St.-Gillis-Dendermonde Eindelijk Florent De Clercq (D), maar ook Ronny Mettepenningen (A), Willy Moens (B) en Aimé Michiels (C) Beveren Eddy Wandels (B), Ronny Mettepenningen (A), Frans Vermeylen (C) en Raf Van Eyck (D) Wase kampioenen Ronny Mettepenningen (A), Hendrik Cornelis (B), Norbert Stals (C) en Gerry Steenssens (D) Velina Wielerfederatie - Cyclocross De Voorpost - 1112.1992 - 2E WIELRENNEN ilank n torent latum vastQ vium ter g ermis en o titum vast. I-reeksFit VWF-veldrijden in Beveren. Ronny Mettepenningen (A) en Eddy Wandels (B) samen met de Sint en Zwarte Piet. Hendrik Comelis en Ronny rdag in de Boonwijk de Boonwijk kregen Freddy en zijn Ipers niet minder dan 63 renners aan start. De weergoden waren hen gun- gezind en gewoontegetrouw wa ar heelwat toeschouwers, wat me- een bomvolle kantine gaf. De om- j was, ondanks de hevige regenval laatste dagen, nog goed berijdbaar we kregen sport van de bovenste met een eerste zegepraal van De Clercq (D) en verder de fa- n. Na de cross werd ook weer de vastgelegd voor het jaarlijks en ter gelegenheid van Boonwijk- en ook de Donckstraat legde 'n Florent De Clercq een hele trits ereplaatsen en verleden week uist gepasseerd door Everaert, was het roos voor Florent. Zijn geluk kon op en meteen kreeg hij er een grote portie ertrouwen erbij voor het komende kampi oenschap Reeds na èén ronde passeerden nationaal kampioen Gerry Steenssens, Victor Van Vaerenbergh en Florent De Clercq met een lichte voorsprong op Guy Stevens., D. De Caestecker, L. Van der Linden en F Meers- schaut, terwijl mannen als een Wille, Moeren hout en Guillaume waren opgehouden en heel wat achterstand opliepen. De drie vooraan bleven samen maar Meersschaut viel weg door pech. Wille en Van Oudenhove lukten een fel opgemerkte terugkeer maar de drie bleven buiten schot en in de laatste ronde moest eerst Steenssens enkele meters toegeven en Van Vaerenbergh werd nog verrast in de laatste bocht. Meteen de eerste seizoenszege voor Florent De Clercq die haar ook vorig jaar zijn eerste palm binnenrijfde. Kamiel Everaert, de winnaar van verleden week, kon Florent alleen maar gelukwensen. Door een val op training had hij enkele ribben gekneusd en kon daar door een weekje niet crossen. C-reeksAimé Michiels Ook bij de C-renners kregen we een goed crosser als toeschouwer. Patrick Verlee had F-veldrijden in Beveren. De jeugd en de toekomst van de VWF bij de isjes Billy Blomme, bij de allerkleinsten Stijn Mettepenningen en de jeugd en algemene winnaarJurgen Moens (xl) 1 WF-veldrijden in Beveren. Sinterklaas en zijn twee Zwarte Pieten delen j 9 prijzen uit aan de jeugd, met als eerste Jurgen Moens en tweede hnny Cornelis (xl) op zijn werk een grote teen gebroken en meteen worden zijn kansen voor het kampi oenschap zeer klein. Een geducht konkurrent minder voor de titel Reeds na één ronde liet Michiels duidelijk zijn intenties zien. Hij lag reeds licht voorop op Vermaeren, G. Sonck, Vermeylen (last van een ruaverrekking tijdens de opwarming) en verder Martens, Simoens, Wauters, Roger Colman, Raf Nobels e.a. Koen Everaerts. Michiels bleef maar de forcing voe ren en dra werd het duidelijk dat de anderen slechts voor de tweede plaats crossten. Lange tijd waren het Vermaeren-Sonk en na dien Vermaeren-Vermeylen, terwijl een sterk terugkerende Herman Martens zelfs nog Sonck voorbijfietste en nog een tijdje het duo Vermaeren-Vermeylen bedreigde Naar het einde toe bleef Michiels wel buiten schot maar Vermeylen kreeg er nog Vermaeren af en eindigde zeer sterk