Aalsterse brandweer klaar voor taak Ambachtelijke technieken in hand en hart Ook OTV biedt zich aan Weekblad van Dender- Durme- en Seheldestreek Vrouwelijke pompiers nog niet voor morgen Aalsterse meester-schilders getuigen van vakmanschap De Voorpost VRIJDAG 11 DECEMBER 1992 45e JAARGANG NR/ 5«- 50 F fe Aalsterse brandweer is berekend op zijn taak. Zoveel is duidelijk. De Bnschappen, keurig uitgedost op hun korpsdag, luisterden naar ver diende toespraken waarin hen terecht veel lof werd toegezwaaid. De ieke konditie is prima, zo werd gesteld en het zijn precies de hoge eisen fysisch vlak die voorlopig in de weg staan om vrouwelijke pompiers in te ven in het korps. Maar voor de dames liggen er dan andere mogelijkhe- en open: administratieve taken binnen de brandweer en zorgen voor egeleiding van slachtoffers. [eurig in uniform en netjes op rijen an drie stapten de Aalsterse pom- liers vanuit de hoofdkazerne door e straten van de binnenstad. Voor geprogrammeerd op een zondag, wanneer het in Aalst betrekkelijk rustig is, maar op een drukke win kelzaterdag. Het gevolg liet zich bij de vleet en een uitzonderlijk gro te publieke belangstelling. Dat was lekker meegenomen voor het korps dat overigens de grote sympatie ge niet van de Aalsterse bevolking. Op zich ook niet verwonderlijk want de Aalsterse pompiers zijn op hun taak berekend, zijn snel en akkuraat in hun optreden. Dat werd ook dit jaar bewezen. Voor deze korpsdag had men be zoek gekregen van korpsen uit het Franse Pontoise en het Duitse Bö- Lees rinnr hl? A Naast ADS-Kanaal 3 biedt ook OTV zich aan als kandidaat regionale De raad van beheer bestaat uit televisiezender. OTV staat voor Oost Televisie en heeft bij de bevoegde voorzitter Freddy Herssens (Aalst), gemeenschapsminister Weckx een dossier voor regionale televisie-uitzen- ondervoorzitter Mare Verschelde dingen ingediend. Men is er zich bjj OTV degelijk en wel van bewust dat (Zottegem), sekretaris Roger Van ook ADS zijn kandidatuur heeft gesteld en dat slechts één zender een Langenhove (Herzele), penning vergunning zal krijgen. meester Leander De Bruyn (Nino- OTV heeft lang gewacht om zijn plannen kenbaar te maken. Men wilde, zo zegt men bij OTV, in elk geval vermijden dat men de politie ke toer zou opgaan. Ondertussen werd gewerkt aan het dossier en legde men de nodige kontakten om de vzw over de hele regio (Aalst - Dendermonde - Sint-Niklaas) uit te bouwen. OTV zegt te voldoen aan de gestelde eisen van het dekreet. Hoezeer men ook zijn best heeft gedaan om enige politieke inbreng te vermijden, ongewild kwam men toch onder politieke druk te staan. 'Men trachtte ons te verplichten sa men te werken met de andere groep, nl ADS. Verschillende on derhandelingen met de streekma- nager van het impulsgebied Den dermonde - Sint-Niklaas leverden niets op. Integendeel, er werden vertragingen ingebouwd', aldus de OTV verantwoordelijken. En nog: 'Toen ADS na veel koerswijzigin gen zijn vzw ging oprichten, en wij ons allerlaatste voorstel formuleer den, werd dit eenvoudig van de kaart geveegd, met de reden dat 'het misschien wel beter zou zijn dat er niemand van ons verplicht werd kleur te bekennen'. Ook een latere samenwerking wilde of kon men niet garanderen. Mocht die samen werking er gekomen zijn, dan was er voor de regio geen diskussie en zou er maar één dossier geweest zijn. Met eigen mensen OTV wil zijn station in eigen beheer laten funktioneren. 'Wij willen TV Aalst. De OTV verantwoordelijke ontvouwden hun plannen voorde regionale televisie (a) pluralistische wijze en naar een ge- ve-Okegem) en de leden André Co- mengde formule van financiën, sub- chez (Geraardsbergen), Alfons sidiëring, sponsoring en reklame- Eeckhout (Welle), Jozef Knop gelden streven. De zender heeft zijn (Dendermonde), Dirk Van de Vel- beheersorganen aam aan het de (Lokeren) en Bert Van Schoor in het uitvoeringsbesluit van het de- (Sint-Niklaas). kreet omschreven zendgebied. Men OTV, zo zeggen de verantwoorde- wil zeer bescheiden van start gaan. lijken, wil een gevarieerd program- Omdat het gebied uitgestrekt is, ma aanbieden van wekelijks een uur zegt OTV dat men bijna onmogelijk met informatie, kuituur, ontspan- vanuit een centraal punt kan starten ning. In het eerste opstartjaar gaat voor opnames. OTV zal opstarten men dagelijks 24 uur op 24 tekstte- op basis van vrijwilligers, gekoppeld levisie uitzenden met informatie aan beroeps, doch van zodra de fi- over de kulturele en vormende akti- nancies dat toelaten. Met AVS viteiten in de streek en over werk- werd een samenwerkingsakkoord aanbiedingen in