CS] Speciale editie Algemene verslagenheid en onbegrip VW Hamme, eerste titel na dertig jaar Iglo-Ola Baasrode definitief dicht 30 jaar nieuws uit de regio 32 - 3112.1992 - De Voorpost O) O) 45e JAARGANG NR. 52 - 50 F DONDERDAG 31 DECEMBER 1992 13 december 1992 Opnieuw werd Aalst vorig weekend opgeschrikt door de laffe moorden op twee politie mannen die vrijdagochtend rond drie uur het Colruyt-wa- renhuis kwamen kontroleren na een inbraakalarm. Iedereen dacht onmiddellijk terug aan de afgrijselijke zaterdag 9 novem ber van 1985 toen 8 onschuldi- gen werden afgemaakt in en om de Aalsterse Delhaize. Iedereen had de naam van de 'Bende van Nijvel' op de lippen, maar de geruchtenstroom werd toch enigszins ingedijkt toen bleek dat een dader gevat was. Het is begrijpelijk dat zolang de reeds vroeger terreurzaaiende bende niet ontmaskerd is, er tel kens een nieuwe bende-psycho se ontstaat wanneer er een over val in of rond een warenhuis wordt gepleegd. Een angstige verslagenheid maakte zich dan ook van vele mensen in Aalst meester toen bekend werd dat de twee politieagenten Luc Schamp (35) uit de Valerius De Saedeleerstraat 107 in Aalst en Patrick Lanckman (32) uit de Hoezenstraat in Nieuwerker- ken, tijdens een dienstopdracht werden neergeschoten. Het onbegrip werd nog groter toen later lbeek dat er in het warenhuis wel was ingebroken, maar dat er uiteindelijk niets werd ontvreemd. Waarom moesten deze mensen sterven? Ook in gerechtelijke kringen is het motief nu nog altijd niet dui delijk. Er heerst wel het vermoe den dat G.O (40) uit Zellik, die door de Dendermondse onder zoeksrechter Evi Muylaert we gens roofmoord aangehouden werd alleen handelde toen hij omstreeks 4 uur de twee poltie- agenten neerkogelde. De moordpartij had plaats op de toegangsweg tot de parking van het warenhuis Cloruyt aan de Brusselsesteenweg. Tientallen Aalstenaars kwamen zaterdag en zondag naar de plaats van het drama en legden er bloemen neer waar de twee politieagenten het levben lieten. Onder hen waren ook de ouders van agent Luc Schamp. Uit de lijkschouwing die zaterdagna middag on het gerechterlijke la bo plaats vond, bleek dat de agenten kompleet verrast wer den door de dodende salvo's. Van het zich verdedigen was ge woon geen sprake geweest. Op de vraag hoe het mogelijk is geweest dat de vluchtauto kon ontsnappen is ook al een ant woord gegeven. 27 maart 1992 Er speelden zich zondagnamiddag op en rondom het veld van VK Ninove onbeschrijfelijke taferelen af. Hamse supporters waren als op hol geslagen. Aan de Durme zelf werden de spelers een paar uur later als helden onthaald. Champagneflessen werden ontkurkt en in de lokalen vloeide het bier bij beken. Oefenmeester Daniel De Paepe, ontegen sprekelijk de werker van het eerste en laatste uur, werd op sterke schouders getild en als een prins begroet. Voorzitter Willy Van Den Broeck wist met zijn geluk geen blijf. Hij heeft de laatste tijd flink in de klub geïnvesteerd en plukt thans de vruchten ervan. Overigens is het precies dertig jaar geleden dat men nog eens een titel kon vieren. Dat was de tijd van de legendarische Toine Kamania, Fred Vercammen, Jackie D'Hondt, Tienne Van Buyten, de Van Deb Bossche's, Mare Ysewijn en Wies Bauwens. Antwerpe naar Beyers voerde toen het sportieve bewind aan de Durme en bracht de ploeg voor het eerst in vele jaren weer in derde. De periode van hoogkonjunktuur was niet van lange duur. Binnen de kortste keren ging het met Vigor bergaf, tot... bijna in tweede provinciale. Willy Meersman, een al even legendarisch voetbalmonument, heeft de Wuitens toen uit het diepe dal getild. Ondanks twee promoties slaagde Hamme er evenwel nooit in om een titel binnen te rijven. Uit eerste provinciaal tippelde het stiekem nadat Verbroedering Denderhoutem betrapt was geworden op omkoperij. Later was een fusie de gelegenheid om als tweede met kam pioen Sint-Niklaas naar derde te promoveren. Het verblijf was niet van lange duur. Het dient gezegd dat voorzitter Van Den Broeck en zijn medewerkers de laatste jaren een gezonde politiek hebben §evoerd. Met Daniel De Paepe werd een kraan van een vent innengehaald. Een voetbalkenner, minzaam en bovenal een psycholoog. Met zijn adviezen werd rekening gehouden bij het aanwerven van van voetballers. Vorig seizoen werd de ploeg versterkt met Rik Van De Velde, Erwin Van Houcke, Guido Vergeylen en Peter Van Caelenberg. Dit jaar kwamen daar Ronny Laroy van Sporting Lokeren bij, Filip Segers van KAVD, Jean-Luc Aerts, Ives Van Borm, de jonge talentrijke Ives Van Parijs en niet vergeten doelman en winnaar van meerdere punten, Frankie De Pelsmaecker. Voeg hier Filip De Borger bij, naar wie nu blijkbaar Kapellen hengelt en je merkt dat Vigor Wuitens binnen de kortste keren meer dan een face-lift onderging. Van de vroegere basisspelers bleef alleen Mare D'Hondt over. Belangrijk voor de Hamse toekomst is ontegensprekelijk de vaststelling dat enkele bekwame jonge ren als een Raf Vermeire op de voorgrond treden. Als ie weet dat Vigor Wuitens financieel kerngezond is, be schikt over een sportieve leider om "U" tegen zegeen die nu al ziin basis aan het versterken is, mag je van de veronderstelling uitgaan dat de trip naar derde geen reisje heen en terug wordt. Het stoffelijk overschot van de agenten Luc Schamp en Patrick Lanckman wordt door hun kameraden vanuit het stadhuis overgebracht naar de Sint- Martinuskerk 6 maart 1992 Nu Iglo-Ola Baasrode de deu ren heeft gesloten, is Baasrode niet meer wat het geweest is. De dochteronderneming van nv. Unilever België vestigde zich in 1958 in Baasrode en zorgde er voor een flinke werkgelegen heid. Alles ging naar wens de ijsroomproduktie kende de voorbije jaren een flinke toena me. Voor Iglo-Ola Baasrode leek er een mooie toekomst klaar. Tot in september van vo rig jaar dreigende wolken boven het bedrijf bleven hangen de 275 werknemers kregen te ho ren dat het bedrijf wegens reor ganisatie en gebrek aan uitbrei dingsmogelijkheden, de poor ten zou sluiten. De vakbonden waren boos, verbolgen zelfs. Met de Baasroodse direktie werd rond de tafel een sociaal plan opgesteld. Maar daar bleef het bij. Vandaar dat vrijdag 28 februari, de laatste dag van Iglo-Ola vele werknemers nors lieten opmerken dat de vakbon den veel te laat zijn gekomen met hun betoging. 'Die had men zes maand geleden al moeten organizeren', zo luidde de kom- mentaar. Hoedanook, vakbondsafgevaar digden van NV Iglo-Ola uit Vorst, nv Union Merksem, nv Unidic Baasrode, NV Hartog- Zwan uit Schoten, nv Hartog- Proni uit Ninove, nv Hartog- Lipton uit Brussel, Ardennaise, Les Nutons en Molco uit Ant werpen stapten mee op in een droeve begrafenisstoet die ver trok op hét Dorpsplein in Baas rode en onder begeleiding van de politie zich langzaam en waardig naar de fabriek begaf. De vakbondsvertegenwoordi ger deelden al voor de aanvang van de manifestatie mee dat van de 45 bedienden er ondertussen al 35 werk hebben gevonden. Maar voor de jongeren en de vrouwen ziet het er biezonder slecht uit. Ze hadden bovendien ook felle kritiek op het feit dat de groep vorig jaar een winst hadden gemaakt van bijna 2 mil jard Britse ponden (120 miljard frank). 'Blijkbaar is men meer geïnte resseerd in centen dan in men sen', zo luidde de kommentaar. Er was ook kritiek op het sociaal plan dat tot stand was gekomen. Zo zouden volgens de vakbon den essentiële afspraken als volg van een kollektief ontslag niet worden nageleefd en wordt ook de overeenkomst met de voedingsnijverheid niet nage leefd. 'Hier overwegen we een gerechtelijke aktie tegen het bedrijf zo werd gezegd al wilde de. vakbondsafgevaardigde op dit vlak eerst meer zekerheid over zijn gelijk. Nog een doorn in het oog was dat een aantal vakbondsafgevaardigden nog steeds geen uitkering had ont vangen. En zo zegden de vakbonden, ook in het nevenbedrijf Jacky stellen er zich problemen. Ver moedelijk zullen alle bedienden van dit bedrijf moeten uitwijken naar Brussel en zullen ervan de 240 werkplaatsen een aantal verdwijnen. Vigor Wuitens Hamme won zijn laatste wedstrijd tegen Ninove met 1-5 en werd verdiend kampioen.

De Voorpost | 1992 | | pagina 32