Speciale editie Durmebrug openeindelijk degelijke verbinding tussen Land van Waas en het Dendermondse Eendracht Aalst terug tot de werkelijkheid 106-jarige Lebbekenaar Clement De Vos oudste inwoner van het land 30 jaar nieuws uit de regio Weekblad van Dender- Dunne- en Scheldestreek Oordegemse postbode wint rekord-bedrag 20 - 3112.1992 - De Voorpost O 00 O) De Voorpost DONDERDAG 31 DECEMBER 1992 45e JAARGANG NR. 52 - 50 F 20 juni 1980 De nieuwe brug teil twee rijvakken, plaats voorfiesters en een beveiligd voetpad. Op donderdag 19 mei om 14u.22 precies werd de nieuwe vaste brug over de Durme te Hamme officieel in beide richtingen opengesteld. Hiermee komt een einde aan het dagelijkse probleem in Hamme het vele verkeer langs de Rijksweg 60 dat totnogtoe dwars door Hamme liep. Vanaf nu kan het doorgaand verkeer uit de richting Dendermonde de Rijksweg 60 door het Hamse in dustriepark nemen om zo aan het slachthuis te Elversele uit te komen. Op deze weg zijn drie verkeerslichten geplaatst. Met de openstelling van de nieuwe brug behoort ook het wachten aan de éénvaks-brug over de Durme (de «Mira Brug») tot het verleden. Het werd geen groots vertoon bij de openstelling van de brug. De openstelling van de brug zelf verliep* heel gewoon door het «openrijden» van de nieuwe brug. Nadat een stoet wagens, de politiek op kop en gevolgd door mensen van het gemeente bestuur en het ministerie van Het lange wachten behoort voorgoed tot het verleden. 25 januari 1980 3 oktober 1980 Na een euforie die drie weken duurde is Eendracht Aalst ten overstaan van ruim zevendui zend kijkers en de ministeriële belangstelling van Mare Galle en Guy Mathot, tot de werke lijkheid teruggeroepen. Spion nen dieSeraingde laatste weken hadden gevolgd brachten een uitstekend rapport mede over de leerlingen van trainer Yves Barré. Ze hadden de zaken zeer goed bekeken. De Walen pre senteerden in het Pierre Corne- lisstadion een zeer beweeglijk voetbal, verstonden de kunst om snel van verdediging naar aan val over te schakelen en demon streerden een zuiver passenspel waarop de Aalsterse akteurs, gedurende de eerste helft al thans, slechts als toeschouwers konden fungeren. Kortom, er was duidelijk meer talent in de Waalse formatie dan in het Aal sterse team dat oneindig veel tijd nodig had om de Waalse defensie te gaan aftasten. Gelukkig bleven de bezoekers in die eerste periode onmondig. De artillerie werd regelmatig opgepoetst maar de kanonnier die de lont moest doen ont branden, verscheen telkens een tikkeltje te laat om doelman Trappeniers voor zware proble men te plaatsen. Toen onmiddellijk na de rust Seraing op voorsprong kwam - na het Peruviaans nummertje Rojas-Oblitas - kreeg de wed strijd een meer geanimeerde aanblik. Vooral nadat Seraing na een uur wat stoom was gaan aflaten, begon Eendracht zich sterker in het debat te mengen. De Aalsterse aanvallers kwa- men echter voor een gegroe peerde verdediging te staan, zo dat alleen een paar schoten van- op afstand doelman Horvath tot stijlvolle parades noopten. De bezoekers kwamen ei zo na ?an een tweede doelpunt toen een tiental minuten van het eindsignaal libero De Sanghere - zeker geen slechte wedstrijd - op een onortodokse manier de bal behandelde en doelman Trappeniers tot een uitzonder lijke refleks noopte om het Aal- sters verlies niet sterker uit te drukken. Oordegem 21 januari 18 u. Langs de Grote Steenweg te Oordegem, doet het naar buiten vallende lichtschijnsel en het tot op de straat hoorbare feesttu- mult van huis nr. 66 je al dadelijk vermoeden dat zich hier on voorspelbare taferelen afspe len.Inderdaad, wanneer je het van herberg tot woonkamer om gevormde vertrek binnentreedt, wordt je al gauw overvallen door een laaghangende rooknevel, rondslingerende drankflessen, verblindende flashes, en vooral eindeloos gelukkige mensen met tranerige en van doorstane emoties opgezwollen oogleden. Elke aanwezige, op de reporters na, lijkt wel te zullen delen in het fabelachtige bedrag van 35 mil joen, want de één glundert al niet minder dan de andere. Toch kost het wéinig moeite om er José Lekime, deze week enig Lotto-winnaar met zes juist aan gekruiste cijfers, uit te hengelen. 