K.N.S.-Raamteater brengt «De Stoelen» van Eugène Ionesco 'Het Kerkhofklubje', bij R.V.S. Brussel De Voorpost - 18.12.1992 - 7 Aalst. Ook prins karnaval 1992 is een Peter-fan a zikale toppers mee te zingen. Er is keuze uit meer dan 2.000 titels. De Saxofoon is met zijn all-in-filo- sofie en zijn innoverende architec tuur niet enkel een unicum binnen het Aalsterse uitgangsgebeuren, maar is ook de ontmoetingsplaats bij uitstek voor wie van klasse houdt. Op het programma van de eerst komende weken staat: Op zaterdag 19 december: Back to the Sixties met Flash Back. Maandag 21 december: huisorkest Saxofoon. Donderdag 24 december: Christ mas Party. Lekker eten en fuiven op retromuziek. Vrijdag 25 december: Christmas at last. Kerststemming met het salon orkest Rendez-Vous. Zaterdag 26 december: Jazznight. David Crane Trio met als soliste Ann Roswell. Maandag 28 december: huisorkest Saxofoon. Donderdag 31 december: Last day of the past year. Oudejaarsavonddi ner met fuifnacht naar 1993 met groot orkest. Vrijdag 1 januari 1993: Latin-night. Het nieuwe jaar wordt ingedreven met Zuidamerikaanse ritmes van Qua Passa. Zaterdag 2 januari: Evergreens by (candellight. OnvergeUlijKe songs Kring» aan dé Dr. De Moorstraat te 504.79.06. Aalst. U kan ook iedere week bloed geven in het Bloedtransfusiecen trum te Aalst. Elke maandag en dinsdag van 17 tot 18 uur en elke woensdag van 17 tot 19 uur. gebracht door Lily Castel en groep. Zondag 3 januari: Tomorrow we're back at work. Even uitrusten met stemmige muziek gebracht door Ton sur Ton. Maandag 4 januari: First day at work in the new year, but who care's. Nieuwjaarsfuif met het Saxo foon huisorkest. Buizen-TD Op vrijdag 18 december organise ren Chiro Feniks en Chiro St.-Pau- lus een grandioze Buizen-TD ten voordele van hun jeugdwerking, ledereen is welkom in zaal TUF aan de Zonnestraat te Aalst. Speciaal de scholieren en studenten die_rond deze tijd van het jaar te kampen hebben met moegetergde hersen cellen, nietsontziende cursussen, breedlachende examinatoren en ze nuwslopende examenvragen. Om dit alles uit het hoofd te zetten wordt er gefuifd vanaf 20.30 u. In kom kost 80 fr. Getuigen over Zuid-Afrika Op zaterdag 19 december 1992 van af 20 uur in de MIKIS-klub, Nieuw- beekstraat 35, 9300 Aalst. Een delegatie van jonge Vlamingen w.o. mensen van de Jeugddienst Graffiti waren afgelopen zomer in Zuid-Afrika. Ze bezochten er de «hete» gebieden, hadden er kontak ten met jongeren van het ANC (Af rican National Congress), leefden er enkele tijd tussen de gewone mensen, konden de polsslag voelen van de spanningen i.v.m. apartheid en onder de zwarte bevolki derling. Iking on- Ze maakten daarover een diarepor tage en brengen aan de hand daar van en van hun ervaringen hun ge tuigenis over «Zuid-Afrika van daag», alsof je er zelf bij was ge weest. Een totaalavond om niet te missen in de Mikisklub waar tevens een uitgebreide dokumentatiestand wordt opgesteld met o.m. een aan bod van diverse T-shirts, affiches, brochures. Deze avond kan tevens een kennis making zijn met de uitgebreide ser vice (reizen, dokumentatie, voor drachten. debatten, tentoonstellin gen, tijdschrift,van de Jeugd