De stunt Aaigem wipt Stekene Adec bekert verder Topfloor met vijf Volleybalkalender Berlaarse ploegen uit de beker corpio verrast aangenaam folleybalkampioenschap Ier Openbare Diensten e Dendermonde De Voorpost -11.12.1992 - 27 Beker van Oost-Vlaanderen Grembergen-Aalter 3-2 Snuffel heeft zaterdag voor een stunt dan weer rekenen op een beste service gezorgd, door het in eerste Provinciale dat uiteindelijk besliste over setwinst, spelend Aalter te kloppen. De thuisploeg Prima vertoon dan van het Snuffelteam in verraste de bezoekers met een sterk aan- de tie-break dat nu vlot wegging van de valsspel waartegen Aalter weinig kon een reeks hoger spelend Aalter. Men inbrengen. In de eerste set bleef Snuffel draaide met 8-1 en het Dendermondse steeds aan de leiding en won dan ook de damesteam liep zelfs uit tot 10-1. Maar openingsset. In de tweede set kon Grem- daar stopte het. bergen dan niet veel inbrengen tegen het Aalter dat weer met een onhoudbare ser- prima opslagwerk van de eerste provin- vice uitpakte kon nu terug bijbenen. Was cialer. Grembergen dat eerst 5-3 voor het voordien met één speelster nu waren kwam moest toezien hoe één speelster het er meer die er voor zorgden dat Aalter ~77~7. r~ naar 5-14 serveerde. Ballen die Snuffel 11-11 terugkwam. Maar Snuffel bleef li! ^an Ere™b°degem speelden tegen Michelbeke in niet onder kontrole kon krijgen zodat de vechten. Met een beste aanval en lage de Beker van Oost-Vlaanderen (da) set naar de bezoeksters ging. In de derde verdediging haalde de thuisploeg set en V set was het weer Snuffel dat nu goed uit matchwinst. I de startblokken kwam en vlot zich op Setstanden: 15-12,5-15, 15-11,5-15, I J voorsprong speelde. Ondanks enig 15-12. weerwerk van Aalter kon Snuffel de deel- Andre zege binnen halen. In set vier kon Aalter jÉÊÊ\f 1 Aaigem-Stekene 3-2 Eerste provinciale 12.12 20.00 Adec D'monde-Appelterre 20.00 Beveren-Kang. Aalst 16.15 Zottegem-Juv. Zele 20.00 Wachtebeke-Thund. Bert. Tweede provinciale B 12.12 17.15 VK Eremb.-Modema Leb. Derde provinciale B 13.12 19.00 VC Oudegem-Deinze 1915 VK Aalst-Ename DAMES Eerste provinciale 13.12 18.45 Evergem-VC Oudegem Tweede provinciale A 12.12 19.45 Madavoc H -VC Berlare 20.00 Real Testa Lokeren Tweede provinciale B 12.12 19.00 Nazareth-Kang Aalst 20.15 Scorpio Aaigem-VC Bugg. Derde provinciale B 13.12 18.00 Leeuwerik L.-VC Oudegem 12.12 17.45 Biekes Eremb.-Mod. Leb B 19.30 Kruishoutem-Mod. Leb. A JEUGD Jongens kadetten 12.12 16.00 SL-Laureins-BI. Hoek H. HAMSE VOLLEYBALUGA HEREN 13.12 09.00 Sprinklies-Hamvoc B6JG-KWB Moerzeke 10.30 Br Beren-De Molen Topfloor-Hamme Center Zw. Panters-'t Moleken DAMES 13.12 09.00 Contlra-Coconut BGJG-Jef 10.30 Br. Beren-Zw. Panters Beker van Oost-Vlaanderen Thunderballs Berlare 0 Assenede 3 (12-15,11-15, 7-15) De thuisploeg heeft twee sets lang de hoger spelende bezoeker aardig het vuur aan de schenen gelegd. Zelfs tijdens de tweede set leidde Thunderballs met 11- 6, maar de maturiteit van de bezoekers gaf de genadeslag, zodat in de derde set de genadestoot werd toegediend. Een goede kollektieve weerbaarheid van Thunderballs tijdens de eerste twee sets. DAMES VC Berlare 0 Vokajap Appelterre 3 (11-15,13-15 en 6-15) Zoals de