üvJ li s t* Bijna voor Topfloor Thunderballs wint topper De Biekes staken toe Op de valreep Dirk Nobels, één van de betere trainers Opdoffer voor Kangoeroes-dames Geen verhaal Adec houdt kansen gaaf Volleybalkalender Beker van Oost-Vlaanderen 28 - 18.12.1992 - De Voorpost VOLLEYBAL Hamse volleyballiga 2 3 (15-4,11-15,15-13,10-15,15-17) Topfloor dat in vorige wedstrijden tijdens bepaalde sets niet slecht speelde, maar telkens naast de zege pakte, lag gebrand om tegen Hamme Center opnieuw met een zege op hun aktief te brengen, maar helaas. In de openingsset maakte men er een walkover van en dit met Alex Bahn- muller in de basiszes. Goed gekoncen- treerd werden de fouten van de tegen stander aan het net afgestraft. Deze ge makkelijke winst baarde de kapitein zor gen, want de motivatie in de rangen houden was nu het hoofddoel. In de beginfase van de tweede set kon Topfloor nog wel stand houden, maar gaandeweg werd de dekking verwaar loosd en in de eindfase was aan Hamme geen houden meer aan. Een bolwassing tijdens de kampwisseling bracht op nieuw leven in de brouwerij in de derde set. Topfloor liep tot 12-4 uit, maar de spelers begonnen hun individuele akties en de teamspirit werd achterwege gela ten. Dit kan niet ongestraft en de tegen strever kwam langzaam maar zeker te rug. Bij 13-13 zag Topfloor pikzwarte wolken boven hun hoofden. Gelukkig werden dan twee missers in de receptie bij de tegenstrever afgeblokt. Met een 2-2 set stand namen de spelers van Topfloor het te gemakkelijk en ze werden dan ook afgestraft met een 4-12 achterstand. Me teen werd geprobeerd de bakens te ver zetten, maar opstanding werd bij een 1-12 tussenstand in de kiem gesmoord. Eerste provinciale Volleybal. Ook de Kangoeroes organiseerden een eetfestijn (da) v. *fV- Wachtebeke 1 Thunderballs Berlare 3 (15-13, 5-15, 7-15, 8-15) Berlare trok naar het Waasland met een bang hart. De spelers kregen geen droombeelden voorgeschoteld en een verlies was reeds ingecalculeerd. Maar de geluksfee speelde mee, want bij de thuisploeg was de gevreesde Patrick Vervaet met een voetkwetsuur afwezig, zodat Danny Van Acker zijn plaats in de aanval moest innemen. In de openings set ging het van 0-3 naar een 5-2 voor sprong voor de gasthere. Eens de ploe gen het goede ritme te pakken hadden, was de skore gelijkopgaand tot 13-13. In een spannende eindfase haalde Wachte beke de slag thuis. In de tweede set werden de sprongopsla- gen van twee jeugdspelers waaronder Eerste provinciale heren Volleybal. De^ dames van Kangoeroes Aalst waren ook present op het Waasland taboe Derde provinciale dames Biekes Erembodegem Moderna Lebbeke B (15-5,15-5 en 15-8) Voor de verplaatsing naar Aalst moest Moderna de diensten missen van Hilde Ayels die wegens werkomstandigheden niet op het rendez-vous kon aanwezig zijn. Haar plaats werd ingenomen door Carine Uyttersprot, die bewees dat met veel inzet toch wei iets kan bereikt wor den. Maar nu eerst de reservewedstrijd. In de beginfase waren er veel balwisse lingen en Moderna kwam 3-2 achter, maar nadien moest 11-7 op het skore- bord worden geduld. Een time-out bracht opnieuw de morele steun en met goede opslagen kon men bij 13-13 de skore in evenwicht brengen, maar twee foutjes zorgden voor de deelzege voor Erembo degem. Tijdens de tweede set bouwde Lebbeke een 0-4 voorsprong uit, maar met mooi volleybal sloegen de gastvrou wen terug en de bezoeksters werden