dienst Graffiti. Zoals steeds is iedereen van harte welkom. Org.: Mikisklub en Imavo i.s.m. Graffiti-Jeugddienst. Bloedinzameling Het Bloedtransfusiecentrum Aalst in samenwerking met de Vrienden kring De Pelikaan organiseren op dinsdag 29 december van 19 tot 20.30 u. een bloedinzameling in de Heilig Hartparochie, zaal «De Aalsters coördinatiecomité voor welzijnsbeleid Onder het motto «Armoede bestrij den, solidariteit ontwikkelen» richt de KONING BOUDEWIJN- STICHTJNG zich thans tot de kleu ter- en lagere scholen. - Vooreerst biedt de KBS gratis dokumentatiemappen aan «Arm Geboren, Rijk geleerd». - Bovendien zal zij projekten van scholen steunen ter waarde van 300.000 fr. Deze projekten, die ingewacht worden tegen 1 maart '93, dienen zich te richten naar kleuters en eerste graad-kinde ren uit zwakke milieus, waarvan het mislukkingspercentage - zoals bekend - hoog is. Bestaande én nieuwe initiatieven om de eerste kennismaking met de school, de overgang kleuter- lager onderwijs of de tijdige op vang van moeilijkheden te verbe teren... komen in aanmerking. Ervaringsuitwisseling wordt voorzien. De Koning Boudewijnstichting heeft, via de verschillende netten, deze informatie reeds verspreid bij de scholen. Mocht u hiervan niet op de hoogte gebracht zijn, dan kan u zich wenden tot: Koning Boudewijnstichting Sociaal Programma Brederodestraat 21 1000 Brussel (02/511.18.40) Bij de uitwerking van een eventueel projekt kunt u ook steeds een be roep doen op het Coördinatiecomi té voor Welzijnsbeleid. Info: Kapellestraat 17 te Aalst. Tel. 053/73.22.38. Met VTB-VAB langs Vlaamse wegen wandelen Op zondag 20 december wordt er fewandela te Kerksken (afstand 9 m). Vertrek aan de Sint-Annazaal, Roklijf te Aalst om 13.30 u. of op het Kerkplein te Kerksken om 14 uur. Kursus wijnmaken De Vlaamse Wijnmakersgilde Aalst organiseert een kursus wijnmaken in vier lessen. Wie van tuinfruit wijn wil leren maken, kan zijn licht ko men opsteken, tijdens deze cursus. Data: vrijdag 18/12,29/1,12/2 en 2/4 om 19.30 u. in de vergaderzaal van de H. Hartschool, Geldhofstraat te Info: Henri Troch. Tel. 053/ 77.30.93. Permanent sekretariaat voor sociaal dienstbetoon De eerstkomende zitdag wordt ge houden op woensdag 23 december van 18 tot 19 uur. Zoals gewoonlijk kan men terecht links achteraan de dreef (ingang Sint-Jozefsbasisschool) tussen de Kapucijnenkerk en 't Capucientje, op de hoek van de Sint-Joostraat en de Kapucienenlaan. Afspraak voor af is niet noodzakelijk. Info: Theo Van Gijseghem, tel. 053/70.04.25. Orgelkoncert Op vrijdag 18 december om 20.30 u. heeft in de Sint-Janskerk (Immer- zeeldreef) te Aalst, het orgelkon cert plaats, gebracht door organist- titularis Sint-Jan Walter De Troyer met medewerking van het Trio'Me- lodia. Kaarten 200 fr. - Jeugd en 60+ 150 fr. Kerstkoncert Op vrijdag 18 december om 20 uur in de Sint-Martinuskerk organi seert vzw Helpende Handen een Kerstkoncert gebracht door het Ka merorkest van Jeugd en Muziek en de Schola Cantorum Cantate Do mino. Kaarten 300 fr. en 350 fr. Info: 016/40.31.32 na 19 uur en 02/ Maak plaats mevrouw Nog op zaterdag 19 en op zondag 20 december om 20 uur, brengt Thalia '82 een