Speciale editie Aalst beleefde zijn meest tragische nacht Ilse De Ruysscher, Belgisch tenniskampioene een langzaam gerijpt talent 30 jaar nieuws uit de regio Weekblad van Dender» Dunne- en Scheldestreek Slachtoffers van dodende raid De Voorpost -31.12.1992 - 25 □ONDERDAG 31 DECEMBER 1992 45e JAARGANG NR. 52 - 50 F N, 6 september 198S Vier waanzinnige minuten (Als een donderslag bij klaarlich- jte hemel brak te Aalst verleden zaterdag rond 19.40 u. de hel los. Uitgerekend juist op het mo ment dat rijkswacht en stadspo litie elkaar in hun permanente mobiele bewakingsopdracht aan de supermarkt Delhaize aan «De Haring» aflosten, reed een Golf GTI van het allerlaatste type de parking van de super markt op aan de steenweg op Ninove. Zowat een kwartier dus vóór sluitingstijd, waarbij nog veel mensen in het magazijn hhun allerlaatste koopjes deden in het vooruitzicht van de Sint- Maartenviering en van een ver lengd weekend. De familie Gilbert Van den Steen, Hyacintenlaan 43 (een met de Immerzeeldreef paral- lellopende laan) is een wekelijk se klant bij Delhaize. De kinde ren gaan echter niet mee. Maar nu met Sint-Maarten in zicht zijn Rebecca (14) en David (9) erbij. De inkopen van het gezin zijn voorbij en vader Gilbert en zoontje David gaan op de afhel lende weg naar de parking reeds naar hun wagen. David ziet ech ter gemaskerde mannen, meent dat het hier om een vervroegd karnavalesbattement gaat, maar ziet plots vader achter het bood- schappenkarretje in elkaar stui ken. Dodelijk getroffen door een schot afgevuurd door een van de drie gangsters. De vierde stond op de uitkijk op de par king, naar ons werd gezegd. Va der Gilbert vindt nog de kracht zijn zoontje aan te zetten te gaan lopen en het jongetje loopt de winkel in. Bijna tegelijkertijd wordt de ook uit het magazijn komende Ma- rie-Jeanne Van Mulder (33) uit De Bremtstraat 87 te Nieuwer- kerken, waar zc alleen woont, getroffen en dodelijk gewond. In het magazijn Onkennelijk gemaakt met bi vakmutsen en sjerpen, stormen de drie gangsters het magazijn in, schieten links en rechts en iedereen valt neer of zoekt dek king. Dc moeder van David. Marie- Thérèse Van den Abiel en haar dochter Rebecca zijn juist voor bij de kassa en gereed naar de wagen te gaan, doch beiden val len neer, dodelijk getroffen. En David die zijn ouders en zusters zag doodschieten zoekt dekking bij het minder-validenwagentje en de leesboeken met stripver halen waar kinderen zich zo graagvermeien. Hij krijgt echter van op uiterst korte afstand de volle lading in de dij, waarbij het dijbeen zou vermorzeld zijn en gevreesd wordt voor het slechts te. Als we deze regels schrijven, dinsdag, wordt de kleine David geopereerd. Verder in de hel Het volgend dodelijk getroffen slachtoffer is Georges De Smet (62) uit de Kapellebaan 9 te Le de gevolgd door Guido De Meyer (28) uit Erembodegem die gewond wordt. Nog andere klanten worden ge wond onder wie ook Jan Pal sterman (40) uit de Regelsbrug- gestraat 34 te Aalst, een vader van zes kinderen die zondagna middag aan zijn opgelopen ver wondingen overleed. Waarna adjunkt-direkteur Be- ckaert die kwam kijken wat er Gilbert Van den Steen (39), Hyacintenlaan 43, Aalst Maria Van den Abiel (39), Hyacintenlaan 43, Aalst Rebecca Van den Steen (14), Hyacintenlaan 43, Aalst Dirk Nijs (28), L.P. Boonstraat, Aalst Elsie Nijs (9), L.P. Boonstraat, Aalst Jan Palsterman (40), Regelsbruggestraat 34, Aalst Marie-Jeanne Van Mulder (33), Bremtstraat 87 a, Nieuwerkerken Georges De Smet (62), Kapellebaan 9, Lede Gekwetst David Van den Steen (9), Hyacintenlaan 43, Aalst Donald Roelandt, Regelsbruggestraat, Aalst ij de bloedige overval. daar allemaal gebeurde, werd gegijzeld. Met een riot-gun in de nek moest hij het werkgeld afge ven. Achteraf zou blijken dat die «baby-safe» zo zwaar was omdat er ook heel wat muntstukken in zaten. Goed samen voor een slordige 200.000 fr., de prijs van 8 mensenlevens Ondertussen werd vanuit het nabij gelegen café Roberts Pla ce de politie gealarmeerd en de klanten werden naar de verdie ping geloodst nadat de lichten gedoofd waren. Deze herberg ligt inderdaad vlak voor de uitrit van de parking. Aftocht in bloedbad Eens de brandkoffer in hun be zit trekken de gangsters weg. Ziekenwagens rukten reeds uit. Doch de moordlust van de over vallers is duidelijk nog niet ge blust. De eerste komt uitkijkend uit het magazijn naar de parking gevolgd door de man van ruim 1,90 m die de zware last torst, waarna een derde in een gepar keerde wagen mensen ziet. Die wagen staat op het uiterste punt van de parking en behoort toe aan Dirk Nijs (28) uit het L.P. Boonwoonerf bij de Waterto ren. Nijs wordt in zijn BMW doodgeschoten waarna de gil lende dochter Elsie (9) even eens wordt vermoord. Weg Twee gangsters vervoegen hun wagen en de derde schiet er maar op los. Al wat beweegt is voor hem een valabel doelwit. Zelfs een door de (storm)wind bewegende plaat. Donald Roelandt komt dan van niets wetende, de parking opge reden. Zoon Filip (14), die zijn vader gezelschap hield merkte gevaar. Donald draait in volle snelheid zijn wagen doch wordt door de gangsters beschoten. De zoon duikt op de vloer van de wagen en Roelandt geeft vol gas. In zijn wagen zagen we ach teraf vier grote kogelgaten bo ven de achterruit op het onder ste van het dak. Ook de recht- erachterruit is stuk. De chauf feur krijgt twee kogels in het hoofd doch het beperkt zich tot vleeswonden. Hij geraakt met zijn wagen nog tot aan de hoek aan café «Corner» en loopt te rug naar het magazijn om zijn vrouw weg te halen. Gelukkig is ze ongedeerd. Roelandt werd verzorgd en later op de avond zagen we hem bij zijn wagen te rug, maar dan wel met een ver band om het hoofd. En dan komt de politie die de mensen toeroept dekking te zoeken. In dekking trekt de politieman zijn revolver. Een wapen waarmee hij niet op kan tornen tegen de goed uitgeruste overvallers. Vanuit de Golf met de geopen de achterklep vuurt de inzitten de dan onophoudelijk in alle richtingen. Als dan een tweede politiewagen komt aangereden met erin ook adjunkt-kommis- saris Buzy schiet deze laatste zijn riot-gun leeg naar de vluch tende overvallers die het hazen pad kiezen richting Ninove. Op het ogenblik dat de Golf GTI vertrekt start een paar hon derd meter verder een Merce des met vreemde nummerplaat die de Golf volgt en wellicht door een medeplichtige wordt bestuurd. Een reservevluchtwa gen indien de GTI op de parking zou klemgereden worden De rijkswacht zet nog de achter volging in doch tegen de super snelle GTI (180 km/u) heeft ook de rijkswacht geen verhaal. 15 november 1985 Het was voor vele ingewijden geen geheim meer dat Ilse De Ruyssqher ooit de hoogste top van het Belgisch tenniscircuit zou bereiken. Pessimisten dach ten er anders over omdat het hen zeer moeilijk leek om eerst de humaniorastudies en nadien de hogere studies van licentiate lichamelijke opvoeding opti maal te kombineren met topten- nis. Maar iedereen, zowel de sympathisanten als de zwart kijkers, heeft tot zijn grote vol doening kunnen vaststellen dat de Dendermondse Ilse De Ruysscher op een schitterende manier de nationale titel be haalde. De adepten van de tennissport hebben zonder twijfel gevolgd hoe Ilse doorheen de kwartfina les en halve finales van het Bel gisch kampioenschap kwam. Toen zij ook nog de finale won tegen de nogal wat jongere San dra Wasserman puilden de be richten uit van loftuigingen en eloges over de manier waarop Ilse uiteindelijk de landstitel veroverde. Zij ontpopte er zich tot de kompleetste en taktisch knapste speelster van het land. De finalecijfers liegen er niet om: 6-3, 6-0. De Belgische kampioene resi deert aan het Krijgem, vlakbij de Gentsesteenweg in Dender- monde en in haar eigen huiselij ke omgeving voerden we een ge moedelijk gesprek tussen de prachtige bloemtuilen en de tro fee, gekregen van haar mede- klubleden van KAVD. De har telijke ontvangst van de gast vrouw en de fikse aperitief van de «pater familias» noodden ons tot gezellige kout op een bijzonder smaakvol terras. Het is dan blijkbaar toch moge lijk om studies te doen en te ten nissen op een hoog niveau - Ik volgde latijns-wetenschap- pen aan het Sint-Vincentiusin- stituut in Dendermonde en be haalde er mijn diploma in 1980. Op dat moment, ik was toen on geveer achttien, was ik B-4/6. In 1984 promoveerde ik als licen tiate in de lichamelijke opvoe ding aan de Vrije Universiteit van Brussel met grote onder scheiding en behaalde ook het aggregaat om les te geven in het hoger sekundair. Ondertussen volgde ik ook op- leidingskursussen om compu ters te bedienen. Tijdens die vier jaar aan de universiteit werd ik B-15. Het valt dus wel te kombineren, vooral natuurlijk als je lichamelijke opleiding volgt. Naar welke sporten ging uw voorkeur uit - Ik specialiseerde me in tennis en Alpijns skiën. Op tennisge bied behaalde ik het BLOSO-di- ploma derde graad van tennis- trainer. Aan de universiteit maakte ik mijn proefschrift over tennis met «Pronatie en endora tie van de slagarm tijdens de slagfaze van de tennisservice. Een driedimensionale, cinema tografische benadering». Voor wat ht Alpijns skiën be treft ben ik animator van het BLOSO, ben ik «Initiateur de club»-franse methode en moni- teur van het A.D.E.P.S., derde graad. Wat doet U nu met al die diploma's - Ik ben nu assistente aan het Hoger Instituut Lichamelijke Opvoeding van de Brusselse universiteit met een pedagogi sche opdracht. Dat wil zeggen tennisonderricht, zowel theorie als praktijk en algemene bege leiding. Ik begeleid ook de Bel gische jeugdtop in binnen- en buitenland en dat zijn geen doe tjes meer Sandra Wasserman (B-15), Stephanie Storme (B-0) en andere Tanja Gordts. jtr co 00 J1 Ilse De Ruysscher droomt al van Japan.

De Voorpost | 1992 | | pagina 25