Tien om te zien TK Meldert en SK Aalst lopen verder uit Opnieuw viermaal Rombaut leder één helft Robur Moerzeke nipt, maar verdiend De Voorpost - 18.12.1992 - 21 Reservenvoetbal. en Frank Van He VOETBAL Wieze - Sint-Gillis-Waas 1-10 SK Overmere-Valentino's 3-0. Peter Temmerman Frank Van Hecke maakten het de bezoekende defensie zeer Naar het einde van de wedstrijd toe moest Van Hecke het veld 3n wegens kwetsuur (mt) Ressegem - SK Erembodegem 1 -5 vergeten. Op hoekschop, genomen door Van Varenbergh kopt Rombaut zijn 20ste treffer van het seizoen binnen. Het zware speelveld eiste zijn tol en van mooi voet bal was er geen sprake meer. Na 20 minuten in de tweede helft een uitbraak langs Vercauter die Rombaut lanceerde en die werd gepakt in de 16 meter-zone met een strafschop als ge volg. Rombaut liet de kans niet liggen en maakte er 0-5 van, wat meteen zijn 21 ste goal is in 13 wedstrijden. Deze spits scoorde vorig jaar reeds 38 maal en is dus goed op weg om dit rekord te eve naren. Pikant detail is dat SK 32 maal scoorde, waarvan 21 door Rombaut. Zonder zijn maats kan die dat echter ook niet. Naar het einde toe kon Ressegem op vrijschop de eer redden. Voor een tevreden Erembodegem wacht nu nog de wedstrijd tegen Woubrechte- gem, als men die tot een goed einde kan brengen kan SK de tweede ronde met een gerust gemoed beginnen. ADM Erembodegem is de laatste weken uitstekend op dreef. Met een 10 op 10 de jongste vijf wedstrijden werd flinke sprong voorwaarts gemaakt, een vrijwel uitzichtloze positie bezet het nu een eervolle gedeelde derde plaats promotie). Voor de verplaat- naar rode lantaarn Ressegem kon men rekenen op de volledige kern. Tij dens de eerste tien minuten liet Erembo degem het spel rustig zijn beloop gaan. Ressegem profiteerde daarvan en Luc D'Herde toonde zijn kunnen op afstands schoten. Na een kwartier stond goaltjes- dief Rombaut op de goede plaats, na een schot van Cooman. Ressegem kwam dan nog maar sporadisch naar voren en het was na een knappe kombinatie tus sen Dirk Van Sande en Vercauter dat deze laatste er 0-2 van maakte. SK Erem bodegem kon counteren naar hartelust. De Coster lanceerde Vercauter die op doel besloot en Rombaut kon rustig af werken 0-3 aan de rust. Mare Rombaut scoort de 21ste van het seizoen De tweede helft was er een om snel te Reservenvoetbal. SK Overmere-Valentino's 3-0. Frank Van Hecke, een zeer gevaarlijk heerschap, werd getorpedeerd in de strafschop zone en de penalty werd door hemzelf omgezet. Het werd toen 2-0 (mt) FC Wieze zit lelijk in nesten. Veertien matchen hebben amper vijf punten opge leverd. Hierdoor is de neo-derde provin- cialer in de degradatiezone gesukkeld. De kans dat men daar de komende maanden snel zou uitgeraken, wordt in het dorp van bier, bloemen en chocolade niet groot geacht. Zeker niet na de 1-10 pandoering van afgelopen zondag tegen Sint-Gillis-Waas «Ik ben twintig jaar voorzitter en nooit heb ik het meegemaakt dat we zoveel goals moesten slikken», jammert voorzitter Dolf Moens. «ledereen zat er na afloop van de match diep verslagen bij. Een schril kontrast met de juichkreten die in de bezoekende kleedkamer opstegen. Het ontbreken van Benny Rogiers vormt voor ons een handicap van formaat. Niet dat we hem als een eventuele witte merel beschouwen. Feit is dat hij vorig seizoen in vierde liefst 43 keer tot scoren kwam Mogelijk hadden we met hem toch al een paar punten meer op het aktief gehad, al is dit een veronderstelling als een ander Het zou toch wel biezonder jammer zijn, indien we ons verblijf in derde tot amper een seizoen dienen te beperken. Zoals het er nu naar uitziet is de kans hierop wel biezonder groot(e.g.) Tweede provinciale B TK Meldert had vanwege Heldergem slechts last gedurende de eerste helft. Toen na de rust de thuisploeg een tandje meer stak, kwam meteen ook de score machine op gang. Heldergem werd in die tweede helft tot negen eenheden herleid ingevolge de uitsluiting van Van Impe en Van Der Poorten. De schutters bij Mel dert