Moderna behaalt eerste zege Een makkie voor Berlare Meer weerstand dan verwacht Thunderballs moet voorlopig afhaken Zonder nederlaag Adec handhaaft zich in de top V J De Voorpost - 25.12.1992 - 25 VOLLEYBAL Tweede provinciale heren Moderna Lebbeke 3 Drongen 2 (15-13, 4-15,12-15,15-8 en 15-11) De reserveploeg heeft wel met 1 -2 verlo ren maar hun coach was tevreden over de prestatie van zijn jonge spelers, want de setstanden waren 15-17, 9-15 en 16-17. Eindelijk viel er van de Modernaheren nog enig positief nieuws te halen. Waar men de eerste zege van het seizoen wist binnen te halen. Hoewel coach Rony Pieters, zoals reeds lang is geweten maar over slechts acht kernspelers kan beschikken, waaronder de zeventienjari ge Wim Roggeman, goed spelend als men weet dat deze speler slechts vier maanden de volleybalsport beoefent, was de heropstanding moeilijk te verwe zenlijken. Dat deze overwinning er nu al kwam, vroeger dan het werd ingekalku- leerd maar bewerkstelligd door de onloo chenbare kracht van stofzuiger Jan Pie ters, die na zijn zware enkelblessure op nieuw in de basis verscheen zodat de organisatie in het team optimaal werd. Tevens kon Joris Verhulst als midden man worden uitgespeeld, zodat de blok vorming eveneens aan mankracht bij won. Bovendien is er bij de spelers sinds drie weken een mentaliteitsverandering opgetreden, want men wil zich zo maar niet neerleggen bij de degradatiegedach te en in de terugronde zal er gevochten worden om het behoud in tweede provin ciale te verwezenlijken. Deze elementen waren nodig om de andere degradatie kandidaat. Drongen, in vijf sets opzij te zetten. In de eerste set speelde blauw-wit snel en gevarieerd, zodat het imposante blok van de bezoekers omzeild werd. In de volgende set bleek Mario De Mol, goed in blok en verdediging, doch minder als hoekaanvaller te renderen. De Lebbeek- se aanvalsmachine stokte en de gasten konden hard terugslaan. Een plaatswis seling tussen Jan Vierendeels en Mario De Mol leek de juiste oplossing voor de derde set. Hierdoor kon de thuisploeg tot 9-2 uitlopen. Een grandioze achtervol ging van de Gentenaars leidde tot een 12-15 deelzege. Het verlies van deze set is te wijten aan een krachtenslopende invallerswedstrijd van sommige Moder- naboys. Maar in de vierde set dwongen de Modernajongens een vijfde set af en hierin dwongen ze met verenigde krach ten een hoop frustraties van zich af. In deze overwinning had eenieder zijn deel. Zowel invaller Stefaan Roels, die op tijd en stond zijn steentje bijdroeg als Jan Vierendeels, terug van een langdurige stage in het buitenland en alle kernspe lers zijn opnieuw bereid om de maandag trainingen gezamenlijk aan te vatten om zich klaar te maken om na de winterstop van zich te laten horen. Tweede provinciale dames Volleybal. Oudegem moest thuis VK Aalst in de ogen kijken (foto Piet Hermans) VC Berlare 3 Drongen 0 (15-8,15-7 en 15-12) Een zeer goede wedstrijd van de thuis ploeg dat de naaste achtervolger voor de titel in de vernieling speelde. Van enige spanning in de wedstrijd was er nooit sprake. De gastvrouwen hielden het ge beuren onder kontrole en de afwezigheid van Kathleen De Smedt was geen hinder paal, want haar plaats werd goed opge vuld door Christine Monroy. Door een gebrekkige koncentratie in de derde set kon de tegenstander wel tot 10-10 aan klampen, maar de kontrole werd nooit uit handen gegeven. VC Berlare is de herfstkampioen uit tweede provinciale. Derde provinciale Moderna Letfbeke 0 Volleybal kalender HEREN Eerste provinciale 26/12 - 20.00 Overboelare - Adec Dendermonde DAMES Tweede provinciale 26/12 - 19 00 Nazareth - VC Buggenhout JEUGD Jongens kadetten 26/12-16.30 Overboelare - Juvenes Zele Jongens junioren 26/12-16.00 Thunderballs Berlare - Nazareth Meisjes kadetten 27/12 -18.00 Erwetegem - VC Berlare Meisjes scholieren 27/12 - 18 00 Madavoc Hamme - Sint-Niklaas Meisjes junioren 26/12 -17.00 Borsbeke - Juvenes Zele Hamse Volleyballiga HEREN 27/12 - 09.00 De Molen - KWB Moerzeke Hamvoc - Bruine Beren 