filly Moens (B), Ronny Mettepenningen (A), kimé Michiels (C) en Victor Van Vaerenbergh (D) Eindelijk Dendermondenaar Peter Van Der Veken (A) filly Moens (B), Frans Vermeylen (C) en Florent De Clercq (D) I Velina Wielerfederatie - Cyclo-cross en Mountain-bike Dosterzele denderleeuwnationale kampioenschappen De Voorpost -18.12.1992 - 27 WIELRENNEN terdag in Oosterzele dacht dat de renners zich gingen iren voor het Kampioenschap van Igiê had het goed mis. Er kwamen if minder dan 54 renners aan de start er was dus veel volk in een afgela- wijkschool 'Roosbloem' op de wijk iker. Er waren heelwat gereputeerde nners vooraan. De omloop lag er Yor de aanhoudende regen zeer raar bij en er diende heelwat te wor- in gelopen. Toch waren de favorieten Tieei eer present, met als grote uitschieter eerste zege bij de A-renners van Kil iter Van Der Veken. De man uit de onckstraat hield er namen als Ruys, ■cke, Wauters, Heymans en andere Roo's achter zich. seks Florent De Clercq i zijn zege te Sint-Gillis heeft De Clercq de naak te pakken. Reeds van in de start toonde zich de behendigste en in de loopstroken is hij de beste. In het begin duldde hij nog t gezelschap van Herregodts en toch moest are erafVan dan af stond er geen maat meer 'de Flor'. Ouwe taaie Jerome Wille rukte nuit zesde stelling nog op naar de tweede aats, terwijl Herregodts zijn derde stek kon ijk ei waren en een verrassend goede Dirk De t lijd iestecker zich knap vierde kon plaatsen, Va ór Guy Stevens, Vic Van Vaerenbergh en op js al zevende plaats Frans Meersschaut, die we ehuii deze omlo°P dichter hadden verwacht, rder M. Doeraene, een fel verbeterende lui De Temmerman en Sint-Gillissenaar eddy De Blieck (10), vooruittredend kampi- t wa n Gerry Steenssens, de steeds beter rijden- I bej Wilfried Verbraeken (12de), nog voor klep- lardirs als Guillaume' Moerenhout en Rolus. Met irent De Clercq won de beste man uit de mite ers 1 reeks Frans Vermeylen- it duo Vermeylen-Michiels heeft weer de edstrijd gedomineerd, al kreeg het in de iginfase heelwat last met Herman Martens. len die begaf ging het duo zijn gangHet was fak !rmey|en die het haalde maar ,ussen deze ee moet het normaal een wedstrijd in de :mie edstrijd worden om de begeerde trui. Of 'y ei imt er een spreekwoordelijke derde met een artens, Bassez, uittredend kampioen Gu- Dl 'af Sonck of Oscar Vermaeren, de ganse oen;eek wat ziek en niet op volle kracht en verder ya| ilien Simoens (7de), de verrassing van vorig ar Jos Wauters (8ste), toen tweede achter ,)nck. Er kan nog van alles gebeuren maar fluWrmeylen-Michiels zijn toch dé toppers B-reeksen Willy Moens (A) en Pe- Van Der Veken (A) Met Willy Moens kregen we de onbetwistbare winnaar in deze zware cross. Reeds na één ronde leidde hij voor Adelin Hoebeke, Peter Van der Veken (zeer goede start) en Luc Bracke, terwijl Wauters, Serge Van Assche, Jean-Marie De Roo en Luc Ruys op een honderdtal meter volgden. Michael Heymans, door pech geremd, kwam er als laatste door. Hij zou nog een geweldige remonte doen en op de zevende plaats eindigen. Vooraan bleef Moens de forcing voeren en eerst Bracke, dan Van der Veken en tenslotte Hoebeke moesten lossen terwijl Luc Ruys, na breuk mooi terug keerde en zelfs alleen op zoek ging naar de vier