Vlierkouter komt erdoor Drie kopstukken onderuit Vlaams Sportverbond ig> Hamse Zaalvoetballiga De Voorpost - 18.12.1992 - 25 JUMO DHOLOfc JUMO OHO L OA ZVC kjuwi **)l| LIEFHEBBERSVOETBAL Dame Fortuna laat niet alleen Fina in de steek, zij laat ook Vatanspor in de steek. Niet minder dan 4 maal werd de bal tegen het doelhout gekeild en twee pogingen werden van de doellijn gekeerd in de wedstrijd tegen 't Sleperke. De bezoe kers kenden echter wel geluk en uit 4 halve kansen toverden de aanvallers vier rozen te voorschijn. Doelpunten werden gemaakt door Mustafa Kose en Bilici Recep voor de thuisploeg en Emme- rechts Jimmy 2x, Caluwe Dirk en Hans Van Meervenne voor de bezoekers. Echt een zwaar verdict voor een sterk spelen de thuisploeg dat zeker een gelijkspel verdiende, 't Sleperke blijft door deze overwinning aan de leiding. 't Fort, nog altijd gehandicapt door het groot aantal gekwetsten, won met 2-0 van Real Kastel. De ploeg uit Moerzeke heeft blijkbaar de mislukte start nog niet verteerd. De thuisploeg komt vrij vlug op voorsprong met een afstandsschot van Maes Andy. 1 -0. Nog voor de rust krijgt Liessens een uitgelezen mogelijkheid om zijn ploeg langszij te brengen maar doel man De Ruysscher stopt de strafschop. De thuisploeg legt een rustig meester schap aan de dag maar moet wachten tot diep in de tweede helft op een geruststel lend doelpunt. Cervignon Vili tikt een afgeweerde vrijschop naast de doelman tegen de netten. Eindstand: 2-0. De grote verliezer van deze speeldag is VK Zwijndrecht dat onverwacht ten onder ging tegen Wijkagenten. Het werd een gelijkopgaande wedstrijd met twee goed voetballende ploegen maar geen van bei de kon een doelpunt forceren. De thuis ploeg kende nog pech als een speler zwaar gekwetst het terrein moet verlaten. De bezoekers komen in 80 min. op voor sprong met een doelpunt van Smet Pa trick. 0-1Deze stand wijzigt niet meer en Zwijndrecht kan bijna de titelambities op bergen. Spektakulaire wedstrijd tussen Statie vrienden en Woodstock '66 met niet min der dan 10 doelpunten. De thuisploeg 'au grand complet' had het niet moeilijk met de 9 bezoekers. De slechte staat van het terrein verhinderde goed voetbal en zo doende werden nog heel wat kansen gemist. Eindstand 7-3. FC De Zon behaalde hun tweede over winning van het seizoen tegen het weer onvolledige Herleving. Eindstand 0-4. Hierdoor totaliseert FC De Zon reeds 6 punten. Hoop Vreugd - Wepogro eindigde op een 2-2 gelijkspel. RANGSCHIKKING Zondagnamiddag 1. 't Sleperke 13 11 1 1 58-15 23 2. FC Drij Boeren 12 10 1 1 56-16 21 3. 't Fort 12 9 1 2 39-13 20 4. VK Zwijndrecht 12 8 2 2 44-23 18 5. Fina Troubleyn 10 7 2 1 33-11 15 6. AFC Cocktail 12 6 3 3 38-14 15 7. Wijkagenten 12 6 3 3 25-13 15 8. SV Wepogro 11 4 6 1 28-22 9 9. Vatanspor 12 2 5 5 22-27 9 10 Hoop Vreugd 12 3 7 2 20-27 8 11 VK Statievr 12 3 8 1 28-58 7 12. FC De Zon 11 2 7 2 11-37 6 13 Real Kastel 12 2 9 1 12-21 5 14. VK Herleving 11 1 9 1 14-78 3 15. VKWoodst. '66 12 010 2 13-66 2 UITSLAG Dames - Bekerwedstrijden terug PV Lady's-Biscaya Girls afgelast VJ Baardegem-Juv Schoonaarde 1-1 Lady's