Tweede helft van SK verantwoordde gelijkspel Spektakel genoeg p't Voetbal- uitslagen Ludo Pissens Tevreden met puntendeling Eendracht Zele houdt bekerhouder in bedwang Pecq - Eendracht Zele Zondag 13 december De Voorpost-11.12.1992- 19 afgezakt svreden te ïeldoverwicht werd echter ni< minuut slechts nuut al juich bezoekende doel, de bal keeper keerde VOETBAL SK Lebbeke - Destelbergen 1-1 Charleroi - Hamme 4-4 NababbeI bij SK Lebbeke - Destelbergen Zondag reist Eendracht naar Pecq, gelegen bij Doornik in de provincie Henegou wen. Vorig seizoen eindigde deze club met 27 punten als 10e in bevordering reeks A waarin Deinze, waarbij toen Patrick Maache kampioen wérd. Momen teel staat Pecq als negende geklasseerd en dit met twaalf punten na veertien wedstrijden, gepuurd uit vijf overwinningen en twee drawns. De gastheren voor zondag speelden thuis zo: 0-1 verlies tegen Brakel, 2-0 winst tegen Union Doornik, 1-0 zege tegen Zultse, 1-1 tegen Menen, 2-0 overwinning tegen Lauwe, 3-0 zege tegen Oostnieuwkerke. Buitenshuis: 2-1 verlies op Handzame, 1-3 zege op Wevelgem, 4-1 nederlaag op Izegem, 0-0 op Heirnis Gent, 3-0 verlies op Aalter, 2-1 verlies op Racing Doornik en vorige speeldag 2-1 verlies op rode lantaarn Evergem Center. Men kan begrijpen dat Pecq voor eigen volk zich zal willen rehabiliteren voor die nederlaag op Evergem dat zich aan het herpakken is. Pecq versterkte zich ondermeer met Erwin Devijvere (32-Olsene), Gino Dewinter (30-Waregem), Gregory Himpe (21-Moeskroen), Michel Ratacjak (26-Union Doornik), Michale Vanseymortier (19-Templeuve) en Frank Vandendriessche (19-Ottignies). Bui ten deze aankopen beschikt trainer Daniel Ysenbaert nog over de snelle spits Verlez, Philippe Verdière, Duponchelle, Salines, Eyango, e.a. Men mag zich daar alleszins aan een gemotiveerde gastheer verwachten zodat de Eendracht- kern in beste doen zal dienen te zijn om daar minstens één punt te veroveren. Dat zal dienen te gebeuren zonder de geschorsten Janssens en Fiers. Toch hoopt men bij de rood-zwart-witten dat puntje dat men op het einde tegen Ronse verloor, op Pecq binnen te halen. Moet zeker mogelijk zijn. De Hamse supporters die zaterdagavond de trip naar het verre Charleroi onderna men, zijn opgetogen huiswaarts ge keerd Niet alleen het verhoopte winstpunt stemde tot tevredenheid. Bovenal groei de de match, gekruid met liefst acht doelpunten, uit tot een spektakelstuk van de bovenste plank. Oefenmeester Daniel De Paepe hierover: - Vooreerst wil ik de spelers een dikke proficiat toewensen voor de manier waarop ze een stevige opponent te lijf zijn gegaan. In het eerste halfuur ondergin gen we de wet van de sterksten. Tot twee keer toe verwierf de thuisploeg een niet onverdiende voorsprong. Tussenin leid de een individuele actie van Filip De Bor ger tot een doelpunt, zodat de kloof bij de rust geenszins onoverkomelijk was. In de tweede periode waren we meester van de situatie. Niet alleen waren we tot vaar dig voetbal in staat, bovenal werd er stevig geknokt en bij tijden werd een gereputeerde opponent in verlegenheid gebracht. Langs Frank Neve en Guido Vergeylen konden we een achterstand ombuigen. Zo te zien lag de weg naar een overwinning wagewijd open, ware het niet dat de spelleider voor een vermeen de fout van Bert Vleeschouwer een pe nalty toekende. Negenentachtig minuten lang leidde hij de match in goede banen, maar uitgerekend deze faze heeft hij ver keerdelijk geïnterpreteerd. De gelijkma ker die de strafschop voor gevolg had, destabiliseerde ons enige tijd. Toen even later de thuisploeg een vierde keer tot scoren kwam, begon ik aan een goede afloop te twijfelen. Zeven minuten voor het einde werd Rudy Van Gelder binnen de zone van de waarheid onderuitge haald. Dit was zonder meer een penalty, overigens ook toegekend. Frank Neve nam de taak op zich en lukte meteen een veertiende competitiedoelpunt. E.G. 2de nationale Tongeren-E. Aalst 0-0 3de nationale A Charleroi-Hamme 4-4 Bevordering A E. Zele-Ronse 2-2 1ste provinciale E.Meldert-Latem 2-0 SK Lebbeke-Destelb. 