Speciale editie (O O) KI SK Lebbeke velde Menense reus SR Lebbeke - Menen 1-0 Moord te Lebbeke Hoe en wanneer in het zakje blazen 30 jaar nieuws uit de regio Weekblad van Dender- Durme- en De Voorpost - 31.12.1992 - 7 DONDERDAG 31 DECEMBER 1992 45e JAARGANG NR. 52 - 50 F 2 december 1967 De sfeer, de opkomst van 2.500 I toeschouwers, in een bijna vol j stadion, op het Konkelgoed te I Lebbeke was voor de topwed strijd tegen leider Menen, ge- i weldig. De pronostieken gaven verliescijfers voor Lebbeke, I want de bezoekers hadden nog geen enkele match verloren. De opkomst om 14.30 uur was misschien te wijten aan het feit i dat Richard Vermeulen gevierd I werd voor zijn 350e wedstrijd. Typisch was dat Richard verle den seizoen in dezelfde wed strijd, het winnend (1-0) doel punt skoorde tegen Menen, met een formidabele kopstoot. I Richard leidde zijn jongens zeer goed voor doel, in een wedstrijd waarin SK Lebbeke andermaal bewees zich in grote - en moei lijke - omstandigheden nog in zijn volle lengte te kunnen op richten. Lebbeke heeft van bij de start zeer goed meegespeeld, liet niets aan het toeval over. Doel man De Boeck - momenteel in optimale conditie - kon ieder ogenblik de gepaste opmerkin gen maken voor zijn spelers en voor zichzelf. Kalm en zelfzeker ving hij de schoten van Verfaillie op. Vooraan echter liep de linker vleugel mank, gezien Temmer man André niet aktief genoeg was. Doch we moeten er onmid dellijk aan toevoegen dat zijn tegenstrever niet van de gemak kelijkste was. Op de rechter vleugel heeft Peeters andermaal reuzewerk verricht en D'Hondt, de held van de wedstrijd, speel de zich bijzonder goed in de kij ker. Het talrijke handgeklap en aanmoedigingen van zijn sup porters deed hem vechten als een leeuw. Hij moest en zou zijn doelpunt maken.- Wie zou er dan uiteindelijk sko- ren? Hij die skoorde zette zijn ploeg op winst, en één doelpun- tje ware genoeg om een beton nen muur op te trekken en stand te houden tot op het einde. Menen, dat geen defensieve houding aannam, speelde ech ter met een eigenaardige tak- tiek. De tweede helft verliep in het voordeel van de thuisploeg, die alle hens aan dek riep en een forcing doordreef. De SK be stuursleden liepen zenuwachtig tot op het ogenblik dat Roland D'Hondt een doelpunt lukte uit een misverstand van de bezoe kende defensie. Het Konkel- goed daverde onder geestdrift van de supporters. Toen bereikte de wedstrijd zijn klimax. Lebbeke werd volledig baas en op het veld heerste de sfeer van de grote dagen. Voor de aftrap van de wedstrijd tegen SC Menen werd Richard Vermeulen gehuldigd omwille van zijn 350 wedstrijden in het fanionefltal van SK Lebbeke. 29 juli 1967 Het tragisch gebeuren dat de ganse gemeente beroerd heeft, werd in de nationale pers reeds uitvoerig behandeld. Wij wen sen op deze pijnlijke gebeurte nis niet verder in te gaan, omdat - zoals een bevoegd persoon het ons zegde - deze zaak veel te delikaat en veel te ingewikkeld is om er allerhande zaken over te schrijven, alleen gedreven door een ongezonde zucht naar sensatie. Onze lezers weten uit de diverse persverslagen wat er zich alle maal afgespeeld heeft. In ver band met die persmededelingen is weerom eens gebleken welke delikate opdrachten de journa listen soms dienen uit te voeren. Wij vinden het daarom jammer dat bepaalde lui alleen op zuive re sensatie uit zijn en in bepaal de pers zaken publiceren, aie in de verste verte niet bewezen zijn. Het is treurig telkens weer om te moeten vaststellen hoe men er uitsluitend op uit is om tragische gebeurtenissen uit te buiten, uitsluitend en alleen met Het slachtoffer Gilbert Buggenhout. het doel een ongezonde sensa- tiehonger aan te wakkeren. Wij zullen - indien er zich nieu we elementen in deze zaak voor doen - onze lezers hiervan op de hoogte houden, maar dan op een objektieve en serene ma nier. (Red.) Begrafenis van het slachtoffer Op woensdag 19 juli is Gilbert Buggenhout dan voor de laatste keer in de woning van juffrouw Hofman geweest, een huis dat hij in volle vertrouwen als het zijne mocht beschouwen. De overbrenging naar Lebbeke bracht heel wat mensen te been. Dan vooral zijn schoolkamera den, familieleden en kennissen waren ter plaatse om de laatste hulde en groeten te brengen. De gemeentelijke overheid, school kameraden en duizenden men sen hebben de lijkstoet gevolgd naar de O.