llac/tcliemfen 6 - 18.12.1992 - De Voorpost 24-uren wachtdienst voor huisartsen van het territorium oud-Aalst (9300 Aalst) Centraal oproepnummen 77.33.22 Dokter met wachtdienst: Dr. YV. Boeykens, Sint-Anna- laan 57, Aalst. Tel. 053/ 7733.22: vanaf vrijdag 18 de cember om 20 uur tot en met maandag 21 december om 20 uur. Dr. Marc Jacob, Botermelk- straat 30, Aalst. Tel. 053/ 77.33.22: vanaf woensdag 23 december om 20 uur tot vrijdag 25 december om 8 uur. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden De dokter van wacht is te berei ken via het centraal huisartsen nummer: tel. 053/78.20.99. Hofstade, Gijzegem De dokter van wacht is te berei ken op het volgend nummer: tel. 053/78.60.03. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel De dokter van wacht is te berei ken op het volgend nummer: tel. 053/71.17.18. Nieuwerkerken Dr. P. Van der Burght, Dorps straat 177, Erpe. Tel. 053/ 80.11.99: zaterdag 19 december en zondag 20 december. APOTEKERS Van zaterdag 19 december om 9 u. tot zaterdag 26 december om 9 u.: Coppens, Verwerijstraat 9, Aalst Vantyghem, Nieuwstraat 7, Me re De Jonge, Kerkevijverstraat 3, Lede Geussens (Wakker), G. Gezel- lestraat 43a Denderleeuw DIERENARTSEN Dr. D. Colpaert, Zwalmkouter 12, Erembodegem-Aalst. Tel. 053/78.39.70: zaterdag 19 de cember en zondag 20 decem ber. TANDARTSEN Roels, L. De Bethunelaan 54, Aalst. Tel. 053/77.85.51: zater dag 19 december en zondag 20 december. VERPLEEGKUNDIGEN Wim De Smet, Weverijstraat 57, Aalst. Tel. 053/80.14.28: za terdag 19 december en zondag 20 december. Antigifcentrum: 02/345.45.45. AA: 091/25.86.29. Zelfmoordpreventie: 02/649.95.55. Aalst. In verband met ongewenst seksueel gedrag op de arbeidsplaats werden de juridische aktiemiddelen in het arbeidsrecht uiteen gezet aan de hand van de brochure van het ministerie van tewerkstelling en arbeidsekretariaat van de kommissie vrouwenarbeid (a) Brucellosebestrijding: voor alle rundveehouders Vanaf 1 oktober 1992 moeten alle rundveehouders en hobbyboeren die een of meerdere runderen hou den voor eigen gebruik aandacht hebben voor volgende verplichtin gen: 1. Meldingsplicht van dieren ge houden op weiden. Elke verantwoordelijke die die ren plaatst op weiden gelegen buiten de gemeente of buiten een zone van 5 km straal rond de bedrijfszetel moet aan de inspec teur dierenarts van de omschrij ving waar de bedrijfszetel gele gen is vóór 1 april van elk jaar de ligging van deze weiden (adres of plan met naam van de buren en de kadasternummers) opgeven. Het aangifteformulier is te beko men bij de merker of een aange nomen dierenarts. Elke verantwoordelijke die run deren van meerdere beslagen op zijn weiden laat grazen moet aan de inspecteur-dierenarts van zijn omschrijving jaarlijks vóór 1 april aangifte doen van de ligging van deze weiden (adres en kada sternummers) evenals v^n de veebeslagen waarvan de runde ren afkomstig zijn. Het aangifteformulier is te beko men bij de merker of een aange nomen dierenarts. 2. Verbod om runderen van niet- B4 beslagen op de weide te laten. Van deze beslagen moeten de runderen permanent op stal ge houden worden. 3. Vrouwelijke runderen ouder dan 12 maand en mannelijke fok- runderen van een niet-B4 beslag moeten voor verkoop een bloed onderzoek ondergaan. Het sani tair- en herkomstattest van deze runderen wordt afgeleverd door het Provinciaal Verbond op schriftelijke vraag van de vee houder. Openingsdagen en -uren dienstencentra deelgemeenten datum eerste stempelcontrole in 1993 De eerste stempelkontrole van 1993 heeft plaats op dinsdag 5 januari om 9 uur. Openingsdagen en -uren diensten centra in de periode van 21/12/1992 tot en met 30/12/1992: Woensdag 23/12/1992 van 8.30 tot 11.45 uur en van 17.00 tot 19.00 uur. Maandag 28/12/1992 van 8.30 tot 11.45 uur. Woensdag 30/12/1992 van 8.30 tot 11.45 uur en van 17.00 tot 19.00 uur. Jachtverpachting Het Openbaar Centrum