De vlucht van FC Corner Sportpersbond van Denderstreek reikt trofeeën uit Walraevens 'bekert' Givana eruit V I Spannende Wiezeaanse zaalvoetbalderby in Oudegem Walivo 26 - 18.12.1992 - De Voorpost De eerste helft van Walivo's kampioen schappen is al bekeken. Tijdens de laats te speeldag daarvan heeft de onbereken baarheid van het voetbal, wéér duidelijk toegeslagen. Goed ook voor een vrij groot aantal verrassingen en bij de regio- ploegen, was dat niet altijd met suk- ses Zaterdagse eerste afdeling Voor FC Corner waren de resultaten van de jongste speeldag nog bijzonder gun stig. Een aantal verrassingen werden daarbij ook genoteerd en dat konden de Wuitens nog net voorkomen. In eigen huis werd er tegen FC Nancy Boys slechts met de kleinste skore gewonnen. Terzelfdertijd is VK Den Bos bij het laatst geklasseerde FC Portaels Sport gestrui keld. De ploeg uit Waasmunster skoorde ook vroeg in de match maar met twee goals van Staf Van Haver, stond VK Den Bos omstreeks het halfuur toch al op winst. In de tweede helft konden de Wui tens deze bonus echter niet vasthouden en toen skoorde FC Portaels Sport nog driemaal. Na een tweetal matchen met telkens één doelpunt verschil, heeft VK Siera nu ook FC Oud Geel op dezelfde manier gecounterd. Voor de Hamme- naars zijn dat weer belangrijke punten in verband met het behoud en FC Oud Geel als achtervolger op FC Corner, wordt daardoor op een grotere afstand ge speeld. Ergens ook een verrassing was de duidelijke winst van FC Stille Vrienden bij FC Milano. Een match tussen twee bedreigde ploegen ook en voor de groen-witten uit Moerzeke-Kastel, was het van de eerste zaterdag van november geleden dat er nog een puntje werd ge sprokkeld. Negatief voor FC Milano werd nog de uitsluiting van doelman Gino Kosé in de slotminuten. Bij FC Temsica werd wateroverlast de spelbreker en kon FC Sportwereld het ook meteen vergeten. Zaterdagse tweede afdeling Door reeksleider AC Geratex dat won tegen FC Fortuna-Nantes, werd met be langstelling uitgekeken naar de resulta ten van de achtervolgers in een tweetal topmatchen. Bij één hiervan skoorde RC Grembergen de beide punten op het veld van FC Wijnveld en de Denderploeg blijft aldus nog de ernstigste konkurrent van AC Geratex. Die positie heeft VK Wood stock 66 een beetje moeten loslaten. Tegen FC Briel werd er met de kleinste skore verloren en in een tamelijk even wichtige match, waren de gasten enigs zins gevaarlijker. De doelman van VK Woodstock 66 speelde echter uitstekend maar bij een kopstoot van Rudy Van Buggenhout, was Edwin Van Wiele toch verslagen. Bij de thuisploeg stond de afwerking slechts zelden op scherp afge steld en zelfs een zeer bedrijvige Mare Camerier, faalde toen telkens bij het be sluiten. Ook in de tweede helft kon VK Woodstock 66 geen goal forceren en aan de overzijde hield Edwin Van Wiele de gasten nog meermaals van een grotere voorsprong. Een balletje van Luc Ophal- vens werd zelfs door de modder afge remd en tenslotte won FC Briel nog met een miniem verschil. In verband met de degradatie heeft RS Bosdorp tegen SK Moerheide belangrijke punten verspeeld. De Hammenaars wonnen zelfs nogal af getekend en tijdens de laatste zes mat chen, werd er slechts één nederlaag ge leden. Voor SK Moerheide is het dan ook al een plaats in de veilige middenmoot geworden en die positie kan nog altijd worden verbeterd. Het tiental van RS Bosdorp geraakte in deze match aan de eerste doelkans langs Eric Minnebo. Gastdoelman Geert Van Steelant had er ook enige moeite mee en bij SK Moerhei