POffi Hamse spits met vijftien treffers Enorm boeiend in tweede helft Veel karakter Iy m Op Beerschot wordt het beslist lastig Dirk Van Craen rekent op eindronde Frank Neve wil vierde Zilveren Voetbal Eendracht Aalst - Verbr. Geel 4-2 B.W.B.- cyclocross in Meldert Eendracht Aalst Eendracht Aalst V Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - TeL 052/21.40.60 Voetbal. Frank Neve van VW Hamme (arch) r N Het bestuur van VW Hamme en oefenmeester Daniël De Paepe hebben tijdens de overgangsperiode degelijk transferwerk verricht. De vier voetballers die werden aangeworven vertolken momenteel een centrale rol in de basis van een suksesvol team, dat uit de zeven jongste matchen elf punten verwierf en zodoende een voortreffelijke plaats bekleedt in de rangschikking. Geen zinnig voetbalfan aan de Durme heeft over de nieuwe derdeklasser reden tot klagen. Vigor Wuitens haalt niet alleen punten, het maakt spektakel en scoort met gemiddeld drie goals-per match tegen een rekordtempo. In dat sukses heeft Frank Neve een ruim aandeel. Hij schreef vijftien doelpunten op zijn palmares, waardoor hij een belangrijke kandidaat wordt voor de 'Zilveren Voetbal'. Het is overigens niet de eerste keer dat de Westvlaming op dat zilveren schavotje mag klauteren. Hij werd al gehuldigd bij Excelsior Moeskroen en FC Roeselare, 'Er is bij mij thuis op de schouw nog plaats voor een vierde trofee, grinnikt de spits uit Gullegem. Mag ik er meteen aan toevoegen dat het sukses van VW Hamme zeker niet alleen aan mij te danken is. We hebben een kollektief sterk team dat van wanten weet en technisch voor niemand moet onderdoen. Wellicht zullen we de kompetitie afsluiten binnen de eerste vijf. Een sfeer zoals in Hamme maakte ik nog nooit mee. Ik tracht naar elke training en zie er niet tegenop om enkele keren per week die grote afstand te overbruggen. In Hamme ontmoet je vrienden en een trainer uit de duizend. Mag ik er ook op wijzen dat de klubleiding alles doet om het ons naar onze zin te maken Voor de progressie die Hamme de laatste weken heeft gemaakt vindt Frank niet meteen een oorzaak, of toch 'Ik meen dat de intrede van Rudy Van Gelder er wat mee te maken heeft, vervolgt Frank zijn verhaal. Op de rechterflank hadden we voordien die sterke wapens niet. Daarmee wil ik de verrichting van andere collega's niet in de schaduw zetten. Je kan er echter niet naast dat sinds Rudy in de basis staat we nog geen enkele nederlaag opliepen. Dat kan geen louter toeval zijn'. Oefenmeester Daniël De Paepe prijst zicg gelukkig met de gang van zaken. 'Vergeet niet dat we aan ons eerste jaar in derde bezig zijn. Meer dan wat we thans presteren kan je niet verwachten. Ik wil wel onderstrepen dat hier niemand voorrechten heeft. Bij de opstelling van de ploeg wordt met redelijke en vooral eerlijke argumenten rekening gehouden. Iedere tegenstander wordt op de voet gevolgd en nadien wordt er overleg gepleegd met degenen die op de uitkijk stonden Persoonlijke motieven zijn hier niet aan de orde. Ik heb mij daar in het verleden nooit laten aan vangen en wie dat toch meent is niet juist in zijn analyse'. 'alentino's-Erpe 1-1. Verschueren werd bijwijlen hard aangepakt mt) De Voorpost - 18.12.1992 - Beide ploegen begonnen uitermate voor zichtig aan deze wedstrijd. Aalst kon wel bogen om meer balbezit maar het plaat selijke aanvalswerk werd in de kiem gesmoord in het overbezet defensiege bied van de bezoekers. De thuisploeg hield in die aanvangsperiode het spel enorm kort en was te weinig vinnig op de bal. Prangende momenten bleven dus uit, al moet gezegd worden dat door dit te langdurig ronddraven met de bal de spit sen Zakkas en Bocande nauwelijks be reikt werden. Op de 32' was het dan toch raak voor de thuisploeg. Na een fout op Lamberg schoof Van Peteghem de bal kort tot bij Van Wambeke en die besloot staalhard in de linkerbovenhoek. Vier minuten later kreeg Bervoets, na een slippertje van Van Wambeke, een beste kans, maar reser