Speciale editie 3 Naar eerste nationale in echte karnavalsfeer Paul Van Malderen, nieuwe burgemeester van Buggenhout Dubbele moord in Hamme Alkuone uit Aalst en Uilenspiegel uit Mere luisteren Olympische Winterspelen op 30 jaar nieuws uit de regio Weekblad van Dender- Dunne-en Cindy Van den Abbeele nationaal kampioene DONDERDAG 31 DECEMBER 1992 45e JAARGANG NR. 52 - 50 F 31 mei 1991 Fazekas. Ik heb al enkele namen in het hoofd, ik hoop nu maar dat het bestuur het nodige be grip hiervoor zal opbrengen. Ik In een uitverkocht stadion en denk bijvoorbeeld aan het aan- midden een onbeschrijfelijke werven van een Ronald Van Pe- karnavalsfeer speelden de beide teghem en een Peter Cooman. antagonisten, Aalst en Sint-Ni- Deze laatste ligt nog wel onder klaas, voor de tweede keer dit kontrakt bij Cercle Brugge maar seizoen in de eindronde op- hij voelt zich niet meer gelukkig nieuw gelijk, na een wedstrijd in deze klub. Ik wens vooral die in feite nog weinig om het lijf snelle spelers in het team, maar had. Met dit billijk 1-1 eindre- ook een paar elementen die al sultaat waren beide teams dui- ondervinding hebben opgedaan delijk tevreden en na het eind- in eerste klasse. Ik vraag geen signaal kon de Eendrachtaan- dure spelers en zeker geen ve- hang opnieuw een feest opzet- detten, zelfs geen profs. In feite ten, dat nadien nog laat m de krijgt van de huidige kern ieder- nacht voortduurde. Dat Aalst een zijn kans op uitzondering voetbalgek is werd zondagna- van Szabadi, die zijn kontrakt middag 11. nog maar eens bewe- niet wenst te hernieuwen en zen. Mariman, die werd aangekocht door FC Hekelgem. Graag zou Te Aalst wordt intussen nog wel ik Chunga behouden ondanks wat verder geyierd en op don- het feit dat hij zwakker presteer derdag 30 mei a.s. om 20 uur de in de eindronde. Men mag kreeg de trouwe Eendrachtaan- echter niet vergeten dat hij een hang nog een extraatje voorge- groot aandeel heeft in het feit schoteld. Dan kwam in het dat Eendracht die eindronde P. Cornelisstadion landskam- bereikte. Indien echter een klub pioen Anderlecht op bezoek, opdaagtmet een serieus aanbod, Meteen kreeg Fazekas al de vol- mag de Zimbabwees van mij an- le gelegenheid om eens uit te dere oorden opzoeken. Dat be testen hoe zwaar zijn huidige treft trouwens alle spelers van formatie woog voor het voetbal de huidige A-kern. Volgende in eerste klasse en voor welke week zal de beslissing vallen wie plekken ij} het team hij verster- desnoods nog serieus in aan- king moet laten aanrukken. merking komt voor voetbal op «Die komt er natuurlijk, aldus het hoogste échelon.» De kampioenenploeg van Eendracht Aalst. 5 april 1991 Dinsdagochtend kreeg de ker- ook nog op dinsdag voort. 20 september 1991 misvreugde in Hamme een flin- Ook over het motief van de ke deuk toen algemeen bekend moord tastte men in het duister, werd dat in de omgeving van de Waren de twee ter plaatse neer- Mirabrug het dode lichaam van geschoten Waarschijnlijk, twee jonge mannen was gevon- want beide lichamen baadden in den. Beide lichamen vertoon- heel wat bloed. Wie was de da den schotwonden. De tesis van der of wie waren de daders een dubbele moord lag voor de Dinsdag was men al een stap hand, al werd hier en daar ook verder. Het bleek dat beide jon- gezegd dat het wel eens om een gemannen gezien waren op de moord en zelfmoord kon gaan. kermisaktiviteiten. Hebben zij Van het moordwapen was even- daar hun moordenaar ontmoet en heeft die de twee kerels mee gelokt Vast staat dat de brie wie de overleden Adolf De opvolger van Karei Baeck aan Landtsheer aan het roer van de het hoofd van het Buggenhoutse wel gêenspoor'tevinden! gemeente zal opvolgen. OCMW, gaf de voorkeur aan De twee lijken werden maand Met het doel de kontinuïteit in De keuze viel op eerste schepen een schepenambt en verdwijnt agavond toevallig ontdekt door ventas van beide slachtoffers het bestuur van de gemeente zo Paul Van Malderen. Zgn^r- uit het OCMW. de 15-jarige Els Cornelis die verdwenen was. De fietsen van ongestoord mogelijk te laten dracht werd reeds 's anderen- De wisselingen aan de top zorg- verlopen werd reeds vorige daags aan de bevoegde instan- den ook voor een aantal ver week donderdagavond - één ties overgemaakt. schuivingen in de bevoegdhe- dag na de begrafenisplechtig- Tegelijk werd ook beslist dat den van de schepenen, heid van wijlen Adolf De André Turneer als nieuwbak- Van diverse kanten werd de Landtsheer - in de schoot van ken schepen zal worden aange- unanimiteit onderstreept waar de Buggenhoutse CVP beslist, steld. Turneer, nog maar pas de mee de diverse posten toegewe zen worden. omstreeks 18.30 uur met haar fiets via het smalle wegje langs heen de Durme naar de sporthal fietste waar ze enkele vriendin nen zou ontmoeten. De akelige de twee jonge mannen, zo werd op de dag van de