mm Nieuw kaartspel voor Hams gemeentebestuur IK PVM Gelijke kansen voor mannen en vrouwen in Dendermonde Technische Dienst van Berlare kreeg nieuwe wagen Huurwoningen in wijk Oud Kerkhof te Baasrode Posters in Overmeerse basisschool 1 Jf 14 - 18.12.1992 - De Voorpost Vrijdagavond was het in de raadzaal van het Hamse gemeentehuis een drukte van jewelste. Niet alleen de leden van de gemeenteraad waren present, ook de VW-leden en heel wat handelaars waren present om de voorstelling van een nieuw kaartspel bij te wonen. Initiatiefnemers van dit nieuwe kaartspel met afbeeldingen van pittoreske hoekjes, was de Kon. Harmonie De Leerzuchtige Vrienden. Burgemeester Baert hield eraan de verantwoordelijken van de Harmo nie te danken voor het initiatief en wees erop dat het om een uitzon derlijke gebeurtenis ging: een kaart en kwartetspel over de gemeente Hamme. Hij verwees naar het feit dat het kaartspel in de jaren 1200 in Frankrijk werd uitgevonden en on middellijk een echte rage werd. In de loop der jaren werden er heel wat verbeteringen aangebracht aan het kaartspel dat nu een echt amu- zementspel is geworden zowel in herbergen als in de huiskring. Het spel dat nu wordt voorgesteld is een stuk kuituur dat aan de gemeente ook meer uitstraling zal geven. Hamme-Zogge is ook buiten de ge meente een bekend gegeven. Bij de ouderen omwille van de wielerpiste die er vele jaren geleden was en waar de grootste kampioenen hun opwachting maakten. Later door de kaatssport die er hoge toppen scoorde. Fraaie hoekjes Basil Lauwaert van de kon. Harmo nie 'De Leerzuchtige vrienden' ver telde hoe alles begon. Hamme stel de hij, is het land van Filip De Pille- cijn die schreef: 'Het is het land tussen stroom en rivier, een streek die je niet loslaat, die de mensen samen houdt'. Dat doen ook vele verenigingen in Hamme. 'Toén we een dik jaar geleden in Stekene te gast waren met onze harmonie, kre gen we als relatiegeschenk een kaartspel aangeboden met afbeel dingen van de mooiste hoekjes van Stekene. Voor de rest werden de kaarten gesponsord door firma's. Naar verluidt zouden zo wat 600 Vlaamse gemeenten een dergelijk kaartspel hebben uitgegeven. Toen is bij ons bestuur een lichtje gaan branden: waarom zouden wij ook geen kaartspel uitgeven. 'We heb ben in Hamme al streekprodukten, onder meer 203 en 406 bieren, de Hamse mosterd. Waarom dan geen kaartspel? We hebben met het ge meentebestuur onderhandeld en ook met de VW. We kregen on middellijk groen licht'. Achtentwintig kaarten van het spel werden voorbehouden voor de be kende en onbekende hoekjes onder meer: de Vossemolen, hetTorentje, enz. Deze foto's werden aange maakt in samenwerking met de lo kale fotoclub Imago die zeer posi tief hebben meegewerkt aan deze uitgave. Het kaart- en kwartetspel bestaat uit 55 kaarten, zijnde 13 tema's van vier kaarten en drie jo kers. Op de voorzijde staat in kleur, het wapenschild van Hamme, Op de keerzijde komen allerlei foto's. Het spel is verpakt in een origineel kaar- tendoosjes, met op de voorzijde het wapenschild in kleur en op de ach terzijde het logo van de firma Van der Stockt uit Zogge, de hoofdspon sors van het projekt. De drie jokers Hamme. Sekretaris De Vlieger van de Leerzuchtige Vrienden uit Zogge Brussel (02/513.45., overhandigde het eerste eksemplaar van het kaart- en kwartetspel aan burge meester Baert (vh) verwijzen naar de initiatiefnemer: de Kon. Harmonie 'De Leerzuchti ge Vrienden' van Hamme-Zogge. Dit kaartspel is leuk voor iedereen. Het is een eenmalige uitgave. De kaarten zijn tradtioneel bruikbaar voor volwassenen, maar ook kinde ren kunnen er veel plezier aan bele ven. Tegelijkertijd is het een leer zaam foto-album van de gemeente, dat ook later zijn waarde zal heb ben. Vanaf maandag 21 december zal dit enig, historisch dokument bij de in woners van groot-Hamme te koop worden aangeboden. De mensen van de Kon. Harmonie hopen dat hun werk niet tevergeefs is geweest en dat zij van de bevolking de nodi