achtste toneelproduktie in het Koninklijk Atheneum aan de Graanmarkt te Aalst. «Maak plaats mevrouw» is een ko medie van Ray Cooney en Johan Chapman. Toegangsprijs bedraagt 150 fr. Reservaties: 053/70.03.40. KVLV-Kerstfeest Op zondag 20 december om 14.30 u. viert KVLV Erembodegem «Kerst feest» in de grote zaal van het Paro chiehuis. Het wordt beslist een erg gezellige namiddag met op het programma: welkom en gebed; koffie met gebak; de heer Paul Lievens behandelt het jaarthema «Werk in de weeg schaal»; tijd voor een gezellige bab bel; Jong KVLV zorgt voor ont spanning; smakelijk en... een ver rassing. Deelname in de onkosten: 220 fr. KAV-KWB-Lourdeswerking Met een geslaagd dankfeest enkele weken geleden werd een punt gezet achter ae KAV-KWB-Verbondsbe- devaart 1992. Nu reeds zijn blikken gericht op de verbondsbedevaart 1995. In januari 1993 wordt terug van start gegaan met de KAV- KWB-spaardienst, waarvoor nu reeds een 30-tal inschrijvingen ge boekt zijn. Sparen kan op twee ma nieren! Ofwel komt iedere maand iemand van het Lourdeskomitee ten huize, ofwel mag bij een financiële instel ling een bestendige opdracht gege ven worden, iedere maand een be paalde som over te schrijven op nr. 833-3301076-36 van KWB-KAV- Lourdessparen, Nieuwstraat 11, 9320 Erembodegem. De bedevaarders nemen deel aan de verdeling van de rente na aftrek van de onkosten. Waar inschrijven? Bij de leden van het Lourdeskomitee: Kindermans-D'Haese, Nieuwstraat 11, tel. 053/70.42.27; Wijmeersch Angèle, Sint-Amandsstraat 5, tel. 053/77.48.75; Troch Francois, G. De Schepperstraat 23; Steyleman Linda, Hogeweg 124, tel. 053/ 77.59.62; Van Geirt Jeanne, Leuve- straat 178; Bernauw-Onverwagt, Rooms Hofstraat 17, tel. 053/ 77.66.88; bij alle kernleden van KAV en KWB. KBG-Kerstfeest Het jaarlijks KBG-Kerstfeest van de afdeling Erembodegem-Cen- trum, met uitgebreid middagmaal, gaat door op dinsdag 22 december a.s. in het «Gerstenhof». Het feest wordt voorafgegaan door een Eu charistieviering- opgeluisterd door het KBG-koor- die begint om 11.30 u. Deuren van de zaal worden niet vóór 11 uur geopend. Deelna meprijs: 275 fr. voor leden en 410 fr. voor niet-leden. Wie over vervoer wenst te beschikken, dient hiervoor 60 fr. per persoon te betalen. Kaas- en Wijnavond Zaterdag 9 januari 1993, van 17 tot 21 uur, wordt in het Parochiehuis een kaasschotel met wijn of koffie aangeboden ten voordele van de «noodlijdenden in Haïti». Prijs: 300 fr. De opbrengst zal aan Juliane Staels overhandigd worden om haar werk in Haïti te steunen. Kaarten zijn te bekomen bij Jozef Lambrecht, Avaanstraat 16; Thérè- se Verfaillie-Vermandere, P. Ras- schaertlaan 27; Frans Verbeiren, Avaanstraat 13; Pastoor Colpaert, Termurenlaan 2. KBG-bezinningsnamiddag Er is een bezinningsnamiddag ge pland op vrijdag 18 december om 14.30 u. in het Parochiehuis. Dom Idesbald, Prior van de abdij van Af- fligem, zal er spreken over «Kérst- mis in onze tijd». Kerstkaarsenaktie «Bond zonder Naam» Rond de eindejaarsperiode organi seert Bond zonder Naam traditio neel zijn kerstkaarsenaktie. De kaars staat voor een teken van viendschap voor mensen die het moeilijk hebben, voor konkrete steun voor