Speciale editie Het Koninklijk bezoek aan onze streek Oppermachtige Eddy Peelman hamert door >w»i 30 jaar nieuws uit de regio 6-31.12.1992- De Voorpost DONDERDAG 31 DECEMBER 1992 45e JAARGANG NR. 52 - 50 F fli 11*111 P"» P-V't Sf* fl pl rl ApfiFPP- mVMVÜIfjL Vw 4 juni 1966 Dat zelfs het meest strenge pro- tokol niet altijd even stipt werkt, bewees het bezoek van Zijne Majesteit Koning Boudewijn aan Dendermonde. In de zonovergoten Kerkstraat, waar een talrijke menigte post gevat had, wachtten de talrijke nieuwsgierigen op de komst van de vorst. In de verre diepte van de straat blonk echter alleen zwartglimmend de helm van een rijkswachter, die meedogenloos alle voertuigen naar de Noord laan afleidde. Het was stil in de straat, een paar agenten ston den dromerig te kijken naar persfotografen, die drukdoende waren met hun fototoestellen en alvast naar de juiste afstand raadden en hun apparaten 'schietensklaar' brachten. De mensen wachtten rustig en al leen het flapperen van enkele op de vlaggestok gehesen drie kleuren overstemde het geroe zemoes der wachtende menigte. De ijskreemmannen deden goe de zaken, want de zon en de wachttijd zorgde ervoor dat tal rijke kinderen - om van de vol wassenen niet te spreken - de tijd trachtten te doden met een ijskreem. Drie vóór vier kwam er echter deining. Nog ver voorbij de kli niek flitste regelmatig de waar schuwingslamp van een bereden rijkswachter en amper een mi nuut later, hield de zwarte Ame rikaanse wagen - nummerplaat 38 - op de voorafbepaalde plaats een zevental meter voor de hoek van het muzeum stil. Onder entoesiast gejuich schreed de vorst door de vrijge houden gang over de grote markt naar het stadhuis toe, na dat hij door de heer burgemees ter Bruynincx verwelkomd was. Langzaam stapte koning Bou dewijn tussen de juichende me nigte en begroette minzaam la chend de talrijke aanwezigen. Plotseling hield hij - ongeveer in het midden der grote markt - halt, verliet tegen alle protocol in zijn begeleiders en sprak een vrouw aan. Het was mevrouw De Smedt-De Block uit St.-Gil- lis. Hij ondervroeg haar op ge moedelijke toon over haarhuis gezin, over haar man en speciaal scheen hem te interesseren waar haar echtgenoot werkte. Toen mevr. De Smedt de koning ant woordde dat haar man dagelijks naar Brussel moest om te wer ken, heeft de vorst begrijpend het hoofd geschud en werd hij, nog vooraleer hij op het stad huis kwam, geconfronteerd met het grote probleem van het land van Dendermonde: gebrek aan werk in eigen streek. Een eindje verder stonden enkele Kongole se zusterkens, die na de troebe len in hun moederland, een vei lig onderkomen vonden bij de Dendermondse Zwartzusters. Hier informeerde de koning naar tal van zaken, en speciaal interesseerde hij zich voor de streek waaruit zij kwamen en wanneer zij dachten hun zen dingswerk in het verre Congo te kunnen hervatten. Nadien be groette de koning ook nog de kring der reserve-officieren, de oudstrijders en enkele man schappen der burgerbescher ming. Het was ruim tien na vier toen hij de trappen van het stadhuis besteeg en van op de pui hier van, feestelijk gesierd met kleur rijke vaandels, de toejuichingen van de massa beantwoordde. Kamera's zoemden en fotoap paraten klikten onophoudend. Talrijk personaliteiten maakten hun opwachting in de grote raadzaal van het stadhuis. Wij vermelden: het voltallige stads bestuur -waar enkel de heer Buyst (Volksunie) (veront schuldigd) ontbrak. Verder no teerden we de stadsfunctiona- rissen en dhrn. N. De Witte, ar rondissementscommissaris; Jo seph Rollier, voorzitter Recht bank lc Aanleg; Simon De Maesschalck, Procureur des Konings; Hoogeerwaarde Heer Abt der Benediktijnerabdij; Z.E.H. Gerard Van Overmeire, pastoor-deken; luit. kol. Kers schot, plaatscommandant; Mar cel Duerinck, volksvertegen woordiger; Daniël Vercauteren, vrederechter; Etienne Coore- man, volksvert.; Pierre Ver- meersch, voorzitter Kamer van Koophandel; ridder Emmanuel Schellekens, voorzitter Volks woning; E.H. Hertecant, pas toor St.-Gillis intra muros; Mar- tinus Beukenhorst, predikant Evang. Protest. Kerk; Dom Gre- gorius, Conservator museum; Arthur Van Damme. hoofdin genieur - Zeeschelde; Fernand Broeckx, voorzitter Rode Kruis; Alfons Vander Borght, bevel hebber rijkswacht; Achiel Van den Driessche, bevelhebber Brandweer. De koning werd entoesiast onthaald. 