1-1 KAVD-R.Lebbeke 2-1 2de provinciale B Terjoden-Oosterzele 2-8 SK Aalst-Onkerzele 2-0 Hofstade-Meerbeke 2-2 Mere-Herzele 1-6 Opstal-TK Meldert 0-8 Lutterzele-Oordegem 0-6 Bambrugge-Ophasselt 6-3 2de provinciale C Robur-Stekene 1-2 Assenede-Heikant 0-1 3de provinciale D Ede-Aaigem 7-2 Gijzegem-Welle 3-2 Doggen-W. Moorsel 0-2 St.D'leeuw-Baardegem 1-2 Lebeke-Herdersem 2-1 Kerksken-Nieuwerkerken 7-0 3de provinciale E Schoonaarde-Eksaarde 0-4 Wichelen-Schellebelle 3-1 SK Overmere-Edeboys 0-0 Smetlede-HO Kalken 3-1 3de provinciale F Baasrode-Tielrode 1-2 Sombeke-Buggenhout 3-0 Bazel-Grembergen 2-1 Straatje-Wieze 2-2 Appels-St.Gillis 1-2 4de provinciale C Westrem-Valentino's 4-3 Erpe-Erondegem 1-0 Serskamp-Vlierzele 4-1 Gijzenzele-Berlare 5-1 SK Kalken-Burst 4-1 4de provinciale E Erembodegem-Edixvelde 8-2 S.Moorsel-Winnik 2-8 Steenhuize-FC Aalst 2-0 4de provinciale F Boonwijk-Moerbeke 1-3 Verrebroek-Hoogeinde 1-2 VK Hamme-Wachtebeke 2-1 Daknam-Oudegem 2-2 ^White Boys-Opdorp Ketelaere^ Robur-Stekene 1-2. Met deze kopstoot geraakte Robur bijna aan de gelijkmaker (vh) omdat zijn ploeg tegen een aardig kombi- nerend geheel, dat nog brokken zal ma ken, flink verweer heeft geleverd en zo samen met Handzame en RC Gent tot de achtervolgers hoort van het leidersduo Aalter en Izegem. (edw) Huilen met de pet op, stelde een SK-be- stuurslid diep in de eerste speelhelft vast. En niemand van de toeschouwers zou hem op dat ogenblik hebben tegenge sproken. SK werd immers op alle speelvlakken door het bezoekende Destelbergen ge domineerd. De kwasi-Gentenaars kom- hineerden beter, legden duidelijk meer zegedrift aan de dag en hadden in hun rangen met het nummer vijftien, De Rid der, de beste man op het veld lopen: een snelle, wendbare, technisch sterke spe er, die zowel als spelverdeler dan als pure aanvaller hoge ogen opzette. Blijkbaar las trainer Ludo Pissens zijn manschappen tijdens de pauze de levie ten, want tijdens de tweede vijfenveertig minuten zagen we een totaal ander SK aan het werk: vinniger vooral. De diverse tompartimenten sloten bovendien beter aan en al bij al kregen de thuisspelers nog de beste kansen voor het hoofd en de roet. Aan de bij de rust reeds bereikte 1 -1 stand zou echter niets meer veranderen. Op achterstand, een gemiste strafschop en een flits van Massamba Destelbergen liet meteen zijn intenties blijken. Het was blijkbaar niet Lebbeke- - om zich met één punt an. bezoekers dwongen dan ook, dankzij wijlen fraaie kombinaties, meteen af. Voor echt doelgevaar echter niet gezorgd, want de scho- belandden meestal naast of over. Lebbeekse akties waren eerder aars en de opbouw ervan verstrikte in dicht bevolkt middenveld. Toch zou bezoekende keeper in de twaalfde een schot van Peter Moens in twee tijden vastklemmen, mocht in dwlertiende mi- De Ridder rondde een aanval af met een trap op de bal belandde op de rug van e man Andy Van Droogenbroeck en Eric Amelinckx stond op het ver been. Al bij al een lucky-goal, maar die tellen in het voetbal ook