The Bob French Connection en gratis peperkoeken Wieze heeft een trio anonieme artiesten Kerst in Koncert Streng te mijden lektuur, of: «Gun uzelf eens de pijnbank» Kerstkoncert in St.-Martinuskerk Nieuwjaarskoncert van het NCMV SP Dendermonde koppelt uitbreiding N41 aan waterdichte garanties 10- 18.12.1992- De Voorpost Christmasparty in Dendermondse Honky Tonk Na het schitterend koncert met Norbert Detaeye voor meer dan 600 aandachtige en soms geëmotioneerde toeschouwers besluit Honky Tonk het jaar 1992 met een unieke Christmasparty. Traditioneel was het zo dat het eigen huisorkest - in tempore non suspecto nog the good old Jeggpap N.O. Jazzband - voor de denderende atmosfeer zorgde, dat er gratis peperkoeken werden uitgedeeld aan alle aanwezigen. En dat dit meestal een entoesiasmerende start betekende voor een nieuw Honky Tonk-jaar. Hoe verdienstelijkThe Mardi Gras Jazzband ook moge wezen, en hoe hard het huidige Honky Tonk-bestuur ook zijn best moge doen, een Christmas- party-als-vroeger wordt het wellicht nooit meer!!! Hier zal ook The Bob French Connection wellicht niets kunnen aan veranderen. Of toch wel? Bob French is de derde in een fami liegeneratie van musici uit New-Or- leans. Vader was Albert 'Papa' French en samen met broer George, gewaar deerd zanger en bassist, en Georges zoon, drummer Gerald, zal de naam French nog wel enige kontinuïteit in good old New-Orleans, the Cres cent City, verzekeren. Bob start in 1954 zijn muzikale kar- rière terwijl hij studeert aan een highschool. De naam van deze eer ste band is 'The Turquis', met klin kende namen als James Booker, Art en Charles Neville en Cyrus Cagno- latti, zoon van trompettist Ernie. Twee jaar later gaat hij samenspe len met James 'Sugar Boy' Craw ford. Na deze band vormt Bob een eerste eigen orkest 'The Continentals'. In deze band spelen dan George French (bas), Sammy Alcorn (trom pet), James Rivers (sax) en Alvin 'Shine' Robinson (gitaar). Op het einde der vijftiger jaren be gint Bob op verzoek van Dave Bar tholomew opnamen te maken voor Imperial. Volgens een statistiek in John Brovens boek «Rhythm Blues in New-Orleans» het best skorende label wat betreft 'entries' in de 'U.S.A. TOP 100'. Bob be schouwt het als een eer te hebben opgenomen met o.m. Fats Domino, Snooks Eaglin, James Booker, Da ve Bartholomew, Earl King. New-Orleans was in de vijftiger ja ren de draaischijf van de R&B - (platenindustrie. Vedetten als Little Richard, Ray Charles e.a. kwamen opnemen in New-Orleans omdat zij op zoek waren naar de typische sounds van de musici ter plaatse. Echter door bovenvermeld kontakt met de meer traditionele N.O.-mu sici, en zeker niet in het minst met Op zondag 27 december vanaf 20u. organiseert het karnavalkomitee van kassa. NB voor management en Wieze in het Gildenhuis een eindejaarskabaret met als gast Raf Coppens boekingen kan men steeds tercht op en de 'Anonieme Artiesten'. Wie zijn deze Wiezenaars De 'A.A's' vormen het kontaktadres 'Sitti Buro' tel. sedert vorig jaar een ensemble, gepiloteerd door kabaretier Raf Coppens, 03/440.88.60. en geassisteerd door Rik Vermeir, die hem op de akoestische gitaar J. Van Landuyt begeleidt. De 'derde man' is Geert Lambrecht. Op de planken vriend des huizes Louis Barbarin, komt Bob meer en meer in het tradi tionele N.O.