vóór hem. Na de ongrijpbare Moens en ook Hoebeke, beiden B-renners, kregen we een keiharde stnjd voor de A-zege. Van der Veken, in derde stelling werd nu aangevallen door Luc Ruys, die Luc Bracke had bijgebeend. Op hun beidjes begonnen ze meter na meter op Peter in te lopen Bij het ingaan van de laatste ronde Moens, dan Hoebeke en vervolgens Van der Veken met op een kleine honderd meter Ruys-Bracke. Luc Ruys, nog steeds op zoek naar die eerste zege en reeds vijfmaal tweede, rook zijn kans en rukte zich los van Bracke om naar Van der Veken te fietsen maar Peter zag ook de kans op een eerste zege en haalde er alles uit. Hij bleef overeind, vóór een ontgoo chelde Ruys en verder Luc Bracke. Meteen een eerste schitterende zege voor de man uit de Donckstraat Denderleeuw Kampioenschap van Bel gië De organisatoren van het nationaal kampioenschap troffen het met het weer. Deze mensen, die reeds heelwat wedstrijden op hun aktief hebben en dus weten wat organiseren is, hadden niet alleen vooreen prachtparcours ge zorgd, maar alles wat er kwam bij kijken was af. Ze werden beloond voor hun onbaatzuchtige ijver want niet minder dan 64 renners namen de start, alleen VWF-vergunninghouders. Nog nooit hadden ze zoveel volk op hun crossen gehad. Na de formaliteiten werden de eerste drie renners van elke reeks nog eens uitgenodigd op een receptie, waar bestuur en kampioenen nog eens konden napraten bij de nodige drank jes en versnaperingen. Of dit nog niet genoeg was, werd dit alles nog opge vrolijkt door het plaatselijk zangidool A. Moock, die zowat iedereen aange naam verraste en heelwat sukses oogstte. Daardoor liep de receptie uit in een waar feestje. Hoeft het gezegd dat de organisatoren ook voor volgend jaar hun beste beentje gaan voorzetten D-reeks Victor Van Vaerenbergh De favorieten hebben niet gefaald en het werd een meer dan spannend verloop Reeds van in de start ging een der grote favorieten, Raf Van Eyck, resoluut in de aanval. Gerry Steenssens, uittredend kampioen, had echter gezworen niet zonder slag of stoot zijn kleinood af te geven en sprong gepast mee. Na één ronde telden de twee koplopers reeds een 100 meter voorsprong op de naaste achtervolgers. Voor Van Eyck ging het echter niet vlug genoeg en Steenssens moest hem laten gaan. Na dne ronden reed Van Eyck reeds met 30 sekonden voorsprong op het duo Van Vaerenbergh- Steenssens. Vervolgens Wille, Herregodts, dan Moerenhout, Meersschaut, Van Auden- hove en Guillaume. Nog verder F. De Clercq, F. De Blieck, G Stevens, M. Doeraene, Surgeon, Verbraeken en o m. Rolus. Vooraan bleef Van Eyck domineren en hij leek zo naar de zege te snellen. Op twee ronden van het einde echter keerde het tij. Raf stuikte ineen en uit de achtergrond kwam Victor Van Vaerenbergh die plots vleugels scheen te krijgen. Bij het ingaan van de laatste ronde had Van Eyck nog 100 meter op Victor, die hem nog vlot voor- bijsnelde en meteen zijn eerste trui in zijn loopbaan mocht omgorden. Voor Van Eyck was die ene ronde er teveel aan. Ook Steens sens hield nog knap stand en veroverde een podiumplaats, vóór de verrassende Guillaume en JP Van Audenhove. C-reeksAimé Michiels We hadden het voorspeld. Het topduo was Michiels-Vermeylen en reeds van in de start ging Michiels