mee. Lebbeke voetbalde verder zoals het begonnen was, hoewel de Destelbergense keeper op het kwar tier andermaal de bal loste. De vrije trap van Frank Schelckens leek nochtans niet zo hard aan te komen. Eén minuut later verzuimden de bezoe kers hun voorsprong te verdubbelen. Scheidsrechter Van Extergem floot im mers - o.i. nogal licht - strafschop voor een overtreding van Herman Van Lan- genhove, maar Van Keymeulen - de be zoekende dan - trapte die naast. Vanzelf sprekend opluchting bij SK. Destelbergen bleek niet eens aangesla gen door die misser, maar ging rustig op zijn élan verder. Zo moest Eric Amelinckx een schot van Robby De Ridder in hoek schop verwerken en besloot Van Key meulen (Destelbergen) nipt over de dwarsligger. Bij SK slaagde men er amper in Massam ba en Peter Moens in het spel te betrek ken, maar zoals reeds vaker gebeurd is, volstaat één flits van Robin om het tij te doen keren. Dat gebeurde ook in de 44ste minuut, toen de bezoekende goalie een schot van Peter Moens loste - die man stond op bepaalde momenten dui delijk onzeker te keepen - en een goed gevolgde Massamba binnentikte. Het skorebord kwam in evenwicht. Wilden de Lebbekenaars die stand verrechtvaardi gen, zouden ze tijdens de tweede speel helft uit een ander vaatje moeten tappen. Genietbare tweede speelhelft, dankzij een duidelijk beter SK Destelbergen had zijn aanvalsdriften echter niet in de kleedkamers athter ge laten, want in de tweede minuut reeds besloot De Schrijver in het zijnet. In de achtste minuut redde Eric Amelinckx knap met de voet een schot van diezelfde De Schrijver. Er kwam echter meer evenwicht in de wedstrijd. De Lebbekenaars speelden meer aaneengesloten en na een voorzet van Tom Mangelschots, slaagde de be zoekende keeper er slechts met een do sis geluk in, de kopstoot van Massamba' te neutraliseren. Even ovor het halt uur belandt een schot van Mangelschots tegen de paal. In de vijfendertigste minuut wordt Robby De Ridder, gekwetst, bij Destelbergen vervangen door D'Hondt.- Frank Schel ckens lost nog een vlam op doel, maar de bezoekende keeper is deze keer attent en tipt over. Ook SK-trainer Ludo Pissens voert een wissel door: Eddy Van Hoeyweghen ver laat het veld voor Wim Gabriels. Maar op dat moment zijn er nog slechts een vijftal minuten meer te spelen. De wedstrijd eindigt op een gelijkspel: gezien over de totaliteit van de match, een billijke uitslag. Pierre Van Rossem Tijdens de eerste speelhelft, aldus analyseerde SK-trainer Ludo Pissens de wedstrijd, waren de bezoekers duidelijk de beteren: vinniger op de bal vooral. Ik had mijn spelers tevoren nochtans gewaarschuwd het spel kort te houden, maar die waarschuwing werd in de wind geslagen. De diverse lijnen sloten niet aan, zodat Destelbergen zijn snelheid kon uitspelen. Over de tweede helft van mijn spelers ben ik uitermate tevreden. Misschien hebben ze zich opgetrokken aan het doelpunt dat net voor de rust viel. Inderdaad, ik ben vertrokken zonder Wim Gabriels en met Jean-Pierre Hals in de elf. Uitsluitend met het doel het gevaar 'De Ridder' in te dijken. Normaal gezien had Eddy Van Hoeyweghen die snelle spits voor zijn rekening moeten nemen. Eddy heeft op dat vlak ervaring genoeg, maar schiet m.i. een beetje snelheid tekort. Daarom stuurde ik Jean-Pierre Hals, een uitstekende mandekker, het veld in als rechtstreekse tegenstander van De Ridder. Verder wisten we dat Destelbergen via snelle aanvallen langs de flanken oprukt. En vermits Wim Gabriels aanvallend beter uit de verf komt dan verdedigend, heb