Voetbal kalender Te persoonlijke Verschueren Bruno Cooman in glansrol Leider Overmere gestopt door rode lantaarn Eénrichtingsvoetbal Gehandicapt Heikant bevestigt in goede zin Bezoekers sterker in de eerste helft 18 1112.1992 - De Voorpost 3Ü VOETBAL 2de nationale E. Aalst-Geel Van Eecke 3de nationale A VW Hamme-Namen Javaux Bevordering A Sc. de Pecq-Zele De Coninck 1ste provinciale R.Lebbeke-G'bergen De Clercq Destelbergen-KAVD De Bock Latem-SK Lebbeke Arys Oudenaarde-E. Meldert Stevens 2de provinciale B Haaltert-Lutterzele V.Cauwenberghe TK Meldert-Heldergem De Decker Herzele-Opstal Keerstok Meerbeke-Mere De Greet Onkerzele-Hofstade Verstraeten Oosterzele-SK Aalst Demeulemeester Ophassett-Terjoden Deprez Bambrugge-Oordegem Melkebeeck 2de provinciale C Sleidinge-Robur Vercauteren Heikant-Kallo Janssens 3de provinciale D Herdersem-Voorde Baardegem-Lebeke W.Moorsel-D'leeuw Appelterre-Doggen Aaigem-Borsbeke Nieuwerkerken-Ede Kerksken-Hillegem 3de provinciale E Oostakker-SK Overmere Van Laecke Lochristi-Wichelen Velleman HO Kalken-Schoonaarde Dullaert Smetlede-RC Wetteren Put 3de provinciale F StGillis-St.Pauwels Vandesompele Waasmunster-Appels Wieze-St.Gillis-W. Grembergen-Straatje Buggenhout-Bazel Gerda-Baasrode 4de provinciale C Berlare-Heusden Dossche Kwatrecht-Serskamp Dufour Erondegem-Lettertioutem Annaert Valentino's-Erpe Dierick Bavegem-Burst Dossche 4de provinciale E FC Aalst-St.Antelinks Delille Edixvelde-S.Moorsel Geers Ressegem-Erembodegem Beeckmans 4de provinciale F Oudegem-White Boys Herie Hoogeinde-VK Hamme Lesire Meerdonk-Boonwijk De Beelde Platteau Vercruyssen Teugels Verstraeten De Bleser Tenbuyser Baeyens Siccard Van Ongevalle Waegemans Van Zele Van Damme Robur-Stekene 1-2. Eddy Huylebroeck trekt ten aanval (vh) Robur-Stekene 1-2. Verhelst omspeelt zijn tegenstander maar scoren zat er niet in (vh) E. Meldert - Latem 2-0 Westrem - Valentino's Overmere 4-3 Westrem moest Valentino's partij geven op een bijna onbespeelbaar modderveld. De bezoekers gooiden er meteen de beuk in en na 10' stond Overmere reeds op 0-1Guy Verschueren kon de bal mee- graaien tussen de lokale verdediging en doelman Vanhove was kansloos. Aan Westremse zijde kwam het gevaar vooral van Lieven Rottiers die Cornelis dikwijls ter plaatse liet, maar scoren was er voor lopig niet bij. De bezoekers konden half weg de eerste helft hun voorsprong bijna verdubbelen maar de bal bleef in de modder steken na een schot van Peter De Greef. In de 45ste min. kwam Westrem op gelijke hoogte via de aalvlugge Rot tiers die doelman Maes kansloos liet. In de 46ste min. mocht Westrem een vrijschop nemen. De bal bleef in de mod der steken en de uitkomende Maes was iets te laat om Guido De Winter het sco ren te beletten2-1In de 50ste min. mocht Danny Vanderstricht een vrij schop nemen. Verschueren zette er het hoofd onder en de bordjes stonden op nieuw gelijk2-2. Amper twee minuten later mocht West rem opnieuw juichen toen Maes de bal loste en De Winter de 3-2 op het bord schoot. De bezoekers waren nauwelijks bekomen toen Rottiers de bal voortrok en Wim Van Keymeulen er 4-2 van maakte, er waren toen 55 minuten gespeeld. Valentino's trok verwoed in de aanval en drukte Westrem tegen het eigen doel maar een té persoonlijke Guy Verschue ren vergat telkens het leder aan een vrij staande ploegmaat te geven zodat eerst Peter De Greef en later Franky De Vriese de wanhoop nabij waren. In de 82ste minuut ging Claude Onselaere door bin nen de grote backlijn, werd getorpedeerd en hijzelf schoot de strafschop binnen 4-3. In de slotfase kwam Westrem niet meer uit het eigen doelgebied en moest het de ene na de andere hoekschop toestaan maar die werden, zij het met wat geluk, onschadelijk gemaakt. Toen de slotmi nuut inging scoorde Peter