heten Uyttenhove, Meersman, Van Den Eeckhout (2) en Peerlinck. Einduit slag 5-0. SK Aalst wist de klip bij Oosterzele suk- sesrijkte omzeilen. Op de 13' was het al raak via Pascal Matthijs en meteen kon Aalst op zijn elan verder breien en de stand opdrijven naar 0-2 via Cornelis op aangeven van Van Den Berghe. Na de rust kwam Oosterzele wat sterker opzet ten, maar vond geen gaatje in de Aalster- se defensiezone. De bezoekers kenden bovendien nog tegenslag toen ze drie keer paal en lat troffen. Op de 78' kon Eeckhout nog opdrijven naar 0-3. In de slotminuut kreeg Ghislain de kans om de eer te redden. Eindstand 1-3. In de strijd tegen de degradatie deed Terjoden een slechte zaak met op be zoek bij opponent Ophasseltte gaan ver liezen met 3-0. Terjoden kon tijdens het eerste wedstrijdgedeelte nog enigszins gelijke tred houden, maar was na de kampwisseling duidelijk een vogel voor de kat. Hofstade wist Onkerzele in bedwang te houden. Al na vier minuten stond Hofsta de aan de leiding via Meuleman. Het moest kort na de rust echter buigen toen Van Gaeveren vanop de strafschopstip mocht aanleggen. Nadien verliep de wedstrijd evenwichtig. Bij Hofstade werd Andy Verlee van het terrein gezonden na het uiten van protest bij de scheidsrech ter. Bambrugge en FC Oordegem deelden eveneens broederlijk de punten. Twee kopbaldoelpunten beslisten over het ge lijkspel. Eerst kopte Van Herpe raak voor de bezoekers en op een hoekschop rond de Eeckhout eveneens af met het hoofd. Veel plezier beleefde deze laatste niet aan dit doelpunt vermits hij met een zware kwetsuur diende geëvacueerd te wor den. FC Mere ging op Meerbeke de boot in met 3-2. Het was een spannende wed strijd van twee evenwaardige ploegen tot op een kwartier van het einde Mere moest inpakken na een strafschop van Beerens. Voor Mere scoorden De Saede- leer en Goossens. In de slotfaze werd bezoeker Coppens nog uitgesloten. (b.a.d.) Tweede provinciale C Heikant Zele moest tegen Kallo met een vertimmerde ploeg in het veld. Fierens, Geens, 't Kindt, Van Puymbroeck en Van Driessche sukkelden nog met kwetsu ren. Daarentegen kon trainer Geert Pre- neel weer beroep doen op doelman De Maesschalck. Deze laatste kon echter niet beletten dat hij op de 24' een gesla gen man was toen Ronny Christiaens de bal onvoldoende uit het strafschopge bied kon wegwerken en aldus Deckmijn kon scoren. Heikant probeerde nadien wat tegen te doen langs Kesteleyn en Vercauteren, maar echte reële kansen kon het niet afdwingen. Heikant boekte hiermee zijn zevende nederlaag van het seizoen. Bij Robur Moerzeke kon trainer Coen opnieuw beroep doen op zijn volledige kern voor de uitwedstrijd tegen Sleidin- ge. Robur onderging tijdens de eerste periode wel het meesterschap van de thuisploeg en doelman Laureys moest op al zijn kunnen beroep doen om een kopbal van Vereecke onschadelijk te ma ken. Na het kwartier kon Robur het even wicht herstellen, maar vond een steen goede doelman Van Ryssel op zijn weg. Tien minuten na de hervatting kwam Ro bur aan de leiding toen Huylebroeck juist mikte (0-1). Sleidinge ging toen serieuze risiko's nemen zodat uiteindelijk Robur nog de beste kansen kreeg aangeboden. Het werd meteen de zesde zege van het seizoen. (b.a.d.) Valentino's - Oranje Erpe 1-1 VW Hamme-Namen 3-1. Vergeylen wint dit kopduel tegen Suray (vh) Valentino's-Erpe 1-1. Voor het eerst tussen de palen in de eerste ploeg, de kleine maar dappere doelman Yves Power. Hij heeft de bal klemvast en kapitein De Vriez'e mag gerust zijn (mt) Valentino's-Erpe 1-1. Onselaere, Verkimpe en De Greef zijn net iets te laat. Tijdens de eerste speelhelft wist de bezoekende doelman met alles raad (mt) Derde provinciale D Valentino's verscheen aan de aftrap met Yves Power in het doel zodat Luc Maes, x d'e enkele weken onderde latstond. zijn h J 73T III001 Hl vertrouwde rechtsachterplaats opnieuw kon innemen. De thuisploeg begon aan de wedstrijd met een duidelijk veldover- u 0 0 F K 33|0000Hl wicht maar het duurde toch tot de 