FC Baasrode boekt eerste zege Ivo Van Keer stelt gelijk Bart Van Mol maakt het verschil Drie goals De eerste van Leo Wuytack kompetitiezege Knap werk van Renaat Heyvaerts Tevreden over de jeugd Kansen verkwanseld Beker van de Denderstreek 20 -18.12.1992 - De Voorpost vanden HL.' ujsnii VOETBAL Derde provinciale F De verrassing van de veertiende speel dag is de eerste zege van hekkesluiter FC Baasrode tegen Gerda. FC moest het nochtans stellen zonder de geschorste Leo Van Damme. Na het uur kon Gijsens de stand openen voor de bezoekers, die na acht minuten via Van Den Berghe de balans weer in evenwicht konden bren gen. Het zag er beroerd uit voor Baasrode toen Gijsens (2 keer geel) moest afhaken. Met tien tegen elf hield Baasrode echter stand en wist op een goed uitgespeelde coun ter van Joos de volle buit binnen te halen. Sparta Buggenhout won nipt met 1-0 tegen Bazel. Sparta had wel met enkele problemen af te rekenen. Het moest in de voetbalwei zonder de geschorsten Van Belle en Callaert. Sparta kwam op winst op de 23e minuut via Van Mol. De tweede helft was te hard, met als resultaat een resem gele kaarten, om nog te kunnen bevallen. Bij Grembergen was Van Damme weer van de partij, maar Hans Burghgrave kon nog niet aantreden. Na een doelpunt van Criel bleef de thuisploeg een hele tijd baas, maar Van Loo kon de bordjes tijdens de eerste helft in evenwicht bren gen, Nobels bracht Grembergen kort na rust weer op voorsprong, maar op het uur kon De Vos weer tegenscoren. Daar na waren de beste kansen voor Straatje Stekene dat echter op puik weerwerk botste van doelman De Bruyn. E. Sint-Gillis-Dendermonde, zonder de geschorste Ronny Van Biezen en de gekwetste De Vlieger, hield Sint-Pauwels in bedwang. Na een verdeelde eerste helft zonder veel doelgevaar, was er wat meer te aanschouwen na de kampwisse ling. Op de 57e minuut openden de gas ten de stand langs De Pauw, maar op tien minuten van het eindsignaal klom Een dracht op gelijke hoogte via een straf schop omgezet door De Man. Sparta Appels ging een puntje weg- graaien bij Waasmunster, Sparta stond na 20 minuten al op achterstand, maar op hoekschop en een mistasten van de plaatselijke doelman, bracht Teirlinck de balans weer in evenwicht. Leider Sint-Gillis-Waas wipte even over naar FC Wieze en zorgde er voor een echte doeltjeskermis. De plaatselijke portier kreeg niet minder dan tien goals te slikken, Hautekeete mocht de eer red den. Een magere troost. (b.a.d.) Haaltert - Lutterzele 2-2 voemai. uaasroae neen net toen nog niet verleerd. Na de zware 8-0 nederlaaq teqen buur Buqqenhout oin het met 1-2 cijfers winnen tegen leider Gerda (vh) FC Lutterzele behaalde op het veld van Racing Haaltert een gelijkspel en daar is men in de Sint-Gillisse voetbalkringen best tevreden om. Toch zat er volgens voorzitter Walter Reid mogelijk meer in. «We zijn tachtig minuten de domineren de ploeg geweest. De twee doelpunten die we hebben moeten toestaan, kwa men er op een ongelukkige manier. Een eerste keer was er balverlies van Eddy Buggenhout - Bazel 1 -O In de Buggenhoutse voetbalmiddens was men na afloop van de match tegen Bazel tevreden met de 1 -0 zege. Bart Van Moi werd de auteur van het enige doel punt dat halverwege de eerste helft tot stand kwam. Een hoogstaande verrich ting is het allerminst geworden. Voorzitter Dirk Baeyens hierover«De eerste helft kende een evenwichtig ver loop met bijna een doelpunt op de vijfde minuut langs Van Mol dat de bezoekende keeper in extremis zou verhinderen. Het doelpunt dat Bart later tot stand bracht, leverde ons bij de rust de kleinste voor sprong op. We waren niet beter in het spel geweest, maar wat de kansen be treft kwamen we in elk geval sterker uit de verf, vandaar dat