Speciale editie 30 jaar nieuws uit de regio Tom Steels een pracht van een kampioen Kamelenkoers in Dendermondse Boonwijk Weekblad van Dender- Dunne- en De Voorpost - 31.12.1992 - 29 DONDERDAG 31 DECEMBER 1992 'ff? 45e JAARGANG NR. 52 - 50 F 2 juni 1989 Fier als een pauw, enigszins vermoeid maar met een brede glimlach, beklom Tom Steels het ereschavotje in Merchtem waar hij door duizenden wie lerfans werd bejubeld als een verdienstelijk kampioen. Voor de junior uit Nieuwkerken- Waas was het de tweede titel in acht dagen Een week eerder had hij de Oostvlaamse titel gewonnen. Honderden supporters ston den zondagavond ongeduldig te wachten op de komst van hun kampioen. De hele buurt was in feest en in het lokaal 'De Gouden Leeuw' waar je op de koppen kon lopen, wou ieder een Tom Steels zijn verhaal ho ren doen. 'Denk niet dat het zo gemakke lijk is gegaan, zegde Tom. Er werden vaak akties onderno men. Toen voorbij halfweg de vaak genoemde favorieten in de spits gingen rijden, moest ik wat ondernemen. Ik realizeer- de de aansluiting en op dat ogenblik flitste het mij door het hoofd dat ik wel eens eigenaar van de driekleurige trui zou kunnen worden. Even raakte ik in paniek toen ik krampen kreeg. Ik verloor terrein. Ge lukkig onderging Frankie Van Pucke hetzelfde lot, vandaar dat we met twee waren om de kloof snel weer te overbruggen. Van toen af ging het vlot. Wie wat ondernam, reed ik dadelijk achterna. Op 500 meter van de streep stortte Sleeckx zich in het avontuur. Ik kreeg meteen een punt voor mij waar ik me kon op richten. In de laatste paar honderd meters stoof ik als een pijl uit een boog op het einddoel af. De titel lag voor het grijpen. 'Ik mocht die niet meer verliezen. Vandaar dat ik al mijn krachten aanwedde', al dus Tom. 'Het is een prettig gevoel om als eerste onder het spandoek te rijden. Kampioen van België worden, dat had ik niet verwacht. Ik rekende wel op een plaats binnen de tien, wat mij trouwens al heel tevre den zou gesteld hebben'. Een quasi officiële foto van Tom Steels Een massa volk verdrong zich rond de startplaats Fier met het behaalde brevet van kameeldrijver 2 juni 1989 Een massa volk zondag op het terrein van Racing Boonwijk en wie niet beter wist zou ge dacht hebben dat het fanion- team van zwart-wit die dag de kampioenstitel had behaald. Zover zijn we natuurlijk nog niet. Zondag was het een ware hoogdag voor de Boonwijk waar voor het eerst in de toch al zo rijke folkloristische geschie denis van de wijk een heuse kamelenkoers werd georgani- zeerd. Vier twee bulters, gezapig kau wend en herkauwend, stonden er op het afgesproken uur klaar. Met hun begeleiders en onder een grote schare belang stellenden werden de kamelen naar de startlijn gebracht. Waar men zich ondertussen met veel elleboogwerk tot aan de inschrijvingstafel kon wrin gen. Het was zonder meer dui delijk, een zitje voor een ritje op een kameel, het zou niet gemakkelijk zijn. Een uur na dat de inschrijvingen waren ge opend, was er trouwens al geen plaatsje meer vrij. De kamelen koers werd dus een sukses zon der voorgaande. Het feestkomitee van de Boon wijk had het allemaal tot in de puntjes georganizeerd. Voor zitter Willy Van der Steen en zijn rechterhanden Rudy Sae- rens en diens echtgenote Mar jan Lissens, waren trouwens al vele maanden bezig met de or- ganizatie van deze unieke koers. Stond men in het begin eerder argwanend tegenover het idee, zondag kregen de twijfelaars lik op stuk, want de aanpak van de Boonwijkman- nen onderstreepte dat men het bij het rechte eind had. Met veel belangstelling werd uitgekeken naar de eerste rit op de kamelen. Afgesproken was dat de brievenbestellers die voor bun rekening zouden nemen. Een testrit als het ware. En zoals dat bij testritten wel eens gebeurt, verliep ook deze niet zonder ongevallen. Flori- mond Lissens tuimelde inder daad van zijn kameel die vol gens ooggetuigen al te wild op het terrein ro.ndliep. Florimont hield er een armbreuk aan over en werd naar het zienhuis ge voerd. Dat was even een dom per op de feestvreugde. Maar Een kameel met pruillip. Misschien was het wel te warm. niet voor lang, want toen de aangekondigde 'Collega's' aan stalten maakten om aan hun kamelenrit te beginnen, kon de vreugde niet meer op. Ver- astenhoven, Van Hie, De Pes- ser en Betty hadden meer weg van Formule 1 piloten toen ze aan hun eerste rondje rond het terrein begonnen. Verastenho- ven werd zoals het een goede bureauchef past de winnaar van deze rit. Hij werd onder een applaus bedolven.

De Voorpost | 1992 | | pagina 29