ge steun zullen krijgen. Op 27 de cember komt dan een massale ver- koopaktie wanneer de leden van de Harmonie hun rondgang zullen doen om de kaarten te verkopen. Geïnteresseerden van buiten Ham me kunnen dit spel bestellen bij Bas. Lauwaert, Zogge 116 (052/ 47.01.95) aan de prijs van 170 fr. De VVV van Hamme neeft al beloofd 500 stuks te zullen aankopen. Onder applaus van de talrijke aan wezigen overhandigde Theo De Vliegher het eerste ingekaderd kaartspel aan burgemeester Baert. Daarna werden ook de sponsors be dacht met een extra kaartspel. (HVC) Westtoerisme, de Westvlaamse vereniging voor toerisme, pakt uit met bierseminaries voor individuelen. Een weekend kost 7.500 fr en daarin begrepen zijn twee overnach tingen met ontbijt in een Brugs tweester ren-restaurant, een middag- en twee avondmalen, het bierseminarie zelf en de gidsbeurten. Informatie bij Westtoer, Ka steel Tillegem te 8200 Sint-Michiels (050/ 38.02.96). De Stuurgroep Euregio Scheldemond heeft een aantal projeklvoorslellen behandeld: het tweejarig projekt 'Samenwerkingsfonds voor KMO 's in de Euregio Scheldemond 'Naar een grensoverschrijdende aanpak gericht op het verbeteren van de leefbaar heid in kleine kernen', 'uitwisseling van kursusfaciliteiten in land- en tuinbouw'en 'Telematica en kommunikatienetwerk Scheldemond'. De IVO databank biedt aan jongeren tus sen 15 en 25 jaar jaarlijks en volledig gratis meer dan 75.000 mogelijkheden aan om op alle mogelijke gebieden en in alle landen een aktieve vakantie door te brengen. Ver der inlichtingen op het Instituut van de Onderneming, Eendrachtstraat 53 te 1050 Hamme. Hel bestuur van de Leerzuchtige Vrienden met de sponsors tijdens de ontvangst op het gemeentehuis (vh) Mannen en vrouwen moeten gelijke kansen krijgen in de stedelijke dien- gewerkt die moeten aanzetten tot sten. Dat staat te lezen in het 'Gelijke Kansenplan' dat door de gemeente- meer motivatie om aan opleidingen raad van Dendermonde werd goedgekeurd. Het personeelsbestand van de deel te nemen, stedelijke diensten is duidelijk onevenwichtig samengesteld. Wat met Om de arbeidsomstandigheden te andere woorden wil zeggen dat het vrouwelijk personeel ondervertegen- verbeteren zal men een onderzoek woordigd is in specifiek -wat heet specifiek- mannelijke funkties zoals verrichten naar het algemeen werk- politie, brandweer en werklieden. In de toekomst zal men er naar streven klimaat en waar nodig zal funktie- een evenwichtige vertegenwoordiging van mannelijke en vrouwelijke per- verbetering, -verrijking of -vereen- soneelsleden ongeacht graad en funktie te bekomen. 'Met dit doel zullen we voudiging worden doorgevoerd. Er trachten een sekse-neutraal rekruterings- en selektieproces door te worden ook maatregelen nage- voeren'. streefd om de kombinatie arbeid- gezin te versoepelen. Zoals er ook In het algemeen beleidsplan staat te om benoemd of bevorderd te wor- maatregelen zijn voorzien met het lezen dat de wervingsadvertenties den. Ook op het vlak van de vaste oog op de mentaliteitsverandering, sekse-neutraal worden opgesteld, benoemingen is verbetering moge- Advertenties voor typisch mannelij- lijk. Men heeft ook maatregelen uit- ke funkties worden extra aantrek kelijk gemaakt voor vrouwen en vi- ce-versa. Bij de aanwerving van po litie- en technisch personeel en vrij willige brandweerlieden, zal extra aandacht worden geschonken aan het stimuleren van vrouwen om zich kandidaat te stellen. Ook wat de eksamenkommissie betreft werden er voorwaarden ingeschreven in het plan. Zo wil men een objektieve beoordeling van de kandidaten Tijdens de gemeenteraad van 7 fe- en de garagehouder overhandigde waarborgen. bruari van dit jaar werd besloten aan burgemeester Van Sande de w een lichte vrachtwagen aan te ko- sleutels van het nieuwe voertuig. De Men is tot de vaststelling gekomen pen v00r gemeentelijke techni- lichte vrachtwagen is voorzien van dat in de hogere niveau's de vrou- sche dienst. Vorige week werd het een