Okapi A doet het goed Billie Blomme en de liefde voor. Patro B spelt Juvenes A de les Danny De Wolf uit Moorsel wielerbelofte De Voorpost - 18.12.1992 - 29 Tafeltennis WIELRENNEN Naar voorbeeld van vriend-wielerliefheb- ber Dirk Van Mossevelde is vorig jaar Danny De Wolf zich ook aan de wielren nerij gaan interesseren. Als aspirant is hij zich daadwerkelijk op het koersen gaan toeleggen. Zijn eerste wedstrijd reed hij wel niet uit, maar vanaf zijn tweede prestatie begon het stilaan te verbeteren. Bij zijn derde deelname begon hij reeds een rol te spelen in het peloton en naargelang het seizoen vorderde, werden de prestaties beter. Vooral het klimmen zit Danny dui delijk in de benen. Vriend Dirk speelt zowat de rol van bege leider van Danny en samen trainen ze 's zondags «achter de brommer». Een af stand van een 60-tal kilometer wordt dan afgewerkt terwijl in de week regelmatig een parcours van 35 km. wordt afge legd. Volgend wielerseizoen (in februari) start Danny De Wolf bij de nieuwelingen en zijn eerste wedstrijd zal aan het Moorsel- se clublokaal starten. Dirk Van Mosse velde beoefent de wielersport enkel nog als hobby maar gebruikt zijn vrije tijd voornamelijk om Danny De Wolf zo goed mogelijk te begeleiden. (Pol) Wielrennen. Dirk Van Mossevelde en Danny De Wolf, twee Moorselse vrienden van de wielersport (da) B.W.B.-wielrennen Het wielerseizoen kent in feite geen 'stops' zoals in het voetbal, waar men de jaarlijkse winterstop heeft en in de zomer een stille of dode periode. Na het ver schrikkelijk lange wegseizoen volgen voor de renners nog het veldrijden en het baanwerk. We gingen even onze neus opsteken op de wielerbaan van Gent. Het 'Kuipken' herleeft en dat is goed merk baar want de 'jeugd' is er aan het trainen terwijl er ook tal van meetings worden georganiseerd. Billie Blomme, dochter van wielerhandelaar Raf Van Eyck, werd er uitgeplukt om op de praatstoel te gaan zitten. Het beeldschone kind dat er reeds een jaartje als junior-wegrenner heeft op zitten, mag tevreden terugblikken want met tal van ereplaatsen deed zij het alles behalve slecht. De tekortkomingen in het bochtenwerk en de spurten worden nu bijgeschaafd op de piste van Gent. Billie rijdt en traint dikwijls op de piste en met reeds drie meetings op haar aktief begint de poulain van Yvan Remu stilaan een vaste waarde te worden op de wieler baan. Remu, volgend jaar liefhebber, is de buur van Blomme en omdat ook Yvan beter zijn draai op de piste vond dan op de weg, werkte hij er hard aan om een plaatsje bij de top in te nemen.Dat hij zijn liefde voor de baan wil overbrengen op zijn renster kan haar alleen maar ten goede komen. Met klubgenote Veronique Schuermans vormen ze een onafschei delijk trio. Billie zal van deze vrienden een goede begeleiding kunnen krijgen en als tweedejaars-junior zal zij ook meer op het voorplan komen tijdens het wed- strijdgebeuren. De volgende dagen wordt er een beetje gerust want de exa mens hebben nog altijd de absolute voor rang. Begin 1993 worden er dan weer rondjes gedraaid in het Kuipken met later als optie misschien een langverwachte zege. We gunnen het haar van harte hdg Te koop fiets Eddy Merckx maat 56, kleuren Motorola, volledig Campagnolo (pedalen Time Tit), 20.000 fr. fiets Alan maat 56 (grijs), volledig Movic (pedalen Time Tit), 10.000 fr, fiets Pinnorello maat 54 (zwart/groen), Campagnolo en Movic wielen (pedalen Time Tit), 10.000 fr. Telefoneren naar 053/77.31.89. In de derde afdeling van de KVKT-kom- petitie lukte Erpe A een flinke 7-3 over winning toen Sint-Pauwels