ve-goalie Schippers zat er goed tussen met de vuist. Vijf minuten voor rust zette Eendracht een knappe aanval op via de linkerflank. Die werd echter te lang uitgesponnen ofschoon drie Aalstenaren de kans kre gen om een eindschot te plaatsen. Op slag van rust ging men in het Aalsterse kamp toch nog even schudden en beven VOETBAL toen Lamberg, gewrongen in een benar- zijn handen glippen en Kanu, pas ingeko- de positie de bal tegen de paal keilde, men voor Chris Temmerman, kopte van maar bij Geel was niemand ter plekke om dichtbij binnen. Zes minuten later kwam af te ronden. Zakkas in het bezit van de bal na een Was de eerste helft eerder saai en zonder listige beweging van Bocande. De klein- veel emoties, dan kregen de toeschou- de Griek kanjerde tegen de paal en Balis wers waar voor hun geld in de tweede vond nog de gelegenheid om het leder in helft. Pas was die 30" gestart of Okapara eigen doel te verwerken 4-2, de vreug- beging een fout op Berrevoets in de zes- de kon in het plaatselijke kamp uiteraard tien meter-zone. Strafschop, oordeelde niet meer op. de scheidsrechter en meteen bracht ScheidsrechterVer Eecke Mbuyu de bezoekers weer in de wed- Toeschouwers4 500 strijd. Aalst liet zich echter niet intimideren door f - Aalsf,: ^ppers, TefTime'™an (77' die vroege gelijkmaker na de rust en ging Kanu), Van Coillie, Lamberg, Cooman, karaktervol op zoek naar een nieuw doel- .®kPa^a De Bilde), Van Wambeke, punt. Dat kwam op het scorebord toen Van Pete9hem, Smet, Bocande en Zak- Van Peteghem met een strak schot, de kas- Geelse verdediging, incluis doelman Doelpunten 32' Van Wambeke 1-0, Martens, te grazen nam. Op de 73'kwam 46' Mbuyu (strafschop) 1-1, 56' Van Geel echter weer op gelijke hoogte. Ref Peteghem 2-173' Karera 2-2,80' Kanu Ver Eecke beschouwde een onschuldig 3-2. 86' Balis (own-goal) 4-2. schouderkontakt als een fout aan Aal- Gele kaart bij AalstVan Coillie. sterse kant. De lepe Karera schoof plots in het gat en vloerde met een grondsche- rend schot doelman Schippers. Maar daarmee was de kermis nog niet afgelopen. Op de 80' liet de bezoekende doelman een inzenden van Zakkas door öp zaterdag 19 december wordt m Meidert-Aalst de 2de Grote Prijs Ar- tisiach-Taverne De Mooie Molen verreden. Het gaat in feite om het Kampioen schap van Oost-Vlaanöeren BWB. De nieuwelingen starten om 12u15, de juniores om 13u30 en de liefheb bers om 15u00. De inschrijvingen gebeuren in Ta verne De Mooie Molen, Molenstraat 3, Meldert. De kleedkamers liggen op de terreinen van TK Melderten de wedstrijden worden georganiseerd door Wieierklub De Bergklimmers Eendracht Aalst reist zaterdagavond naar het Kiel te Antwerpen om er in het oude olympisch stadion Beerschot repliek te geven. De laatste ontmoeting met de «Mannekens» dateert van verleden jaar in het kader van de Beker van Belgie Eersteklasser Eendracht werd toen de les gelezen door de toenmalige derde klasser Beerschot. Eendracht kwam er nauwelijks aan te pas, maar won uiteindelijk toch met een paar counter-goals. De kaarten liggen thans wel enigszins anders. Het huidig Eendracht heeft ol meer inhoud dan verleden jaar. Dat uit zich duidelijk de laatste weken. Eendracht werkte onder de leiding van Jan Geulemans aan een remonte en volgens insiders is het goed op weg om zich te kunnen plaatsen voor de eindronde. Om te kunnen deelnemen aan deze extra-kompetitie mag in ieder geval niet verloren worden in het Kielstadion. Het zal allicht niet gemakkelijk gaan om er een bevredigend resultaat af te dwingen. Beerschot ligt er natuurlijk op gevlamd om de mindere prestatie van vorige week tegen Sint-Niklaas te doen vergeten. In het kamp van Aalst zal men de diensten moeten missen van Qkpara (geel geschorst), Wim De Wolf en doelman De Schrijver (beiden gekwetst). Volgens clubsekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck wordt het een moeilijke wed strijd; «Hetwordt alleszins geen gemakkelijke opdracht. Beerschotzal zich voor eigen