Aalsterse sportlaureaten vereeuwigd Jurgen Van De Vyver en Retro in goede doen 'De Donksijs' ontvangen op gemeentehuis te Berlare Zilveren medaille voor Vandenhove en De Blauwe in 11. I SpM1 De namen van de Aalsterse sportlaureaten prijken sedert vrijdag op een erebord dat in de inkomhal van het stedelijke zwembad werd aangebracht. Meer dan dertig jaar geleden, om precies te zijn in 1960, startte men in Aalst met het toekennen van een trofee voor sportlaureaat. Dat men in de voorbije drie decennia een indrukwekkende lijst bij elkaar heeft, ligt voor de hand. Onder de laureaten zijn er een aantal die het op internationaal vlak ver hebben geschopt, anderen behaalden een hoog nationaal niveau. Kortom, het gaat om sporters waar men met ontzag naar opkijkt. Op vrijdag 18 december wordt in De Werf tijdens een sportavond dan de sportlaureaat voor het jaar 1992 gelauwerd. De bekendmaking wordt omlijst met sfeerbeelden uit de Olympische Spelen van dit jaar waarbij gesprekken worden gevoerd met de Aalsterse Sonja Vettenburg die er aan de kompetitie deelnam en William Van Dijck, onze steepleloper. Ook medisch begeleider Reno Roelandt uit Aalst is van de partij. Voor de titel van sportlaureaat 1992 zijn er nogal wat kandidaten. In de kompetitiesport gaat het tussen de juniores van damesbasketbalclub Erembodegem, Good Year Okapi Aalst, Bowlingclub De Kat uit Aalst, kaatsclub Hoke uit Erembodegem, de Sportploeg van de Stad Aalst en zaalvoetbalclub Vrustel uit Erembodegem. Voor de individuele sporters gaat het om Marc Van der Hoeven (atletiek), Gustaaf De Witte (atletiek), Eddy De Backer (wielrennen), Liesbet De Schrijver (triathlon), Jessie Callebaut (zwem men) en Bart Geerst (zwemmen). Bij de rekreatiesporten komen in aanmerking: BNFLW sektor Dender-Durme-Schelde en dat is boogschie ten, Motortoerismeclub Aalst, damesvolleybalclub Biekes Erembodegem en Kon. Zwemclub Neptunus Aalst. Individuele rekreatiesporters die dromen van een uitverkiezing zijn Tom De Jager (jiu-jitsu), Guy Schouppe (omnisport), Odilon De Bruyn (wandelsport) en Willy De Brul (wielertoerisme). RUGBY SNOOKER Rugby. De Dendermondse Rugbyclub kreeg een Van 14 tot 24 januari heeft in het Tentoon stellingspark te Brussel het 71ste Interna tionaal Bedrijfsvoertuigensalon plaats. Meer dan 300 expozanlen tonen lichte en zware vrachtwagens, trekkers, minibussen, motorhomes, enz. In de Patio van het Tentoonstellingspark te Brussel wordt tijdens het 71ste Bedrijfs voertuigensalon van 14 tot 24 januari het Het Europees wegvervoer: dynamische toe komst of verstikking is het tema van het Europees Symposium dat Febiac tijdens het 71 Bedrijfsvoertuigensalon op 21 ja nuari in de Heyselpaleizen organizeert. 'In naam van de Fuhrer' is een film van Lydia Chagoll die handelt over het nazu me en de gevolgen ervan tijdens de twel wereldoorlog. Van de film bestaat een 3 deokassette die aan de prijs van 1.550fri een kassette met boek aan de prijs v<L 1900fr (plus 95 fr verzendingskostenvei krijgbaarzijn bij Films Lyda - Dacapo, p adres Anja Horckmans, Hamerstraat 59 1040 Brussel (02/230.99.05.) Het tweede rankingtornooi, dat door SC Blandijn de voorbije twee weekends ge organiseerd werd. was met 330 deelne mers opnieuw