B er op be zoek is gekomen. Aanvankelijk toch boeiend 2-2. Maar de bezoekers hadden toen schijnbaar hun beste pijlen al ver schoten en haalden niets meer binnen. Piet Loeckx en Jeroen Van Keymeulen waren de sterkste elementen bij de loka len die alles in winst konden afronden. Okapi A kon het niet waarmaken op Ste- kene B. Ze werden daar ingepakt met 7-3 cijfers. In het begin van de ontmoeting scheen het nochtans een andere kant uit te gaan. Want toen stonden de Okapi jongens met 1-3 op winst. Maar toen ging het niet meer. De lokalen wonnen dan wedstrijd na wedstrijd en meteen een grote nederlaag voor de bezoekers waarin Luc Daniels met zijn twee over winningen in de kijker liep. Een forse overwinning van Eendracht C dat thuis de zege behield toen Triumf B er kwam neergestreken. Er kwamen grote 8-2 cijfers op het bord. Alleen Kristof Neyt kon voor Troelant de score enigs zins verzachten. Bij de Eendrachtploeg was Frangois Simons met drie overwin ningen de sterkste schakel. Wie er deze week opnieuw terrein verloor was Teneramonda A dat op Lede met kleine 6-4 cijfers de handen werd vastge bonden. Aanvankelijk ging de ontmoe ting gelijk op, 3-3 en zelfs 4-4. Maar weer begaf Teneramonda A in de twee laatste wedstrijden en daarmee stonden ze weer zonder punten. Bij de thuisploeg was vooral Van Haverbeek Eric de man die de meeste overwinningen binnenhaalde. Drie. Gunther en Jurgen De Mol deden de rest. Bij Teneramonda moest Frangois De Proft het zonder een overwinning stel len. Patrick D'Haese en Gustaaf De Proft wonnen elk tweemaal. Een pluim deze week voor Okapi A dat thuis Wetteren B ontving en deze knapen met 7-3 verlies weer naar huis stuurde. Vooral Michel De Rechter scheen uit het goede hout te zijn gesneden. Hij won alles. En als hij dan nog kon rekenen op Luc Daniels was de zaak voor Okapi beklonken met 7-3. Ro nald Smith was bij de gasten het beste element. Datzelfde Wetteren haalde fors uit toen Ons Huis A Baardegem daar kwam neer gestreken. Zonder pardon werden die knapen daar getrakteerd op een 9-1 ne derlaag. Vooral Frank D'Haese en Filip Melkebeke lagen aan de basis van deze grote overwinning. In vierde afdeling zat Erpe C in zak en as toen ze op Juvenes D een zware opdoffer kregen van 8-2. Aanvankelijk had Erpe- Mere zelfs winst op het scorebord staan, 1-2. Maar wonder boven wonder dan haalden ze niets meer binnen. De thuis ploeg deed het geweldig goed en gaf geen ruimte meer aan de bezoekers. Joris De Bock met drie overwinningen was het best bij Juvenes en naast hem Alain Goossens en Dionie Van Puyvelde. Bij de bezoekers konden alleen Luc De Cock en Hilaire De Corte scoren. Spannend was het bij Triumf-B - Pardaf D. Een sterk evenwichtige partij waarin de lokalen een kleine voorsprong konden opbouwen en dit ook konden bewaren tot het einde. En dat betekende een 6-4 winst. De grote bewerker hiervan was Peter Van Eetvelde met zijn drie overwin ningen. Maurice Van Boxelaere kwam daar net achter met twee zeges. Langs de andere kant was Erwin Van Lierop de beste man. Maar hij kon het tij niet doen keren. Ook een kleine winst van Teneramonda B in vierde afdeling C tegen Erpe B. De bezoekers hadden een geweldige start en zouden met 0-3 op winst komen. Maar de ploeg uit Oudegem zou deze gang van zaken dan kunnen afremmen en dan opeens een 4-3 score. Zo zou het verder gaan tot het einde van de ontmoe ting en dan had Teneramonda B de zege vastgelegd met kleine 6-4 cijfers. Luc Lermytte en Christophe waren de groots te bewerkers van deze overwinning. Bij de verliezers was