het resultaat op dat ogenblik niet als onverdiend beschouwd kon worden. Over de tweede helft heb ik weinig te vertellen. Het werd een kick- and-rush, met meerdere gele kaarten en gekwetste voetballers. Bij ons ontbraken met Eric Van Belle, Marc Van der Jeugt, Koen Callaert en Pascal Christiaens maar liefst vier basisspelers, wat toch wel een handicap vormde. In deze omstandighe den zijn we dan ook dik tevreden met het resultaat. (e.g.) Van Keer. Bij het op doel besluiten week de bal af, waardoor onze keeper hele maal werd verrast. De tweede treffer was een gevolg van een slippertje door Ab- beel. Op dat ogenblik waren we halver wege de eerste helft, en zag de toestand er voor ons allesbehalve rooskleurig uit. De spelers bleven echter in hun kansen geloven en nog voor rust kwam de aan sluitingstreffer tevoorschijn, waar Tom De Pauw de maker van werd, In de tweede periode zijn we eenzelfde spel blijven ontwikkelen en verscheen op de duur de gelijkmaker op het bord. Nu zondag aan huis tegen Meldert hopen we in gunstige zin te bevestigen.» (e.g.) Voetbal. Buggenhout doet het bijzonder goed (vh) Oudegem - WB Sint-Niklaas 5-1 Gerda - Baasrode 1 -2 Herzele - Opstal 0-4 FC Baasrode maakt een van de slechtste seizoenen in zijn bestaan mee. De geel- blauwen zijn te vinden onderaan de rang schikking. De kans op een degradatie naar de laagste provinciale afdeling wordt in de plaatselijke voetbalmiddens groot geacht. Vorige zondag heerste er niettemin een betere stemming, na een allereerste kompetitiewinst op het veld van Gerda Sint-Niklaas. «Geen haar op ons hoofd dat eraan dacht dat we met de volle inzet naar huis zou den keren», zegden enkele klubleiders die zich zondagavond verenigd hadden in het lokaal. «Eerlijk bekennen dat we een beetje meeval hadden. Gerda was een groot deel van de match de dominerendi ploeg. In de eerste helft zijn we voorzich tig van stapel gelopen. Kort na rust ver wierven we voorsprong langs Koen Gijs seis. Binnen de kortste keren verscheel de gelijkmaker op het bord. Rond die tijö werd ook Gijssels uit het veld gestuurd We bleven dus met zijn tienen over. He behoud van het ene winstpunt vormde op dat ogenblik het voornaamste streefdoel. Het onwaarschijnlijke gebeurde op zo'r tien minuten voor het einde toen Timmy Joos, een van onze jongere spelers, de lokale doelman het nakijken gaf.» (e.g.) Sint-Gillis - Sint-Pauwels 1 -1 Eendracht Sint-Gillis-Dendermonde be vindt zich na veertien kompetitiewedstrij den zowat halverwege de rangschikking. In de bestuursmiddens is men over deze gang van zaken niet ontevreden. «We zijn het seizoen gestart met overwe gend eigen potentieel De groep verenigt tal van jonge voetballers en zij doen het niet onaardig», stelt klubleider Nest De Kinder vast. «Tegen Sint-Pauwels heb ben we er vorige zondag geen hoog staande vertoning van gemaakt. De pun- tendeling lijkt mij logisch. In de eerste helft, die min of meer evenwichtig ver liep, kregen we een kans langs Alain Duwa. Na de rust raakten we numeriek in de minderheid nadat, toevallig mijn zoon Mare, na een gele kaart ongezouten zijn mening had vertolkt aan het adres van de spelleider, iets waar ik hem zeker geen felicitaties voor stuur. Na een kwartier geraakten we op achterstand. Gelukkig kon Pascal De Man op een minuut of tien voor het einde, via een penalty gelijkstel len. Vooral op het laatste kwamen we sterker aan bod, nadat ook een bezoeker vroegtijdig naar de kleedkamer mocht.» (eg Uitslagen 1/8e finale Meerbeke-G'bergen 3- Ophasselt-St.L.Houtem S.G'bergen-Oordegem Kwatrecht-Onkerzele Grembergen-R.Lebbeke Baardegem-SK Lebbeke Overmere-SK Aalst Smetlede-Terjoden Uitslagen 1/4e finale Kwatrecht-SV G'bergen Lutterzele-Overmere Grembergeri-Oordegem