de, zou Gunther Fobé zich meermaals gevaarlijk aanstellen. Deze skoorde ten slotte ook en Jacky Aerens als de plaat selijke nummer één, kon daar niets aan verhelpen. Een kwartuur later werd de stand dan verdubbeld door Sven Moe renhout op een aangeven van Peter De Wolf. Moedig probeerde de thuisploeg te reageren en een tweetal doelpogingen van Manu De Bruyne werden door de goalie van VK Den Bos telkens met een uiterste reflex geweerd. In de tweede helft forceerde RS Bosdorp nogmaals een bepaald overwicht en met ook een tweetal vruchteloze kansen langs Ronny Van Guyse en Manu De Bruyne. Tenslotte skoorde Vves Drieghe nog een verdiend tegenpunt voor de gastheren. Deze laats te miste op een twintigtal minuten van het einde nog een reuzekans voor RS Bos dorp. Een belangrijk moment trouwens want onmiddellijk daarop skoorde Eric Baert voor SK Moerheide. De thuisploeg werd er ook duidelijk door aangeslagen en voor de bezoekers werd de stand door Gunther Fobé nog opgedreven. Evenwel de eindskore nog niet en diezelfde Gun ther Fobé van SK Moerheide, had tenslot te nogmaals sukses. Bij FC Bondgalm werd Walivo's match van de week ge speeld tegen FC Altodie en op het veld van AVC De Vlasbloem tegen FC Klein Sinaai, werd het duel der bedreigden nog voortijdig afgefloten. Zaterdagse derde afdeling A De drie gezamenlijke reeksleiders FC Rif, FC Pauls Videoklub en FC Inval Boys, hebben tijdens de jongste speeldag niets aan het toeval overgelaten en skoorden telkens winst. De voorsprong op de ach tervolgers is trouwens ook al opgetrok ken en daarvoor werd het verlies van FC De Kroon bij FC Inval Boys nog belang rijk. Het destijdse slippertje in eigen huis tegen FC Familia is bij FC Tripoli blijkbaar al verteerd. Sindsdien heeft de Denderploeg terug de draad van het sukses opgenomen en bij FC Herten Heer werd er ook vrij vlot gewonnen. Als titelkandidaat kan FC Tri poli ook nog niet worden afgeschreven en na de jaarwisseling wordt dat allemaal veel duidelijker. Duidelijk werd ook de winst van FC Avo bij FC Hof van Grem bergen. Na een remonte en een aantal Het College van Burgemeester en Schepenen en de Sportpersbond van de De Sportpers heeft, zoals elk jaar, Denderstreek nodigde vorige vrijdag een aantal sportlaureaten uit die in de laureaten verkozen die op grond de feestzaal van het Aalsterse stadhuis werden gelauwerd. van hun prestaties van 1992 daar voor in aanmerking kwamen. Ere- jmmbhb gast was dhr. Wilfried Meert, sekre- taris-generaal van de KBAB. Bij sportbeoefenaars in de Denderstreek was Hendrik I Redant de hoofdlaureaat en ont- B ving gouden trofee. Hans De m Meester kreeg trofee als belofte, hem toegewezen na een de teurs, op Hk F, indrukwekkende resultaten heeft W I geboekt. ■V Bij de sportclubs was het Good Year Okapi Aalst (basketbal), de Jr m nationale laureaat, waaraan de gou- r.liflf den clubtrofee werd overhandigd na verrichtingen die de ploeg naar '7'J: ...JwHR de hoogste basketklassc heeft ge- 'iïiKÊÊÊÊSm hracht. FC Denderleeuw (voetbal) was de provinciale laureaat die naar v "W ylMjl het nationaal voetbalpodium is ge- klommen en beslag legde op de zil- Aalst. De Sportpersbond van de Denderstreek kende zijn jaarlijkse trofeeën toe veren trofee. PH Aalst. Sportlaureaten en sympatizanten waren in grote getale aanwezig op de uitreiking van de trofeeën van de Sportpersbond (a) Zaalvoetbal Zondagse tweede afdeling In eigen huis speelde leider FC De Cock slechts gelijk tegen SK Bosdorp. Daar door kregen de achtervolgers de gele genheid om dichter aan te