vrienden in nood. Ook handelaars, klevers, kadertjes voor spreuken, boeken van Phil Bosmans en nog vele andere dingen kan men bij de promotoren van Bond zonder Naam aankopen. Voor Erembodegem zijn deze pro motoren: Luc D'Hondt, Ninove- steenweg 175 (053/78.02.79); Willy en Jeanine Van Hoefs, Bronlaan 25 (053/77.41.72); Van Vaerenbergh, Dorpsstraat 26 (053/21.26.28). Davidsfonds Erembodegem: toneelvoorstelling Drie jonge Davidsfonds-bestuurs- leden, Hendrik Van Damme, Filip De Mulder en Luc De Decker zijn erin geslaagd een toneelgroep op te richten met een dertigtal recht streeks of onrechtstreeks betrokken jongeren, nl. de toneelgroep «'t Ille gaal Gezelschap». Davidsfonds-Erembodegem ver heugt zich over het initiatief van deze jeugdige bestuursleden, «'t Illegaal Gezelschap» voert op zaterdag 26 december om 20 uur en zondag 27 december om 15 uur «Het fenomeen Filomeen» op in het Parochiehuis. De regie berust bij Luc De Decker. Kaarten kosten 100 fr. Een gedeelte van de opbrengst zal aan juffrouw Juliana Staels geschonken worden. KAV-hobbynamiddag Maandag 21 december te 13.30 u. in de grote zaal van het Parochiehuis. Naailes Dinsdag 22 december te 19.30 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. AA-groep «Om Mekaar» Groepsvergadering: woensdag 23 december te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. VKSJ Vergadering: zondag 20 december te 14 uur in de Krypte. vanaf de 3e persoon 220 fr. Niet- VG-leden betalen 350 fr., vanaf de 3e persoon 300 fr. Betaling geldt als inschrijving. Inschrijven bij de le den van de werkgroep tot 15 decem ber. Na het feestmaal: ontspanning. KVLV-Impe Op zondag 20 december om 16 uur, feestvergadering met een feestme- nu en een gezellig samenzijn. KAV-KWB Wanzele Voor de durvers onder de Wanzele- naren organiseren wij «initiatie muurklimmen» op maandag 21 de cember. We vertrekken samen - met eigen wagens - om 19.30 u. stipt aan het Oud-Gemeentehuis. Deelnameprijs: 250 fr./p.p. Mini mumleeftijd: 10 iaar. Ook suppor ters zijn welkom (er is een cafetaria) of ze kunnen intussen zelfs bowlen. Het aantal deelnemers is beperkt tot een 20-tal. Inschrijven vóór 18 december. Draag bij voorkeur jog- gingschoenen en een joggingpak. Info: Ria Raman, Wanzelekouter 10, tel. 053/80.27.46. KVLV-Lede Op dinsdag 22 december kookles «Feestmenu's deel II» (2). KBG-afd. Lede organiseert op maandag 28 decem ber zijn Kerstfeest in zaal «Volks kring», Kasteendreef te Lede. 14 u.: Eucharistieviering. 15 u.: Ontspanningsfeest met Jo De Witte. 16.30 u.: Koffiepauze: koude vlees schotel - koffie en gebak. Iedereen ontvangt een Kerstge schenk. Kaarten te verkrijgen bij de wijkver- antwoordelijken aan 100 fr. KAV-KWB Wanzele organiseert zijn jaarlijks Kerstfeest op zaterdag 19 december in het Oud-Gemeentehuis, Watermolen straat te Wanzele. Programma: 18.30 u.: Eucharistieviering. 