Londerzeel-DVC Opstal 4-2 VK Mansing Muizen-FC Lutt. Girls 2-0 Zaterdag - Bekerwedstrijden 1/4 finale Pyl. De Kerf-FC Vriendenkring 0-3 KI. Zand-FC Shell Boys 1-4 Hoger Op-Real Hansevelde nr. 20.3.'93 Tip Top-Vlierkouter 0-3 Zondagnamiddag VK Zwijndrecht-FC Wijkagenten 0-1 FC Drij Boeren-Fina Troubleyn 3-1 Statievrienden-VK Woodstock '66 7-3 't Fort-Real Kastel 2-0 VK Herleving-FC De Zon 0-4 Hoop Vreugd-SV Wepogro 2-2 Vatanspor-'t Sleperke 2-4 AFC Cocktail: vrij KALENDER Dames FC Lutt. Girls-PV Lady's (Crickx J.) Biscaya Girls-VJ Baardegem (Aendenhof L.) S. Zogge Lad.-Lad. Londerzeel (Minnen A.) Hemelaer Lad.-Juv. Schoonaarde (V. Boven M.) VK Mansing Muizen-DVC Opstal (Crickx J.) Zaterdag Real Hansevelde-FC Tip Top (De Vroe H.) RBS Hoger Op-FC KL Zand (Peersman A.) Sp. Steendorp-FC Moerstraat (De Bock N.) Pyl. De Kerf-SK Vlierkouter (V. Uytvanck G.) 't Stamineeken-FC Shell Boys (Roels L.) FC Vriendenkring-FC Violetta (Yuruk E.) Ispartaspor-FC G. Leeuw (V. Vlierberghe J.) Zondagnamiddag - Bekerwedstrijden 1/4 finale Wepogro-VK Zwijndrecht (De Bock N.) 't Fort-Real Kastel (Verstrepen J.) Drij Boeren-Fina Troubleyn (Aendenhof L.) Woodstock '66-Vatanspor nr. 3.1 '93 Hoop Vreugd Testwedstrijd Beker Woodstock '66-Hoop Vreugd (Crickx J.) Uitgestelde wedstrijd 't Sleperke-AFC Cocktail (Peersman A.) iloeg loei- f het"; hi land hun kers hten loer veer n af feit Iling intje verd nbij taar M dj pames 1 Op het programma de terugwedstrijden voor de beker. l.j Mansing Muizen dat met enkele nieuwe eelsters aantrad won met 2-0 cijfers jen Lutterzele Girls. Deze nieuwe □speelsters hebben blijkbaar een gunstig ^iect op het geleverde voetbal. lardegem - Juv. Schoonaarde was een "Swedstrijd die alle kanten uit kon. De be- ,a, roeksters starten met windvoordeel en '-jonnen heel sterk aan de eerste helft. kansen werden niet benut of de be- bekende aanvalsters stuitten op een sterk keepende Thomas Katrien. Bij een 'in de weinige tegenaanvallen van de uisploeg werd de bal voor doel ge- Ig" iracht. De bezoekende doelvrouw kreeg center maar niet onder kontrole en mjamin Van Langenhove Sarra was er Is de kippen bij om de bal tegen de m te prikken. 1-0 in de 28e min. Na Ie rust was het de thuisploeg die het nitiatief in handen nam maar alle gevaar nerd door een attente Schoonaarde-ver- lediging geneutraliseerd. Bij een verre littrap kwam de bal bij de snelle Van lauwe Veerle, deze bedient Malin Hilde. lilde kan alleen op doel afgaan en zij laat lomas Katrien geen schijn van kans. 1 in de 42e min. Nadien viel er nog veinig te beleven en beide ploegen stel len zich tevreden met het behaalde punt. .ady's Londerzeel kreeg Opstal op be- :oek Omda er niet gespeeld wordt met echtstreekse uitschakeling maar met en klassering had DVC Opstal nog een ans na de rechtstreekse uitschakeling naar met een klassering had DVC Opstal log een kans na de 1 -5 nederlaag van de leenwedstrijd. Ondanks alle goede be- loelingen heeft het niet mogen baten oor de bezoeksters. Londerzeel gaf een duimbreed toe en speelde Opstal net 4-2 cijfers in het verlies en waar schijnlijk ook uit verdere