als tweede. Verder Oscar Vermaeren die een zeer goede indruk liet een sterk eindigende Martens en kampioen Gu- staaf Sonck Vermelden we ook nog de goede prestatie van de wederoptredende Roger Col man 11de Moerzeke) en Dendermondenaar Raf Nobels die zijn wederoptreden deed. De gewezen Dendermondse prins karnaval keert terug naar zijn oude liefde 'het stalen ros' en beëindigde zijn optreden met een 14de plaats, juist achter mannen als Koen Everaert (12de) en Norbert Stals (13de). Meteen zitten we in de Donckstraat met renners als Dirk Verguit, Peter Vanderbeken en Raf Nobels en werd er ook besloten een VWF-wedstrijd te organise ren. A- en B-reeksen Willy Moens (B) en Ron ny Mettepenningen (A) Het talrijke publiek werd vergast op een mooie brok sport met spanning tot op de meet. Reeds van in de start gingen Willy Moens, Luc Bracke, Michel Heymans en kort daarop ge volgd door A. Hoebeke, F Wauters, JM De Roo, Ruys en Hendrik Comelis in het offen sief, terwijl kanshebbers als Wandels, Mette penningen en Noèl Maes bij de start in elkaar haakten en alleriaatsten in het veld doken. Meteen kregen we een meeslepende strijd. Vooraan ging Willy Moens er alleen vandoor en terwijl Bracke en Heymans wat gas moes ten terugnemen, bleven De Rio-Hoebeke en Ruys op een honderdtal meter hangen, terwijl het duo Mettepenningen-Wandels langzaam naar de kop terugkeerden. Half-wedstrijd kre gen we reeds een duidelijk overzicht, mei Willy Moens alleen aan de leiding Op een kleine honderd meter een flink oprukkende Wandels, dan De Roo met Hoebeke en eer goed remonterende Mettepenningen. Daar achter een verrassende H. Maes en Luc Ruys en nog verderop Luc Bracke, Peter Michiels en M. Heymans. Alle ogen waren nu gericht op het gevecht vooraan Od vier ronden van hel einde nog steeds Moens en op zo'n 80 meter Wandels. Daarachter JM De Roo, die Hoebe ke had gelost maar Mettepenningen was eveneens over Hoebeke gefietst en naderde langzaam op De Roo. Op twee ronden nog steeds Moens en op 80 meter Wandels. Hier werd een strijd uitgevochten op het scherp van de snee. Opgezweept door een enthousiast publiek wou geen van belden begeven en het werd een kwestie van meters. Ondertussen was een verbazende Mettepenningen zowaar in Sint-Gillis. Ronny Mettepenningen won de A-reeks en Willy Moens de B-reeks (xl) bij De Roo gekomen en een kwart ronde verder had hij hem zelfs al achter zich gelaten. Zo kreeg men bij het ingaan van de laatste ronde Willy Moens aan de leiding en op 70 meter Wandels. Alles was nog steeds moge lijk maar ze bleven beiden vechten en wilden niet begeven. Aan de aankomstlijn was het Moens met op 70 meter Wandels. Dat belooft voor het nationaal kampioenschap. Ronny Mettepenningen, ondertussen reeds aan zijn vijfde zege, liet De Roo niet terugkomen en bewees meteen dat hij ook kan terugslaan en terugkeren. Vermelden we ook de sportieve inbreng van Garage D.A.B.-Renault, die we volgend jaar mogen verwelkomen in de V.W.F.-rangen. Zondag in Beveren-Waas Gerry Steenssens heeft niet alleen vooi een spannende sportnamiddag ge zorgd, er waren ook enkele boeiende nevenaktiviteiten. Zo was er eerst om 13u00 een wedstrijd voor de mekani- ciens en de kinderen. Na de veldritter was er een gezllig samenzijn, waarop de échte Sinterklaas de prijzen en be kers overhandigde aan alle deelne mers en ook voor heelwat anderen eer verrassing in petto had. Met 56 deelne mers en een massa volk in een bomvol le tent kon de dag niet meer stuk. Mekaniciens en kinderenJurgen Moens, Billie Blomme en Stijn