27/12 -10.30 Sprinklies - 't Moleken Topfloor - Zwarle Panters Yrs - Hamme Center DAMES 27/12 - 09 00 Contra - 't Moleken The Pool - Bruine Beren 27/12- 10 30 Coconut - Zwarle Panters HEREN Derde provinciale 3/1 - 19.00 VC Oudegem - Heusden 3/1 -15.00 Ninove - VK Aalst JEUGD Jongens junioren 2/1-16.00 Thunderballs Berlare - Ronse 3/1 -15 30 Nazareth - Blauwen Hoek Hamme 3/1 -16.00 VC Oudegem - Nieuwkerken Meisjes kadetten 3/1 -14.30 Sint-Gillis-Waas - FC Berlare Meisjes scholieren 2/1-10.00 Madavoc Hamme - Sinda Sint-Niklaas Wetteren 3 (7-15, 5-15 en 11-15) De invallers van de thuisploeg startten zeer zenuwachtig en het werd vrij vlug 0-7 voor de tegenstander. De fut was verdwenen en het werd een 0-15. De tweede set bracht de ommekeer. Met goede opslagen wonnen de thuisspelers nu met 15-2. Voor de derde ging Mode rna met een 6-1 voorsprong de tweede helft tegemoet, maar Lebbeke viel in zak en as en het werd uiteindelijk 8-15. De hoofdwedstrijd was voor de Lebbeekse speelsters een gelegenheid om de eerste winstpuntjes binnen te halen. Terugden kend aan de prachtige wedstrijd op Wet teren dacht menig supporter een span nende wedstrijd bij te wonen. Later bleek van dit alles niets in huis te komen en de vraag werd gesteld hoe sportmensen zo laks en loom op het terrein kunnen staan. Blijkbaar zeurt men liever over de fouten van anderen dan te spelen. In de eerste set kon Lebbeke vrij snel een 4-0 voorsprong uitbouwen maar even snel kon Wetteren een klungelende thuis ploeg een 7-15 nederlaag toedienen. Tijdens de beginfase van de tweede set gaven de thuisspeelsters de indruk zich te herpakken na een 5-2 voorsprong, maar ze hervielen en werden wegge speeld. Tijdens de terreinwisseling had de lokale coach zijn ongenoegen geuit en de speelsters hadden het begrepen. Nu ont stond een gelijkopgaande strijd tot 10- 10, maar wanneer de bezoeksters een tandje meer staken moest Moderna afha ken. Lebbeke liet een mooie gelegenheid voorbij gaan om wedstrijdpunten te sprokkelen. Volleybal. VK Aalst was op bezoek bij Oudegem (foto Piet Hermans) Dames tweede provinciale Volleybal in Berlare Thunderballs Berlare 2 Kangoeroes Aalst 3 (15-8,11-15,10-15,15-10, 8-15) In de openingsset haalde de thuisploeg een vlotte deelzege binnen en in de be ginfase van de tweedenet bouwden de gastheren een 10-2 voorsprong uit, zo dat een komfortabele voorsprong tot een 2-0 setstand kon leiden. Maar de blijven de vechtlust van de bezoekers die en bloc de achtervolging inzette kon de thuisploeg ter plaatse laten en met deel- winst afsluiten. In de derde set was Kan goeroes ook de betere ploeg en de afwe zigheid van Philip Van Tiggelen en Koen Van Lippevelt kan niet als verontschuldi ging ingeroepen worden. Tijdens de vier de set werd het na een 2-2 gelijke tussen stand vrij vlug 7-2 naar 13-5. De bezoe kers kwamen nog wel terug tot 13-10 maar dan was de kous af, zodat een tie-break de beslissing moest forceren. In deze laatste set werd het verschil vrij vlug gemaakt en de thuisspelers waren niet bij machte terug te slaan. Door dit verlies is Thunderballs Berlare genood zaakt in de terugronde in de konfrontatie met de rechtstreekse konkurrenten voor de tweede plaats absoluut te winnen. Of het team erin slaagt dit te verwezenlijken zal de toekomst uitwijzen. Zottegem 1 Adec Dendermonde 3 (16-14, 9-15,10-15,10-15) De reserveploeg van Adec won in de Vlaamse Ardennen met 0-3 en hiermee bekleden ze de eerste plaats in de rang schikking. Kris Meert, herstellend van een kwetsuur, wou absoluut het terrein op om de klub ten dienste te zijn. Voor wat de hoofdwedstrijd betreft werd Volleybal. Biekes Erembodegem organiseerde een eetfestijn (da) Snuffel Grembergen 3 Nazareth 0 Setsnaden: 15-6,15-8,15-13 Het Snuffelteam heeft tegen Nazareth meer tegenstand ondervonden dan ver wacht. De bezoekers die de jongste we ken wel voor enkele overwinningen zorg den hadden voor de rest nog niet veel naar voor gebracht. Maar dat de ploeg er veel was op vooruit gegaan tegen de heenwedstrijd was