bekerkompeti tie. Het wordt bang wachten op het resul taat van de uitgestelde wedstrijd van PV Lady's tegen Biscaya Girls. Deze wed strijd kon wegens de slechte staat van het terrein geen doorgang vinden. Zaterdag Ook hier bekerwedstrijden op het pro gramma. De wedstrijd Hoger Op - Real Hansevel de werd uitgesteld en wordt pas ge speeld op 20.3.1993. Klein Zand kwam tegen leider Shell Boys met maar 8 man aan de aftrap. De bezoe kers dachten dat alles van een leien dakje zou lopen maar dat was zonder de 8 thuisspelers gerekend. De 8 moedigen weerden zich als het spreekwoordelijke duiveltje in een wijwatervat. De bezoe kers speelden een mindere wedstrijd en moesten tot in het laatste kwartuur wach ten om de zege veilig te stellen. Shell Boys beheersten wel de wedstrijd maar de kansen werden gemist of gestopt door een attente doelman Tempels Gun- ther. Er zijn 15 min. gespeeld als een kollektieve aanval wordt ingeschoten door de inlopende Vlaminck Yves. 0-1 De bezoekende druk blijft maar aanhou den en in de 22e min. kopt Vermeiren Patrick een center mooi buiten het bereik van doelman Tempels. 0-2. De rest van de eerste helft wordt er slordig gevoet bald en de thuisploeg kan ook haar neus aan het venster steken. Mare Nobels neemt 2 verdedigers op snelheid maar bezoekende doelman Verbeke heeft een reuze save in huis. De daaropvolgende hoekschop wordt mooi ingekopt door De Brabander Marcel, in de 30e min, 1 -2. De thuisploeg kan nu gelijke tred houden met de bezoekers. Ruststand: 1-2. Na de rust wordt het moeilijker voor de thuisploeg, die steeds meer in de verde diging gedrongen wordt. Het terrein wordt steeds moeilijker te bespelen en enkele bezoekende aanvallen blijven let terlijk in de modder steken. De bezoekers kennen geluk als doelman Tempels zijn enig foutje van de wedstrijd maakt, hij laat een kopbal van Meersman Ivan door zijn handen in doel glippen, 1 -3 in de 80e min. De wedstrijd is nu gespeeld en de thuisploeg is moe geknokt. Eén min. later terug een bezoekend doelpunt als doel man Tempels een bal via de rug van Van Bogaert Danny in eigen doel doet belan den. Eindstand 1-4. Zeer moedig ver weer van de thuisploeg. Vlierkouter heeft bij Tip Top verdiend een plaats in de halve finales afgedwongen. Tijdens de eerste helft was Tip Top ner gens en kon tegen een erg snel gestarte bezoekende ploeg niet veel inbrengen. Vlierkouter leidde bij de rust reeds met 0-2 dankzij doelpunten van Heirwegh Kurt en Ichi De Rouw. Een agressievere thuisploeg probeerde in de tweede helft de bakens te verzetten maar slaagde daar niet in. Het kreeg het deksel op de neus in 70 min. met een doelpunt van Michel Tassent. Ondanks de 0-3 achter stand bleef de thuisploeg erin geloven maar zelfs een eerreddend doelpunt was niet weggelegd. De tweede helft was een stuk aangenamer voor de toeschouwers. Voor Vlierkouter moet deze halve finale plaats een opkikker zijn na een moeizame kompetitiestart. Het derde en laatste weekend op deze speeldag gaf weer het derby tussen Py lonen De Kerf en Vriendenkring. Voor Vriendenkring zeker geen wedstrijd die op voorhand gewonnen was. De thuis ploeg komt ei zo na op voorsprong maar doelman Van Mieghem stopt klasrijk de vrije trap van Van Paemel Mark. De be zoekers openen echter de score met een afstandsschot van De Dijcker Eric in de kruising. 