Mettepen ningen Met Jurgen Moens kregen we de algemene laureaat van de wedstrijd. De zoon van cros ser Willy Moens domineerde het deelnemers veld en hield Davy Comelis, de zoon van crosser Hendrik Comelis, een eindje achter zich. Als derde en eerste makanlcien kregen we Paul Temmerman, voor zijn kollega Wil- fried Verbraeken. Als 5de en eerste meisje arriveerde Billy Blomme, de dochter van cros ser Raf Van Eyck. Op de zesde plaats Mary Manolito en op de 12de plaats kregen we Stijn Mettepenningen, zoon van Ronny, die de palm veroverde bij de allerjongsten en Cary Stevens bij de meisjes. D-reeks Rat Van Eyck, Gerry Steenssens is kampioen van het Waasland Raf Van Eyck steekt zijn trui-ambities niet onder stoelen of banken. Reeds van in de start stormde hij naar de leiding met in zijn spoor Moerenhout, Steenssens, Stevens en Herre- godts. Na een ronde was Raf reeds alleen weg met Steenssens, Moerenhouten De Clercq als dichtste achtervolgers en dan de slecht ge starte Wille en Van Vaerenbergh met Van Audenhove, die fel aan het verbeteren is, terwijl Freddy De Blieck ook uit een mindere periode komt. Van Eyck bleef de forcing voe ren terwijl Wille en van Vaerenbergh over Moerenhout en Steenssens naar de tweede plaats oprukten. Victor Van Vaerenbergh ge raakte zelfs tot bij Van Eyck maar dat was duidelijk te diep gegrepen want toen Raf in de laatste ronde kort demarreerde, kon hij niet meer reageren. Toch is het een vingerwijzing dat het zondag wel eens zou kunnen spannen met verder Wille, uittredend kampioen Steenssens en andere zoals Moerenhout, De Clercq. Doeraene werd nog 11 de voor Ronny Steurbaut en Wilfried Verbraeken knap 15de. Ook Wilfried begint beter te worden. C-reeks Frans Vermeylen, Norbert Stals kampioen van het Waasland Het duo Vermeylen-Michiels kon de wedstrijd naar zijn hand zetten. Achter deze twee teno ren was het een verrassend goede Julien Simoens die een derde plaats veroverde vóór Oscar Vermaeren en uittredend kampioen Gu- staaf Sonck. Meteen hebben we hier de man nen die, samen met pechvogel Patrick Verlee naar het podium mogen lonken met Vermey len-Michiels als dé te kloppen kandidaten maar ook Herwig De Meyer (8ste), de plaatse lijke renner te Denderleeuw, moet tot een goede prestatie in staat zijn, net als Bassez, Tas, Jos Wouters (vorig jaar tweede in de titelren maar nu onder zijn mogelijkheden be zig) en Willem Van der Heyden. Norbert Stals werd met een mooie 11de plaats kampioen van het Waasland en ook Roger Colman (12de) deed het prima. A- en B-reeksen Eddy Wandels (B) en Ronny Mettepenningen (B), tevens kam pioen van het Waasland, Hendrik Corne lis, B-kampioen Waasland. Willy Moens vloog erin van in de start en met naast zich Luc Bracke, Gino De Leeuw, Adelin Hoebeke en JM De Roo. Net als de dag voordien hadden het duo Wandels-Mettepen- ningen een slechte starten moest het terugko men. Noël Maes geraakte als laatste het veld in en zou niet meer vooraan geraken, net als Peter Van der Veken die last had met zijn VWF-veldrijden in Sint-Gillis. De ploeg van hetPolderzicht uit de Dender mondse Donckstraat met Peter Van der Veken, Raf Nobels en Dirk Verguit (xl) VWF-veldrijden in Beveren. Frans Vermeylen (C) en Raf Van Eyck (D) met de Wase kampioenen Norbert Stals (C) en Gerry Steenssens (D) (xl) remmen. De wederoptredende Paul Dessein hield zich tot halfweg goed vooraan maar deemsterde dan weg, zoals Hendrik Cornelis die overhoop ligt met zijn forme. Toch zou hij erin slagen om kampioen van het Waasland te worden bij de