-circuit, waar hij met zowat alle grote namen gaat spelen. Thomas Jefferson, Louis Nelson, Jeanette Kimball, Chester Zardis, Frank Fields, 'Cornbread' Thomas, Sweet Emma, Clarence 'Frog Man' Henry, Roy Brown en zovele ande ren uit the Crescent City doen steeds meer beroep op drummer Bob French. In 1961 wordt hij militair en het grootste deel van zijn diensttijd ver vult hij in Augusta GA, musicerend met een plaatselijke band. Terug uit het leger speelt hij nog voor een tijdje met Dave Bartholomew en vormt hierbij terug een eigen tradi tionele band, 'The Storyville Jazz Band'. Samen met Teddy Riley (trompet), Freddy Lonzo (trombo ne en in Honky Tonk beslist geen onbekende), Ralph Johnson (klari net en sax), Ellis Marsalis (piano) en George French (bas) speelt Bob zeven jaar lang in Crazy Shirley's Bar op de hoek van Bourbon en St. Peter. Na deze lange verbintenis gaat hij uiteindelijk in The Original Tuxedo Jazz Band spelen, nu onder leiding van vader Albert 'Papa' French. Als zijn vader in 1977 overlijdt, neemt Bob het orkest over en hij is tot op heden nog steeds de leider van dit ensemble. Hiernaast kan men Bob ook tweemaal per week aantreffen in de Preservation Hall, waar hij met The Wendell Brunious Band (ook al een vertrouwde naam in Honky Tonkstad) werkt op maan- Raf debiteert zijn meestal zelfge maakte teksten en composities naar het publiek toe. Veelal zijn dat kriti- j sche zinspelingen op de bepaalde j lokale en (inter) nationale toestan den en bekende personen. Hun tek sten gaan vooral over liefde, honger naar succes, overspel, kaderleden, gebruiksvoorwerpen voor meisjes en jongens, Bijbelse personnages, dorpsfiguren, ruzies, edm. Het nog jonge trio boogt al op vleiende refe renties inzake radio-optredens. Geen wonder dat ze ook in Wieze vonken willen slaan om de mensen aan het lachen te krijgen en hen voor een paar uurtjes de dagelijke zorgen te laten vergeten. Het optreden van zondag 27 decem ber in het Gildenhuis zal een goed uur duren. De toegang bedraagt 80 fr. bij voorverkoop en 100 fr. aan de Lebbeke. Drie anonieme artiesten uit Wieze Jeugdhuis Zenith uit Sint-Gillis Dendermonde pakt voor de tweede opeenvolgende keer uit met een koncert in de kerstperiode. Geen jingle bells weliswaar, maar wel ste vige gezonde rockklanken zullen de kerstlichtjes doen schitteren. Op het programma staan drie groepen: een debutant en twee subtoppers van de Belgische Rocksien: Flatli- ne, The Sands en The Japs. Alle drie maken ze hun opwachting op zon dag 27 december in het Gildenhuis aan de Otterstraat te Sint-Gillis Dendermonde. Over Flatline is nog niet veel be kend, maar daarom zijn ze niet min der geliefd. Kim Van Kerckhoven is de stuwende kracht achter de for matie die beschikt over een zanger met de allures van Jim Morrison. Zij vormen zowat het huisorkest van JH Zenith en openen het kerst- koncert om 21.00 uur. The Sands zijn bijna wereldbe roemd sinds hun radiohit 'April June', een pareltje van een song met echte piano- en vioolklanken. Ze komen uit de Kempen en omschrij ven zichzelf als een hechte, kom- plekse band die psychedelische rock op een eerlijke manier aan de man tracht te brengen. De groep bestaat uit vier leden: bas Roel Deloore, drummer Kurt Van Dender, zang en gitaar Jean-Michel