mannelijke leden van de klub hebben de dames tegen hun tegenstan der hun tanden ontbloot en tijdens de eerste twee sets gestreden voor wat ze waard waren. Vokajap dat drie reeksen hoger speelt moest in de eerste twee sets steeds op achterstand. De thuisploeg die telkens wou forceren om de sets binnen te halen kwam kracht te kort, maar tech nisch moesten ze niet onderdoen voor de tegenstander. De gasten speelden rustig het spel en ze straften de fouten van de thuisspeelsters maximaal af. Zelfs een 13-7 voorsprong werd op onbegrijpelijke wijze uit handen gegeven, maar leergeld moet betaald worden. Beker van Oost-Vlaanderen Adec Baasrode-Hemelveerdegem 3-1 10-15, 15-12, 15-10, 15-10 De uitwijking naar het volleybalminnend Oudegem heeft de Adecspelers geen windeieren gelegd. Deze bekeraffiche trok een schore supporters naar de plaat selijke sporthal en de thuisploeg was onder de indruk van de gestalte der spe lers van deze derde divisieploeg. Ver wonderd of bewonderend keken ze tegen de bezoekers op en ze kregen ras een 1 -8 achterstand aan de broek. De gastheren probeerden nog wel de bakens te verzet ten, maar de gasten haalden de zware hamer boven en Adec werd overdon derd. In de tweede set gaf de eerste helft hiervan eenzelfde scenario. Pas bij een 1-7 achterstand begonnen de Adecspe lers te beseffen dat hun inspanningen op de trainingen nu zo maarte grabbel wor den gegooid en ze wierpen hun zenuw achtigheid overboord. Alles werd zonder ontzag van de tegenstander aangepakt en alles viel opeens in de goede plooi. Met een verbeten vastberadenheid werd de achtervolging ingezet en Hemeveer- degem kon geen gepaste tegenzet vin den en de setstanden werden in even wicht gebracht. Vanaf de derde set was de thuisploeg de dominerende ploeg. De goede kombina- ties werden suksesvol afgerond en in de receptie vielen weinig of geen fouten te bespeuren. De bezoekers werden nu op hun beurt weggespeeld zodat een verde re kwalifikatie als verdiend kan be schouwd worden en deze volgende te genstander is eerste divisieploeg uit Mel- sele. De volgende wedstrijd tegen de Adecse boeman, Vokajap Appelterre, grijpt plaats op zaterdag te 20.00 uur in plaats van zondagavond. Supporters op post. Volleybal. Biekes Erembodegem nam het op tegen Wetteren (da) Tweede provincialer Aaigem is dan nog een van de teams dat voor de verrassing zorgde dit weekend door het in landelijke spelende Stekene met 3-2 uit de beker te wippen. Stekene dat een snelle start ken de kon in de eerste set Aaigem achter zich houden. De thuisploeg herpakte zich in set twee en drie waarbij ze nu het meesterschap opeiste en de bezoekers in deze set steeds op afstand hield. Aai gem pakte uit met een beste aanval en plaatste ook een degelijk blok voor de bezoekende aanval, iets waartegen Ste kene geen antwoord vond. Wanneer dan Volleybal. Biekes Erembodegem-Wetteren (da) Topfloor 1 KWB Moerzeke 3 (15-11,13-15,14-16, 7-15) Topfloor kon de stunt van verleden sei zoen niet herhalen. Hoewel de ploeg maar met vijf spelers moest starten, om dat Luc De Coninck zich op zaterdag had gekwetst bij een voetbalwedstrijd was het spel van dc Topfloorspelers meer dan behoorlijk en de vice-kampioenen van vorige campagne waren