sluiten en FC Scoutshuis 81, FC Briel en FC Atlantic, hebben die mogelijkheid ook gegrepen. Door FC Scoutshuis 81 werd een for- faitskore bereikt tegen VK Siera en de Hammenaars, onderstreepten hierbij nogmaals hun wisselvalligheid. Slechts zeven spelers bij FC Pony bij de aanvang van de match en na een tiental minuten, waren het er tien. Toen had FC Briel al geskoord langs Luc Ophalvens en kort voor de rust werd de stand door Frank Van der Jeught verdubbeld. Net voor affluiten was er een tegenpunt van Jean- Pierre Mets voor Pony en in de tweede helft zou deze ploeg nog duidelijk moeten afhaken. Vrij regelmatig werd er door FC Briel toen ook nog geskoord met Luc Ophalvens (2), Yves Smet (2), Michel Van den Broeck, Etienne Haegens, Frank Van der Jeught en Hedwig De Brabander. Ook de dubbele cijfers trouwens en in de slotminuten, kon FC Pony met Yves Me- ganck de bel ook nog eens laten rinkelen. Na een zeer goede kompetitiestart van FC Geywa met vijf punten op zes, is de balans nadien totaal gekanteld. Voor de Wuitens werd het toen een reeks van duidelijk mindere resultaten en het laats te puntje werd nog op de tweede zondag van oktober gesprokkeld. Thans weer één bij FC Inter Decor waarbij Philip Van Hove nog in het laatste kwartuur werd uitgesloten. De posities van de beide ploegen onderaan de klassering blijven daardoor ongewijzigd en een dreigende degradatie wordt bij de volgende speel dagen nog niet ontweken. Zondagse derde afdeling Door de nederlaag van FC De Roos in de topper bij Oud KWB Elversele en de eigen winst op het veld van FC Oostberg, is SK Moerheide nu alleen reeksleider gewor den. Gunstig voor de Hammenaars werd ook het verlies van KWB Sint-Anna tegen FC Wijnveld. Doordat de match bij FC Brouwershof werd afgelast heeft 't Klok- Minivoetbal De opvallendste uitslag van de eerste bekerronde is wel het verlies van Givana tegen een herboren Walraevens. De jongens van Guy Legat hadden zich wel aan een langer «bekerleven» verwacht. Piccadilly is op dit moment ook wel sterker dan de Vier Heemers, vandaar deze uitslag. Van Dendermotors hadden we meer verwacht dan amper 1 doelpunt tegen Van Biesen. Tivoli had dan aan 1 doelpunt méér genoeg om zich te plaatsen voor de tweede ronde. Evenals Minishotters die eveneens met 1 goal verschil wonnen tegen De Markt. Nova haalde het in een echte thriller tegen Avanti, tot de laatste seconde spannend, één corner meer in de totaalstand gaf hun uitzicht op de volgende ronde. Verhofstadt was de eerste ronde vrij als bekerhouder. Het lot besliste dat Kleding Octaaf vrijgeloot werd. Zo krijgen we in de 1/4 finale reeds een herhaling van de finale van vorig seizoen. Kan Verhofstadt opnieuw voor de verrassing zorgen? Beker D.S.D. Uitslagen 1/8ste finale De Markt - Minishotters 5-6 Vier Heemers - Piccadilly 2-9 Dendermotors - Van Biesen 1-11 Tivoli - Rapide 2-1 Givana - Walraevens 4-6 Nova - Avanti 8-8 Verhofstadtbye (bekerhouder) Kleding Octaafbye (vrijgeloot) 1/4 finales Vrijdag 18/12 Lebbeke 19.00 u,Minishotters - Piccadilly Grembergen 19.00 u.Van Biesen - Tivoli 20.00 u.Walraevens - Nova 21.00 u.KI. Octaaf - Verhofstadt 1/2 finales Maandag 5/4 om 19 en 20 uur te Grembergen Finale Vrijdag 9/4 om 20.00 uur te Grembergen Liefhebbersvoetbal. FC Corner uit Hamme speelt in de Walivokompetitie (Iv) goede resultaten, werd het voor de Den derploeg weeral het derde verlies na el kaar. Dat manifesteerde zich ook in de klassering en bij FC Avo, is de poisitie al duidelijk beter. De Hammenaars worden nu ook terug bij de groep