Speciale editie t Raymond Uyttersprot Burgemeester van Aalst Voorzitter Rollier nam afscheid van de rechtbank Alle goede dingen bestaan uit dertien Weekblad van Bender- Durme- en Scheidestreek 30 ;'aar nieuws uit de regio vergaderden^vijfvrife Vail IlUDe BdgiSCh kampiOCIl De "voorzitter van de verzoening" DONDERDAG 31 DECEMBER 1992 45e JAARGANG NR. 52 - 50 F 18 februari 1983 Net vóór karnaval, verleden vrijdagnamiddag, vernam Ray mond Uyttersprot zijn benoe ming tot burgemeester van de keizerlijke stede. Een effektieve indiensttreding nog vóór de kar- navalesbattementen zat er ech ter niet meer in. Na de goedkeu ring van de verkiezingen en het afwijzen van de klacht Aloo, zou de benoeming van de burgerva der een dag vroeger werkelijk heid zijn geweest ware er niet de begrafenis geweest van P.W. Seghers waardoor minister van Binnenlandse Zaken Nothomb op donderdag pas in de late na middag terug op zijn kabinet was. Toen de benoeming dan uitein delijk in orde was bleek dat gou verneur De Kinder niet meer voor de eedaflegging beschik baar was verleden vrijdagavond zodat deze pas op karnaval- maandag kon plaatshebben. Heeft Raymond Uyttersprot de "sleutels" van het stadhuis aan prins Baloe*"nict kunnen over handigen, hij kon ze in elke ge val na de diverse karnavalaktivi- teiten terug in ontvangst nemen. Raymond Uyttersprot. te Moor- sel geboren op 12 november 1935 liep school te Moorsel en te Aalst, werd bediende bij de Posterijen, ambtenaar bij het departement van Middenstand en tenslotte eerste adviseur bij de Vlaamse Waterzuiverings maatschappij. Van bij zijn intrede in de poli tiek te Moorsel schoot hij de oppergaai af en werd burge meester op 3 februari 1965 in een koalitie met de B.S.P. Zijn sjerp van burgemeester te Moorsel zou hij niet meer af staan want bij de volgende ver kiezingen behaalde de CVP met 8 zetels op 13 de volstrekte meerderheid. Van 1977 werd hij door de fusie in de oppositie gedrongen waar hij zich ontpopte tot een aktief oppositielid met merkwaardige dossierkennis en interpellaties allerhande. Sinds 31.3/68 is hij tevens pro vincieraadslid en nu op 11.02/83 werd hij benoemd tot burgemeester van Aalst. De installatievergadering zal plaatshebben op vrijdag 25 fe- dagen na de oproeping van de gemeenteraad zijn verlopen. Het wordt dan nog wel enigszins ingewikkeld. "De gemeente raad" moet in kennis gesteld worden van de geldigverklaring van de gemeenteraadsverkie zingen en gezien de nieuwe raad nog niet in funktie is zal dit door de "oude raad" moeten gebeu ren. Op vrijdag 25 februari is er dan te 18.30 u. vergadering voor de gemeenteraad in zijn vroegere samnstelling en nadat dit punt afgehandeld is volgt dan te 19 u. de installatie van de nieuwe raad met o.m. de veriezing van de acht schepenen. Alles samen op één avond laten verlopen is voor de stadskas dan wel finan cieel voordeliger dat er aldus minder zitpenningen moeten worden betaald. Ondertussen zou het oud sche penkollege nog een paar stagiai res in extremis hebben aange steld, stagiaires van SP en VU- signatuur. De verkiezing van de OCMW-raadsleden zou dan plaatsvinden op maandag 14 maart, de derde maandag na de installatie. Raymond Uyttersprot de nieuwe burgemeester van Aalst. ljuli 1983 1 juli 1983 De hoogste magistraat van het gerechtelijk arrondissement Dendermonde, wiens bevoegd heid zich ook uitstrekt over de regio's Aalst en Sint-Niklaas, blijkt een verwant te zijn van de bekende Emmanuel Rollier die vanuit het naburige