EKSPRES Prins karnaval van België wordt in Dendermonde verkozen Veilig feestvieren! Buiirtvoetbal in Dendermonde De Voorpost Mensen, mensen, daar staat nogal wat in TV-Ekspres deze week. Belle Bridgeclub Opgepast voor valse meteropnemers HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Margriet Hermans wil trouwen! (In het jaar 2000...) Kerstmis met Jo Vally. Extra overlevingsgids: hoe kom je veilig de feestdagen door? Moord en doodslag in Vlaanderen: Martin Coenen versus Louis De Lentdecker. Het filmdebuut van Whitney Houston. Ingeborg bij Anne op de praatstoel. En natuurlijk de beste programma-overzichten; Louis De Lentdecker; Kruiswoordraadsel; etc... TV-EKSPRES. DAAR HEB JE TENMINSTE WAT AAN. 16-18.12.1992-De Voorpost DEN OMMEGANCK Op zaterdag 19 december heeft in de sporthal van Appels de verkiezing plaats van de Nationale Prins Karnaval van België. Het feest vangt aan om 21.00 uur. De verkiezing wordt muzikaal opgeluisterd door Discobar For Ever. Kaarten in voorverkoop aan 80 fr zijn te bekomen bij de kandidaten en de medeorganiza- toren van deze verkiezing, de Dendermondse Prinsencaemere. De avond zelf kost een toegangskaartje 100 fr. Voor de verkiezing hebben zich drie kandidaten gemeld: Willy Daems uit Lommei die de provincie Limburg vertegenwoordigt, Jean Moerenhout uit Willebroek als kandidaat van de provincie Antwerpen en Danny Vanlangendonck uit Vilvoorde die uitkomt voor de provincie Brabant. Is buurtvoetbal de oplossing om 'kansarme' jongeren een zinvolle bezig- Schepen van Sport Jan Van Damme heid te geven? Uit een wetenschappelijk onderzoek blijkt dat kinderen uit stelde dat de stad al heel wat heeft sociaal zwakkere milieus niet altijd tot een vorm van sportbeoefening gedaan opdat de jeugd aan sport komen omdat de drempel voor hen te hoog is. Als is -raar maar waar- de zou kunnen doen. Er werden terrei- financiële drempel vaak niet het grote probleem. SP-raadslid Luc Van nen aangelegd en voor ploegen Gasse ziet veel heil in de aktie buurtvoetbal die wordt opgezet door de Kon. 'duveltjes' goalen aangekocht. Via Belgische Voetbalbond en de Koning Boudewijnstichting. het Fonds Van den Bossche heeft Van Gasse hield een pleidooi om gespeeld in de buurt zelf. En in een |pen een sma^ 8e'd uitgegeven voor ook de stad Dendermonde te be- rapport van het Lokaal Integratie- de kansarmen, helaas kwam hier de trekken bij dit initiatief. Maar veel centrum Migranten staat te lezen ?P°rt n,et in aanmerking. Nochtans bedenktijd heeft men niet meer, dat'soms een voet-of handbal vol- de sport een ideale basis voor want in feite moest men al in het doende was om de samenhorigheid projekt ingestapt zijn. Hij merkte te oriënteren naar die van op dat het projekt veel verder reikt Marhaba'. De gemeente beschikt dat de migrantengroep. 'In Dender- voor de organizatie van het buurt- monde bestaat er trouwens geen voetbal over een zeer grote autono- migrantenprobleem' zo zei hij en mie. In mei 1993 wordt op de Heizei voegde eraan toe dat men een be- de finale georganizeerd per leef- integratie. Als men vraagt naar mo gelijke terreinen voor het organize- ren van buurtvoetbal, verwees de schepen naar het korfbalveld in Ap pels, het terrein aan de gemeente school in Grembergen en het Me vrouw Courtmanspark in Oude- eindejaarsfeesten. Naar traditionele gewoonte wordt de feeststemming tijdens de donke re dagen van het jaareinde, extra benadrukt door het aanbrengen van een feestverlichting in de winkel straten en de hoofdstraten en plei nen van de gemeente. De winkeliers en ook vele partiku- lieren, zowel als de gemeente, zul len weer kerstbomen buiten zetten op de voetpaden, in de voortuinen en op pleintjes voor kerken, het marktplein en overal waar de feest vreugde benadrukt wil worden. Zeer dikwijls wordt hier nogal wat geïmproviseerd en wordt niet aan de veiligheid gedacht: men hangt gekleurde gloeilampen in deze kerstbomen en gebruikt daarvoor allerhande goedkope lamphouders en kabels, waarvan de isolatiekwali teit zelfs niet in vraag gesteld wordt. Deze worden dan zomaar ergens in beren afdichtingsvoeg tussen neer men met de voetenin het water lamp en lamphouder, zodat hier staat en ook bij hartgevoelige perso- geen vochtindringing plaats vindt nen. en daar geen kortsluiting of lek- In de handel zijn zelfs speciale stop stromen kunnen optreden. kontaktdoosjes te verkrijgen, waar- - Hang ook niet teveel slingers op in deze differentieelschakelaar in éénzelfde verlengsnoer, een licht- gewerkt zit en die zo in een be- slinger heeft al een aanzienlijk staand stopkontakt kunnen inge- vermogen. De verlengkabel zou plugd worden, warm kunnen worden en de isola- Ook bestaan er in de handel kabel- tie zou kunnen doorsmelten. rollen waarop deze differentieel- Daardoor kan kortsluiting optre- schakelaar wordt ingebouwd fis ook den of een