ik in en op zijn plaats Eddy Van Hoeyweghen, een uitgesproken verdediger, laten postvatten. Beslist, vooral tijdens de tweede speelhelft is Michael Van Keymeulen een opvallend meer verdedigende rol gaan spelen. Ik had hem en Herman Van Langenhove de opdracht gegeven elk hun eigen mannetje op te vangen en uitsluitend op te rukken, wanneer SK in balbezit was. Een spelwijze m.i., die ons geen windeieren opgebracht heeft. Al bij al ben ik dus tevreden met dat ene punt. Ik hoor sommigen wel beweren dat mocht die bal niet op de lat gebotst zijn, we hier twee punten rijker waren, maar die verliezen uit het oog dat Destelbergen verzuimde een penalty om te zetten. Vergeet bovendien niet dat al onze 'achtervolgers', Melsele uitgezonderd, puntenloos bleven. Dus lopen wij toch een ietsje op hen uit Pierre Van Rossem Eendracht Zele - SK Ronse 2-2 KAVD-Rap. Lebbeke 2-1. Geldof zorgde weer herhaalde malen voor doelgevaar. De Greef is in de buurt (vh) Het treffen tussen Eendracht en SK Ron se betrof in feite een herkansing voor de lokalen om de ferme pandoering die ze op eigen terrein meekregen van de gas ten in de finale om de Beker van Oost. Die pakten toen uit met snel en begeesterend kombinatiespel, zodat Humoploeg wist wat er te gebeuren stond. Trainer Jaak Goossens kon wel beroep doen op de training gekwetsten Plaetinck en Van Bo- gaert en de gestreepten lieten al duidelijk zien dat ze zich niet zo maar van het terrein zouden spelen. Dat geestdriftig verweer was broodnodig want Ronse liet in een geiijkopgaande eerste speelhelft de beste spelpatronen bewonderen. Maar echte open doelkansen kregen de bezoekende spitsen Bell, Frique en De- praetere niet voor de voeten omdat de Zeelse mandekkers Plaetinck, Verwilli- gen en Van Bogaert hun taak naar verlan gen vervulden. Eendracht probeerde wel een vuist te maken langs kanthalf Peter De Vleeschouwer en spits Philip Sey- mortier, maar die werden tijdig afgeremd waarbij ref Van Lierde ten onrechte de gele kaart in de zak hield. Niet dat er onsportief werd gekampt, maar dat gaf de gasten de zekerheid dat men op geen foutje diende te kijken. Toch dient gezegd dat de bezoekers gevaarlij ker akteerden en vooral onder impuls van spelmaker Dermeaux langs de flanken aanvallen opzetten die de Zeelse achter hoede in moeilijkheden bracht. Het zou trouwens na een knappe actie zijn dat de bezoekers, in het begin van de tweede speelhelft, de score wisten te openen langs de trefzekere Steinbrückner. Be grijpelijk dat men bij Eendracht een tand je meer stak en Toujani met een kruispas Seymortier bediende die echter al strui kelend enkel een hoekschop afdwong. De tegenacties bleven gevaar inhouden en weer kwam de goede en juiste voorzet van Frique via de rechterflank waarbij echter doelman Van Puyvelde op de juis te plaats stond om Bell van het tweede doelpunt te houden. Kort daarop mocht Fabrice De Beule dan zijn wederaantre- den doen en bij het eerste balbezit kende de vaardige De Beule al succes. Dat bracht Eendracht op volle toeren en de gasten kregen het nu moeilijk. Toujani onderlijnde dan zijn doeltreffendheid met een geplaatste kopbal die hem door Maa che op het hoofd werd geschilderd. De zege leek op zak tot Houllier met een prachtig vluchtschot de stand gelijk bracht, wat een logische uitslag beteken de. Trainer Goossens was hierom niet tevreden maar uiteindelijk toch positief enVan^Den Sussc/S fiLSSTO??V00rbiiDonny Van H^ermeiren Ten knappe pSfe m Lebbeekse spelers mopen t™9bMen op

De Voorpost | 1992 | | pagina 19