Sint- Amands aan het hoofd van de Boeren de wapens opnam tegen de Franse bezetter. Met "voor outer en heerd" als devies streed hij een wanhopige strijd voor vrijheid en recht, tegen wil lekeur en machtsmisbruik. Meer dan anderhalve eeuw later werd een zijner aanverwanten geroepen om op een andere, minder bloedige maar meer effi ciënte manier het recht te die nen. Op 9 december 1968 im mers legde de heer Jozef Octaaf Reynald Marie Rollier in Gent de eed af als nieuwe voorzitter van de Rechtbank van eerste aanleg te Dendermonde. In die hoedanigheid volgde hij wijlen voorzitter Eduard Goris op. am per acht weken na diens overlij den. Geboren te Denderleeuw op 30 augustus 1913, was hij de oudste zoon van een gezin met tien kin deren. Zijn vader, ingenieur agronoom Louis Rollier was er als brouwer gevestigd. Zijn moeder, mevr. Eliane Van Mal- leghem, stamde uit een familie die van zeer dichtbij met onze rechtswereld verbonden was en reeds talrijke vooraanstaande magistraten voortbracht. Na lagere studies te Dender leeuw bezocht hij het Sint-Jo zefskollege van Aalst waar hij het diploma van de oude huma niora haalde. Men vond het lo gisch, gezien zijn voorgaanden, dat de jongeheer Joseph Rollier zich als student aan de rechtsfa- kulteit van de Leuvense univer siteit liet inschrijven. Hij pro moveerde er in 1936 met onder scheiding tot doctor in de recht en en licentiaat in het notariaat. Als advokaat legde hij de eed af te Gent en deed er stage bij Mr. H. Van De Velde, waarna hij een advokatenkantoor hield. Totnogtoe had de heer Rollier weinig banden met Dender monde. In 1937 echter trad hij in het huwelijk met mej. Lucie Verhelen, dochter van wijlen Jozef Verhelen die in Dender monde dokter en burgemeester was. Langs moeders zijde waren er reeds banden met Dendermon de en dan specifiek met de magi stratuur. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Meester Rol lier de balie verliet en op 13 augustus 1941, bij besluit van de secretaris-generaal van het Mi nisterie van Justitie, benoemd werd tot substituut van de Pro cureur bij het Parket van Den dermonde. I n zijn sober bureau ontmoetten we de heer Joseph Rollier, ge durende achttien jaar voorzitter van de Dendermondse Recht bank van eerste aanleg. Op don derdag 30 juni nam hij afscheid Als dat zo is, dan wint Lucien Van Impe dit keer de Ronde van Frankrijk, waarin hij uitgere kend op vrijdag 1 juli van start is gegaan als één der kanshebbers op de overwinning. Het is im mers de veertiende keer dat de kleine uit Mere in de mooiste rittenwedstrijd van het seizoen aanzet. Maar Lucien zit op rozen hij werd in Ronse voor de eerste maal in zijn lange profkarrière Belgisch kampioen na een lange en vooral afmattende maar o zo spannende wedstrijd. Het lijkt er sterk op dat Ronse goed is voor suspens. Remem ber de dramatische ontknoping van het wereldkampioenschap daar verreden en waar Benoni Beheydt het lef had om keizer Rik Van Looy op de meet met een zucht te verslaan. België sprak er toen schande over. Be heydt wist niet waar hij het had. Van Looy was de wanhoop nabij en leiders van de Belgische wie lersport hingen ergens tussen la chen en schreien. Het Belgisch kampioenschap van afgelopen zondag kende dezelfde span nende finale. Een lange zij aan zij werd uitgevochten tussen Lu cien Van Impe en Mare Ser geant en wat niemand voor mo gelijk had geacht gebeurde Lu cien won zowaar in de spurt. Oude wijn in nieuwe vaten We herinneren ons nog Lucien Van Impe anno 1982. Het