duidelijk. Vooral be schikt het team over een prima receptie wat het de Snuffel aanvallers niet gemak kelijk maakte. Wel werd de eerste set gewonnen met 15-6 en de tweede met 15-8 wat laat veronderstellen dat het vrij vlot gelopen was voor de thuisploeg. Niets is echter minder waar. Het bezoe kende team verdedigde knap en liet nooit af ook niet wanneer het op een vrij grote achterstand gespeeld was bleven ze doorgaan. En dan kregen we de derde set waarin Snuffel het nu vrij moeilijk kreeg maar dan toch bewezen heeft van ook te kun nen terugvechten. Snuffel werd op een 0-6 achterstand Beker van Oost-Vlaanderen Snuffel bekert verder in de beker van Oost-Vlaanderen en zal op 3 januari '93 aan huis de volgende ronde spelen. Volleybal. VK Erembodegem ontving Denderhoutem (da) Snuffel Grember - Aaigem Voor de kompetitie won Snuffel nipt zo dat het zeker een spannende wedstrijd wordt. gespeeld door een uit de doppen kijkend Nazareth dat het vlug doorhad waar bij Snuffel de gaten waren en overschakelde op legballen wat sukses kende. Eens een halt toegeroepen aan de bezoeksters was het Snuffel dat doorging. Van 3-8 werd het 13-8. Wie dan dacht dat men aan de overkant was had het mis voor want nu waren het de bezoeksters die er 13-13 van maakten. Maar de twee laats te puntjes waren voor het leidersteam dat hiermede zijn 12 overwinning op rij be haalde. Bij Snuffel waren Kelly Quintelier en Lut Albrecht weer sterk in de aanval. Ook Katrin Depouillon steeds gevaarlijk op kort aangespeeld scoorde, maar zorgde ook voor een beste service. Nan cy Verheyden aanval en An Stuyven op slag speelden zich eveneens in de kijker. Met Erica Albrecht een van de beste passeurs uit de provincie waren er na tuurlijk geen problemen met de pas. De ingevallen Ann Boterdael speelde even eens een prima partij. André Biekes Erembodegem-Lebbeke B 3-0 15-4,15-5,15-8 Biekes Erembodegem zal als ze aan staande zaterdag 19 dec. winnen tegen Oostakker B, de heenronde zonder ne derlaag afsluiten. Tegen Lebbeke B stond er weer geen maat op de overmacht van de Biekes (of was de tegenstander zo zwak?) In de 1e set liepen de Biekes zonder tegenstand over Lebbeke B. Van 4-1 over 9-4 maakten ze de set uit op 15-4. Iden tiek scenario in de 2e set. Dankzij puik spel van An Van Boxtael en Katrien Blon- deel werd het 15-5. In de 3e set was er een klein concentratieverlies. Na een aanmaning werd het normaal spel terug gevonden en met enkele mooie bloks en dito recepties werd het 3-0 zege. Met 15-8 werd na 44 minuten spel het eind signaal gefloten. Te vermelden valt, dat de man in het wit zeker niet in zijn beste dag was De reservewedstrijd werd eveneens een 3-0 voor de Biekes. Eerste provinciale heren er in de Zottegemse sporthal aan ener giebesparing gedaan. De zaal voelde kil aan en de spelers geraakten maar niet opgewarmd. De thuisploeg bengelt wel onderaan de rangschikking, maar in de openingsset konden ze goed aanklam pen en dit omdat de bezoekers kramp achtig speelden. De gasten konden wel bij 10-12 een kloof slaan maar een paar missers in de receptie en persoonlijke fouten aan het net leidden tot het verlies van de eerste deelzege. Voor de tweede set geraakten de Adecspelers op volle toeren en een heel goed gestruktureerd geheel hield de tegenstander nu op een veilige afstand Ondertussen was een minder goed akteren goed voor een ver vanging van Gino Hofman door Erik Moens, die tot de laatste set op het terrein bleef. De bezoekende coach speelde op veilig wanneer hij Luk De Bruyn in het achterveld inbracht om de receptie te versterken in de plaats van Rudy Van Buyndert. Zottegem kreeg nooit de gelegenheid meer zich in het debat te mengen en alzo stelden de be zoekers hun negende zege op rij veilig en meteen zijn er nog maar twee ploegen die de tweede plaats bezetten. De volgende wedstrijd gaat tegen Overboelare, dat medekonkurrent voor de tweede plaats Thunderballs Berlare afdroogde. Voor deze wedstrijd hebben de Adecspelers wel een hoger hartritme.

De Voorpost | 1992 | | pagina 25