Zeels winstpunt is binnen y Rudy Van Gelder vaardig en polyvalent Eendr. Zele - Brakel Voetbal uitslagen Voetbal kalender FT* ff P'7> V. Geel 1 E. Aalst 5 i Hamme - Namur 3-1 Zondag 20 december om 14u30 N Liga-aanvallers De Voorpost - 18.12.1992 - 19 VOETBAL E. AalstDe Wilde, Kanu (46' Van der Vekens), Roberto, Masasa (70' Van Aelst), Troch, Baert, Oubial, Veljkovic, Mannaert, De Bilde (46' Cardon), De Wint. Doelpunten 29' De Bilde 0-130' De Bilde 0-2,51Veljkovic 0-3,53' Cardon 0-4, 70' Veljkovic, 75' Reynders 1-5. bmy Pecq - Eendracht Zele 1 -1 Zondag speelt Eendracht op eigen terrein de laatste wedstrijd van de heenronde tegen Brakel. Op 3 januari hervat de kompetitie met een uitstap naar Lauwe. De poulains van trainer Jaak Goossens willen al te graag deze eerste ronde afsluiten met een overwinning zodat met 19 punten de jaarwende kan gevierd worden. Zondag is Filip Fiers, na twee strafzondagen, opnieuw ter beschikking en hij ligt erop gevlamd om dat wederoptreden dik in de verf te zetten. Dat zal nodig zijn ook want de bezoekers houden op verplaatsing een stevig slot op de deur. In de zeven uitwedstrijden, waarin Brakel zeven punten haalde, dankzij tweemaal 0-1 (Pecq en Oostnieuwkerke) en tweemaal 0-0 (Union Doornik en Menen) en 1 -1 op Lauwe, liet het zich maar vijf keer te grazen nemen en scoorde amper driemaal. Thuis is het wel een aanvallende ploeg want de goalaverage liegt er niet om 16-13. Vergeet niet dat Brakel onlangs aan Aalter de eerste nederlaag toediende met 4-2 en huidig leider Izegem raakte ginder weg met een 3-4 zege. Kortom, Eendracht zal moeten proberen om zo snel mogelijk die verdedigende muur te slopen zodat de gasten dan meer open gaan spelen, wat steeds goed is voor de voetballiefhebber. Brakel, vorig seizoen tweede geëindigd met 43 punten na kampioen Deinze, treedt met vrijwel dezelfde kern aan als tijdens het vorige kampioenschap. Het kocht wel een viertal spelers aan maar hiervan staat enkel Gino Verschelden (21 Etikhove) in het team. Een jeugdig geheel waarin Alain Vekeman (23) met vijf treffers, Kristof Denie (25) met vier en Hans Van Wambeke (23) met drie doelpunten achter hun naam geboekt staan. Terloops vermelden we dat bij Eendracht de doelpunten gescoord werden door Seymortier (6), Fiers (5), Toujani (2), De Vlieger (2), Verwilligen, De Vleeschou- wer, Geert Christiaens, Maache, De Beule, Van Bogaert en Plaetinck. Daarbij moeten we nog twee own-goals voegen. De Eendrachtverdediging is, na leider Izegem, de minst geklopte met 15 tegentreffers. Aan rood-zwart-wit om zowel aanvallend als verdedigend deze reputatie eer aan te doen. (edw)y zee sfeer der grote dagen in de Hamse itbalmiddens na de flinke zege tegen oersterke en vaardige FC Namen. In kleedkamer werd na afloop lekker op winst geklonken. Voorzitter Willy Van m Broeck had voor de gelegenheid de ampagne laten aanrukken Het leek of •n had een titel in de wacht gesleept. In ngen van de neo-derdeklasser heeft en overigens redenen te over om tevre- te zijn. Niet enkel om de resultaten, k voor het werk dat in de overgangspe- ide werd verricht. Er verschenen vier lere voetballers, die allemaal een vas- iijstek in de basis verwierven. Eentje stak qvorige zondag bovenuit, namelijk Ru- Van Gelder. Zeven weken geleden loierde hij uit kwetsuur. Sindsdien verloor 'f tDurmeteam geen enkele match. Is de ia linbrabander dan echt de geluksbren- ironderstel zeker niet dat de betere iultaten er alleen door mij komen. Ik sen dat de puntenwinst een gevolg is i de kollektief sterke verrichtingen die de laatste tijd uitgesproken etaleren. Bij de winst tegen Namen hoorde ook een beetje meeval. Met deze ploeg zag ik het