Vanderhaeg- hen en orgel Guy Van Nueten. Mo menteel scoren deze jongens op Studio Brussel met hun nieuwe sin gle 'Girl in Flower'. Zij betreden het podium omstreeks 22.00 uur. Hoofdact van de avond zijn The Japs, een stevig rocktrio opgericht eind 1989. In september 1991 ver scheen hun eerste CD 'The Japs' die uitstekende reakties kreeg in de pers. In 1992 nam de groep voor de tweede keer deel aan Humo's Rock Rally. Ze behaalden zonder meer de finale. In oktober van dit jaar werd het nummer 'Release a Nation' op plaat uitgebracht met zeer veel sukses. De groep bestaat uit drie leden: Wim Hellinckx (zang en gitaar), Geert Vermeir (drums en backing vocals) en Willy Douter- loigne (bas). Kaarten kosten in voorverkoop 150 fr en aan de kassa 200 fr. Kaarten zijn te bekomen in Jeugdhuis Ze nith (Sint-Gillis), De Funck (Den dermonde), Jeugdhuis Snuffel en Purple Heart (Grembergen), Jeugdhuis Move (Oudegem), Dendermonde. The Japs Hieronder volgt de korrekte tekst - in de veronderstelling dat het zetduivel- tje geen parten speelt! - van: 'Het Groot Dictee der Nederlandse Taal'. Zoek iemand die u de tekst wil voorlezen. En u schrijft de tekst neer volgens de voorkeurspelling. Als u minder dan 12 fouten maakt, dan mag u zich een genie noemen. Zelfs met 25 slippertjes slaat u echt geen rotfiguur. (Onder de deelnemers was er iemand met 74 'missers'.) Uit eten Onze eetgewoonten blijven niet ten eeuwigen dage dezelfde. Het geijkte menu in menig Nederlands gezin bestond in de winter uit karbonaadjes en savooiekool; 's zomers kwamen postelein of prinsessenbonen en varkens fricandeau op tafel. Het leeuwedeel van onze maaltijden was simpel en solide; dat men zich tegoed deed in een restaurant was nauwelijks usance, terwijl de Vlamingen ook buitenshuis lucullisch genot kenden. Tegenwoordig kijkt niemand bevreemd op van een klein bistrootje waar omeletten en zwezeriken in een koperen kasserol worden opgediend. In prestigieuze etablissementen, feeëriek geïllumineerd en bloemrijk ge tooid met hyacint of dahlia, vinden zakendineetjes plaats, waar weinig tirannieke obers bij de foeragering soms ware Sisyfusarbeid moeten ver richten. Vroeger ontaardden zulke partijen soms in ongebreidelde orgieën; tegenwoordig vermijdt men die choquerende bacchanalen, omdat de gasten na zo 'n gelag als langs een liniaal naar huis willen rijden. Rigoureus zien veel mensen ervan af met Kerstmis zelf te koken, omdat zij opzien tegen het monnikenwerk in de keuken. Hoewel het geen aanwensel mag worden, vinden zij de kerstvakantie de periode bij uitstek om delicatessen s 0 in een restaurant te nuttigen, waar de gerant een soufflé aanbeveelt of ES kalfsfricassee met een uitgelezen bordeaux. Specerijen als karwijzaad, tijm en rozemarijn, vruchten als ananassen en kiwi's alsmede maïskolven worden sinds lang niet meer tot de exceptionele buitenissigheden gerekend. Voor wie genoeg heeft van kipperagoüt en toost met kruidenboter is er nog altijd de barbecue, althans voor de liefhebber van op de grill toebereid vlees. Hotellerie en restaurantwezen kunnen feilloos inspelen op exorbitan te eisen van verwende gasten, die echter soms sikkeneurig kunnen zaniken en het personeel koeioneren. Patrijzebout met kastanjepuree, piramidale pasteitjes, desserts met delicieuze compote