipen om van daaruit, als de gelegenheid zich voordoet, toe te slaan. Voor Aalst komt het er op aan geduldig te blijven, zich niet te vergalopperen en de achtertuin gesloten te houden. Tevens moet men rekening houden met het feit dat bij Geel Dimitri Mbuyu is verrezen en Geert Berrevoets op zijn sterkst speelt. Voor clubsekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck is die wedstrijd van zeer groot belang wil Eendracht kunnen doorstoten naar de top-vijf. Hij zegt hieromtrent o.m.«Het wordt opnieuw geen gemak kelijke klus. Eendracht heeft het moeilijk als het tegen een versterkte defensie moet optornen. Dat is trouwens schering en inslag in tweede klasse. Het zal uiteraard heel wat gemakkelijker worden wanneer een doelpunt kan gescoord worden. Dan krijgt voor Een dracht de wedstrijd een heel andere dimensie. Het verleden heeft dat al bewezen. Maar om onze doelstelling, het bereiken van de eindronde, te bereiken hoeft aan huis tegen Geel gewonnen te worden.» Trainer Ceulemans zal nog geen beroep kunnen doen op Wim De Wolf (tot na de winterstop out ingevolge een dijblessure). Gelukkig heeft hij met jonge Kris Temmerman een uitstekende vervanger in huis. Er dringen zich voor de wedstrijd tegen Geel, voor wat de kwetsuren betreft, geen selektieproblemen op. B.A.D. Het bescheiden Rapide Lebbeke heeft in het stadion te Grembergen stevig weer werk geboden. Dat KAVD verdiend win naar werd van de punten staat buiten kijf. Maar het is evenzeer een vaststelling dat de paarsblauwen er veel zweet, bloed en tranen hebben moeten voor laten. Oefen- meester Guy De Baere gaf dat na afloop grif toe. 'Dat het zogenaamde kleine Lebbeke zich voor honderd procent zou doen gel den, had ik enigszins verwacht. In die zin had ik de spelers gewaarschuwd. De opponent gaf ons nauwelijks ruimte en speelde biezonder kort op de man. Op vaardig vlak kwamen we toch wel sterker uit de verf, al is het zo dat we geen prestatie hebben geleverd, om over naar huis te schrijven. Er werd bijwijlen slor dig gevoetbald. Tijdens de eerste helft zijn we twee keer erg dicht bij een doel punt geweest. Mits een beetje meeval, kon de match bij de rust zijn gespeeld. Na de hervatting hielden we de teugels in handen, zonder ons te manifesteren, zoals ik dat echt gewild had. We hebben heus inspanningen moeten leveren, om een gemotiveerde opponent op afstand te houden. De laatste weken blijven we voortdurend aan de winnende hand. Ook in moeilijke omstandigheden bemachti gen we punten en dat is een positieve vaststelling. De konkurrentie in onze ran gen is groot, ledereen beseft dat hij niets aan het toeval mag overlaten. Naast de lijn wachten immers waardige substitu ten op hun kans.' Slippertjes Hoewel hij degelijk weerwerk bood, is het de Lebbeekse neo-eerste provincia- ler dus niet gelukt, al had hij erop ge hoopt, om KAV Dendermonde een punt afhandig te maken. Defensief liet hij zich enkele keren op een slippertje betrappen. De paarsblauwen maakten hier handig gebruik van om twee keer toe te slaan, en een niet onverdiende zege binnen te ha len. 'We hebben het KAVD alleszins niet mak kelijk gemaakt, zegt oefenmeester Wil liam Cooreman. Ik betwist geenszins de Dendermondse winst, maar mits een beetje meeval, hadden we misschien KAVD-Rap. Lebbeke 2-1. Alain Moens, al vroeg gekwetst, speelde een goede eerste helft en waagt hier zijn kans op doel (vh) toch de halve inzet in de wacht kunnen was voor mij in de gegeven omstandig- PwGr? Jekortkomingen zijn be- heden meer dan voldoende. Ondanks ïnno' ^erdedigemsvaak een moeilijke een ongunstig resultaat heb ik allerminst opgave. We willen telkens in het offen- redenen om de spelers enig verwijt toe