ter plaatse gelaten. In de laatste set kende Erembodegem een blitzstart met een 7-2 voorsprong. De vechtlust van Moderna werd beloond met 11-11 gelijke tussenstand. Het werd een dubbeltje op zijn kant, maar dit laat ste viel voor Lebbeke op de verkeerde kant bij 17-15. De prestatie van Lebbeke mocht er best zijn als men vergelijkt dat de thuisploeg met vier basisspeelsters aantrad van de eerste ploeg. Voor wat de hoofdwedstrijd betreft kon de bezoekende coach zich wel de haren uittrekken wanneer een chaotisch begin van de Lebbeekse speelsters hem ver plichtte in amper twee minuten tijd zijn toegestane time-outs op te gebruiken. Vooraleer alles op zijn poten terecht kwam was de set reeds gespeeld. Tij dens de tweede set toonde Erembode gem dat hun plaats in de rangschikking nietten geschenke heeft gekregen. In de derde set pakte de thuisploeg uit met zeer goed gerichte opslagen. Hierdoor kwam de bezoekende receptie in de problemen en het werd al vrij snel 11-4. Moderna versaagde niet en ze konden nog vier punten sprokkelen. Ondanks de weinige setpunten op het Lebbeeks aktief kan men spreken van een goede weerbaar heid tegenover een sterker Erembode gem. Beveren 3 Kangoeroes Aalst 1 (15-13, 8-15,15-10, 15-10) Beveren, een ploeg dat zeer goed geklas seerd staat, zou wel eens een harde noot kunnen zijn om te kraken. De wedstrijd zelf bood de nodige spanning, niet alleen op het terrein maar ook op de tribunes was de spanning op sommige ogenblik ken te snijden. Volgens onze zegsman was dit te wijten aan de platvloersheid van sommige Wase spelers en hun sup porters. In de beginfase van de openingsset kreeg de thuisploeg geen schijn van kans en ze werden fluks op een 0-5 achterstand geplaatst. De lokale coach schudde zijn spelers wakker en na zes rotaties was de tussenstand reeds 9-7. De bezoekers konden nog terugkomen tot 13-11. Maar de deelzege ging naar de gastheren. De tweede set konden ze naar zich toehalen, omdat ze het wedstrijdgebeuren niet meer uit handen gaven. Na een 1 -4 voor sprong kontroleerden de Kangoeroespe lers de akties van de tegenstander. In de derde set konden de bezoekers alleen maar aanklampen en ze waren na een 4-4 tussenstand steeds op achtervolgen aangewezen. Eenzelfde spelbeeld in de vierde set. Aalst speelde geen slechte wedstrijd, maar de spelers hadden meer interesse in de opstelling van de thuis ploeg dan voor het eigen spel en daar door werd er nog al wat persoonlijke fouten begaan en de zo broodnodige punten werden verkwanseld. Jürgen Janssens gehandhaafd en met deze druk op de lokale receptie kon Be rlare een 0-14 stand uitbouwen. Tijdens de volgende set was er nog am per weerstand van de thuisploeg en via de bezoekende middenman werd er veel vuldig geskoord. De strijd voor de twee de plaats ligt open en er zijn momenteel drie kandidaten en de strijd zal nu maar ontbranden daar er vernomen werd dat Oost-Vlaanderen twee ploegen mag le veren voor de nationale divisie. Madavoc Hamme 0 VC Berlare 3 (14-16, 7-15? 