De Greef na de zoveelste hoekschop de gelijkmaker maar deze werd afgekeurd voor een duwfout zodat een goed leidende ref Du four de wedstrijd bij een 4-3 stand af floot, wat een gevleide overwinning mag genoemd worden voor Westrem. MT SK Erembodegem - Edixvelde 6-2 Na de reeks zware wedstrijden van de laatste weken, maar met gunstig gevolg, kreeg men een van de zwakkere broertjes uit de reeks op bezoek. Niets was echter minder waar. Het werd een uur lang zwoegen voor de thuisploeg. Tijdens de eerste helft was het Edixvelde dat de toon aangaf zonder echt gevaarlijk te zijn. Erembodegem kreeg de eerste echte kans van de wedstrijd maar De Coster schoot van dichtbij over. Bij een terugspelen in de thuisdefensie en een slecht ontzetten van de anders uitsteken de Luc D'Herde, werd hij prompt gelobd door de Edixvelde-spits. Een koude dou che voor Erembodegem. Toch liet de tijdens de laatste weken sterk spelende thuisploeg niet betijen en scoorde direkt tegen. Een verloren gewaande bal werd door Rombaut voor doel gebracht en Jerry Cooman haalde keihard uit in de rechterbovenhoek. Het spelbeeld veran derde niet en zo bleef het 1 -1 aan de rust. Bij het begin van de tweede helft een voorzet van Cooman tot bij Rombaut en deze legde terug tot bij Bart Roggeman die binnenschoot2-1 na 48 minuten, ledereen dacht dat de wedstrijd gespeeld was maar Edixvelde kwam na 55' op gelijke hoogte toen bij een hoekschop de bal in doel werd gekopt. Onmiddellijk volgde het antwoord van Erembodegem en opnieuw lanceerde Cooman de vlugge Vercauter. Deze werd in het strafschopgebied gepakt met een penalty als gevolg. Strafschopnemer van dienst Mare Rombaut zette deze weer feilloos om. 3-2 en na een uur spel kon het feest beginnen. Nu volgden de aan vallen elkaar op zodat er maar naar één doel werd gespeeld en de hoekschoppen legio waren. Cooman gaf die voor doel en Bart Vercauter kopte er twee van bin nen, mooie fasen waren dat. Tussendoor had Mare Rombaut zijn 17de doelpunt van het seizoen gescoord op aangeven van Bart Roggeman. Dé man van de match was echter kapitein Bruno Coo man. Hij had een voet in alle doelpunten en viel op door zijn inzet en loopvermo gen. Met nog wedstrijden tegen Resse- gem en Woubrechtegem hoopt men de heenronde af te sluiten met 21 op 28. Dat zou een tweede plaats in de rangschik king betekenen en dat zou na het mislukte seizoensbegin een uitstekende opsteker zijn voor de aanvang van de terugronde. ADM Derde provinciale E De grote verrassing in de derde C is het feit dat leider SK OVERMERE voor eigen publiek tegen rode lantaarn Edeboys niet verder dan een 0-0 gelijkspel kwam. De thuisploeg bleef ondermaats, maar kreeg niettemin score-kansen langs De Mets, De Saedelaere, Sergeant en Snoeck. Maar geen enkele poging geraakte voor bij de schitterende akterende doelman Bart De Groove. Hij werd de held van de wedstrijd in het bezoekende kamp. JUVENTUS SCHOONAARDE moest in de clinch met Eksaarde zonder de ge kwetsten Olbrecht en Smekens en de geschorste Belaert. Dat was uiteraard een flinke aderlating voor Juventus dat in de eerste helft goed meedraaide maar na de kampwisseling de wet van de sterkste onderging en toen nog drie treffers moest slikken. Eindstand: 0-4. SMETLEDE won overtuigend met 3-1 tegen HO Kalken. Niettegenstaande het zwaar liggend ter rein werd nog een behoorlijk potje voet bal gebracht door beide ploegen. Eric De Vuyst bracht de thuisploeg op voor sprong. Die werd echter nog voor de rust teniet gedaan via Baes. Na de rust bleef de spanning in de lucht tot Schuddinck een strafschop mocht binnentrappen en een kopbal onbereikbaar was voor de bezoekende doelman. WICHELEN hield SCHELLEBELLE met 3-1 op afstand en neemt met deze over winning de leiding over in derde E. Aan de rust