een seizoenshoogtepunt. Er waren ook heel wat verrassingen te noteren, want de winnaar van het eerste tornooi, namelijk Johan Van Goethem (Westbury), liet het ongesteld in kwartfi nale afweten, tegen Pascal Tollenaere (1-4) en Danny De Schepper (De Roos), geraakte in diezelfde ronde niet voorbij Van De Vyver (4-1), die voordien ook al Alain De Cock en Mark Malot (tweemaal 1-3) voor voldongen feiten had ge plaatst. In halve finale kon Van De Vyver via breaks van 35 en 48 ook Wemer De Ruyver uitschakelen zodat hij in de eind- match oog in oog kwam te staan met de jonge Michael De Lamper. Deze plukte voordien de scalp van Grysolle (3-1), Peynschaert (3-0), De Baets (4-2) en Tollenaere (5-1), maar tegen Van De Vyver kwam hij nooit in de wedstrijd. In elke frame deed hij goed mee maar eens de kleuren moesten gespeeld wor den, was Van De Vyver daar en met 61-54, 50-49, 56-44, 51-29 en 49-29 geraakte hij aan een 5-0 voorsprong. In het zesde frame moest De Lamper dan definitief buigen, want series 12, 28 en 27 bezorgden Van De Vyver met 67-23 de eindzege, zodat hij de reuzebeker (zie foto) in ontvangst mocht nemen. Retro ook voorbij Emerald In Derde A blijft Retro in goede doen en daar werd nu Emerald het slachtoffer van. Voor de pauze scoorden de Ajuinen vijf keer op een rij en kon enkel Joeri De Meester (26-45) iets terugdoen. Nadien bleven Eddy Van Haudt (2), Jean-Paul De Wit (2) en Koen Van Hamme (3) gekon- centreerd akteren, zodat uiteindelijk een 7-2 overwinning mocht opgetekend wor den. Wuitens wisselt in Derde C zwakke- met sterke prestaties af en dit was niet anders bij het bezoek aan Starlite. Patrick De- waele (3) en Karei Sillis (1) geraakten vlug 1 -3 voor, maar toen bleek de Hamse kous af. De Veirman en co. remonteer den moeiteloos en hielden uiteindelijk de 5-4 zege in Eeklo. Snooker 2000 in off-day In diezelfde reeks liep Snooker 2000 op een klip van formaat en dit bij Pot Black, dat niet onder de indruk kwam toen August De Vliegher met 27-47 zegevie rend opende tegen Van Wassenhove. Terecht, want voor de pauze (5-1bakten de Terjodenaars er niks meer van en Filip Van Durme kon zelfs met 91-21 tegen De Neve de voorsprong tot 6-1 opvoeren. In de slotfase scoorde August De Vlie gher nog eens tegen Koen Van Durme (39-46) en daar Bart Suys zich in het laatste frame (32-46 tegen Van Wassen hove), herpakte, werd de nederlaag tot 6-3 cijfers beperkt. Zeelse rankingleider In de tussenranking van tweede afdeling doen onze streekgenoten het helemaal niet zo kwaad. Gery De Mol (Zele) sprok kelde immers naast zijn 48 interklubpun- ten ook 14 tornooipunten, zodta hij met 62 punten eerste staat, vóór Tragel-kop man Geert Pappaert (60 punten) en Pat- riek Kerckvoorde ('t Pleintje), die nog twee punten minder totaliseert. Paul Van Welssenaers (One Four Seven) is terug gevallen naar de vierde plaats en verder vinden we nog Nicolas Pinteion (The Clearance), Wim Peeters (Wuitens), Bart Vervliet (New Evergreen), Frank Gee- rinck (Zele), Tom Roels (One Four Se ven), Nicolas Pinteion (The Clearance) en Johan Van Der Putten (Reality) in de top 25 met 42 punten of meer. Jimmy Van Landeghem (One Four Se ven), Jan Veranneman (New Evergreen), Johan Van Boven (Overmere), Kristof Vervaet (Donk), Rony Lenaerts (Wui tens), Alain Raemdonck (Hamme), Car los Grysolle (Tragel), Raf Roelandts (Kenneth's), Serge De Waele (New Ever green), Frank Geerinck (Berlare), Erwin De Jonghe (One Four Seven), Ignace Van Nuffel (Lede), Luc Engelbeen (Zele), Kurt Schelfout (Tragel), Jurgen Opreel (De Roos) en Dirk Snoeck (Wima), zitten momenteel ook nog in de top 75, en dit m8t een lijst van 164 konkurrenten. Oirk Daelemans DUIVENSPORT Si!si L i Snooker. Jurgen Van de Vijver won het tweede Öostvlaamse ranking tornooi dankzij een 6-0 finalezege tegen Michaè! De Lamper (De Roos), die steeds op de kleuren de duimen moest leggen (foto dida) Volleybal. Adec-Hemelveerdegem 3-0. D 'Hooghe vangt de bal qoed op dc en scoort (vh) n Duivensport. Het bestuur en de kampioenen van 'Door Eendracht Groot' in Erembodegem (da) Het volledige Wasc grondgebied werd door Roken is verboden in de publieke zones van Geocart Uitgeverij Claus A.G. op een su- het passasiersgebouw van de luchthaven perplan gezet. De Wase hoofdstad Sint-Ni- van Zaventem. Het is ook verboden in de klaas werd met een gedetailleerde platte- openbare gebouwen van Brucargo. Over- grond weergegeven en met een straatna- zal zullen rookverbod-tekens worden ge- menindex. plaatst. Schieten Berlare. Het bestuur van De Donksijs werd ontvangen op het gemeentehuis (Berfo) De Overmeerse ornithologische vereniging 'De Donksijs' werd op het gemeentehuis van Berlare ontvangen naar aanleiding van het 15 jarig bestaan van de club. 'De Donksijs' staat bekend omwille van de knappe tentoonstellingen die men er geregeld organizeert. (Berfo) 32 -11.12.1992 - De Voorpost twee streekgenoten aan een plaatsje in de top vijf. Bij de juniores was dit het geval voor Heidi De Blauwe die met 374 punten een puike tweede plaats wegkaapte. De Grembergse belofte moest in de slotfase enkel opletten voor Daisy De Block (Beveren) die uiteindelijk op vier punten sneuvelde. Bij de kadetten tipten de Buggenhoutse sup porters op een uitschieter van Isabelle Viola die zeventien konkurrenten tegenover zich kreegZe moest er slechts drie laten voorgaan maar met 355 punten bewees ook zij dat zij een plaatsje in het 'Youth Olympic Team' meer dan waard is en dat zal ook selektieverant- woordelijke Denise Van Hauwe niet ontgaan zijn. Dirk Daelemans Volleybal. Adec Dendermonde-Hemelveerdegem 3-0. De Mulder Ai aktie (vh) Op het landelijk kampioenschap te Mechelen liet Patrick Vandenhove in de kategorie lucht- pistool een prachtprestatie optekenen. Met 118 deelnemers in de mannen 1 -reeks zorgde de Dendermondenaar voor liefst 569 punten in de schiftingen. Ook in de finalereeks bleef hij kalm zodat hij met 664,1 op een knappe tweede plaats finishte en dit op amper 10 punten van eindwinnaar Jean Bogaerts uit Sint-Amands. Luc Van Doorsselaere geraakte ook aan een finaleplaats en zijn eindtotaal van 654,4 punten bleek goed voor een knappe zesde plaats. Goud was er in de jeugdkatego- rie voor zijn ploegmaat bij The Chapel, name lijk Mario Vercauteren die met 519 punten nipt baas bleef over Van Besauw (516) en zo de juniorentitel binnenhaalde. Ereplaatsen bij de jeugd In de kategorie luchtgeweer geraakten ook

De Voorpost | 1992 | | pagina 32