5-15) Deze zege lag in de lijn der verwachtin gen, hoewel het tijdens de eerste set er maar hachelijk uitzag voor het bezoekend zestal. Madavoc kon via 13-6 en 14-8 de eerste setbal versieren en niet minder dan vier setballen werden onbenut gela ten, zodat de bezoeksters in extremis nog konden uitmaken. Vanaf de volgende set waren er geen noemenswaardige pro blemen meer om de totaalzege veilig te stellen. De eerstvolgende konfrontatie van Berlare is heel belangrijk. Niet minder dan de naaste achtervolger uit de rang schikking komt dan op bezoek en in geval van winst ligt de titel om te grijpen. Derde provinciale - Heren Tijdens de tie-break was de strijd gelijk opgaand in de eerste helft en bij d kampwisseling leidde Topfloor met 8- en met veel moeite werd het 13-11 nadien 14-13. Een eerste wedstrijdb; werd de nek omgewrongen en nadie werd de zege zomaar te grabbel gegooid Kan het dat jonge kerels van zo'n wed strijd vermoeid geraken of was de stres hen teveel? HEREN Eerste provinciale 19.12 20.00 Thunderb. Berl.-Kang. Aalst 20 00 Zottegem-Adec D'monde 20.12 16.00 Appelterre-Juv. Zele Tweede provinciale 19.12 17.00 Mod. Lebbeke-Drongen 20.12 18.00 Leeuw. Lede-Kalken 19.12 17.45 VK Eremb.-Denderhoutem Derde provinciale 20.12 19.00 VCOudegem-VK Aalst DAMES Tweede provinciale 19.12 20.00 VC Berlare-Drongen 19.45 Madavoc H.-R. Testa Lok. Tweede provinciale B 20,12 17.30 Erwetegem-Sc. Aaigem 18.00 Snuffel Gremb.-Nazareth 19.12 19.15 VC Buggenh.-Steenhuize Derde provinciale 19.12 18.15 Rumbac Waasm.-Zelzate Derde provinciale B 20.12 18.45 Mod. Lebb. B-Wetteren Mod. Lebb. A-VC Oudegem 19.12 17.45 Biekes Er.-VC Oostakker 19.30 Kruishoutem-Leeuw Lede JEUGD Meisjes kadetten 19.12 14.00 VC Berlare-Temse Meisjes junioren 19.12 16.00 VC Berlare-Snuffel Gremb. Oudegem Deinze Tweede provinciale dames Nazareth 3 Kangoeroes Aalst 0 Voor de damesploeg van Kangoeroes Aalst werd het een nieuwe opdoffer in het Gentse. Verliezen tegen een ploeg dat in het klassement achternahinkt is niet po sitief te noemen. De openingsset werd verloren in de kortst mogelijke tijd. De koncentratie was weg bij de bezoeksters en volgens de coach was dit te wijten aan minder goede berichten die werden op gevangen. Tijdens de tweede set liep Kangoeroes een 9-0 achterstand op, maar in enkele opslagbeurten kon dit weggewerkt worden. Het werd zelfs 14- 14 maar de thuisploeg benutte reeds de eerste setbal. De derde set verliep zoals de eerste. Kort maar krachtig in het na deel van de bezoekers. Als het spelbeeld bij Kangoeroes niet omslaat, zullen de dames op hun tellen moeten passen. Halfweg deze kompetitie staan er nog geen overwinningen op hun aktief. Biekes Erembodegem 3 VOS Wetteren O (15-9,15-11,15-1) In een sportieve wedstrijd bevestigden de Biekes hun ambitie als titelkandidaat. Wetteren, nochtans overwinnaar in de wedstrijd tegen Lede, had geen verhaal tegen het kollektief optreden van de Bie kes. Na een gelijkopgaand begin in de eerste set tot 8-8, werd via sneller spel de set uitgemaakt met 15-9. In de tweede set moesten de Biekes een moeilijk moment doorspartelen. VOS Wetteren kon aan klampen tot 12-11. Dankzij enkele listige ballen en efficiënte aanvallen van Petra Melkebeek werd de set gewonnen met 15-11. De derde set was een walk-over. Ann Van Boxtael teisterde de rangen van Wetteren met haar opslagen. Van 3-1 naar 13-1. Katrien Blondeel, goed inge komen voor de licht gekwetste Petra Melkebeek, maakte de set uit met 15-1. De reservewedstrijd werd door de Biekes gewonnen met 2-1. Te vermelden valt dat deze Biekes, zowel invallers als ba sisspeelsters een homogeen team zijn. Wekelijks zien we enkele trainers van verschillende ploegen aan het werk en dan komt het steeds duidelijker naar voor dat de Dendermondse trainer Dirk No bels één van de beste trainers is uit ons