in de afloop niet gerust en dit was te merken aan hun zenuwachtig spel. Van bij de start was de skore in de openingsset gelijkopgaand, maar in het tweede gedeelte moest Topfloor een paar punten achterstand wegwerken om nadien in één ruk naar het einde door te stoten. De tweede en de derde set wer den wel met het kleinste verschil verlo ren, maar de weerstand was groot en tijdens de tweede set werd een 7-13 achterstand grandioos weggewerkt en dit was te danken aan het puike werk zowel in verdediging als in de aanval van Marc Vinck, die stilaan het goede ritme te pakken heeft. Maar een paar listige plaatsballetjes van KWB zorgden voor de afronding. Tijdens de derde set werd er teveel gezondigd in de opslagzone en ook in de receptie om de zege binnen te halen, zodat Moerzeke verdiend leidde met 1 -2 in de setstanden. In de vierde en laatste set gingen sommige spelers van Topfloor door de knieën. Ze hadden waarschijnlijk op hun adem getrapt want nu kwam geen enkele goede kombinatie uit de bus. Verdiende zege van Moerze ke, maar Topfloor heeft drie puike sets afgeleverd. Aaigem ook nog uitpakte met een beste service was het de thuisploeg dat met 2-1 aan de leiding kwam te staan. In de vierde set slaagden de bezoeksters erin op voorsprong te komen terwijl de thuis ploeg even zijn aanvalsspel ter zijde liet en zich liet vangen door het over een andere boeg te gooien en overschakelde op plaatsballen. Stekene slaagde er dan ook in er 2-2 van te maken. In de tie break was Aaigem het betere team. Sets: 11-15, 15-7, 15-7, 12-15, 15-12. Andre Volleybal. Erembodegem-Michelbeke (da) Hamse Volleyballiga VOLLEYBAL jlleybal. Adec-Hemelveerdegem 3-0. Het blok De Cocker-D'Hooghe dens een goede aktie (vh) corpio Aaigem ikene ril 2-15,15-7,15-7,12-15 en 15-11) vechtlust van tweede provincialer ligem was groot genoeg om de drie eksen hoger spelende Waaslandse jeg uit te schakelen en dit met drie igdspelers op het terrein. De grond ig van de zege werd gelegd vanuit de lagzone, zodat de bezoekende recep- tie vaak in moeilijkheden was. In de openingsset kwam Stekene 8-12 voor maar de thuisploeg sloeg even terug. Maar de eindspurt raakte niet ver ge noeg. Tijdens de tweede en derde set bleven de gastvrouwen de baas. Tijdens de tie-break was het spannend en de skore gelijkopgaand tot 11-11 eh het jeugdig Scorpio bleef in de eindfase het koelbloedigst. M volleybalkampioenschap der open- are diensten te Dendermonde, bestaan- uit Politie, Rijkswacht, Gerecht, Defi- (Financiën), Intercom en CM werd (gesloten met een feesteetmaal met ge- Ég samenzijn en dans op vrijdag 4 1 member 1992 met als volgend resul- 5 at ampioen 1991-92: ijkswacht Dendermonde 43 punten. 2. Politie Dendermonde 41 p., 3. Inter com 38 p., 4 en 5. Gerecht en Defina 35 p., 6. CM Dendermonde 32 punten. Alle wedstrijden worden gespeeld in de sporthal Appels, telkens op dinsdag van de maanden februari, maart, april en september, oktober, november, waarna het seizoen voor enkele maanden wordt afgesloten. '0lleybal. Adec-Hemelveerdegem 3-0. Hofman springt hoog en scoort Vh] Adec Dendermonde-Hemelveerdegem 3-0. De Mulder wint het duel terwijl De Cocker en Van Bunder deze fase gade-

De Voorpost | 1992 | | pagina 27