35ste w w minuut vooraleer de lokale aanhang kon juichen. Claude Onselaere ging op links Baardegem kreeg het bezoek van leider 38 minuten op een 1 -0 achterstand inge- aan de haal, zonderde Franky De Vrieze Lebeke en wist flink van zich af te bijten, volge een doelpunt van Nevelsteen. Na alleen af voor doel en de Overmeerse Niettemin moest VJ gedurende de eerste de rust speelde Doggen wel agressiever kapitein liet doelman Chris Possé kans helft het meesterschap ondergaan van de maar verzuimde af te werken. loos 1 -0. bezoekers die een 0-2 voorsprong op- £en vjot kombinerend Herdersem nam Valentino's bleef maar komen maar toch bouwden langs Van Bondt en Moock. Na met 3.0 (je maat van Voorde. De Smet haPerde er iets in de afwerking zodat de de kampwisseling kregen we een sterker veldeman en Van Der Straeten zorgden ruststand met een verdiende maar krap- Baardegem te aanschouwen, maar werd voor thuistreffers. Pe 1 stand werd bereikt- op een penalty getrakteerd na een dubi- In de tweede helft kregen we .een gans eus geval. Meteen stond een 0-3 op het 7e"®ftffï il! J ?IJ eeü ander Erpe te zien dankzij het uitstekend bord. Baardegem sloeg echter nog terug "!n9. tee kaer desllst weJ"d werk op het middenveld van Raf Goet- via Van Den Borre en Heyvaert en kende Snpr m wl t 60 vinck' die zi'n ploe9 20 snel mo9el'ik op tegenslag toen Saerens op de deklat vaaaer miKien Julst- gelijke hoogte wou brengen. Dat gebeur- knalde. Er zat werkelijk meer in voor VJ. (b.a.d.) de jan ook jn de 52ste minuut toen de W. Moorsel geraakte tegen St. Dender- leeuw niet verder dan een 0-0-brilscore. Het werd een saaie vertoning tijdens de welke beide ploegen voorzichtig akteer den met in het achterhoofd de schrik niet te verliezen. In de laatste minuut scoorde Van Weyenbergh toch voor Moorsel. Het werd echter noppes vermits de scheids rechter het doelpunt niet valideerde. E. Nieuwerkerken wist het derby tegen VC Ede na een spannende wedstrijd te winnen met 4-2. Voor Eendracht scooi den Adams (2), Paepe en Matthijs. Me teen behoort de zware nederlaag van vorige week tot de geschiedenis Kerksken hield tegen Hillegem de beide punten aan huis. Een verdiende 1 -0 over winning mede door het feit dat Kerksken de beste kansen wist uit te werken en De Winter de weg naar de netten vond Valentino's-Erpe 1-1. Peter De Greef en Verschueren zien hoe de Ooggen Erembodegem speelde op Ap- bezoekende doelman Possé de bal nog net van de lijn kan scharre- pelterre zonder veel inspiratie en keek na l^n (mt) Overmeerse buitenspelval haperde en Bart Vandercammen liet doelman Power geen schijn van een kans 1-1. De bezoekers wilden toen een tweede doelpunt maar de thuisverdediging hield stand, hoewel ze meer werk kreeg dan haar lief was. Dat kwam eigenlijk door het zwakke middenveld van Valentino's, waarin Verkimpe en vooral De Gussem in een off-day bleken te zijn. Halfweg de tweede helft kwam er nog een mooie aanval van Overmere maar de opgerukte Onselaere kon Verschueren niet meer bereiken. Naar het einde van de wedstrijd toe werden de duels heviger en ref Kurt Dierick zag zich genoodzaakt terecht geel te tonen aan Vandercam men, Goetvinck en Vandenberghe van Erpe en aan Maes, Verkimpe en Philips van Overmere. De wedstrijd werd dan ook afgefloten met een billijk 1 -1 gelijk spel. MT Koszen zorgde voor heelwat weerwerk tegen het bezoekende Star Boys dat toch de wedstrijd in hun voordeel kon be slechten. Eindstand 2-4 en Gipak haalde bij Sunset de volle inzet 1-3. Even op een rijtje zetten Rode Roos, Star Boys, en Pano deden reeds hun aan vraag om volgend seizoen in de zaterd agafdeling aan te treden, ook met nieuwe ploegen hebben wij reeds kontakt gehad enkel Tuf-Tuf uit Lede liet zich reeds definitief inschrijven maar het M.T.S.A. is er zeker van dat er nog een aantal zullen volgen, zodat de zaterdagkompetitie aan uitbreiding toe is en tot grote ontgooche ling de zondagafdeling (waarmee het M.T.S.A. ooit begonnen is) op sterven na

De Voorpost | 1992 | | pagina 21