21 mei 1966 Het is nu eenmaal een gewoonte geworden deze rubriek met de prestaties van onze beroepsren ners te beginnen. We zullen ons hier dan ook maar aan houden, hoewel het weinig zin heeft deze effenaf magere uitslagen op de kop van onze wielermozaiek te laten zetten. Oordeelt U zelf maar Hugo De Thaey werd 15e te Boortmeer- beek, Frans Melckenbeeck 25e te Ouwegem en Pol Van den Neste (die dan toch nog ver dienste mag opeisen zeer regel matig te presteren) opeenvol gend 26e te Batikhove, 29e te Ouwegem en 13e te Belsele. We hebben hier dus zeker geen reden om hoog van de toren te blazen. Het moge spoedig ver anderen. Gelukkig doen onze liefhebbers het zoveel beter. Eddy Peelman bewees - voor zover dit nog nodig was - dat hij over een aparte klas beschikt. Met 2 nieuwe zegepralen totali seert de Baasrodenaar dit sei zoen reeds 8 suksessen en neemt de leiding als topwinnaar op huidig ogenblik voor Frans Cools uit Eindhout (6 overwin ningen). Dit zegt natuurlijk niet alles en pessimisten zullen wellicht re plikeren «Peelman won deze keer toch maar twee krite- riums» Akkoord, maar aan die twee palmen (eigenlijk zijn het er drie, want te Denderleeuw won Eddy ook de snelheid) kunnen we toch een paar interessante bedenkingen vastknopen 1. Eddy Peelman dacht ten on rechte dat hij geen kriterium kon rijden want hij wint er nu op slag twee, nl. de Denderleeuw en te Moerzeke. 2. De Baasroodse belofte heeft nog meer zuivere snelheid dan we tot op heden dierven ver moeden. Als men immers een Eddy De Sitter, Herman Vrij- ders en Benoit Van Roy in de spurt kan verslaan, mag men zich terecht bij de rapste peda len van onze liefhebberskatego- rie rekenen. 3. Eddy is er zelf best van over tuigd dat een kriterium niet alles zegt en reserveert zich in het vooruitzicht van belangrijke wedstrijden zoals bv. de «Grote Prijs van België», heden zater dag te Patürages. 4. We mogen van nu af gerust beweren dat Peelman niet al leen door zijn tegenstrevers, maar ook door de hoogste in stanties van de B.W.B. gevi seerd wordt. Bij een normale verdere evolutie en zonder erge tegenslagen durven we met ge rust gemoed zeggen Eddy gaat naar het wereldkampioen schap In afwachting kan hij zijn over- talrijke supporters nog op heel wat suksessen vergasten. We hadden het er verleden week nog over dat de tegensla gen voor Jean Brusselmans toch niet zouden blijven duren en we, eens zover, dan pas de echte Brusselmans zouden terugvin den. Dit is ondertussen reeds ge beurd en de klepper uit de Man dekensstraat deed het met even veel panache als brio 5e te Wemmei en le te Grimbergen. U kent ons oordeel over Jean sedert lang; hij is zeer verstan dig, uiterst snel en heeft karak ter te koop. Te Grimbergen gaf hij trouwens een praktische demonstratie van al deze eigenschappen die, samen gekoppeld, de basis moe ten vormen van een verdien stelijke rennersloopbaan. Wc achten Brusselmans be kwaam de doorbraak te force ren. Ook Louis Buyst maakt een prachtige beurt. Verleden week mochten we hem reeds felicite ren om de zeer flinke resultaten die zijn opgang onderstreepten. Ditmaal deed hij het werkelijk schitterend en was te Wemmei zeer dicht bij een eerste over winning. De knaap uit Dender belle lokte er inderdaad de be slissing uit, reed lange tijd alleen aan de leiding en moest tenslot te enkel nog het gezelschap dul den van de Kempenaar Cor- hout, die hem in de spurt ver sloeg. Onze verkoper Petrus Buyst mag werkelijk fier zijn op zijn zoon. De wilskrachtige Louis heeft zijn laatste woord nog niet ge sproken. Proficiat kerel, en doe zo voort. Ditmaal geen overwinning voor kampioen Eddy De Sitter, hoe wel zijn tegenstrevers ons ver telden dat hij zeer goed rijdt. We vonden hem alleen te Den derleeuw in de uitslag terug. Hij eindigde er 2e in snelheid en 5c in de koers in lijn, waar hij de spurt van het achtervolgend pe loton won. De Denderbellenaar heeft erva ring genoeg om te weten hoe het moet en wil zeker niet verder springen dan zijn stok op huidig ogenblik lang is. Hij bereidt zich in alle ernst voor op zijn over gang naar de beroepsrenners, in welke kategorie hij met slaande trom zijn intrede wil doen. Eddy Peelman in de bloemen en in gezelschap van Eddy Goossens.

De Voorpost | 1992 | | pagina 6