gewest. Bij een wedstrijd kunnen we dat zien hoe hij op de bank zijn wedstrijd speelt. Hoe hij zijn ploeg kan blijven motiveren, ook Adec Dendermonde 3 Overboelare O (15-10,15-9,15-10) Adec dat telkens wanneer het tegen Overboelare gaat het hart vasthoudt, heeft ditmaal het zwarte beest voor de klub, met de traditie gebroken. In de openingsset kwam de thuisploeg met vier punten voor. Spelend met overzicht kon deze voorsprong behouden worden zonder groots te spelen. In de tweede set werd het zelfs 10-0 en de lokale coach bracht twee nieuwe krachten op het veld De inbreng bracht de cohesie aan het wankelen, hoewel dient gezegd dat dit niet aan de nieuwe spelers lag. In de volgende set was de beginfase gelijkop gaand, maar in de tweede helft hiervan werd een kloof geslagen en dit volstond voor de zege. Geen grootse wedstrijd van de zijde van de thuisploeg, maar hun kalmte en speldoorzicht heeft het nu ge haald. Was de afwezigheid van twee basisspelers bij de bezoekers de oorzaak van de zwakke tegenstand. Alleszins wordt hier aan getwijfeld. Adec blijft nu met drie ploegen in de running voor de tweede plaats. op momenten dat het minder gaat of wanneer men helemaal de kadans kwijt is, weet Dirk steeds wel de zaak in de plooi te houden. Noteren, blijven volgen, gepast ingrijpen met time-out of met een - zij het soms enkel maar storende - wissel, maar hij blijft de greep op het spel behouden. Nu traint hij de dames van Oudegem in eerste provinciale, maar hij heeft ook de eerste provinciale heren- ploeg van Adec Dendermonde onder zijn hoede. De twee blijft hij zo goed mogelijk kombineren en tot nog toe is hij daar bijzonder goed in geslaagd. De dames staan op de tweede plaats en het heren team op de derde. Zou hij het kunnen waarmaken dat beide ploegen promove ren Hij droomt er wel van en hoopt in stilte deze stunt te kunnen waarmaken. (André) Spannende wedstrijd waarbij ieder team om beurten een set pakte maar Oudegem toch op 2-1 kwam. De vierde set werden dan enkele opslagmissers genoteerd wat er op wees dat Oudegem over zijn beste doen heen was. Hoe meer de wedstrijd vorderde hoe onzuiverder waren ook de smashes en ze waren ook minder hard en geplaatst. Met een 10-15 stonden de ploegen dan ook weer naast mekaar. Men kan moeilijk zeggen dat het niet verdiend was maar enkele missers va de ref lagen ook aan de basis van hi terugkomen van de bezoekers. Een foi van de ref die we ook in de tie-brea mochten optekenen bij een 10-13 stam In plaats van 11 -13 werd het nu 10-14 e de wedstrijd was gespeeld. Oudegei had nog de kracht om te blijven vechte en de stand nog op 12-14 te brengei Maar dat was dan ook het laatste wapen feit van de thuisploeg die met 12-15 boot inging. (A Jeugd Thunderballs Berlare 0 Juvenes Zele 3 (8-15,14-16,14-16) Berlare dat in de scholierenkategorie on geslagen aan de leiding prijkt, heeft zijn meerdere moeten herkennen in hetzestal van Juvenes Zele. Zele dat over drie spelers beschikt, dat reeds aktief is in de eerste ploeg uit eerste provinciale, hee voor de nodige sfeer gezorgd. Beide teams haalden een spelniveau di menig zestal uit de provinciale kompetit zullen benijden. De aanwezige toeschoi wers waren alleszins enthousiast ovi het geleverde spelpeil en zijn gewonne voor de jeugdkompetitie. Volleybal. Adec Dendermonde won met 3-0 tegen Ninove in eerste provinciale (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 28