jaarmarkt in Hamme verteld, werden erugge- vonden in het dorpscentrum van Hamme. ontdekking van de twee lijken in Beide vermoorde jonge mannen de Durme bracht haar danig van staan in hun buurt bekend als streek. rustige, een beetje op zichzelf Het bleek om het stoffelijk over- levende jongens, die weinig kon schot te gaan van de 18-jarige takt hadden met de buitenwe- Robbie Van den Bogaert uit de reld. Dat zij dus met een totale Wuitenslaan27teHammeende vreemde zouden meegaan leek 17-jarige Kris Van der Vreken dus onwaarschijnlijk, uit de Populierenstraat 23 even- Het onderzoek van de speur- eens te Hamme. Robbie Van ders spitste zich dan ook toe op den Bogaert was door twee ko- de vrienden- en kennissenkring gels getroffen en Kris Van der van de twee en op de jongeren. Vreken vertoonde verwondin- Heel wat personen werden on- gen in de borststreek. Het par- dervraagd en zo kwam het par ket was onmiddellijk ter plaatse ket er achter dat de twee jonge door de leden van Alkuone en De groep Alkuone was vorig en startte het onderzoek. De mannen het laatst werden ge- 13 december 1991 Uilenspiegel, zal in het midden jaarvoordederdekeertegastin brandweer Hamme werd zien in het gezelschap van een van het stadion aktief zijn, waar het licht-en klanksDel'Les lu °PgeroePen en voerde dreg- 17-jarige kerel. Die werd uitvoe- ook het centraal tafereel wordt mières du temps' in Rocama- 8'.ngswerken uit naar het moge- rig aan de tand gevoeld. Of hij Infebruarivanvolgendjaarkrij- uitgebeeld met de vijf'magnum' dour waar zij in het grandioze moordwapen dat wel eens de dader is, was dinsdagavond gen de Aalsterse Kunstgroep vlaggen van maar liefst 100 vier- deko'r van de rotswand van het j" de Durme zou kunnen gewor- nog niet bekend. viaggen van maar netst 1UU vier- dekor van de rotswand van het Alkuone en de Volkskunst- kante meter oppervlakte en via dorp voor alle 'bewegings- groep Uilenspiegel uit Mere de draaiende bewegingen de Olym- elementen' van het festival in- eer om de openingsceremonie pische ringen uitbeelden. stonden. Daar werden ze ook van de Olympische Winterspe- Dr len w rr-0- plaatsvinden, op te luisteren, legatie af naar dit groots opge- Voor beide groepen een buiten- zet spektakel. Het gaat meer be paald om de dans- en vendel- groep, aangevuld met vende- fiers van de groep Uilenspiegel pen zijn. Die werken duurden van de Olympische" Winterspe- De expressiegroep i die in het Franse Albertville vaardigt een dertigkoppige de- aatsvinden, op te luisteren, legatie;"' Voor beide groepen een buiten gewone kans om zich aan een mondiaal publiek te tonen. Het is een grote traditie dat de Olympische Spelen met een grootse show worden ingezet, een show waar de Alkuone opgemerkt door Philippe De- A" coufflé en Lee Blanc, respeklie- velijk koreograaf en regisseur van de openingsplechtigheid van de zestiende Olympische Winterspelen die in Albertville uit Erpe-Mere. Voor Alkuone is 2K< plaatsvinden. 8 maart 1991 het zeker niet de eerste keer dat wordt opgetreden in Frankrijk. ia uaui_ primeert. De plechtigheid in d~e De Olympische Spelen hebben tie van optredens in het noorden Franse skistad Albertville wordt een rijke traditie waar het om Van Frankrijk had de groep bij gedomineerd door een enorme openingsplechtigheden gaat. In onze zuiderburen al een stevige 'e groep Alkuone werd door de Franse organizatoren gekon- trakteerd. Door een lange tradi- cirkelfiguur die gevormd wordt Albertville wordt een beroep reputatie opgebouwd als'auten- door enkele honderden vlagge- gedaan op 1.667 figuranten: tieke Vlaamse vendeliers', zo zwaaiende kinderen. Met onge- dansers, militairen, vendeliers dat het eigenlijk niet zo verwon De laatste maanden hoorden we steeds meer over Cindy Van den Abbeele, een topturnster aan gesloten bij het Kon. Sint-Joris Turn- en Wapengild. In november van vorig jaar be haalde zij een tweede plaats in de open Vlaamse turnkam- pioenschappen. In januari van sinds haar vijfde jaar en dat is niet verwonderlijk want haar va der, René, is één van haar trai ners. Ook Marcel Peelman steekt daarbij meer dan een hand toe. De 16-jarige Cindy be haalde nu ook een nationale ti tel en daarover brengen we vol gende week een meer uitgebreid relaas. In november vorig jaar had ze veer 2.000 vormen ze de figura- me! kleine en grote vlaggen, kin- derlijk is dat de keuze op de dit iaar won zij het provinciaal r^eds meer dan 22 podiumplaat- t.o Hone»™ jj.-1j/..y,__L_JLsen gehaald maar elke maand tie rond dansers, militairen en vendeliers met kleine en grote vlaggen. De groep gevormd deren die met kleine de tekst 'Bienvenu a Albertville' zullen vormen. es Aalstenaars viel. individueel kampioenschap ar tistieke gymnastiek. *°men ^blijkbaar nog bij. Deze 16-jarige turnster is aktief ^aar 8aat dat eindigen

De Voorpost | 1992 | | pagina 31