gemakkelijk toegankelijke wen niet of ondervertegenwoordigd voertuig afgeleverd. Garage Sam- laadruimte en heeft ook een trek- zijn. De reden hiervan ïsdat mees- son van de A. De Grauwelaan te haak. (Berfo) tal de vrouwelijke personeelsleden Berlare leverde het nieuwe voertuig gebruik maken van gezinsvriende lijke maatregelen die een rem bete kenen voor hun karriere-kansen. Men zal dus meer aandacht moeten besteden aan de vorming en oplei ding zodat ook vrouwen over vol doende kwalifikaties beschikken Baasrode krijgt na zestien jaar -het dossier werd opgestart in 1976- de kans om 23 nieuwe huurwoningen te bouwen aan de wijk Oud Kerk hof. Gemeenschapsminister De Batselier verantwoordelijk voor huisvesting heeft aan de oudste so ciale bouwmaatschappij van Den dermonde 'Geluk in ons Huis' uit Baasrode, laten weten dat hij de nodige maatregelen heeft genomen voor de realizatie van de infrastruk- tuurwerken. Er zullen 16 huurwo ningen voor bejaarden en 7 sociale kavels komen en het projekt wordt Dendermonde. Even kijken of het beeld scherp is. Ondertussen blaast de Ros opgenomen in het investeringspro- Beiaardharmonie de juiste noot (foto Piet Hermans) f Dendermonde. Dirigent De Ridderen de Ros Beiaardharmonie zijn binnenkort te zien in Josdag (foto Piet Hermans) gramma voor volgend jaar. Het kontrakt met het studiebureau is ondertussen al ondertekend. Schepen Hermans, tot nader order nog steeds eerste schepen van de stad Dendermonde, heeft de belan gen van de sociale bouwmaatschap pij 'Geluk in ons Huis' steeds behar tigd. Vanuit die bezorgdheid, zo zegt hij, heeft hij er bij de gemeen schapsminister voor huisvesting sterk op aangedrongen het dossier 'inbreidingsprojekt' voor de wijk Oud Kerkhof te deblokkeren. De schepen is dan ook ten zeerste inge nomen met de beslissing van de be voegde minister. 'Ik zal vanuit mijn huidige (en toekomstige) funktie er op toezien dat dit startschot geen schot voor de boeg zal zijn, maar daarentegen (zoals Norbert De Batselier het voorziet) een schot recht in de roos', aldus de schepen. Schepen Hermans is al sinds 20 april 1977 lid van de raad van be heer van de sociale bouwmaati schappij 'Geluk in ons huis' van Baasrode, ik heb deze opdracht mij verleend door de gemeenteraad van Dendermonde steeds nuawgezet en gewetensvol uitgeoefend' aldus de schepen die zegt dat via deze be heerraad de relatie burger-bestuur der nog sterker kon worden aange voeld aan via zijn schepenambt. Het doet hem plezier dat hij de belangen van vele Baasrodenaars heeft kun nen behartigen. 'Maar het doet hartzeer wanneer een dergelijke ge koesterd mandaat U wordt ontno men. Doch zoals voorheen, zijn voor mij nog steeds de mensen be langrijker dan het mandaat. De so ciale bouwmaatschappij betaalt trouwens geen zitpenningen uit'. Sedert de CVP met de VLD een koalitie heeft gevormd in de Den- dermondse gemeenteraad, werden aan schepen Hermans alle manda.- ten ontnomen. Berlare. De Technische Dienst van de gemeente Berlare kreeg een nieuwe lichtt vrachtwagen (Berfo) Het ouderkomitee van de basis school van Overmere pakte uit met een posterbeurs in de mooie zaal van ae meisjesschool in de School straat. Het werd een sukses over de hele lijn. Heel wat bezoekers kwa men langs en die hadden een rijke keuze aan posters en wenskaarten. Ideaal dus om voor de komende feestdagen nog enkele leuke kaar tjes aan te kopen. Ook voor andere feestelijke gele genheden waren er kaarten te koop: voor verjaardagen, kommunie, jubi lea, enz. En bij de posters waren er met leuke dieren, mooie landschap pen en lachende kindersnoetjes te bewonderen. Vele bezoekers maak ten van de gelegenheid gebruik om na afloop van hun bezoek een kop koffie al dan niet met een stuk taarl te gebruiken. Voor de kinderen was er de nodige opvang voorzien. Een initiatief dat zeker voor herhaling vatbaar is. (mt) Berlare. Een knappe poster- en wenskaartenbeurs in de meisjesschool van Overmere (mt)

De Voorpost | 1992 | | pagina 14