Speciale editie r-ïw i',\ Prinsenverkiezing eindigt op drama Eurovisie schenkt twee miljoen voor Ros Beiaard ommegang '75 ■3' f J.v VAtf-m ri I. v? 1 K.A.V.D. kampioen! 30 jaar nieuws uit de regio w' A"*V •- lm 81 V V 9 r' r" K.A.V.D. - DEERLIJK: 0-0 DONDERDAG 31 DECEMBER 1992 45e JAARGANG NR. 52 - 50 F Z 2 'f V, 15 februari 1974 Aan de Dender tussen de over brugging van de spoorweg en de Sint-Annabrug ligt een rouw krans, 'Aan onze vrienden'. Achter deze bloemen voor de vier overleden jonge Aalste- naars, gaan bergen verdriet van familieleden en vrienden schuil. Aalst rouwt om zijn vier doden die na de prinsenverkiezing van vrijdag jl. zo dramatisch aan hun einde kwamen. Morgen zaterdag gaat in de de- kanale kerk Sint-Martinus de gezamenlijke begrafenis- en lijkdienst door om 10.30 uur. De vier slachtoffers, leden van de karnavalverenigingen 'De Fassadeklasjers' en 'De Flieramoizen' hadden allen deelgenomen aan de prinsen verkiezing vrijdagavond kl. in de Keizershallen. Eddy De Brue- cker (23), Geraardsbergsestraat 147. Patrick Van Bruyssel (21), Eikstraat 58 en Patrick Roe- landt (20), Raffelgemstraat 34 pikten aan het lokaal van de kar- navalvereniging 'De Flieramoi zen' op de Grote Markt, Rudy Wasteels (28), Paardendries 17, aan boord van de Volvo op. Laatst werden ze gezien om streeks 5 uur in de morgen in de Kapellestraat. Bang vermoeden werd bevestigd Toen ze zaterdagmorgen niet thuis kwamen, groeide de onge rustheid bij de familie en zondag werd er bij de politie aangifte gedaan van hun verdwijning. Een pendelaar beweerde dat de jongens in een verlaten herberg zaten, doch opzoekingen in die richting bleven zonder resul taat. Een politiepatroelje bemerkte maandagmorgen vroeg sporen van het autokleur op een be schadigde boom en remsporen op de boordstenen van de kade aan de Werf tussen de spoorwegoverbrugging en de Sint-Annabrug. Het bange vermoeden werd be vestigd toen na een uur dregging door de Aalsterse brandweer en het personeel van Bruggen en Wegen en van de Waterdienst het wrak van de auto dicht bij de kademuur gevonden werd, zo wat twee meter onder de water lijn. Bij het vastankeren door een ploeg duikers van het brand- De vier die het leven lieten in het kamavaldrama: Eddy De Bruecker, Patrick Van Bruyssel, Patrick Roelandt en Rudy Wasteels. weerkorps geraakte één van de duikers, Roland Van Stijven- dael, op een bepaald ogenblik nog verstrikt tussen de kettin gen. Slechts na heel wat moeite om dat de wagen in de modder was vastgeraakt, werd het wrak om streeks het middaguur bovenge haald. In het zwaar beschadigde voertuig werden de lichamen van Eddy De Bruecker en Pa trick Van Bruyssel aangetrof fen. Oproep Pijnlijke taferelen speelden zich af onder de talrijke menigte, die dit droef gebeuren gadesloeg, toen familieleden op de plaats van het onheil aankwamen. De lichamen van de twee andere slachtoffers werden intussen nog niet geborgen. Vermoede lijk poogden zij zich bij het neer storten in het water te redden langs de stukgeslagen achter ruit. De sterke stroming kan hen wellicht fataal geworden zijn. De oorzaak van het ongeluk kon nog niet achterhaald worden. De rechter van instruktie, J. Brasseur van Dendermonde, vraagt daarom dat eventuele ge tuigen zich zouden melden op nr. 052/227.81. Het parket van Dendermonde, met substituut mevr. Muylaert, onderzoeksrechter Brasseur ed griffier Van Damme, deskundi-1 ge De Rijck, wetsdokter Lau- waert en de Aalsterse politie on derzochten het wrak. Voorop mag gesteld worden dat de be schadigingen aan de zware per sonenwagen niet van die aard waren dat ze konden veroor zaakt zijn door de aanrijding te gen het boompje op de kade, bovendien was het rechtervoor wiel zwaar beschadigd en de band lek. Het vermoeden blijft dat bandbreuk en kontrolever- lies over het stuur, de vier jonge Aalstenaars noodlottig werd. 24 mei 1974 Spektakulaire onderhandelin gen tussen de direktie van de Eurovisie en het voorlopig Ros Beiaardkomitee hebben ertoe geleid dat een uitgebreide tech nische ploeg van de Eurovisie in mei '75 naar Dendermonde zal afzakken om opnamen te maken van de wereldberoemde Ros Beiaardommegang, die dan twee zondagen door de straten van de stad zal trekken. Deze opnamen zullen uiteraard uitge zonden worden over de zenders van alle Eurovisielanden, zodat niet minder dan tweehonderd miljoen televisiekijkers zullen kunnen getuige zijn van de triomfantelijke intocht van ons Peirt. Dat deze televisie-uitzen dingen kolossaal belangrijk zijn voor de toeristische promotie van Dendermonde, hoeft nau welijks onderstreept te worden. Er is zelfs meer. Waar men zou verwachten dat Dendermonde zelf aan de Eurovisie een be paald bedrag zou moeten beta len om van