samenwerking met gesloten voor het provinciaal de VDAB via een videotekstsys- nieuws. Op die wijze wil men de teem. De wekelijkse beeldinforma- produktiekosten drukken. De sa- tie is voorzien voor zondag tussen menwerking met bestaande vzw's 13.00 en 14.00 uur met een nieuws- levert voordelen op. Zo heeft de uitzending van 15 tot 20 minuten, vzw Aalst (AVP) al de montages een gedeelte sportnieuws (5 tot 10 van karnaval Aalst op zijn aktief, minuten) en nadien 'OTV totaal' worden er promotiefilms voor scho- met reportages,eventuele duidin- len en videoclips voor opkomende gen, auteurswerken, enz (goed voor artiesten gemaakt. De VZW Zotte- 25 tot 30 minuten) en dan nog rekla- gem VTO) werkt aan reportage en me en programma-aankondiging (5 interviews. tot 10 minuten). Aalst. De brandweerlieden en hun genodigden wachten geduldig af (a) maken van het volk, met het volk en door het volk', klinkt het sloganma- tig. Men wil alle programma's zelf uitwerken en realizeren met eigen mensen. Voorlopig kan er echter nog niemand in loondienst worden aangeworven. Een samenwerking met de andere regionale zender AVS Eeklo is reeds beslist. Geert Neckebroeck werd aangesteld als eindredakteur. Verder zijn er nog een stel andere mensen met een opleiding in de pers- en kommunka- tiewetenschappen waarop men kan terugvallen. De maatschappelijke zetel van OTV is gevestigd aan de Rozen- dreef 105 te Aalst. De stichtingsda tum is 26 februari 1992. OTV wil regionale televisie verzorgen op een Aalst. En om het helemaal echt te maken was een kameraman ter plaatse. OTV in aktie a Onder de titel 'Ambachtelijke technieken in hand en hart' heeft van 4 tot 8 december een tentoonstelling plaats in de Belfortzaal te Aalst. Ze wordt georganizeerd door de Vereniging van Meester Schilders. Sieraadschil ders, Glazenmakers, Plaatsers van Wand- en Vloerbekledingen van het Arrondissement Aalst. Men kan de tentoonstelling bezoeken tijdens de werkdag van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 18.00 uur en tijdens het weekend doorlopend van 10.00 tot 18.00 uur. Voorzitter van deze vereniging met de lange naam is Jerome Vermei- ren. Hendrik Van Der Eist neemt het ondervoorzitterschap waar. De bestuurders zijn Etienne Fleurinck. Patrick Minnaert, Jos Van Caeken- berghe en Sonia Van Den Nest. Hendrik Van Der Eist is de kom- missaris van de vereniging en Ca- miel Van Caekenberghe is honorair Aalst. Voorzitter Jerome Vermeiren lichtte het opzet van de tentoonstelling toe la) ondervoorzitter en Willy Scheer- linck is honorair bestuurder. De ad ministratieve kant van de vereni ging neemt Patrick Ketels op zich. Hij is te bereiken in de Residentie Keizersvest, Esplanadepiein 11 te Aalst (053/21.18.76). Op een perskonferentie naar aan leiding van deze tentoonstelling stelde voorzitter Jerome Vermei ren dat men vaak te horen krijgt dat het bedrijfsleven te weinig doet aan de opleiding en dat men de jonge ren zelden stimuleert om zich ver der te bekwamen. Alles zou te kom- mercieel geworden zijn, aldus de voorzitter die eraan toe voegde dat ondernemers alleen met de zakelij ke kant van hun ondernemers bezig zijn. 'Het fijne van het vak heeft bij hen minder belangstelling. Een kul turele vakverarming zou daarvan het gevolg zijn. Zo ook zou het de ambachtelijke technieken in het schildersvak vergaan', aldus de voorzitter. Daar tegenover staat het juist nu de belangstelling voor het vakonder deel sterk toeneemt, zowel bij vak genoten als bij opdrachtgevers. 'De interieurkunst leeft weer op. Steeds meer jongeren vinden de weg naar akademies en scholen die de gespe- cializeerde schildersarbeid in ere willen herstellen. Laten we wel we zen: de scholen alleen zijn niet in staat dit genre vaklui af te leveren. Daar is ervaring voor nodig, bij scholing en inspiratie'. Het bestuur van de Vereniging van Meester-Schilders van Aalst is niet doof gebleven voor deze uitspra ken. Via de tentoonstelling 'Am bachtelijke technieken in hand en hart' wil men meewerken aan deze revival. Op de tentoonstelling ko men dan ook hout- en marmerschil dering, speciale imitatietechnieken, zijn. Het opzet richt zich niet alleen reliëftechnieken, dekoratieschil- tot vakmensen, maar ook het grote derwerk, polychromiewerk, kalli- publiek met een gevoel voor de grafie, trompe l'oeilschilderwerk en schoonheid der dingen, zal heel wat andere technieken aan bod. Op be- opsteken, paalde tijdstippen zullen 'fijnschilders' aan het werk te zien Aalst. De Vereniging van Meester-Schilders stelde haar tentoonstelling voor (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 1