voor Maat schappelijk Welzijn van Gent, zal door tussenkomst van notaris M. De Groo te Gent, op 15 januari 1993 om 13.30 uur stipt in het audi torium van het Ziekenhuis de Bijlo- ke, Henri Dunantlaan 5 te 9000 Gent, overgaan tot de Openbare Verpachting van een 70 jachtrech- ten, verspreid over het Vlaamse Land, waaronder, wat Aalst betreft, een oppervlakte van 4 ha gelegen te Erembodegem. De volledige affi che is te bezichtigen op de dienst Landbouw, Kapellestraat 8, Aalst. Bijkomende inlichtingen te verkrij gen op het O.C.M.W. Gent, tel. 091/35.19.24 of de dienst Landbouw Aalst. Tel. 053/73.23.80, Een kleine greep uit het aanbod van Unicef artikelen Wenskaarten en geschenken gega randeerd een glimlach van UNI CEF: - Kunstagenda 1993 - Kerstkaarten Doos met 10 kaarten en 10 omsla gen verschillende tekeningen. Prijs: 350 fr. - Fotoagenda 1993 Thema: kinderen in de natuur. Een gewaardeerd geschenk het hele jaar door. Prijs: 500 fr. - Geheugenspel (nieuw) Een geheugenspel voor groof en klein is met de 104 plaatjes paren te vormen. Prijs: 630 fr. Unicef, het Kinderfonds van de Verenigde Naties, zet zich in voor de bescherming van kinderen en moeders uit heel de wereld. Mede dank zij de verkoop van wenskaar ten en geschenken kan Unicef hen een toekomst bezorgen. Door het kopen van onze produkten steunt U onze acties voor gezondheidszorg, onderwijs, voedsel en drinkbaar wa ter. Bestel nu en zorg mee voor een glimlach op het gelaat van vele kin deren. Vanaf heden zijn alle wenskaarten en geschenken van Unicef verkrijg- ouders, ontvangen zij nog kinder geld als ik werk als jobstudent, moet ik een contract hebben, zijn de uren die ik mag werken beperkt,Op deze en vele andere vragen kan je antwoord krijgen, op de Info-verga- dering voor jobstudenten die door gaat op maandag 21 december om 19.30 u. in de ACV-vergaderzaal aan de Hopmarkt 41 te Aalst. De Vredestrein Is er morgen vrede in gans de we reld? Het ziet er niet naar uit. De toestand in Joegoslavië en Somalië toont aan dat konflikten ver van uitgeroeid zijn. Er zijn nog wapens genoeg voorhanden. Dit willen ak- tiegroepen onder ogen brengen van de publieke opinie, en organiseren daarom een aktie rond het laatste eisenplatform van de vredesbewe ging: - Afschaffing van de Belgische kerntaken. - Europa kernwapenvrij. - Geen snelle interventie-eenhe den. - Geen offensieve strategie. - Voor veiligheid en democratie in Europa. - Ontbinding van de NAVO. - Geen konfrontatie met het Zui den. - Vredesdivident tien procent. - Stop de wapenhandel. - Ontwapenen om te ontwikkelen. - Alle massavernietigingswapens weg. - Voor een leefbare en vreedzame planeet. - Geen lage vluchten. Rond dit alles vertrekt op zondag 20 december om 13.15 u. een Vredes trein te Geraardsbergen, die om 15 uur Ninove zal aandoen, om 16.13 u. Denderleeuw, om 16.30 u. Aalst, om 14 uur Zottegem, om 15.30 u. Herzele en om 15.51 u. Haaltert. nemen of te laten. Het was dan ook op 24 uur geratificeerd.» Het belooft een boeiend gesprek te worden daar in de Mikis op 18 de cember. Er bij zijn! Iedereen is wel kom! Organisatie: Mikis, Imavo, KP. Jebron-programma Vrijdag 18 december om 20 u.: be heerraad van Jebron (i.s.m. vzw De Oever). Eveneens om 20 u. is er samen komst van de jongeren van de 15- werking. Om het einde van de exa mens te vieren, brengen we alle maal onze geliefkoosde muziek mee. Een lied dat jou bijvoorbeeld heel bijzonder aanspreekt. Luiste rend naar eikaars muzikaal verhaal, kan dit een heel toffe avond wor den. Zaterdag 19 december om 18.30 u.: liturgische viering in de begijnhof kerk: achtste en laatste in de reeks 'terugkerend vooruitzien', ditmaal rond «Zo werd het avond en mor gen» (het verhaal van de Schep- Ping)- Na de viering is er zoals steeds tijd en ruimte voor gesprek en ontmoe ting. Woensdag 23 december: gemeente- beraad. Deze veertiendaagse samenkomst is een open gebeuren