Speciale editie M Verder bouwen aan een ideaal Sabine Pauwels Europees kampioen 200 meter wissel Opnieuw vis op de Dender Weekblad van Dender- Durme- en Scheidestreek Uniek voor (minstens) België en bovendien (da's uniek) schepen ons Annie op haar best 30 ;aar nieuws uit de regio Bij een afscheid Fraaie prestatie van Murielle Permentier Na twintig jaar De Voorpost -31.12.1992 - 21 DONDERDAG 31 DECEMBER 1992 45e JAARGANG NR. 52 - 50 F (0 00 Ongelooflijk en toch waar Een gebeurtenis in de annalen van de reinigingsdienst. Je zou het inderdaad niet geloven ware je er niet zelfbij geweest of het met je eigen ogen gezien had ons «madame», ons enige dame van het Stadsbestuur achter een vuilniskar En niet zo maar om het ook eens te bekijken, god nee, maar om daadwerkelijk de handen uit de mouwen te steken en het bedrijfsvuil dat door de staking van de overheidsdie nsten dreigde te blijven staan, manmoedig in diezelfde kar te kiepen. Ogen als schoteltjes bij de vele voorbijgangers die ont hutst, verbouwereerd en niet begrijpend de kwieke amazone, bakje na bakje, zakje na zakje op de arm zagen nemen en fluks in de kar liet verdwijnen. We dach ten ook eerst aan een grap maar het lachen verging ons vlug, want het was «bloedige ernst» Val omver Wie zien we opduiken in een allesbehalve «mondaine» uit rusting de Schepen, onze An nie. Op dat ogenblik dachten we nog steeds dat het een grap was, immers karnaval staat zo voor de deur. Was het maar een klucht gebleken en gebleven. Neen, god neen, ze meende het Annie De Maghl als schepen achter He vuilniscar nog ook Volontairs noemen ze die vioolspelers bij den troep die aan de «patatejas» mogen Maar, gezien de besprekingen en de keuzemogelijkheden wer den als extra-krachten voor de ze uitzonderlijke ronde, admi nistratieve krachten opgedre ven. We zouden dit varkentje wel eens wassen en goed ook Wie bood zich aan als «violo- nist» of «vrijwilliger» een op steller. een landschapsarchitekt en «last but not least as the dri ver» een welgekostumeerd manspersoon met «kol en mans- chjet»- plastron bovenop - al les bijeen een unieke ploeg on derleiding van «ons Annie». Wagen gestart, handschoenen aan de pollekes en «veroit mê de goijt» Sommigen hadden zich zo min of meer aan een algemene sta king verwacht, er zich bij neer gelegd, en hun bedrijfsvuil ze kerheidshalve terug binnenge haald. Maar hoe groot was hun verwondering toen die oranje wagen -weliswaar met enige vertraging - toch hun straat bin- nenscheurde. Binnenscheuren is wel goed want de voet van de «driver plus kravat» was nog steeds niet aangepast aan het ritme van de mastodont die hij door de Aalsterse straatjes moest leiden 't Lag hem aan de «frein» volgens zijn zeggen Die okkasionele laders hebben het best ondervonden hoe het met zijn rijkunst gesteld was een spurtje af en toe, moest er ook nog af, geladen of niet Maar hoeveel zweet het ook ge kost heeft om de eerste paar klanten af te werken - nadien wordt het zoiets als een routi ne -de lachende klantengczioh- ten waren al meer dan een be dankje Sabine Pauwels, Europese titel 200 meter wisselslag. pa in de 200 m. wisselslag met 2.29.21 voor de Franse zwem ster Echinar. In de 100 m. rug werd ze tweede met 1.09.15 ach ter de Poolse Kotofska. Ook in de 100 m. schoolslag en in de 100 m. vrije slag haalde ze de finale. De Aalsterse zwemster Murielle Permentier leverde ook een