er alleen vandoor. Een verbluf fende Gustaaf Sonck wou zijn trui niet meteen afgeven en reageerde gepast. Twee leiders dus met daarachter een trager op gang ko mende Frans Vermeylen, Julien Simoens en Jos Wauters. Vervolgens een slecht gestarte Oscar Vermaeren met Geert Smet, Norbert Stils en de ongelukkige Helmut Tas, reeds lek in de eerste ronde. Dan Mare Bassez, lek in de tweede ronde, in gezelschap van Roger Col man en de plaatselijke Herwig De Meyer. Na vier ronden kregen we Michiels reeds onbe dreigd aan de leiding, vóór een op stoom komende Vermeylen en een fel van zich afbij tende Sonck. Verder een goed terugkerende Oscar Vermaeren, die reeds Simoens en Wau ters was gepasseerd. Vooraan verzwakte Mi chiels geen moment en Frans Vermeylen kon alleen maar zijn tweede plaats veilig stellen terwijl ook Gustaaf Sonck zich flink bleef ver dedigen en de oprukkende Vermaeren nog van het podium kon houden A- en B-reeksen Willy Moens (B) en Ron ny Mettepenningen (A) De strijd tussen het topduo bij de B-renners, Moens en Wandels, werd weer beslecht in de allerlaatste meters. Na een zij aan zij die beslecht werd door een laatste lendenrok van Willy Moens werd een punt gezet achter een slopend kampioenschap, waarin de twee te noren elkaar van geen vin losten en de sus pens ten top dreven. Bij de A-renners was favoriet Ronny Mette penningen mee met het kopduo en hij zou die positie niet meer afgeven, hoewel hij aan Jean-Marie De Roo lange tijd de handen vol had. Reeds na één ronde kwamen Mettepen ningen, Moens en Wandels er door met 50 meter op De Roo, Hoebeke A. en Hoebeke J Dan Luc Ruys en Luc Bracke. nog verderop Peter Michiels en Franky Wauters en in laatste positie, net als daags voordien, Michael Hey mans, die weer sukkelde met zijn achterwiel en op achtervolgen was aangewezen. Voor aan bleven de drie samen en het was vooral Mettepenningen die het tempo opdreef Het duo Wandels-Moens loste elkaar van geen vin en ook De Roo bleef op 60 meter hangen terwijl Adelin Hoebeke een prachtige remonte ide VWF-kampioenschappen. Ronny Mettepenningen won de A-reeks ter pijl Jean-Marie De Roo 2de en Luc Ruys 3de werden (xl) WJF-kampioenschappen. De D-reeks werd gewonnen door Victor Van Vaerenbergh. Raf Van Eyck was tweede en Gerry Steenssens derde. We zien hen samen met de schepen van sport en de afgevaardigde van de sportraad (xl) deed en tot bij De Roo ging. Bracke en Ruys len, 3. Gustaaf Sonck, 4. Oscar Vermaeren, 5. Van Eyck, 3. Gerry Steenssens, 4. Achille hielden ook goed stand en Heymans kwam Julien Simoens, 6. Jos Wauters, 7. Helmut Giullaume, 5. JP Van Audenhove, 6. Jerome reeds op de twaalfde plaats door. Tot half- Tas, 8. Mare Bassez, 9. Geert Smet, 10. Wille, 7, Frans Meersschaut, 8. Florent De wedstrijd bleven de drie leiders samen. Op 35 Norbert Stals. Clercq, 9. Mare Herregodts, 10. Freddy De sekonden volgde De Roo en op 45 sekonden D-reeks1Victor Van Vaerenbergh, 2. Raf Blieck. Adelin Hoebeke. Verder nog de winnaar van gisteren Peter Van der Veken, H. De Pauw, Hendrik Cornelis en vervolgens Wijns, Des- sein en o.m. José Hoebeke Op vijf ronden van het einde probeerde Willy Moens er vanonder te muizen. Hij verraste Wandels-Mettepennin- gen en nam een vijftiental meter voorsprong. Ruim