te sief. Tegen een ploeg als Dendermonde sturen. Er werd een algehele inzet qede- kunnen we ons dat niet veroorloven. Het monstreerd. Mag ik bescheiden konklu- kon mij weinig schelen dat de opponent deren dat we voor een team als KAVD in de tweede helft meer dan een halfuur eigenlijk niet hebben moeten onder- veldoverwicht zou verwerven, zo maakte doen?' ik de spelers duidelijk tijdens de rust. Er een of twee keer gevaariiljk uitkomen, In dertien wedstrijden is V.W. Hamme liefst 37 keer tot sco ren gekomen, waardoor het de kroon spant in 3de B. FC Na men volgt met 34 voltreffers. Uitgerekend komende zondag staan de twee produktiefste ploegen tegenover elkaar. 'Ik veronderstel dat het een spannende thriller zal wórden, zegt doelman Frankie De Pels- maecker. De kijkers hebben in deze kompetitie al waar voor hun geld gekregen. Hamme le vert spektakel, wat het gevolg is van de offensieve principes die gehuldigd worden. Een aanvallend ingestelde ploeg staat makkelijker een doelpunt toe. Ik viste al 23 keer achter het net, wat niet weinig is. De vier goals, vorige week in Charleroi, kon ik met de beste wil van de wereld niet voorko men. Ze waren meestal een gevolg van uitgespeelde kan sen of een penalty. Als neo- derdeklasser leveren we toch degelijke verrichtingen. Ik zie de rest van de kompetitie hoopvol tegemoet. Er heerst een ontzettend leuke sfeer in de ploeg. Neem van mij aan dat dit een zeer belangrijke fak- tor isaldus Frankie. EG i Opstal-TK Meldert 0-6 (foto guy) Verdediger Wim De Wolf kreeg in gevolge een dijverrekking rust voor geschreven tot na de winterstop. Doelman Hans De Schrijver kloeg na zijn uitstekende weostrijd tegen Tongeren over pijn in de rechterknie. Benedict van zijn kant kon na een ontsteking aan de adductoren de training lichtjes hervatten. De medi sche staf hoopt hem klaarte kunnen stomen voor de topwedstrijd tegen Geel. In het kamp van datzelfde Geel suk kelt libero Jovica Kolb met een en kelkwetsuur. Paesen van zijn kant is weer volledig fit en heeft de trainin- Het kan niet alle dagen doeltjeskermis zijn. Na de 7-0 zege tegen Moeskroen, lag het een beetje in de Hjn van de verwachtingen dat Eendracht ook op Tongeren de volle pot zou binnenhalen. Het blijft uiteindelijk bij een 0-0 brilscore na een wedstrijd die geen hoog niveau haalde en waardoor beide ploegen dat kregen waarop ze recht hadden nl. ieder één punt. Tongeren vatte de wedstrijd zeer voorzichtig aan en tijdens die aanvangsfaze was Eendracht duidelijk beter in de kombinatie. Daarna voelde Tongeren wel aan dat het bezoekend team niet zijn gewoon niveau haalde en kwam op zijn beurt een aardig woordje meepraten, zonder echter werkelijk gevaarlijk te zijn in de zone van de waarheid. Tijdens de eerste helft kreeg Eendracht twee goede kansen te verwerken via Zakkas en Lamberg. De Tongerse doelman wist echter met twee parades toen zi|n ploeg overeind te houden. Een kwartier in de tweede helft werden de Aalsterse gelederen tot tien eenheden herleid toen Lamberg, na zijn tweede gele kaart, werd uitgesloten. Oefenmeester Ceulemans werd hierdoor verplicht zijn samenstelling te her schikken. Hij haalde zijn aanvaller Bocandé naar de bank en bracht Baert in als supplementaire verdediger. Aanvallend kwam Eendracht er niet meer uit, maar zware druk moest het eigenlijk ook niet ondergaan, mede door het feit dat Tongeren de zaken voorzichtig bleef aanpakken Jan Ceulemans was na de wedstrijd, rekening houdend met de gegeven omstandigheden, niet zozeer ontgoocheld over het resultaat, mede door het feit dat Beerschot en Geel het lieten afweten, zodat zijn poulains een puntje dichter zijn geslopen.

De Voorpost | 1992 | | pagina 17