waarop allen, die bij Jebron betrokken zijn van harte welkom zijn om mee te den ken en mee te spreken over alles wat de gemeenschap aanbelangt. Donderdag 24 december om 18.30 u.: Viering van Kerstmis in de Be gijnhofkerk rond het thema: KERSTMIS, ADVENT IN HET KWADRAAT. Na de viering is naar goede gewoon te iedereen welkom in het Jebron- huis voor een drankje en een hapje. Zaterdag 26 december om 18.30 u.: straat 15, Aalst, Huisvuilophalingna 1 januari 1993 De Culturele Centrale Afdeling Aalst organiseert op woensdag 23 december om 20 uur in de trouw zaal van het Aalsterse Stadhuis, Grote Markt 3, een informatie avond omtrent de wijziging met be trekking tot de ophaling van het huisvuil te Aalst, ingaande op 1/1/ '93. De uiteenzetting zal gegeven worden door dhr. Dirk De Meer leer, schepen van leefmilieu. Er zal mogelijkheid zijn tot vraagstelling. Kerstfeest in 't Koerken In JAC-'t Koerken vindt zoals elk jaar een kerstfeest plaats. Op donderdagavond 24 december vanaf 20 uur wordt er een kerstme nu geserveerd en is er een optreden van «The Crying Son» voorzien. Wie niet weet waarheen op kerst avond is van harte welkom op dit feest. Wie het wil meemaken be taalt 500 fr., kinderen tot 12 jaar 400 fr. Gelieve vooraf in te schrij ven op volgend adres: St.-Martens- plein 2, te Aalst, tel. 053/70.38.88. Cijfers en letters Ajuintjes - Aalst De cijfers en letters hobbyclub, de Ajuintjes, is aan het einde van zijn eerste seizoen toe. Zij mochten zich verheugen op een geslaagde start, want vanuit alle hoeken van het Vlaamse land kregen zij belangstel ling voor hun nieuwe club. Op dinsdag 22 december worden dan ook in het CC De Werf, de beste en de verdienstelijkste leden met een passende en blijvende at tentie bedacht. Dit om 22 uur, na de wedstrijd die start om 19.30 u. stipt. Jobstudenten - sterk in zwaar werk Je bent jobstudent? Je werkt tijdens de weekends gedurende het school jaar? Misschien heb jij dan deze vragen: Hoeveel mag ik verdienen, blijf ik persoon ten laste van mijn Aalst. Claus Gadrio van de Sjatrellen steekt het onder geen stoelen of banken dat hij kandidaat prins karnaval Peter steunt (a) Vanuit verschillende gemeenten vertrekken mensen met de trein naar Aalst. Ze delen pamfletjes uit en verkopen vredespakketten en wenskaarten tijdens de kerstshop- ping te Geraardsbergen, Ninove, Zottegem en Aalst. Tijdens de treinrit zelf wordt gezorgd voor ani matie. Deelname aan deze rit kost 150 fr. Inschrijven is wenselijk op nr. 053/ 62.64.36. Maastricht: ja? of neen? Gespreksavond op vrijdag 18 de cember om 20 uur in de Mikisklub, Nieuwbeekstraat 35, Aalst met: Dirk Van der Maelen, SP-volksver- tegenwoordiger. In 'Voor Allen' van 4/9/'92 onder de titel 'Waarom ik Maastricht goedkeur': «Ondanks de pijnpun ten blijf ik van oordeel dat, na Ro me, het Verdrag van Maastricht de belangrijkste doorbraak is in ge schiedenis van de Europese inte gratie.» Rudolf Boehm, filosoof, prof. Univ Gent: «Geen kat blijkt het verdrag gelezen te hebben. Ik vraag me af of ook maar iemand van onze volks vertegenwoordigers het heeft gele zen. Het was ook niet voor een par lementair debat vatbaar, alleen te Wekelijkse viering rond het maand- thema van Info-Jebron: Kerk en 'Kind en Gezin'. Na de viering is er mogelijkheid tot ontmoeting en nagesprek rond de haard van de ontmoetingsruimte in het Jebronhuis. Maandag 28 december om 19.3Ó u.: December is de maand van de goe de gewoonten: want op deze dag van de «onnozele kinderen» is ie dereen (ook de vrienden en familie leden, buren en kennissen) vanaf 16 u. van harte welkom om samen een heerlijke pannekoek met koffie of chocolademelk te komen verorbe ren. Hopelijk zien we jou ook. Prof. Jan Kerkhofs te gast in het Vredeshuis Op zaterdag 19 december om 20 uur is Prof. Kerkhofs de gastspreker in het Vredeshuis aan de Zonnestraat te Aalst. Prof. Em. Jan Kerkhofs is voorzitter en de