0-1 na 15 min. Ondanks de derby sfeer blijft de wedstrijd sportief en beide ploegen krijgen enkele kansen maar de afwerking staat niet op scherp. Ruststand 0-1De tweede helft is zeer evenwichtig maar het zijn de bezoekers die verder uitlopen. Weer met een af standsschot, nu vanop 30 m door Van Cleemput Glenn. De thuisploeg geeft toch niet op en de Vriendenkring moet wachten tot de laatste min. om een riante 0-3 overwinning op het bord te zetten met een doelpunt van Mets Stefaan. Zondagnamiddag Topper van het weekend was ongetwij feld de wedstrijd Drij Boeren - Fina Trou bleyn. Beide ploegen mochten niet ver liezen wilde men een goede positie be houden in de klassering. Het werd een bewogen wedstrijd met twee rode kaar ten en vier doelpunten. De eerste helft waren beide ploegen aan elkaar ge waagd en gaven elkaar ook geen duim breed toe. De thuisploeg komt op voor sprong in de 40e min. met een doelpunt van Verbruggen Koen, die vlugger rea geert bij een slecht weggewerkte hoek schop dan de bezoekende verdediging. Dit was ook ruststand. Na de koffie al direkt emotie op en rond het terrein. Van de Perre Walter wordt in het 16 m-gebied onder de graszoden gestopt. Scheids rechter Van Vlierberghe wijst kordaat naar de stip. De strafschop wordt feilloos omgezet door Boel Johnny. 1-1. Een thuisverdediger trapt de bal onnodig weg en kijkt tegen zijn 2de gele kaart aan. Drij Boeren dus met 10 spelers verder. De duels worden bitsiger en harder. Zo mag De Keersmaecker Filip zich gaan dou chen na fout op De Dijcker. Beide elftal len met 10 dus. Met nog 10 min. te spelen blundert de bezoekende doelman, anders toch een heel betrouwbaar sluit stuk. Hij laat een ver schot door zijn handen glippen en de stand staat 2-1Nu drukt Fina harder door en krijgt enkele kansen maar de thuisdoelman weet met alles raad. Met nog 3 min. te spelen zondigt de bezoekende doelman tegen de nieuwe spelreglementen. Dit is een kolfje naar de hand van De Dijcker Eric, die de bal keihard in doel kegelt. Meteen ook eindstand 3-1Zwaar verdict voor Fina dat zeker de evenknie was van Drij Boeren maar dame Fortuna liet de spe lers van Voorzitter Van Bogaert Freddy in de steek. Een uitzonderlijke speelweek in de Ham- se Liga, waar in drie verschillende reek sen de leiders werden onderuit gehaald en alle drie verwezen worden naar de tweede plaats. Het eerste slachtoffer was Mini Stars, dat het moest stellen met een 2-2 gelijkspel tegen 't Duifken. In heel de wedstrijd moest Mini Stars een achterstand goedmaken en kwam moei lijk tot scoren. Nu moet het zijn leiderspo sitie afstaan aan Extra, dat één punt voor sprong heeft. Een verrassing ook in de vierde reeks met Patsy Boys, een Lebbeeks team dat flink komt opzetten en de kopstukken komt bedreigen. Dat gebeurde dan met dorpsgenoot De Ton, dat door het op dringerige Patsy de kluts kwijtraakte en verloor met 5-3. 