of paradijselijke ijscoupes; het vormt allemaal geen probleem. Heel in de verte is het gesudder van het versmade osselapje nog hoorbaar. Op 'Het Groot Nederlands Dictee' gleden heel wat kandidaten uit over woorden als: kasserol, toost, kalfsfricassee, kipperagoüt, foeragering, ho tellerie, soufflé, koeioneren, delicieuze compote, fricandeau, tijm, aanwen sel, Sisyfusarbeid (dat ook met kleine s mocht). De winnaar, F.H.M. van Campen, een leraar klassieke talen uit Utrecht, liet slechts twee foutjes aanstrepen! De 56 moedige spellers (28 prominen ten uit Vlaanderen en Nederland en 30 lezers van De Standaard en de Volskrant) lieten te zamen 1.394fouten aantikken, een gemiddelde van 25 per deelnemer. L. Permentier van 'De Standaard' merkte terecht op: 'Het Dictee werd H weer gekenmerkt door de heel aparte mengeling van klasse en kwasi- ernst... terwijl iedereen toch wist dat het om een spel ging dat met ek taalvaardigheid nauwelijks te maken heeft...Inderdaad, die 'sfeer'kwam TO tot haar recht in de majesteitelijke vergaderzaal van de Eerste Kamer der 5 Nederlandse Staten-Generaal. Het is best mogelijk dat volgend jaar Het gSt Groot Dictee der Nederlandse Taal in Vlaanderen wordt gehouden. ssiv Scriptman ins EK - Denderbelle "J Jeugdhuis Cocoon (Lebbeke), Den Triangel en Den Bokal (Buggen- hout), Jeugdhuis Joko (Berlare), Jeughuis Juvenes (Zele) en Het Glazen Oerwoud (Hamme). Voor meer inlichtingen kan men terecht op het telefoonnummer 052/ 22.36.09. en donderdagavond. The Bob French Connection is ver der een Nederlands-Belgische gele genheidsformatie met: Joep Peters (piano), Ad van Beerendonck (bas), Philippe De Smet (trombo ne), Frank Koberscheuten (klarinet en sax) en Joris De Cock (trompet). Bob French wordt als drummer én als mens gerespekteerd in zijn ge boortestad, die hij beter kent dan wie ook. Niet alleen door zijn fami- lienaam is hij verbonden met de muzikale traditie die New-Orleans zo boeiend maakt. Hij is nu ook Lebbeke eenmaal één van die drummers die deze muziek maakt tot wat ze is. Ondanks het feit dat hij naar eigen zeggen hooguit tweemaal in een brassband heeft gespeeld, zijn zijn beat aksent met zijn base-drum een schoolvoorbeeld van deze mu ziek. Door zijn beheerste manier van spelra hikt het allemaal zo een- Vandaag, vrijdag 18 december, te leid door de dames Van Avermai voudig. Dn kan enkel door een su- 2o u organiseert de Akademie en Van Weyenberg, en leerlinge perieure techniek. v00r Muzick \y0ord en Ballet, in van de zangklassen ergeet niet dat aan alle aanwezt- de S( _Martinuskerk te Denderbelle Als solisten treden aan: Lieven Di gen gratis een peperkoek wordt ccn 'Kerstkoncert'. roo, medewerker aan hel BRT overhandigd Aan djt koncert ver|en<,n diverse koor, het Huelgas ensemble, hi Deze Christmasparty wordt door koorzangers en vokalc en instru- Nederlands Kamerkoor en reet i0( Honky Tonk georganiseerd op zon- menta|e s0|jsten hun medewerking, present op diverse festivals, Philip s dag 20 december om 21 uur! He, koor word( gevormd uit ieer|jn. Sauvagie, bariton-tenor en slagwe L. gen van de volwassenkursussen, ge- ker bij de BRTeveneens leerkracl H aan de Lebbeekse akademie, Ehsi ek beth Hermans, sopraan, lid van h< E. i f Collegium Vocale en soliste tijdei kende Vlaamse zangeres Margrii