onveilige toestandont- veilig bij gebruik van allerhande staan, omdat de geleiders bloot handwerkmachines als boormachi- gemaakt worden door het weg- ne, slijpschijf,voor de hobbyist). smelten van de isolatie. - Gebruik snoeren en kontaktplug- gen met aardgeleider en aaraings- pen. - Werk niet met allerhande klem metjes en in elkaar gedraaide stukjes draad. En vooral! Dit is een goede raad en een drin gende oproep van uw gemeentebe stuur en uw stroomverdeler Inter- gem. PH een stopkontakt geplugd, zonder Plaats tussen het stopkontakt en het aansluitsnoer een automatische dif ferentieelschakelaar met een ge voeligheid van 30 mA: dit voorkomt dat men zich realiseert welk gevaar men hierdoor kreeërt. Bederf of verstoor de feeststem ming niet door ongevallen die. aan argeloze voorbijgangers door elek- trokutie zouden overkomen en die te wijten zouden zijn aan het aanra ken van onveilige uitvoering van de feestversiering. Daarom deze dringende raad: Wanneer buitenhuis of op plaatsen waar publiek komt, kerstbomen binnen het bereik worden opge steld, zorg er dan voor dat mensen die deze toevallig aanraken, niet ge- ëlektrokuteerd kunnen worden: Uitslagen viertallenkompetitie Reeks III/C nationale Dinant-Riviera 1 20-10 - gebruik voor de slingers platte BccB 6-Forum 2 17-13 groene draad (2,5 mm2) en prik- c. Liegois 3-Squeeze 7 9-21 lamphouders die op deze draad - geschroefd worden. Voor het elektrisch kontakt doorprikken deze lamphouders de isolatie van de draad zodat de geleiders niet moeten bloot gemaakt worden. De isolatie blijft degelijk en wa terbestendig en er ontstaan ook geen onveilige aanraakbare plaat sen van onder spanning staande geleiders. Belle 1-hasselt DL 14-16 Lier-Charleroi 2 22-8 C. Liegois 2-St.Anneke 9-21 Uccle Sport 3-UAE ULB 2 18-12 Stand: 1. Lier 150; 2. Squeeze 7 127; 3. Hasselt DL 119; 4. Sint-Anneke 2 117; 5. BccB 6 114; 6. C Liegois 2 107; 7. Belle 1 104; 8. Forum 2 102; 9. Charleroi 2 99; lO.Uccle Sport 3 94; 11. Dinant 91; 12.UAEULB286; 13. Riviera 180; 14. C Liegois 3 78. Weekblad van Dender-, Dunne- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.500 F 6 maand 1.250 F 3 maand 625 F los nummer 50 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 Liga reeks G BCWH 7-Knokke 2 14-16 Chaver 4-Belle 2 25-5 Flanders-Royal 1 12-18 KI Brabant 1-Artevelde 1 15-15 Stand: 1. Klein Brabant 1 135; 2. Chaver 4 130; 3. Royal 1 129; 4. Belle 2 127; 5. Knokke 2 110; 6. Artevelde 1 107; 7. Flanders 2 106; 8. BCWH 7 102 Uitslag van de winnende paren op woensdag 9 december richting noord-zuid: 1. Henny Pollijn en Paul Van Damme; 2. echtpaar Christiaens; 3. Ann Smekens en Roger Van de Put te; 4. echtpaar Vandevelde. Richting oost-west: 1. Georges Korte en Hubert De Troch; 2. Jozefa Moens en Magda Wey- mans; 3. echtpaar De Saeger; 4. Jan Ravijts en Mare De Decker, Bridgeavond elke woensdag om 19.45 uur in Den Omme- ganck, Grote Markt 18 te Den dermonde. Voor inlichtingen 052/21.32.42. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete ser vice zonder kosten. ilSDi gem. Maar ook in ae wijk De Dam men en in het me te voorkomen. Daden van klein 'een optreden als eindverantwoor- mogelijkheden. Alleen mag vandalisme wekken op hun beurt ddijke en instaan voor speelvelden buurt daardoor niet belast worden.1 wrevel op bij de inwoners, bij de en akkommodaties. Zij moet het i- En dan is er nog het feit dat de jeugdf stedelijke diensten en bij 'de be- nitiatief propageren bij de jeugd, kan toetreden tot een van de velel stuurders. Steeds hetzelfde groepje instaan voor de organizatie van de voetbalclubs die Dendermonde rijkfl jongeren wordt met de vinger gewe- wedstrijden en de speelkalender is en waar er aan een degelijkeD zen. De groep wordt in de hoek overmaken aan de KBVB. gedrumd. Het zich verzetten van deze groep tegen de toestand neemt dan ook toe. Misschien, aldus Van Gasse, kan voor deze jongeren het buurtvoetbal een oplossing beteke nen. Het initiatief kan een gunstige invloed hebben op de integratie van maatschappelijk kwetsbare groe pen, oordeelde hij. Volgens hem mikt men met de aktie op een pu bliek van 4.500 kinderen en jonge ren, want het buurtvoetbal richt zich tot kinderen en jongeren van 6 tot 16 jaar. Niet alleen jongens, maar ook meisjes. De wedstrijden die in het kader van het buurtvoet bal worden georganizeed, worden jeugdwerking wordt gedaan. Electrabel-Intergem heeft vernomen dat mensen vreemd aan de maatschappij zich aanbieden voor opname van elektriciteits-, gas- en watermeters. Electrabel-Intergem maakt de bevolking erop attent dat men in de maand december geen opnames doet. Trouwens, de meteropnemers van Electrabel-Intergem dragen een zichtbare badge die steeds kan gekontroleerd worden. Bij problemen kan men kontakt opnemen met het klantenburo (053/ 76.59.35.)

De Voorpost | 1992 | | pagina 16