Speciale editie Er werd gekozen voor een burgemeester 0-0 Top-flop K.A.V.D. - Jong Lede 30 jaar nieuws uit de regio P S Weekblad van Dender- Scïi öJ Cl estreek 12 - 31.12.1992 - De Voorpost N O) Dendermonde DONDERDAG 31 DECEMBER 1992 ÈJ t/i J, CtjfÜt, 45e JAARGANG NR. 52 - 50 F Helt (Lede) 4 maart 1972 Albert Cool wordt burgemeester De verkiezingen zitten er op. Veel verrassingen kwamen er niet uit de bussen. Wel een paar detailkwesties, die wel even na der te bekijken zijn. De voor naamste zaak, die de Groot- Dendermondenaars op dit ogenblik echter bezighoudt is "Komt er deze keer een klacht Welke klacht Zullen we nog eens moeten gaan stemmen "Vragen die maandag en dins dag duchtig de ronde deden. Ie dereen had ergens horen zeggen dat ditmaal de Socialisten een klacht gingen indienen... en ie dereen wist er vaag bij te vertel len waarover het hem ging. Zegden de kommentaren "Er heeft een 'peter' getekend die op een andere lijst stond" ofwel "Er zijn vierhonderd stemmen zoek... of nog "De kiezerslijs ten werden aangepast en dat mag niet. Het moesten de kie zers van de vorige gemeente- raadskiezing zijn en men heeft de aangepaste lijsten van de par- lements- en senaatsverkiezin gen gebruikt...". Er bleek ergens zelfs een kiezer feestelijk wan delen gezonden omdat het kies bureau over geen stembrief meer beschikte. Kortom de lucht hing vol klach ten. Spuiters hadden er wat op gevonden. In hun verbeelding zagen zij de toeristische borden aan de ingangspunten van de stad, gesierd met"Bezoek Dendermonde om zijn bruggen- pest, om zijn grandioze Den- derstank, en om zijn verkiezin gen...". Zoals de zaken er op het ogen blik dat wij deze regels tikken echter voorstaan is het spook beeld van een nieuwe klacht echter aan het vervagen. Een politieker ondervraagd over een nieuwe mogelijke klacht wim pelde het zo af. "Goed, man, zei ie, nu nog een klacht Wij gaan de CVP aan geen vijftien zetels helpen hoor Een bank vooruit De grote overwinnaar van de voorbije kiesverrichtingen is de CVP. Daarover gaat niemand redetwisten "Wij moeten het, zei Frans Verberckmoes, tot in het treurige toe herhalen dat de Albert Cool burgemeester. CVP haar meerderheid wist te behouden... dat ze deze zelfs verstevigde". Het is inderdaad merkwaardig dat deze partij - spijts het feit dat CVP natio naal achteruitboert, spijts de ru zie om het burgemeesterschap haar posities met een zetel wist te verstevigen. In CVP-kringen waren het de optimisten, die ge loofden in het behoud van de elfde zetel. Enkele witte raven hadden uitgekiend dat 'wanneer de wind goed zat', er wellicht een twaalfde zetel in zat. De wind moet meer dan goed geze ten hebben, want ei zo na kon een dertiende CVP-er aan de bestuurstafel in de raadzaal. Wie echter gelooft dat er op het tijdelijk CVP-sekretariaat er gens in een bureeltje op het stadhuis zondag wild entoesias- me heerste, komt bedrogen uit. 11 maart 1972 Voor de tweede maal dit sei zoen hebben KAVD en Lede de punten "broederlijk" gedeeld Kregen we op Lede nog iets van voetbal te zien, dan werden we in het Grembergs sportstadion samen met de 5.400 anderen het slachtoffer van de "inzet". Wat een ware propaganda moest worden voor het provinciaal voetbal is niets meer geworden dan een snertmatch waarin en kel en alleen het doel "Niet verliezen" werd nagestreefd. En ware zulks gebeurd op sportieve wijze dan zouden we vast toch nog iets te zien hebben gekre gen. Thans werd het een partij luchtvoetbal, een kick and rush zonder enige oriëntatie, een ge duw en gestamp, waarbij de sportiviteit meermaals werd over het hoofd gezien. Referée Berte had het werkelijk moeilijk om de wedstrijd een normaal einde te laten kennen. De "echte" sfeer heerste noch tans in het stadion vóór de ak- teurs het veld betraden. Gewa pend met vlaggen, bellen en toe ters wrongen de supporters zich door de ingang om tijdig een plaatsje te bemachtigen. De harmonie van Lede die reeds te 14 u. haar plaats in de hoofdtri bune had ingenomen zorgde voor een ware attraktie. We waanden ons op een bepaald ogenblik op de opening van de Wieze Oktoberfeesten. De spe lers werden trouwens met een Karakteristiek voor de inzet van beide lustige wals in het veld begeleid. Daarmee was de pret er evenwel af. Een incident in de aanvangs- minuten tussen De Moor en doelman Walraeve, waarbij laatstgenoemde ernstig aan het gelaat werd gekwetst was het eerste koud stortbad, dat de met hoge verwachtingen naar de wedstrijd gekomen toeschou wers ten geschenke kregen. De wedstrijd kwam nooit los, of moet men ruwe tussenkomsten als loskomen beschouwen. In beide kampen werd derwijze ze nuwachtig gespeeld dat er van voetbal eenvoudigweg niets kon in huis komen. Lede zocht Drie- ghe en KAV Dendermonde het hoofd van Marcel De Cock. Eerstgenoemde kon zich wel -«en paar maal gevaarlijk aan stellen, maar ook van zijn voet ploegen is dit duel lussen Dhaeseleer (Lede) en De Cock (KAVD). kwam geen schot tussen de pa len terecht. Dat het van kwaad tot erger zou komen als referée Berte niet ingreep lag in de lijn der verwachtingen. Zo gebeur de het dan ook. Gabriels trapte na, kwam uiteindelijk toch op het boekje wat hem weinig scheen te deren. De Moor die in de aanvangsminuten Walraeve velde probeerde het in de twee de speelhelft nog eens en toen kwam er heibel waarbij drie Dendermondse spelers De Moor molden en Drieghe zelfs ongestraft Jerry Francois voor de volle rekening naar de gras mat mocht sturen. Ons inziens heeft Dendermon de zijn winstkans verspeeld door zich in het zenuwaentig gedoe van Lede te laten meesleuren. Had Paarsblauw het leder langs de grond laten cirkuleren dat zat er beslist een kans in. Nu ge raakte iedereen het noorden kwijt zodat er eenvoudigweg geen doelkansen kwamen langs Dendermondse zijde. Lede kreegcrwel een paar maar toen faalde de nochtans goed spelende Van der Vekcn. Beide ploegen zijn hun aanhan gers alvast een "sportieve" re vanche verschuldigd, want een dergelijk vertoon als zondag, kan alleen de voetbalsupporter van het veld weghouden. Als typische Dendermondse il lustratie kunnen wc nog zeggen dat nu ook de meeste voetbal supporters hebben kennis ge maakt met de Dendermondse verkeersproblemen, daar heel wat autovoerders om kwart voor zes nog aanschoven

De Voorpost | 1992 | | pagina 12