-L.-Vrouwekerk, de hoofdkerk van Lebbeke, op een paar meters van de woning van juffrouw Hofman. De rouw dienst werd opgedragen door pastoor Van den Berghe, terwijl het gemeentebestuur vertegen woordigd is door burgemeester Gustaaf Bosman, schepen Van Humbeek en politieadjunkt Emiel Pieters. Wedersamenstelling Dezelfde namiddag als de dag van de begrafenis, had men aan een wedersamenstelling ge dacht. Honderden mensen had den zich dan ook naar de Ver bindingsstraat begeven, waar zij echter teleurgesteld werden, want er kwam niets van in huis. Wel werd vernomen dat de ver dwijning van de 14-jarige Gil bert Buggenhout heel wat meer aan het licht bracht dan men oorspronkelijk had verwacht, want naarmate het onderzoek vorderde, liet men de stelling van een ongeval volledig achter wege en werd de tesis vooropge zet als zou de 14-jarige knaap met voorbedachten rade om het leven gebracht zijn. 19 augustus 1967 Vorige zondag 13 augustus trad de wet van 11 juli 1967 in voege, wet waardoor het reeds berucht geworden «zakjes-blazen» van kracht werd. Laat er ons om te beginnen op wijzen dat deze wet een preventieve wet en geen strafwet is. De ademtest is dus een voorbehoedmiddel, waar mee de hogere instanties in dit land pogen een sterke rem te plaatsen op de talloze bestuur ders van voertuigen allerhande, die onder invloed van alcohol de openbare wegen tot dodenom- lopen herscheppen. Wij zullen aan de nieuwe wet een paar bijdragen wijden ten einde onze lezers zo volledig mogelijk in te lichten over aller hande eventualiteiten die hen langs de baan te wachten staan. Zoals bij alle nieuwe wetten, werden er over deze ook heel wat pro's en contra's de wereld ingestuurd. Feit is het echter dat deze nieuwe maatregel zich de laatste jaren meer en meer op drong. Sinds 1950 vielen er im mers op de Belgische wegen niet minder dan vierhonderddui zend doden en gewonden. Met andere woorden: bijna een half miljoen mensen werden gedood of zwaar verminkt, en een zeer groot gedeelte hiervan werd het slachtoffer van bestuurders die onder invloed van alcohol ach ter het stuur plaats genomen hadden. Het duidelijke preventieve ka rakter van deze nieuwe wet komt duidelijk tot uiting in het antwoord dat de heer Wigny, minister van Justitie, tijdens een perskonferentie verschafte: «De 'geest' van de wet is de vol gende: wie rijdt of rijden wil met meer dan 0,8 g alcohol in het bloed, is niet per se schuldig, maar onvoorzichtig». De rijks wacht is er dan om hen - aan de hand van het ballonnetje - te helpen nagaan of hij in staat is om zonder gevaar voor de me deburgers zijn weg voort te zet ten. Wie kan nu aan een ademtest onderworpen worden en hoe gebeurt dat Letterlijk staat er in het Belgisch Staatsblad geschreven: «De Erocureur des Konings, de rijgsauditeur, de officieren van gerechtelijke politie, hulpoffi cieren van de magistraten, het personeel van de Rijkswacht, alsmede de ambtenaren en be ambten van de plaatselijke poli tie kunnen een ademtest opleg gen, die erin bestaat te blazen in een toestel dat dient om de aan wezigheid van alcohol in het bloed op te sporen: aan de ver moedelijke dader van een ver keersongeval of aan ieder die het mede heeft kunnen veroor zaken, zelfs indien hij het slacht offer ervan is. Zakje blazen een beeld dat automobilisten. van nu af vertrouwd zal worden voor talloze

De Voorpost | 1992 | | pagina 7