Baardegem-St.L.Houtem 2-1 Nog te spelen Dinsdag 22.12 - 19u30 op terrein van TK Meldert Terjoden-Grembergen Vrijdag 25.12 - 14u30 1/2e finale Baardegem-Lutterzele Geraardsbergen-X X=Terjoden of Grembergen Finale op zondag 27.12 om 15u00 terrein van SK Aalst. ■3 (2-4) 1-5 0-3 2- 3-2 2-1 2-1 2-4 op hel Eendracht Opstel behaalde een ruime overwinning op Herzele, en dat lag niet meteen in de lijn van de verwachtingen. Centrale figuur bij de neo-tweede provin- cialer vormde Renaat Heyvaerts. Hij werd overigens ook de maker van het vierde doelpunt, nadat hij eerder het voorbereidende werk had geleverd bij de totstandkoming van de openingstreffer. Sekretaris Emiel Van Mol is tevreden «Ik meen dat de spelleider voor een extra stimulans heeft gezorgd. Na niet eens vijf minuten kende hij de thuisploeg een strafschop toe. Ik weet nog steeds niet waarom hij zijn toevlucht tot die maatre gel zocht. Filip Van Malderen kon deze elfmetertrap op tijd en stond keren. De motivatie in de ploeg sloeg meteen als een vlam in de pan. Alle aanvalsregisters werden opengetrokken en voor het half uur hadden we een 0-2 voorsprong ver worven na goals van Werner Van Heek en Luc De Maerschalck. Na de hervatting kwam er reaktie van de lokalen. Wij rea geerden via de tegenaanval, waar we tot twee keer toe munt konden uitslaan, Kol- lektief heeft de ploeg een flinke verrich ting geleverd.» (e.g.) Voetbal. Grembergen speelde 2-2 gelijk tegen Straatje Stekene (vh) Het is de bedoeling van SK Oudegem om zo snel als kan de verloren plaats in derde provinciale terug te winnen. Zoals de blauwwitten er nu mee bezig zijn, maken zij alvast een kans. «De kompetitie duurt nog lang en voor aleer we aan het slot toe zijn, loopt er nog veel water door de Dender», zegt klublei der Van Eetvelde. «Tegen White Boys uit Sint-Niklaas hebben we stevig gerea geerd. De eerste helft leverde ons vier doelpunten op. Leo Wuytack nam er liefst drie voor zijn rekening, Bij de open ingstreffer bood een lokale speler een hulpje. Na de hervatting hebben we de zaken wat rustiger opgenomen. Pascal Van Der Jeugt vergiste zich weliswaar van doelmond, maar toen even later Christof Hillaert een vijfde treffertegen de touwen tikte, was de zege helemaal bin nen bereik. We zijn na deze overwinning tot op een punt van de leider genaderd Als we komende zondag tegen Red Star Opdorp aan de winnende hand blijven, dan hebben we beslist een flinke heen ronde gerealiseerd. Na nieuwjaar moeten de spelers dan maar de lijn verder door trekken.» (e.g.) Hoogeinde - VK Hamme 3-2 Het lag niet meteen in de lijn van de verwachtingen dat VK Hamme tegen Hoogeinde Sint-Gillis-Waas het onder spit zou delven. In de eerste helft kwa men de Hammenaars sterker naar voor maar de kansen die zij kregen werden onbenut gelaten. In de tweede periode stuikte het Hamse kaartenhuisje in elkaar en daar maakte de thuisploeg handig gebruik van om doel punten en een overwinning na te streven. «Onze keeper Guy Quintelier heeft tijdens de eerste helft geen enkele keer tussen beide moeten komen», weet klubleider De Malsche te vertellen. Wij kregen bo vendien kansen langs Marc Van De Vel de, Chris Van Damme en Benny Van Keer, Mits een heel klein beetje bijval hadden we bij de rust met twee goals kunnen voorstaan. Op voorzet van Van De Velde kwam Chris Van Damme kort na rust tot scoren. Wie hoopte dat er meer goals tot stand zouden komen, had het mis voor. Jawel, aan de overzijde. Onze ploeg plooide terug en voor we er goed en wel van bewust waren stonden we 2-1 achter. Toen er later een derde treffer op de plank verscheen, konden we meteen de boeken sluiten. Een straf schop, omgezet door Peter Alpaerts deed daar nog weinig aan. (e.g.)

De Voorpost | 1992 | | pagina 20