B-renners. Vooraan was Willy Moens er ondertussen alleen vandoor gegaan en dan volgde Gino De Leeuw. Daarachter het duo Mettepenningen-Wandels, dat Hoebeke- De Roo achter zich hield en dan het trio Heymans, Ruys, De Pauw met kort daarachter Luc Bracke. Terwijl Moens bleef doorhameren ging ook De Leeuw voor de bijl en rukten Wandels-Mettepenningen op naar de tweede plaats. Het werd weer een hevige strijd tussen de eerste drie maar toen Wandels zijn ultieme aanval inzette moest Mettepenningen begeven en kregen we een spannende laatste ronde tussen Moens en Wandels Spijtig genoeg kreeg Moens last van een slepend achterwiel en dat was genoeg om Wandels nog nipt te laten winnen voor Willy en een verrassend sterke Mettepenningen. Volgende wedstrijden Zaterdag 12 december in Oosterzele, wijk Anker, Roosbloemstraat, wijkschool Roos- bloem. Wedstrijdpromotor is Rudy De Jong- he. Start C/D om 14u00, NB om 15u00. 20 startpunten en 12.000 fr prijzen. Zondag 13 december in Denderleeuw, Kampi oenschap van België, Landuytstraat 26. café Den Trainer Wedstrijdpromotor is Herwig De Meyer. 60 startpunten, 20.000 fr prijzen. Geen dagvergunningen, alleen renners met VWF- vergunning mogen starten. Receptie voor de kampioenen na de wedstrijd. Onze pronostiek A-reeksuittredend kampioen AndréTumme- leer, nieuwe kandidaten R. Mettepenningen, JM De Roo en Luc Ruys. B-reeks algemeen kampioen Eddy Wandels, nieuwe kandidatenWilly Moens, José Hoe beke en Noël Maes C-reeksuittredend kampioen Gustaaf Sonck, nieuwe kandidatenRaf Van Eyck, Victor Van Vaerenbergh, Jerome Wille en Flo rent De Clercq. Veel sukses en aan de niet vermelden om te bewijzen dat we mis zaten. Uitslagen Zaterdag-Boonwijk A- en B-reeksen1. Willy Moens (B), 2. Eddy Wandels (B), 3. Ronny Mettepenningen (A). 4. Jean-Marie De Roo (A), 5. Adelin Hoebeke (B), 6. Noël Maes (B), 7. Luc Ruys (A), 8. Luc Bracke (A), 9. Peter Michiels (A), 10. Michaël Heymans (A), 11. Franky Wau ters (A), 12. Hendrik Cornells (B), 13. Mario De Pauw(A), 14 Peter Van der Veken (A), 15, Wim Erauw (A), 16. Wilfried Wijns, 17. Rudi VWF-wielrennen. Wilfried Verbrae ken, langzaam verbeterend op het veld (xl) Audenaert (A), 18. Peter Moortgat (A). C-reeks1Aimé Michiels, 2. Frans Vermey len, 3 Oscar Vermaeren, 4. Herman Martens, 5. Gustaaf Sonck, 6. Julien Simoens, 7. Jos Wauters, 8. Helmuth Tas, 9. Mare Bassez, 10. Serge Bie. D-reeks1 Florent De Clercq, 2 Victor Van Vaerenbergh, 3. Gerry Steenssens, 4. Jean- Paul Van Audenhove, 5. Achille Guillaume, 6. Guy Stevens, 7. Jerome Willy, 8. Dirk De Caestecker, 9. Mare Herregodts, 10. Marcel Doeraene. Zondag in Beveren, kampioenschap van het Waasland A-en B-reeks1 Eddy Wandels (B), 2. Willy Moens (B), 3. Ronny Mettepenningen (A- kampioen), 4. Gino De Leeuw (A), 5 Adelin Hoebeke (B), 6. Jean-Marie De Roo (A), 7. Michaël Heymans (A), 8. Mario De Pauw (A), 9. Luc Ruys (A), 10. Luc Bracke (A), 11 Peter Van der Veken (A), 12. Noël Maes (B), 13. Hendrik Cornelis (B-kampioen), 14. Paul Des- sein (B). C-reeks1Frans Vermeylen, 2. Aimé Mi chiels, 3. Julien Simoens, 4. Oscar Vermae ren. 5. Gustaaf Sonck, 6. Mare Bassez, 7. Helmuth Tas, 8. Herwig De Meyer, 9 Jos Wauters, 10. Willem Van der Heyden, 11. Norbert Stals (kampioen) D-reeks1Raf Van Eyck, 2. Victor Van Vaerenbergh, 3. Jerome Wille, 4 Gerry Steenssens (kampioen), 5. Herman Moeren hout, 6. Florent De Clercq, 7. Jean-Paul Van Audenhove, 8. Freddy De Blieck, 9. Guy Ste vens, 10 Mare Herregodts, 11. Marcel Doe raene, 12. Ronny Steurbaut.

De Voorpost | 1992 | | pagina 25