Guido Bieseman het beste element. De ploegen van Ons Huis C en B moesten in elkanders ogen kijken. Het werd eerst 3-3 en dan ging de B- ploeg naar een kleine overwinning toe, 4-6. Guy Foncé en Fredy Guldolf met elk twee overwinningen deden de schaal overhellen naar de B-club. Een gemakke lijke avond had Juvenes D dat Lede B in eigen huis te bekampen kreeg. Het is een wedstrijd geworden zonder geschiede nis. Want de lokalen haalden met 9-1 hun slag thuis. Alleen Denis De Mol haalde voor Lede B de enige zege binnen. In vijfde afdeling A heeft BAC zich erg schrap moeten zetten om Okapi C van de zege te houden. Gelukkig hadden ze een G. Vergeylen in hun rangen en diens drie overwinningen zouden naar het einde toe de schaal in hun voordeel doen overhel len. Ook Leo Van Daele deed het goed en versloeg tweemaal een tegenstrever. Bij Okapi C liep Jan Vijt het meest in de kijker. Hij hield zijn ploeg het langst in de running voor de zege. Maar met 6-4 moest Okapi C uiteindelijk toch inbinden. Een forse verantwoorde overwinning van KWB D die op Troelant C een vlotte 1-9 zege vastlegde. Jo Buyle was de enige die won bij Troelant C. Hetzelfde voor Pardaf E dat met 1-9 cijfers zijn slag thuishaalde op verplaat sing bij Troelant C. Charles Van Laere klopte Cindy Gronitz en daarmee had Troelant C de eer gered. Meer zat er duidelijk niet in voor de lokalen die erg zwak presteerden. Hetzelfde kan gezegd worden van Troelant B dat in eigen zaal de bons kreea van BAC F en dat met zware 0-10 cijfers. De thuisploeg won geen enkel setje. Ook 9-1 bij KLM dat met 9-1 Okapi C inpakte. Johnny Vriesacker kon voor Okapi de eer redden. Voor de rest kwam er voor Okapi niets meer uit de bus. In vijfde afdeling B heeft Troelant B zwaar uitgehaald tegen Eendracht F, een 0-10 zege en dat bewijst dat de thuisploeg Eendracht F er weinig aan te pas kwam. Maar ook Stekene F kreeg een zware pil te slikken, 10-0 op verplaatsing bij Een dracht E. De bezoekers kregen enkel een setje op het scheidsrechtersblad en dat is bitter weinig. Een flinke overwinning van Dynamica B dat wijselijk in eigen midden de volle buit behield, 7-3 tegen het bezoekende Stekene D. Vooral Dirk De Mol en Kathleen Oosteriinck zorgden voor deze afgetekende cijfers. Bij Steke ne won iedereen een keer. Winst voor KWB C, ook al is deze niet zo scherp afgetekend, 6-4 tegen Madeion D. Het bleef tot halfweg wedstrijd gelijk, 2-2. Maar dan kwam KWB op voor sprong en eens dat verwezenlijkt kreeg Madeion D de thuisploeg niet meer ka pot. Franky Maes was de grote bewerker van deze overwinning. Zijn drie overwin ningen steken torenhoog boven de ande re uitslagen uit. Bij Madeion D moest men het vooral hebben van Yvan Pieters en Danny Buelens. Deze twee knapen wonnen elk twee keer en dat was iets te weinig. Dynamica C kreeg een 3-7 ne derlaag toebedacht van Eendracht E. Alle lokale inspanningen ten spijt hadden de lokalen niets in huis om een overwinning te forceren. Cool was het beste element bij de overwinnaars. Hij deed het gewel dig goed. De B-formatie van Dynamica zat ook niet aan het feest bij Troelant A. Want daar werden ze met 7-3 teruggewezen. Het was alleen Dirk De Mol die op de barrika- de stond om Troelant te gaan bekampen. Op hulp van zijn ploegmakkers moest hij niet rekenen. Die wonnen helemaal niets. Bij Troelant A won iedereen twee maal. In vijfde afdeling C zou Erembodegem een lesje krijgen van Opwijk B, 2-8. Mis schien lag dat wel in de lijn der verwach tingen. Julien Verspecht en Filip Vercau- teren hielden de jongens van Erembode gem onder