prachtprcstatie in de leeftijds groep 67-68. Zij werd 5de in de 200 m. wisselslag met 2.36.81 en ook in de 100 m. rug behaalde ze een ereplaats. Voorwaar prachtige resultaten waarop de Dendermondse en de Aalsterse zwemklubs fier mogen zijn. Tijdens de Europese Jeugdkam pioenschappen die tijdens het weekeinde te Genève werden betwist en waaraan de crème van de Europese zwemsport deelnam, heeft Sabine Pauwels van Dendermondse Zwemklub Olympos bewezen dat zij op weg is de verwachtingen die in haar gesteld worden te zullen inlos sen. Niettegenstaande andere be richten in de pers weiden ver spreid, kunnen wij met zeker heid afdrukken dat Sabine Pau wels kampioene werd van Euro- 20 februari 1981 Theo Verhas, verantwoordelijke voor de stadsvisserij, sloeg als eerste alann. Hij verstrekt ook enige uitleg. 4 september 1981 Niet steeds begrijpend en ge prangd door vele vragen vol heimwee naar ongeboren da gen, staan wij verbijsterd, niet wetend wat of hoe: ditafgeknak- te leven was een overgrote gunst, een goedheid ons gege ven. We voelden ons allemaal hulpe loos en klein toen vrijdag 13 fe bruari omstreeks 13.00 uur het nieuws werd vernomen dat Al- bert De Cuyper was overleden. Het werd stil, ongewoon stil en velen waren ontroerd, anderen probeerden zich te vermannen, maar niemand had nog echt zin om voort te doen. Het werd de langste namiddag uit het 76-ja- rig bestaan van het bedrijf. Albert De Cuyper werd geboren te Olsene op 5 juni 1912. Zijn vader was op een haast toevalli ge wijze in de drukkerswereld verzeild geraakt. Maar hij werd verliefd op dit uiterst kreatieve beroep. Albert erfde die liefde van zijn vader. Hij huwde in 1939 met de dochter van een drukker en nog vóór de tweede wereldoorlog uitbrak, rees te Dendermonde een volwaardige drukkerij uit de grond. Terstond startte Albert De Cuyper met de uitgave van 'De Nieuwe Aankondiger', een reklameblad dat goed gelezen werd. Maar de wrede oorlog legde de persen stil. Nauwelijks was de bezetting voorbij, of ten huize Albert De Cuyper werden al nieuwe plan nen gesmeed. In 1945 werd op nieuw gestart, dit keer met 'Het Reklaamblad', een titel die nog steeds bestaat. Dit huis-aan- huis bestelde blad kende heel wat sukses en in 1948 verscheen een editie Lokeren-Zele en in 1956 een publikatie voor Baas- rode-Buggenhout. Het werk werd te snel voor de platte typo- persen en daarom werd beslo ten over te schakelen op rotatie. In 1961 werd het neutrale week blad 'De Voorpost' opgericht. Begin van de zeventiger jaren werd ook hier naar uitbreiding gezocht en verscheen er een af zonderlijke editie voor Aalst en het Waasland. Het blad bestrijkt het hele ar rondissement Dendermonde. Ondertussen won het Waasland steeds meer aan belang. Dat wist ook Albert De Cuyper die er in 1967 van start ging met een nieuw huis-aan-huis blad dat de titel 'De Cirkel' meekreeg. Nog later werd de keten van publici- teitsbladen aangevuld met een reeks 'Het Gouden Blad', waar van er edities zijn in Dender monde, Ninove, Zottegem, Ge- raardsbergen, Aalst, Wetteren en Asse. Plichtbewust Albert De Cuyper heeft nooit het werk geschuwd. Hij was de eerste en de laatste op de bres, zolang zijn gezondheid hem dat toeliet. Steeds had hij tijd om te luisteren naar zijn werknemers, die zijn vrienden waren. Hij deelde hun vreugde en hun ver driet, zoals zij nu treuren om zijn heengaan.

De Voorpost | 1992 | | pagina 21