't Akkerken uit Zele kan van de situatie profiteren. Tenslotte is er nog de zaterdagreeks met Stamineke, dat reeds drie maanden leider is en nu met blozende kaken de scepter moest overlaten aan 't Schuurken uit Kastel. Deze zware 5-12 nederlaag zullen de Hammenaars niet licht vergeten. Atletico-Michta 4-2 Atletico heeft nochtans bange momenten beleefd want Michta was niet de mindere ploeg maar laat in de ultieme momenten al eens steken vallen in de verdediging. Lois-Cloet 10-4 In dit Zeelse derby was er niet veel te beleven want Lois was duidelijk te sterk. Goalgetters-Duivenhoek 13-4 Overdreven cijfers die wellicht te wijten zijn aan een onthutst Duivenhoek, dat diezelfde dag zijn trouwe supporter en vader van medespeler Keymolen verloor. De heer Keymolen kwam om in een ver keersongeval. Muskusrat-Electro 4-4 In deze wedstrijd bewees Muskusrat dat het zeker niet op zijn plaats staat in het klassement, Bak.Robberecht-Vissershol 3-2 Clark Van Moerzeke was de opvallende figuur van de wedstrijd. Hij scoorde tweemaal. Extra-Donalds 9-4 Soms werd de wedstrijd wat bitsig met gele kaarten voor Van Den Bossche en Van Damme als gevolg. JzC-B.D'Hollander 13-5 Jeugd zonder Club is niet meer te verge lijken met de ploeg van vorig jaar. Ze is ondermeer veel produktiever. Zelfs doel man Jacobs scoorde Sjotters-'t Stapken 4-9 Sjotters kwamen een 'stap' te kortom de Moerzekenaars te pakken. Vereecken scoorde vijfmaal. Klokhuis-Opbeuring 6-2 Omdat ze er zo lang moesten op wach ten, deed de eerste overwinning duidelijk deugd aan 't Klokhuis. Baraki's-GI.Oerwoud 6-10 Verdiende overwinning die vooral toe te schrijven was aan topscorer Andy Van den Abbeele (6). Half-Time-'t Akkerken 2-11 't Akkerken was niet alleen tevreden over de uitslag maar ook over de eervolle eerste plaats in vierde. Frangois, de broers Callaert en Van den Berghe vorm den een goed kwartet. Bert Boys-Young Boys 6-3 Met Dirk Goossens in de ploeg kon Bert Boys blijkbaar meer, hoewel het beter speelt dan bij het begin van de kompeti tie. CRR-Geel-Blauw 2-7 De veteranen van Geel-Blauw blijken on- klopbaar. Topscorer Van Havere heeft al 35 doelpunten op zijn naam. Aralco Boys-De Leeuwerik 7-4 Heel bescheiden gestart in de zaterd agreeks en nu op de derde plaats. Dat is de beloning voor de inzet van de Aralco Boys. Stinnyboys-Kampioenen 6-0 Betere tijden van Stinnyboys, waarvan verwacht werd dat het zou meedraaien met de kopploegen. Luttiboys-Carros 1-3 Na een goede en spannende eerste helft sloeg de sfeer na de rust duidelijk om. Luttiboys was niet tevreden over de lei ding en liet dit ook blijken. Valentino's-Erpe 1-1. Inde eerste helftstonden de bezoekers onder hevige druk maar de doelman hield zijn ploeg overeind (mt) Voetbal. De afgevaardigden van de deelnemende klubs waren present op de loting van de wedstrijden voor de halve finale van de Beker van de Denderstreek (da) Minivoetbal. De Sportieven scoren gemakkelijk in de Berlaarse kompetitie (vdwg) Zaalvoetbal in Hamme. Rima (vh) Minivoetbal. De ploeg Spectrum uit de Berlaarse kompetitie (vdwg)

De Voorpost | 1992 | | pagina 25