hingen de bordjes in evenwicht met goals van Verleyen en Van den Hee- de. Nadat Luc Schuddinck met rood was bedeeld, was het duidelijk dat het gehan dicapt Schellebelle het moeilijk zou krij gen na de kampwisseling. Dat was ook zo. Met een kopbaldoelpunt van Verleyen en een doelpunt van Van Nuffel, hield Wichelen de volle buit thuis. B.A.D. De hekkesluiter Latem is er met een 2-0 nederlaag nog goed vanaf gekomen te gen Eendracht Meldert dat bijwijlen bril jant voetbal etaleerde. De thuisploeg drukte de bezoekers voortdurend op hun eigen helft terug maar de wenkende kan sen konden niet verzilverd worden door Vermeir, Chabert, De Brandt, Van der Mijnsbrugge en Rossignol. Ze viseerden over de lat of naast de paal In de 39' kon Roelands dan toch de stand openen en meteen viel in het thuiskamp heel wat onzekerheid weg. Ook na de koffie bleven de Meldertenaren heer en meester van de situatie. Op een schaarse uitval van de bezoekers langs Van de Keere moest doelman Tonnelier toch wel even uit de doppen kijken. Aan de overzij de van het terrein hadden Vermeir en Chabert af te rekenen met enige onkans. Halfweg de tweede helft zette De Brandt een vrije trap rechtstreeks om en meteen waren in het thuiskamp alle twijfels weg genomen. B.A.D. Tweede provinciale C Eendracht Sint-Gillis heeft tegen Sparta Tony Collewaert nam het tweede doel- Appels tijdens de tweede helft fors op de punt voor zijn rekening. Op dat ogenblik tanden moeten bijten om de verworven leek het erop dat het verschil nog groter voorsprong veilig te stellen. Kort na de zou worden. Ons zelfvertrouwen was hervatting scoorden de Spartanen de blijkbaar te groot. Vooral in het laatste aansluitingstreffer, wat uiteraard een halfuur werden we voortdurend bestookt morele opkikker was. door onze gemotiveerde tegenstander. 'We hebben nadien alle hens aan dek A| bij al zijn we tevreden met het resul- moeten roepen, weet verzorger Dirk Ver- laat. Onze ploeg is de laatste weken aan leyen te vertellen. Nu is het zo dat we tiet groeien. Ik heb de indruk dat we een tijdens de eerste periode uitgesproken Qoede terugronde tegemoet gaan met meester van de situatie waren. We kwa- een plaats binnen de eerste vijf als men tweemaal tot scoren. Eerst langs streefdoel'. Pascal De Man vanop de stip. Een straf- E.G. schop na een overtreding op Alain Duwé. Robur-Stekene 1-2. Verhelstin mooie stijl voorbij zijn tegenstanders (vh) HEIKANT ZELE trok met geen gerust gemoed naar Assenede. Trainer Geert Preneel moest inderdaad de diensten missen van de geschorste D'Hollander. Doelman De Maesschalck moest forfait geven na een werkongeval en Vercaute ren ontbrak ingevolge werkomstandig heden. «Maar moeilijk gaat ook», zegt het spreekwoord en dat heeft het zwaar gehandicapt Heikant bewezen zondag namiddag II. De thuisploeg kon een resem kansen niet benutten, maar dat deed Piet Wiels wel voor Heikant vlak vóór rust. Na de kamp wisseling wist een uitstekend georgani seerd Heikant de meeste aanvalspogin- gen van Assenede in de kiem te smoren, zodat een nipte 0-1 zege op het score bord bleef ROBUR MOERZEKE moest het aan huis tegen Stekene stellen zonder de ge schorste Benny Huylebroeck. Na een kwartier stond Robur al op 0-1 achter stand. Eigenlijk een geluksdoelpunt toen bij een ver schot van De Block de bal plots caprioleerde vóór de geknielde doelman Laureys. Op het uur kon diezelf de Laureys de situatie weer rechtzetten vanop de strafschopstip na handspel van Thuysbaert. Op een kwartier van het einde schakelde Chris Ferket twee tegen standers uit en zijn gemeten voorzet werd door Waegeman ingeschoten. Ro bur heeft al betere tijden gekend. B.A.D. Opstal-TK Meldert 0-6 (foto guy) Opstal-TK Meldert 0-6 (foto guy) Appels - St.-Gillis 1-2

De Voorpost | 1992 | | pagina 18