hun duimen. Toch weer winst van Herleving B die op Lede C een 2-8 vastlegden. Het was alleen een zekere Filip Bekaert die voor de thuisploeg kon milderen. De anderen hadden geen kans. Voor de rest was het al Herleving Dendermonde wat de klok sloeg. Vlierkouter B pakte weer eens zwaar uit met een 9-1 overwinning op Opwijk B. De verliezers konden enkel via het dubbel de grote nul op het scorebord uitvegen. Meer zat er niet in voor de bezoekers. (hvc) Volleybal. Het team van Snuffel Grembergen heeft al bijzonder goed gepresteerd in tweede provinciale (da) Volleybal. De ploeg van Aaigem blijft bij de kop in tweede provinciale-dames (a) In de eerste afdeling van de KVKT-kom- petitie heeft Patro B op eigen terrein Juvenes A geklopt met 6-4 cijfers. In het prille begin 1-3 en dan waren de Hamse kansen klein. Maar halfweg was alles te herdoen, 3-3. In de volgende enkels zou Patro B de zege vastleggen Want de thuisploeg haalde alles binnen. Carl Goossens, Hilaire Straetman en Bart Van Couwenberghe wonnen elk twee keer En dat was voldoende om de zege veilig te stellen. In tweede afdeling lukte Patro B een goede zaak door leider Sint-Pauwels A een puntje te ontfutselen. Na een 1-3 score zal de Hamse formatie zich her pakken en stilaan maar zeker op gelijke hoogte komen Na de enkels 4-5. Maar dan zal Hamme het dubbel binnenhalen. In de derde set bleven ze overeind met 24-22. Erik Verdonck en Gerd Van Kers avond waren de beste lokalen met twee overwinningen. Frangois Van Dender scoorde helemaal niets. Als kapitein is hij een revanche verschuldigd aan zijn man nen. In vierde afdeling kregen we het derby tussen Victory en Patro C. Echt boeiend is het wel geworden. In het begin scheen Patro G naar een vlotte overwinning te gaan met een 2-4 score. De jongens uit sporthal Meulenbroek kwamen toen zeer dicht, 3-4. Maar Patro G had toch vol doende trefkracht om nog nipt te winnen, 4-4 Wim Heymans en Wim Claessens ontpopte zich tot de beste elementen en wonnen elk twee keer. David Ruys moest tevreden zijn met één overwinning. Patro K staat nog zonder punten hele maal onderaan in vijfde afdeling C, En daar schijnt voorlopig nog geen verande ring in te komen. Thuis kregen ze Erem bodegem B te bekampen, een formatie die ook onderaan bengelt. Winst zat er duidelijk niet in. Het werd een zware 1-9 nederlaag. Het énige punt werd ge scoord door Els Van Couwenberghe die Nancy Wauters van de zege hield. Purdy De Rijcke en Inge De Waele haalden niets binnen. Patro I doet het de laatste tijd beter. Thuis kregen ze Opwijk E te bekampen. Het was een boeiende strijd. In het begin was Opwijk B de betere formatie, 2-4. Maar dan sputterden ze en dat bood kans aan de lokalen om dichterbij te komen. Maar op 4-6 was hun liedje uitgezongen. Ben ny Janssens was de enige die niet kon scoren. Antoine De Wilde won één keer en twee keer Marc Van Cauteren. Tegen de leiders had Patro I dan niets te vertellen Ze werden ingepakt met grote 0-10 cijfers. Paul Van Cauwenberghe won wel niets, maar kwam toch twee keer dicht bij een overwinning. Peter De Coster en Benny Janssens wonnen hele maal niets. Patro J heeft op Erembode gem B niets kunnen rapen. In het begin hadden ze wel enige hoop op een kleine overwinning. Maar naarmate de wed strijd vorderde zou Patro I zich sterker gaan profileren en konden ze een 3-7 zege meepakken. Bij de Patro's won ie dereen twee keer. En dat was voldoende om de beide punten binnen te halen. (h.v.c.) Wielrennen. Billie Blomme in aktie op de wielerbaan in Gent (hdg)

De Voorpost | 1992 | | pagina 29