deze fantastische pu bliciteit te kunnen genieten, doet zich net het omgekeerde voor. Uit het rijkelijke budget dat de Eurovisie aan toeristi sche promotie mag besteden, wordt immers twee miljoen aan het Ros Beiaardkomitee ge schonken. Nog één miljoen Op financieel vlak zullen er nu niet veel moeilijkheden te over bruggen vallen om van de Ros Beiaardommegang '75 iets gran dioos te maken. Tijdens de raadszitting van vorige week be sloot de Dendermondse ge meenteraad immers een begro tingswijziging door te voeren, waardoor bij het half miljoen toegevoegd wordt. Dit brengt het Ros Beiaardfonds dat reeds in het niet-gefusioneerde Den dermonde opgericht werd, op een bedrag van 2.250.000 frank. Samen met de Eurovisie-gelden is er nu reeds ruim vier miljoen in het bakje en dit bedragzal nog aangevuld worden door gelden die in de begroting '75 zullen voorzien worden. Kleinere be dragen zullen er ook nog komen van zekere provinciale en natio nale toeristische diensten. Ove rigens zijn schepen Luc Wie- meersch en stoetenbouwer Frans van Immerseel, de twee top-men voor de Ommegang '75, nog niet met de oprichting van het Ros Beiaardkomitee be zig. Dit wil echter niet zeggen dat er nog niets gedaan werd voor de volgende Ros Beiaard ommegang. Integendeel, maar momenteel besteedt de VW- Dienst voor toerisme al haar energie aan de organisatie van de groots opgezette folkloreten- toonstelling, die op vrijdag 7 ju ni eerstkomend geopend wordt. Op deze tentoonstellingworden de belangrijkste wagens uit de Ros Beiaardommegang, het pa reltje van de Dendermondse folklore, tentoongesteld en dit in het kader van het nationaal folklorejaar. Zo brengt het tentoonstellen van de 'gedrochten' uit de Ommegang de noodzaak mee om die vieze beesten en vreemde wagens nauwkeurig na te zien en ze eventueel op te kalefateren en te herstellen. 12 april 1974 Dat de laatste thuiswedstrijd van K.A.V.D.-Dendermonde heel wat voetballiefhebbers naar het Dendermondse sta dion zou lokken lag voor de hand. Wanneer deze voetbal zondag dan nog gezegend werd met een prettig lentezonnetje waren alle faktoren aanwezig om de wedstrijd die voor paars blauw de titel moest opleveren tot een sukses te maken. En dat eenieder hiervan overtuigd was, kon worden opgemaakt uit het feit dat gans het Dendermonds schepenkollege aanwezig was. De wedstrijd ging dan ook in een echte kermisstemming van start al kreeg de Dendermondse fan fare van de supportersklub Den der- en Schelde een duchtige konkurrent aan deze van de be zoekers, maar dit kon de feest- sfeer alleen maar verhogen. Het viel onmiddellijk op dat de leer lingen van Eddy Bertels bijzon der zenuwachtig aan de wed strijd begonnen. De bezoekers langs hun kant lieten niets aan het toeval over en waren blijk baar in het veld gekomen om tenminste niet te verliezen te gen de Dendermondse kam pioenen. Hierin zijn ze dan ook geslaagd al werd wel te pas en ten onpas het leder buiten de lijnen geschopt. De Ros Bei aardzonen lieten zich hierdoor wel enigszins beïnvloeden. Dit werd in de hand gewerkt door het feit dat het middenveld niet zo rond draaide als gewoonlijk. Dré Temmerman en Rudy Van Belle bleken nog niet honderd ten honderd speelklaar en zoch ten zichtbaar naar hun goede draai, zodat het bekende kon- struktief spel van Dendermon de wel wat mank liep. Voor de Eaars-blauwe aanhangers werd et dan maar een angstig wach ten op het eindsignaal dat met een het sein van de viering moest betekenen. In de eindfase van de wedstrijd zag het er noch tans naar uit aat Dendermonde toch de winninggoal zou scoren. Toen keerde dame fortuna de paars-blauwen evenwel reso luut de rug toe. We denken hier bij aan de schoten van De Weirdt en Wittewrongel die nipt overvlogen en aan de kan jer van Chou De Bleeckere die op de onderkant van de dwarslat strandde toen doelman Lesage hopeloos verslagen was. De zo verbeide winninggoal die de kampioenenviering nog meer kracht moest bijzetten kwam er evenwel niet. Het heeft toch geen schade be rokkend aan de vieringwant wat zich in het Grembergse stadion heeft afgespeeld na het eindsig naal van ref Wegimont is moei lijk onder woorden te brengen. In een handomdraai werd het terrein overrompeld en het duurde wel een tijdje alvorens speaker Van Kerpel het geheel opnieuw onder kontrole kreeg. Toen begon de huldiging. Bur gemeester Cool, schepen van sport Wiemeersch en het sche penkollege brachten namens de stad bloemen en aandenkens. Het klubbestuur, de supporters club Dender en Schelde, de vele sympatisanten, vormden een eindeloze rij. Ook werden bloe men neergelegd aan het gedenk teken van de vroegere KAVD- ers die het eeuwige met het tij delijke verwisselden.

De Voorpost | 1992 | | pagina 14