publiek willen herpakken. Indien we op het Kiel één puntje uit de brand kunnen sleuren is dat m.i. al een heel sukses. In het verleden hebben we nogal wat ploegen moeten bekampen die verdedigend ingesteld waren. Beerschot zal zich zeker zo niet opstellen. In die zin is het interessant van te kunnen vaststellen wat we tegen een aanvallende formatie vermogen. Ik denk dat het een totaal open wedstrijd wordt.» Met de wagen is het Beerschotstadion te bereiken via de £10, afrit Antwerpen- centrum of Van Rijswijcklaan. (b.a.d.) De Dendermondse eersteprovincialer, K.A.V.D., heeft een voorlopige optie genomen op een eventuele eindronde. Hij behaalde het maximum der punten uit de vier jongste wedstrijden. Op papier zou het komende zondag tegen het bescheiden Latem van een leiden dakje moeten lopen. 'Ik zou deze wedstrijd zeker niet lichtzinnig opvatten, zegt speler Dirk Van Craen. Uitgerekend tegen een team als Latem, dat toch onderaan de ladder bengelt, zouden we het wel eens lastiger kunnen krijgen dan verwacht. Ik kan mij best voorstellen dat Latem vanuit een defensieve positie aan de wedstrijd zal beginnen. Voor ons komt het er dan opaan om zo snel mogelijk die egelstelling te doorbreken, willen we nadien ons gewone spel kunnen ontwikkelen'. Voetbal. Dirk Van Craen-van KAV Dendermonde (td) Dirk Van Craen voelt zich thuis in de Ros Beiaardstad. Hij werd in Mechelen geplukt op aanraden van Marcel Muysewinckel. 'Het besluit om naar KAVD te komen heb ik mij nooit beklaagd, stelt Dirk. De ambitie groeit en de sfeer is uitstekend'. Volgens Van Craen mangelde het in het begin van de kompetitie aan discipline en vandaar het verlies van enkele punten. 'Na het debacle tegen SK Lebbeke werden we door voorzitter Nijs stevig op de vingers getikt. Het was toen nodig dat er vanuit het bestuur werd ingegrepen. De forse woorden van de voorzitter blijven nog steeds nazinderen. Reeds van dan af zijn de resultaten er stukken beter op geworden. We mogen echter niet gaan zweven want het zware werk volgt direkt na de jaarwisseling als we gekonfron- teerd worden met Oudenaarde, leider Zottegem en Lovendegem'. Toch mogen we niet vergeten dat paarsblauw uitgerekend tegen deze drie ploegen vier punten haalde en dat er toen twee verplaatsingen bijwaren. Al is het thuisvoordeel voor KAVD niet altijd zó groot. Het lijkt weer alsof er aan de Bakkerstraat krampachtiger gespeeld wordt dan elders... E.G. VW Hamme-Namen 3-1. Van' Gelder heeft vaart gebracht op de rechterflank (vh) Met Aalst-Gee! kregen de toeschouwers een spektakelrijke wedstrijd, vooral na de rust dan, te aanschouwen. Geel presenteerde op technisch vlak een prima wedstrijd en bracht Eendracht enkele keren in serieuze problemen De Geelse trainer Jo Bonfrère vond het na de wedstrijd jammer dat de geboden kansen niet op een adekwate manier konden afgemaakt worden. Hierin kunnen we gelijk geven aan de Geelse coach, die ook enkele beslissingen van de scheidsrechter naast zich neerlegde Voor de Aalsterse oefenmeester Jan Ceulemans lag het dan weer anders 'Ik heb al betere dingen gezien van mijn poulains sinds ik het sportief bewind in handen kreeg. Maar vier goals maken tegen een ploeg als Geel, dat is niet aan iedereen gegeven. Gedurende het eerste halfuur hebben we niet zo bijzonder goed gevoetbald. Ik had de opdracht gegeven de bal rustig rond te spelen. Het probleem was echter dat Geel zich niet liet verleiden tot aanvalswerk. Het bleef in die periode dus een saaie wedstrijd. Gelukkig hielden mijn poulains het hoofd koel nadat Geel in de tweede helft tweemaal de achterstand kon overbruggen. Vooral tijdens het laatste kwartier werd nog met veel karakter gevoetbald. Toch hebben enkele van mijn spelers onder hun niveau gespeeld. Dat kan natuurlijk tijdens elke match gebeuren maar het belangrijkste is dat men verder blijft knokken Daarin hebben ze zich weer langs hun beste zijde laten bewonderen', aldus Jan Ceulemans. BAD

De Voorpost | 1992 | | pagina 17