19.30 u.: Onthaal met aperitief in de zaal. 20 u.: Feestmaal (witloofsoep-var kenshaas met garnalensaus en kro ketten - ijsstronk - koffie met ver snaperingen). Daarna: gezellig sa menzijn en dans met orkest. Deel nameprijs: volwassenen: 450 fr. kinderen (tot en met 12 jaar): 250 fr. Bezorg uw inschrijving vóór 11 de cember aan één van de bestuursle den. KAV-Lede Op zaterdag 19 december doen wij een uitstap met de bus naar de Kerstmarkt te Monschau. Vertrek om 7 u. vóór de kerk, terug rond ±24 u. Prijs: 500 fr. Deze uitstap is gepland voor gans het gezin. Mon schau is een oud middeleeuws en romantisch stadje. Tussen 15 en 17 u. kan de bezoeker in het Burghof van de burcht genieten van een «le vende kribbe» die het kerstverhaal opvoert. Vergeet vooral geen DM mee te nemen! Inschrijven vóór 15 december bij uw kernlid ofwel bij Vijverman Fabiane. Tel. 053/ 80.25.13. BGJG-Lede nodigt alle kinderen van 4 tot 14 jaar uit, op de Boetseernamiddag, zater dag 19 december van 14 tot 16 uur in de Rijksbasisschool, Br. De Saede- leerstraat 82 te Lede. Inschrijven bij familie Stammeleer-Heyse, Gucht- straat 46 te Lede. Tel. 053/80.55.86. CSC De Rank Lede i.s.m. Bond Moyson, nodigt alle kin deren uit op een groot Kerstfeest op zondag 20 december in de zaal «Ri- va» te Lede. Om 14 uur koeken met chocolademelk, om 15 uur is er een optreden van de «Burgemeester uit Samson in poppenland met pop penkast Bibberhp». Om 17 uur be zoek van de Kerstman. Inkom gratis voor de leden, niet-leden betalen 50 fr. Vakantiegenoegens Lede organiseert zijn jaarlijkse feestver gadering op zondag 20 december in het restaurant «Edelweiss» om 14.30 u. Op het programma staat: Diavoorstelling over het voorbije werkjaar; reisverslag met dia-mon tage over de expeditie naar de «Shisha Pangma» in het Himalaya- gebergte en de Chinese muur; voor stelling van het jaarprogramma '93; het eetmaal «Kalkoengebraad Ar- chiduc met versierde peer en kro ketten». VG-leden betalen 270 fr., «Het tema van het stuk is niet de boodschap, noch de beproevingen van het leven of de morele neder laag van de oudjes, maar wel de stoelen. Dat wil zeggen de afwezig heid van mensen, de afwezigheid van de Keizer, de afwezigheid van God, de afwezigheid van de mate rie, de irrealiteit van de wereld, de metafysische leegheid; het tema van het stuk is het mets. Op het eind moet het schokkend worden. De allerlaatste scène, na het verdwijnen van de oudjes, na het vertrek van de redenaar, moet beklijven. Het gefluister, het geluid van water en wind moet naklinken alsof het nergens vandaan kwam. Dat zal het publiek beletten aan het stuk de meest eenvoudige, de meest foute verklaring te geven. Het mag bijvoorbeeld met denken dat de oudjes gek of kinds zijn of dat ze hallucinaties hebben. Het mag ook niet denken dat de onzichtbare personages enkel de wroeging en de herinneringen van de oudjes zijn. Misschien is dat, tot op zekere hoogte, wel waar, maar het heeft werkelijk geen enkel belang. Hel belang zit ergens anders. Vermits het tema van 'De Stoelen' de leegte van het bestaan is of de aanwezig heid, moet het tonen van de afwe zigheid het laatste, definitieve mo ment van de voorstelling zijn.» Tot zover Ionesco zelf in een brief aan Sylvain Dhomme, die 'De Stoelen' in 1951 kreëerde. Een oude man (Nolle Versyp) en een oude vrouw (Julienne De Bruyn) wonen in een toren op een eiland; hij is de conciërge van het gebouw. Hij heeft een aantal voor aanstaanden uitgenodigd om te luisteren