Ï5 Hermans) en Mare Vandaele, zaï JK ger bij het ensemble 'Closeuo'. ede Wat de instrumentalisten betre o verlenen Tine Van Damme (dwaï de ouverture tot de Barbier van Se- N°°y Strynckx (viool), C. I |c villa van G. Rossini; 5 der Vlaamse £aes (h?bo e" clavecimbel), Ma .o menten Dendermonde en Aalst in Dans van J. BLockx; Romance in F Roosendans (contrabas), H. Cnt Kc samenwerking met het CMBV voor van Ludwig von Beethoven met als feello) medewerking. an ----- soliste Marie-Astrid Dery; Bruiloft «et allen leerkrachten aan in Troldhaugen van Edward Grieg; p^bbeekse Muziekacademie of ve 27 Oh, had I jubals lyre uit 'Josuah'van bon.de" aan ensembles zoals de IV ,G Wolfgang Amadeus Mozart; De- Op zaterdag 9 januari om 19.50 uur organizeert het NCMV arrondisse- de eerste keer een nieuwjaarskon cert. Reeds elf jaar organizeren de NCMV gewesten Sint-Niklaas, Gent en Limburg koncerten. Den dermonde en Aalst worden nu voor de eerste keer opgenomen in het circuit. Het koncert heeft plaats in de Okto- berhallen van Wieze die voor de gelegenheid helemaal versierd zul len worden. De uitvoering van het koncert is toevertrouwd aan het Jeugd- en Muziekorkest van Antwerpen on der leiding van Frans Cuyper. Voor de presentatie zorgt niemand minder dan Eva Maria. Het programma staat helemaal in het teken van Europa en omvat vol gende stukken: vienne non tardar uit 'Le nozee di C°kers Kamerorkest. Figaro'van Wolgang Amadeus Mo- °ok de '«rltngen zart met als solfste Anne Cambter klas va" Gu|d° Depraetere tred en tenslotte het Capriccio Italien aan met een keretsu.te g van P.I. Tsjaikowski °P het programma staan o.a. ken g Na het koncert wordt een nieuw- 12 jaarsreceptie aangeboden. Kaarten gelstaltge) met verse i& voor het koncert kunnen aan de ten uit Tiet koor, Barbershonsonj K( prijs van 350 fr bekomen worden bij ™ka'«n in,9ruS'S S het NCMV arrondissement Den- Bach Monteverdt, Handel, Hol te dermonde, Ridderstraat 21 te Den- ^an Herbeck enz. ,G dermonde (052/21.21.16), NCMV De algemene leiding berust tn arrondissement Aalst, Dirk Mar- hanfcn van Gu.do Depraetere EK tensstraat67teAals,(053/78.11.50) f» in voorverkoop tegen 120 F te vi krijgen. Pierre Van Ros to; Ja en bij de plaatselijke besturen van NCMV en CMBV. Dendermonde. The Sands 1. Verkeersveiligheid over het vol ledige projekt. De N41 schept nu reeds gevaarlijke verkeerssituaties over het trajekt Hamme-Dender- monde, doordat het doorgaand ver keer en het plaatselijk verkeer el kaar gelijkgronds kruisen. Vooral voetgangers en fietsers moeten het hierbij ontgelden. Ook op het nog aan te leggen gedeelte tussen Leb beke en Aalst kruist de N41 belang rijke verkeersaders (kruispunt Leb- beke-Vondelbeek, kruispunt Hoge Brug, kruispunt Gijzegem). De SP vraagt dat de verdere aanleg en/of uitbreiding van de N41 rechtstreeks wordt gekoppeld aan een oplossing voor de lokale knelpunten. 2. Een milieueffektenrapport voor Denderbelle-broek. De SP vraagt dat met betrekking tot de aanl van de N41 aan de rand van Deiaii derbelle-broek een milieueffektc sói rapport wordt opgesteld dat i eventuele milieuschade inschat. 3. De aansluiting in Aalst. De doo trekking van de N41 heeft paszina er tevens een oplossing wordt g vonden voor de aansluiting op E40 in Aalst.

De Voorpost | 1992 | | pagina 10