was maart en Lucien, vijfmaal berg koning in de Ronde van Frank rijk, eenmaal winnaar van de Tour en er gekroond als jaarlijks rittenkaper, zat zonder merk. Zou hij dan voor de eerste keer in zijn loopbaan met een witte trui moeten rijden Zou hij, de Belgische ronderenner bij uit stek, nergens meer gewild zijn Zijn voormalige werkgever had hem in de kou gelaten en Lucien was op de dool. Geen enkel Bel gisch merk gaf een rooie duit voor de 36-jarige kleine uit Me re die toch afgeschreven was voor de wielersport en hooguit nog goed was om hier en daar een kruimeltje mee te pikken. Lucien Van Impe, anders een en al glimlach, werd er ook stil van. Hij kon het niet geloven. Tot plots uit Italië een bevrijdend bericht kwam het onbekende merk Metouro wilde de Belg wel hebben. Op voorwaarde dat hij de Giro zou rijden. Lucien hap te toe. Hij was evenwel niet he lemaal klaar met zijn voorberei ding en de Giro werd een flop. Maar hij had weer de smaak te pakken en zou nog van zich la ten horen. Het verging hem in Italië bijzon der goed. Hij was er tevreden en zijn bazen waren over hem al even kontent. Dus bleef hij waar hij was. De Belgische sponsors konden het zonder hem stellen in het verleden, ze zouden het ook dit jaar moeten doen. De hoogtepunten voor 1983 moes ten de Ronde van Italië en mis schien ook de Ronde van Frank rijk, zijn ronde worden. In Italië liep het op een sisser af en Lu cien maakte zich sterk om in de Tour weerwraak te nemen. Roddelpraatjes Het verhaal van de Giro is in middels bekend. Van Impe won er met sprekend gemak een etappe, maakte iedereen be kend dat hij daarop de leider van het peloton Beppo Saronni zou aanvallen. En toen kwam de klap een rustdag en Lucien kreeg bezoek van zijn vrouwtje Rita. De dag daarop presteerde hij ondermaats. Rioolkranten hadden meteen stof gevonden voor een onwaarschijnlijk ver haal. De komst van Rita was de oorzaak van deze afgang van de wielrenner Van Impe. Lucien wist wel beter hij maakte een fout die een beginnend renner zou maken niet eten tijdens een zware etappe". De man met de hamer stond hem op te wach ten. De klap was hevig en Van Impe kon de Giro vergeten. Wat er toen allemaal geschre ven en verteld werd, grenst ge woon aan het ongelooflijke. Het werkte op het moraal van Van Impe. En binnen in zichzelf nam hij het besluit zich vroeg of laat nog eens in zijn ware gedaante te vertonen. Kwam dan het nieuws dat ieder een met verstomming sloeg, al was het ook een beetje ver wacht Bernard Hinault, ge plaagd met felle kniepijnen, zag af van deelname aan de Tour. De grote favoriet was van het toneel verdwenen en plots do ken er overal kanshebbers op de overwinning op Joop Zoete melk, Lucien Van Impe, Peter Winnen, Hennie Kuiper, Phil Anderson, Stephen Roche, Jo- han Van door. n, Stephe de Velde en ga zo maar Met al deze verhalen verdween de spanning rond het Belgisch kampioenschap op de achter grond. De titelstrijd werd weer nieuws toen Frank Hoste in Zwitserland met de pedalen speelde en bovendien ook nog gereputeerde spurters als Kelly en Freuler geregeld ervan langs gaf. Hoste was dan ook de te klop pen man. Had hij niet een hele formatie rondom zich En ook met Michel Pollentier zou men moeten rekening houden. Die reed ook sterk. En Eric Vander- aerden, misschien zelfs Eddy Planckaert. Niemand dacht aan Van Impe. Tenzij Lucien zelf, die wist wat het zeggen wou 30 maal de Kluisberg op te rijden. De Voorpost -31.12.1992 - 23

De Voorpost | 1992 | | pagina 23