sterkste team van de reeks aan het werk. In de eerste helft liet zij een sterke indruk. We hebben toen hard moeten knokken om te wedijveren. Na de hervatting wer den we enige tijd tot een terugtocht ver plicht. We hebben toen het wapen van de counter gehanteerd, waaruit we munt sloegen. Eens het derde doelpunt op het bord, brak de Waalse weerstand.» Rudy Van Gelder is een vaardige, werk lustige en vooral polyvalente voetballer. In het duel tegen FC Namen had hij van oefenmeester Daniel De Paepe zowel een defensieve als een offensieve funktie meegekregen. Negentig minuten heeft hij zich in die rol als blikvanger gemanifes teerd. Bovendien legde hij de basis voor het tweede doelpunt dat op een cruciaal moment tot stand kwam, namelijk se- konden voor het ingaan van de rust. «Ik kreeg de bal van Mare D'Hondt aan geboden, kreeg, toen ik er de eigenaar van werd, meteen Guido Vergeylen in het oog, zwiepte het ronde ding in zijn buurt. De rest van het verhaal is bekend. Voor de bezoekende portier was hier geen houden aan. Met de kracht waarmee Guido uithaalde, kon hij een stier hele maal splitsen. Het lag in de lijn van de verwachtingen dat de Waaltjes op die achterstand zouden reageren. Enige tijd kregen we het biezonder hard te verdu ren. Belangrijk was toen dat we bleven geloven in onze kwaliteiten. Het besef was tot eenieder doorgedrongen, dat eventueel resultaat alleen gepuurd kon worden indien we het wapen van de counter zouden hanteren. Dat lukte niet altijd makkelijk, vermits de gasten vanuit het middenveld als een vloedgolf kwa men aangerold. Niet vaak, maar toch af en toe vonden we het middel om tot in het bezoekend doelgebied te infiltreren. Dat het toch eens zou lukken, leefde in mij. Elf minuten voortijd zette Frank De Neve ons op rozen», aldus Van Gelder. En van wie kwam die gouden voorzet Van Rudy, himself. (e.g.) WJ Hamme-Namen 3-1. Van Gelder wint dit duel (vh) VW Hamme-Namen 3-1. Van de Velde omspeelt zijn tegenstrever en zal voorzetten (vh) W Hamme-Namen 3-1. Rik Van de Velde slalomt tussen twee ezoekers en zal het eerste lokale doelpunt scoren (vh) W Hamme-Namen 3-1. Vergeylen ontwijkt de sliding van Mauleon 1 n schiet binnen (vh) t WV Hamme-Namen 3-1. Segers schiet op doel maar doelman Daffé tal redden (vh) We weten nog goed dat trainer Jaak Goossens na de 2-2 drawn tegen SK Ronse van vorige week, stelde dat men dat verloren puntje op Pecq zou gaan halen. Dat is meteen gebeurd, hoewel het heel wat zweet, bloed en tranen heeft gekost om dat puntje, binnen te rijven. Trainer Goossens moest zonder Stèpha- ne Janssens en Filip Fiers, beiden ge schorst, tussen de lijnen zodat Patrice De Beule en Alex Christiaens er van bij de aftrap bijwaren. Voeg daarbij dat Filip Plaetinck nog steeds hinder ondervindt van een hersenschudding en dat Toujani zich oververmoeid voelde. Toch hebben beide spelers hun verantwoordelijkheid genomen en vervoegden ze de ploeg. Zoals vooropgezet startte Goossens met Peter De Vleeschouwer op de libero- piaats terwijl Geert Christiaens en Peter Maes de rol van flankverdediger kregen toegemeten. Ook Nico Van Bogaert moest wegens ziekte vervangen worden en dat gaf de kans aan Alex Christiaens om zich samen met Patrick Maache en Fabrice De Beule in het middenveld waar te maken. Tegen alle verwachtingen in begon de wedstrijd naar wens. Na een vijftal minu ten stond Eendracht op voorsprong Een dieptepas van de vaardige Patrice De Beule zette Filip Seymortier in een ideale scorepositie en die miste de kans niet. Vanaf dat moment heeft Eendracht alle hens aan dek moeten roepen want de gastheren drukten zo geweldig dat de Zeelse verdediging, zoals de laatste we ken in