der achtervol gers gerekend en onderaan in de reeks, werd het voor FC Venco nog een uitste kend resultaat met de winst tegen FC Familia. De gasten waren slechts met negen spelers en daardoor werd de op dracht van FC Venco ook een beetje gemakkelijker. Vijf goals is toch een be hoorlijk aantal en daarmee werd ook de vorige winst tegen LVK Ankerhof beves tigd. Zondagse eerste afdeling In een Hamse derby bij FC Bondgalm heeft VK Den Bos nogal duidelijk gewon nen. Het eerste doelpunt der gasten kwam er al voor het kwartuur langs Chris Van Couwenberghe. Voor FC Bondgalm waren er nadien nog een aantal kansen langs Rudy Quintelier en Dirk De Wilde welke zelfs de paal raakte. In een vrij gelijkmatige eerste helft was VK Den Bos meestal gevaarlijker met smaakmaker Franky Van Goethem en als deze op het doelhout besloot, kon Chris Van Cou wenberghe in de rebound de skore ver dubbelen. Direkt na de rust ging de lokale verdediger Julien De Winter in de fout en daarvan profiteerde Chris Van Couwen berghe maximaal. Voor die ploeg knikte Luc Bonnarens ook nog eens tegen de dwarsligger en nadien skoorde Chris Van Couwenberghe voor VK Den Bos zijn vierde doelpunt. Bij een onmondig FC Bondgalm dat zich slechts zelden kon manifesteren, had men het toen allang begrepen en VK Den Bos bereikte nog de forfaitskore via Frank Van Goethem. Vorige zondag had in de sporthal te Ou degem een zaalvoetbalwedstrijd plaats tussen 't Oud-Gemeentehuis en Real, twee ploegen uit Wieze en aangesloten bij de Dendermondse Zaalvoetballiga. Het was de eerste maal dat beide équi pes, die reeds meerdere jaren tegen el kaar vriendenwedstrijden speelden, in kompetitie tegen elkaar uitkwamen. Spektakel Real nam de beste start en kwam via Bart Lambrecht en Guy Van de Velde met 0-2 aan de leiding, 't Oud-Gemeentehuis, dat met een halve veteranenploeg speelt en traditioneel maar traag op gang komt, kon via Kurt De Bleeckere, Benny Van Gysegem en Guy Moens langszij komen en zelfs op voorsprong geraken. Mis schien zat de aanwezigheid van sponsor Erna De Wolf daar wel voor iets tussen. De rust werd bereikt met een 3-3 stand, nadat Patrick De Vuyst nog een doelpunt voor Real had gescoord. Maar na de rust begon het 'festival Pieter Pessemier'. Deze 48-jarige veteraan diri geerde zijn ploeg naar een welverdiende lijdiest ór( al zei de irde ul edd G Wi overwinning. Een totaal onkennelijk van de kook gespeeld Real moest l.,T zaam toestaan dat De Bleeckere, Va l Gysegem en Peter De Smet de klus af maakten, waardoor Oud-Gemeentehui met 6-3 overwon. Proficiat! Verbroedering Toen het pleit op het terrein beslecht wa nit kon de 'fraternisatie' beginnen, want bei de ploegen zijn niet alleen bikkelhard tegenstrevers voor elkaar, maar bi het speelveld ook dikke vrienden. E deze gezonde sporthouding mag we eens onderstreept worden! De ploegen: Oud-Gemeentehuis: met Meyers An dré, De Bleeckere Kurt, Risken de fak teur, Van Gysegem Benny, PessemiejJ Pieter, De Smet Peter, Moens Guy ei Verschraege Jo. Real Wieze: met Lambrecht Dirk, Dt Vuyst Patrick, Van de Velde Jan, Moens Eric, De Vuyst Maurice, Roels Hans, de Velde Guy en Lambrecht Bart. J. Van LanduyCj Vi ;l Til ifLaf eek huis in een gunstige periode niet kunnen bevestigen. Als middenmoter inkasseer- de VK Siera tegen PW Hemelaer tot nu toe al het meest afgetekende verlies in deze kompetitie. Tien goals is ook niet niks en een balsem op de wonde, misschien nog de wetenschap dat aangerekend werden door de schotvaardige ploeg uit de reeks

De Voorpost | 1992 | | pagina 26