een ronde lang werd er geknokt voor die luttele meters maar uiteindelijk kwam Wan dels terug maar moest Mettepenningen door een aflopende ketting 100 metertoegeven. De Roo kwam terug tot op 35 sekonden. Terwijl de leiders elkaar geen duimbreed toegaven bleef Mettepenningen op 100 meter hangen en De Roo kreeg er geen sekonde meer af. Meteen werd het wachten op de spurt. Een sprint zoals men er nog niet te veel zag in een wegkoers. Wandels bracht hem op gang en net voor de aankomst werd hij door Moens, als een volleerd spurter, voorbijgejumpt. Met tepenningen kon beide armen rustig de hoogte in steken en ook De Roo bleef buiten schot. Voor de derde plaats moest Ruys er nog VWF-kampioenschappen. De B-reeks werd gewonnen door Willy Bracke afkrijgen terwijl A Hoebeke bij de Moens. Eddy Wandels was tweede en Adelin Hoebeke derde (xl) B-renners ook op het podium mocht Sponsor Gilbert Van Assche uit Zele, die aanwezig was met zoon Serge, die niet kon starten wegens ziekte, was meer dan tevreden met zijn nieuwe kampioen Ronny Mettepenningen, hoewel hij nu in de kosten zal vallen voor de kampioenen- truitjes. Volgende wedstrijden Zaterdag 19 december in Sint-Maria-Ouden- hove aan de kerk, café De Vliegende Schotel. Wedstrijdpromotor is Hugo De Pessemier C/D start om 13u30, A/B om 14u15 en de mountain-bikers om 15u15.20 startpunten en 16.000 fr prijzen Zondag 20 december in Minderhout-Hoogst raten, Meerseweg 179, kantine voetbalterrein FC Boskant. C/D start om 14 uur, A/B om 15 uur. 20 startpunten en 12.000 fr prijzen. Uitslagen Zaterdag in Oosterzele A- en B-reeksen1. Willy Moens (B), 2. Adelin Hoebeke (B), 3. Peter Van der Veken (A), 4 Luc Ruys (A), 5 Luc Bracke (A), 6. Franky Wauters (A). 7 Michaèl Heymans, 8. Jean-Mane De Roo (A), 9 Jan Van Ongeval (A), 10 Jozef De Vidts (B), 11Helmuth Tas (B), 12. Wim Erauw (A), 13. Hendrik Cornelis, 14 Wilfried Wijns (A), 15 Mario De Pauw (A) C-reeks 1Frans Vermeylen, 2. Aimé Mi chiels, 3 Herman Mariens, 4 Mare Bassez, 5 Gustaaf Sonck, 6 Oscar Vermaeren, 7 Julien Simoens, 8. Jos Wauters, 9. Koen Everaert, 10. Eric Fouache. D-reeks 1 Florent De Clercq, 2. Jerome Wille, 3. Mare Herregodts, 4 Dirk De Cae- stecker, 5. Guy Stevens, 6. Victor Van Vaeren bergh, 7 Frans Meersschaut, 8 Marcel Doe raene, 9. Paul De Temmerman, 10. Freddy De Blieck. Nationaal kampioenschap in Denderleeuw VWF-veldrijden in Oosterzele. Peter Van der Veken won de Willy Moens de B-reeks (xl) A- en B-reeksen 1. Willy Moens (B), 2. Eddy Wandels (B). 3. Ronny Mettepenningen VWF-veldrijden in Oosterzele. De C-reeks werd gewonnen door Frans (A), 4 Jean-Marie De Roo (A), 5. Adelin Vermeylen terwijl Florent De Clercq de D-reeks won (xl) Hoebeke (B), 6 Luc Ruys (A), 7 Luc Bracke (A), 8. Michael Heymans (A), 9. Peter Mi chiels (A). 10. Franky Wauters (A), 11. Noël Maes (B), 12. Peter Van der Veken (A). 13. Mario De Pauw (A), 14 Hendrik Cornelis (B), 15. Wilfried Wijns (A), 16 José Hoebeke (B), 17 Paul Dessein (B), 18 Danny De Waghter (A), 19. Jan Van Ongeval (B). C-reeks1Aimé Michiels, 2 Frans Vermey- VWF-kampioenschappen. Aimé Michiels won de C-reeks. Frans Vermeylen was tweede en Gustaaf Sonck derde. Ze poseren samen met de organisatoren en de supporters (xl)

De Voorpost | 1992 | | pagina 27