drijvende kracht van het 'Steering Committee', de stuur groep van de Stichting 'European Value Systems Study Group', die in 1981, na een voorbereiding van 3 jaar, een onderzoek verrichtte naar de waarden en waardensystemen in Europa. Aanvankelijk waren hier- Aalst. Het sukses van de geschenkenbeurs op de Sint-Jobparochie kwam de minderbegoeden in de missielanden goede (a) ten Aalst. Ongewenst seksueel gedrag op de arbeidsplaats kende bij personen van beide geslachten belangstelling a bij tien landen betrokken: Groot- Brittannië, Ierland, Noord-Ierland, Frankrijk. België, Nederland, West-Duitsland, Spanje, Denemar ken en Italië. Met de medewerking van een groot aantal instituten voor publieke-opi- nie-onderzoek, waaronder vooral Gallup (Londen), Institut für De moskopie (Allensbach), Faits et Opinions (Parijs), en Data (Ma drid), werd in deze landen een re presentatief onderzoek naar opvat tingen omtrent waarden doorge voerd. Nadien hebben zich in Euro pa, Finland, Zweden, Noorwegen en Hongarije bij het onderzoek aan gesloten. Het CARA instituut (Washington) nam de leiding ervan waar voor de Verenigde Staten, Ca nada en Mexico. Tevens werden identieke onderzoekingen verricht in Argentinië, Chili, Japan, Zuid- Korea en Zuid-Afrika. De basis van het Europees onder zoek vormen 12.463 interviews, re- presentatief als steekproef voor de lien vermelde landen (en voor meer dan 210 miljoen Westeuropeanen). In de vragenlijst lag het accent op vier hoofdthema's: arbeid en vrije tijd, gezin en sexualiteit, zinzoeken en religie, politiek en ethiek. Het geheel leverde een tot nog toe unie ke informatiebasis voor vele detail studies. Van bij het begin werd gedacht aan een tienjaarlijkse opvolging van dit onderzoek. Belangrijker immers dan een doorsnede van de bevol king op een bepaald ogenblik is de evolutie van de opvattingen in ver band met deze waarden. De Stichting herhaalde dus dit on derzoek in 1990-1991; waarbij nu ook Centraal en Oost-Europa wer den betrokken. Over het Belgisch onderdeel van het onderzoeksprojekt verscheen in 1984 'De Stille Ommekeer'. Dit jaar werd het vervolgboek uitgegeven: 'De Versnelde Ommekeer waarin de jongste resultaten vergeleken werden met deze van 10 jaar gele den. Prof. Kerkhofs, de hoofdauteur van dit boek komt ons op zaterdag 19 december (20 u.) in het Vredeshuis spreken over de evolutie van de waardeopvattingen in ons land en de meest markante verschillen, ver schuivingen en tendenzen in de an dere landen van Europa, Amerika en Japan, voor zover de gegevens op dat ogenblik al beschikbaar zijn. Het wordt een boeiende avond, uit de eerste hand, over een ongemeen belangrijk onderwerp: 'Van de mens van gisteren naar de mens van morgen'. Kerstnachtoratorium Op woensdag 23 december om 20 uur wordt in net Vredeshuis aan de Zonnestraat te Aalst, het kerst nachtoratorium (BWV 248) van Jo- hann Sebastian Bach, toegelicht door Luc Leupe, muziekleraar, or ganist en pianist. Hij zal passages uit het oratorium laten beluisteren en beschrijven, zowel op'het muzikale als op het geestelijke vlak. Dit kerstnachtoratorium werd voor het eerst opgevoerd in 1734 tijdens de nachtmis in Leipzig. J.S. Bach was toen kapelmeester van de kerk. Sindsdien is geen enkel ander mu ziekstuk meer opgevoerd dan het Weihnachts-Oratorium. Saxofoonprogrammatie Voor wie van een ver doorgedreven service houdt, wanneer hij er eens een gezellige uitgangsavond wil van maken, werd vorig weekend de «Sa xofoon» geopend aan de De Rid derstraat 36 te Aalst. Vanaf die da tum brengt Saxofoon in zijn open left-constructie, elke donderdag, zaterdagen maandagavond live-op tredens in verscheidene muziekgen res. Op vrijdag- en zondagavond passen zij hun programmatie aan, aan de muzikale voorkeur van het publiek. In de vroege uurtjes kan U zelf de microfoon ter hand nemen om via de Karaoke-videoband mu-

De Voorpost | 1992 | | pagina 6