1 augustus 1980 Imbert miste de kracht om langs de flanken de Seraing-defensie te ontmante len. In Wilderen, een deelgemeente van Sint-Truiden, overleed vori ge week de 107-jarige Jcfke Hin- nisdaels 24 juni 1873). Met een promoveert de Lebbeke naar Clement De Vos, geboren te Lebbeke op 18 februari 1874, tot oudste inwoner van het land. Clement werd geboren op de hoek van de Lange Minnestraat en de Brusselsesteenweg, plaats waar hij ook nu nog zijn dagen slijt. Van zijn zevende tot zijn dertiende jaar liep hij school. Hij had nog één zus en drie broers. Aan trouwen is Clement nooit toe geweest, ik was in mijn tijd teveel met de harmonie be zig, verklapte hij ons, i.p.v. op vrijerspad te trekken. En klikte het dan met een of ander meisje, dan was ze het vlug beu als muurbloempje behandeld te worden. Want de harmonie was mijn lang leven. Bugel-solo speelde ik toen. Overdag was Clement aktief op de boerderij. Clement was niet alleen instru mentaal een bolleboos, want ook vokaal kon hij een en ander «uit zijn mouw schudden». Zo was hij acht jaar lang kerkzanger in de O.L.Vrouwkerk en later zong hij met even grote overtui ging in de H. Kruiskerk. Tot ik gezond blijf... Vorige maandagavond gingen we Clement, nu de oudste bur ger van dit land van ons, opzoe ken. Hij was trouwens al op de hoogte van het overlijden van de 107-jarige Sint-Truidenaar. - Ja, hij is dood, hé. Nu ben ik de oudste inwoner van België. Hij zegt dat eerder gelaten. Zonder enige emotie. Hoe voel je je nu, Clement - Bah, redelijk goed jong. Ik ben niet ziek. Kan eten en drin ken. Het smaakt me allemaal. Maar ik ben toch zo moeilijk te been... Of ik de warmte goed verdraag Die doet me deugd. Kijk - en hij wrijft op zijn onwillige benen - nu is net niet koud hé, maar toch kan ik dat been niet warm krijgen. Wanneer het regenach tig weer is, is het nog slechter. Hoe passeer je je dagen, Cle ment - Ik doe 'k ik niemendal, hé jong. Wel eten en drinken. In mijn zetel zitten. En slapen. Om half tien sta ik op en om half tien ga ik naar bed. Het wijzerke rond. In de gazet kan ik alleen nog de grote letters lezen. En 's zon dagsmorgens zet ik de radio aan om naar de hoogmis te luiste ren. Schrijven kan ik ook niet meer. Alles schudt en beeft. Ik kan mijn pen of mijn potlood niet meer «besturen». Zo «giechtig» zijn, hé jong. En ik die «van ze leven» zo goed kon schrijven... Hoeveel jaar ga je er nog bijlap pen, Clement - Awel, eerlijk gezegd, ik zou toch nog graag een paar jaartjes leven. Zolang ik natuurlijk ge zond blijf. Want als ge dag en nacht in bed moet liggen, dan is alle plezier er ook af. Wat zijt ge dan nog, jong In de grond ben ik nu ook al niet veel meer. Buiten kan ik niet meer lopen. Mijn been. Naar de mensen toe kan ik ook al niet meer. Wat zijt ge dan nog Je geeft toch de indruk in die toestand te berusten Kontent te zijn - Ik moet «ekik» wel, hé jong. Ik kan niet anders... Openbare Werken over de brug reden kon en moest iedereen die de Durme wou oversteken de brug over. Van politieke personaliteiten was, op burge meester Baert na, geen sprake. Wél waren de heer De Smitter, kabinetsattaché van de minister van Openbare Werken en in genieur Keymeulen van de dienst Bruggen en Wegen aan wezig, evenals de heer Longival, districtschef van Bruggen en Wegen en een aantal naaste me dewerkers van dezelfde dienst. Deze zevenentwintigjarige postbode, van Oordegemse komaf maar woonachtig te Sint-Amandsberg, heeft begrijpelijkerwijs nog niet de tijd gevonden om zijn beroeps- kiedij te ruilen voor zijn burger pak, want hij heeft inderdaad vandaag nog de post bedeeld. José en zijn echtgenote, Gra- ciëlle worden druk omringd door diep ontroerde familiele den en kennissen.

De Voorpost | 1992 | | pagina 20