allerbeste konditie, met ondermeer de mandekkers Plaetinck en Verwilligen, nog meer dan ooit haar klasse moest tonen. Het ging er zelfs op lijken dat Eendracht beide punten uit de brand zou slepen tot in de slotminuten een onterecht toege kende hoekschop tot de gelijkmaker zou leiden. Dat was een domper op het en- 2de nationale E. Aalst-Geel 4-2 3de nationale A VW Hamme-Namen 3-1 Bevordering A Sc. de Pecq-Zele 1-1 1ste provinciale R Lebbeke-G'bergen 2-2 Destelbergen-KAVD 1-2 Latem-SK Lebbeke 2-3 Oudenaarde-E.Meldert 2-0 2de provinciale B Haaltert-Lutterzele 2-2 TK Meldert-Heldergem 5-0 Herzele-Opstal 0-4 Meerbeke-Mere 3-2 Onkerzele-Hofstade 1-1 Oosterzele-SK Aalst 1-3 Ophasselt-Terjoden 3-0 Bambrugge-Oordegem 1-1 2de provinciale C Sleidinge-Robur 0-1 Heikant-Kallo 0-1 3de provinciale D Herdersem-Voorde 3-0 Baardegem-Lebeke 2-3 W.Moorsel-D'leeuw 0-0 Appelterre-Doggen 1-0 Aaigem-Gijzegem 1-1 Nieuwerkerken-Ede 4-2 Kerksken-Hillegem 1-0 3de provinciale E Oostakker-SK Overmere 3-1 Lochristi-Wichelen 1-3 HO Kalken-Schoonaarde 2-0 Smetlede-RC Wetteren 1-0 3de provinciale F St.Gïllis-St.Pauwels 1-1 Waasmunster-Appels 1-1 Wieze-St.Gillis-W. 1-10 Grembergen-Straatje 2-2 Buggenhout-Bazel 1-0 Gerda-Baasrode 1-2 4de provinciale C Berlare-Heusden 1-3 Kwatrecht-Serskamp 2-1 Erondegem-Letterhoutem 1-4 Valentino's-Erpe 1-1 Bavegem-Burst 1-2 4de provinciale E FC Aalst-St. Antelinks 1-2 Edixvelde-S.Moorsel 1-0 Ressegem-Erembodegem 1-5 4de provinciale F Oudegem-White Boys 5-1 Hoogeinde-VK Hamme 3-2 thousiasme waarmee de 0-1 voorsprong tot dan toe werd verdedigd, maar uitein delijk was trainer Goossens tevreden met het winstpunt. Feit is wel dat de gestreepten in deze ontmoeting drie gele kaarten te slikken kregen en wel voor Geert Christiaens. Plaetinck en Maache. Voor alle drie de derde zodat ze in de nieuwjaarsmaand voor één wedstrijd samen op de tribune zullen mogen plaats nemen om hun maats aan het werk te zien. Toch mag Eendracht terugblikken op een goede wedstrijd, waarin de verdediging en het middenveld met hart en ziel heb ben gestreden om dat voortdurend beu ken en drukken van de Waalse gastheren in te tomen. Zondag mag men op eigen terrein in de wei tegen Brakel. Dat wordt een treffen waarna de rood-zwart-witten de jaar- wende suksesvol willen instappen. (edw) 2de nationale Beerschot-E. Aalst Hus 3de nationale A Union-Hamme Vereecke Bevordering A E. Zele-Olsa Brakel Serre 1ste provinciale E.Meldert-Zottegem Van Zande SK Lebbeke-Oudenaarde Bauwens KAVD-Latem Stevens Eine-R.Lebbeke Fierens 2de provinciale B Terjoden-Bambrugge Van Zande SK Aalst-Ophasselt Lauwereys Hofstade-Oosterzele Van Landeghem Mere-Onkerzele Opstal-Merbeke Lutterzele-TK Meldert Oordegem-Haaltert 2de provinciale C Klinge-Heikant Roelandt Robur-Wippelgem De Greet 3de provinciale D Ede-Kerksken Callebaut Gijzegem-Nieuwerkerken Dhaenens Borsbeke-Aaigem Doggen-Welle Lebeke-W Moorsel Voorde-Baardegem Hillegem-Herdersem 3de provinciale E Schoonaarde-Smetiede SK Overmere-Schellebelle Zaffelare-Wichelen 3de provinciale F Baasrode-Vrasene Straatje-Buggenhout St.Gilis-W.-Grembergen Appels-Wieze Klein Laar-St.-Gillis Kneuvels Melckebeek VExterghem De Corte Gheerolfs Dossche Herregodts De Vos VD Berghe Holvoet Maes Bosman Buysse Delille Teugels Bruggeman Ketelaere 4de provinciale C Erpe-E.Houtem Ruysseveldt Letterhoutem-Valentino's Serskamp-Erondegem Bovendaerde SK Kalken-Berlare Vercruyssen Burst-Massemen Van De Sande 4de provinciale E Erembodegem-Woubr. De Beelde S.Moorsel-Ressegem Annaert Aspelare-Edixvelde Cnudde Nederh.-FC Aalst Hautman 4de provinciale F VK Hamme-Moerbeke Waegemans Opdorp-Oudegem Lesire

De Voorpost | 1992 | | pagina 19