naar zijn boodschap aan de mensheid. Hiervoor heeft hij een professionele spreker (Leo Mad der) ingehuurd want «ach, ik druk me zo moeilijk uit, ik praat niet zo vlot». Deze spreker blijkt uiteinde lijk doofstom te zijn. De regisseur tekent voor een uiterst sobere regie, die het niets, de leegte uiterst voelbaar maakt. De voor stelling wordt glashelder, loepzui ver ongelooflijk puur van toon ge zet. Nolle Versyp is gewoonweg schitterend als de oude man; een aktleerprestatie die we op onze po dia te zelden te zien krijgen. Julien ne De Bruyn trekt zich aan deze prestatie op. En meer vertellen we er u lekker niet over. We hopen dat we u heb ben kunnen nieuwsgierig maken. Mis deze voorstelling niet: ze is van een zuiverheid die we in Vlaande ren te vaak moeten missen. Nog te zien in 't Klein Raamteater, Lange Gasthuisstraat 26 te Antwer pen tot 9 januari '93; van wo. tot zat. om 20 uur. Reserveren kan op nr. 03/233.91.48 of 49. Het Kerkhofclubje van Ivan Menchell met Vera Veroft, Marleen Maes en Gerda Marchant (foto Anton Wilsens) II faut le faire, zegt men in Brussel wel eens. Op het ogenblik dat Franz Marijnen aangezocht wordt om in de Brusselse K.V.S. een rampen plan af te kondigen om het gezel schap te reanimeren, pakt deze schouwburg voor de eindejaarsda gen uit met «Het Kerkhofklubje» van Ivan Menchell, een stuk «met mededogen en veel humor». Drie weduwen, Ida (Vera Veroft), Doris (Gerda Marchand) en Lucille (Marleen Macs), bezoeken geza menlijk eens per maand het kerkhof waar hun respektievelijke echtge noten begraven liggen. Dit maan delijks ritueel is voor deze drie to taal verschillende weduwen uitge groeid tot hét gebeuren van de maand. Tot ze tijdens een van hun kerkhofbezoekjes Sam ontmoeten, een keurslager die eveneens regel matig het graf van zijn vrouw komt bezoeken. Best een interessant vertrekpunt voor een teaterstuk over leven en dood. Maar wat de nu 30-jarige joodse Amerikaan Ivan Menchell ermee aanricht, is niet direkt een boeiende, humoristische of pakken de toneeltekst geworden. Van de zo typische, onnavolgbare joodse hu mor is weinig te ontwaren in deze tekst. Ik kon mezelf slechts één en kele keer op een glimlach betrap pen. Maar misschien ben ik wel niet begenadigd met een gevoel voor (dat soort) humor Senne Rouffaer kreeg de klus toe bedeeld dit stuk te regisseren. Met zijn toch vrij naturalistische bena dering van de tekst werd het een produktie, waarnaar je als toe schouwer zit te kijken maar waarbij je geen enkele betrokkenheid voelt, laat staan dat je je ermee zou amu seren. Van het dekor van Hugoké werd maar weinig efficiënt gebruik gemaakt. Misschien had een wat meer groteske enscenering nog wat kunnen redden... Ook de vertolking zelf is niet erg geïnspireerd te noe men. Maar waarschijnlijk zal voor dit soort produkties wel een publiek te vinden zijn, dat al blij is dat het een avond de deur uit is en zich verder geen vragen stelt. Nog te genieten in K.V.S., Laken- sestraat te Brussel t.e.m. 10.01.'93 om 20 uur (wo. t.e.m. zat.) of om 15 uur op zondag; geen voorstelling op vrijdagen 25.12 en 01.01. Reserve ren kan op nr. 02/217.69.37. L.

De Voorpost | 1992 | | pagina 7