Speciale editie H 30 jaar nieuws uit de regio Het hart van St.-Gillis sloeg voor onderpastoor Verhaeghen Sportarena, Kleding Octaaf en «De Voorpost op prijsuitreiking «De Bronzen Schoen Het Vestje verdwijt 84-jarige Frans Abbeloos uit Lebbeke oudste schepen van België? Weekblad van Dender- Durme- en Scheldestreek Is hij een rekordhouder... De Voorpost - 3112.1992 - 9 DONDERDAG 31 DECEMBER 1992 45e JAARGANG NR. 52 - 50 F 14 juni 1969 Het is in dc Berlaarse «Pigalle» een echt feestgebeuren gewor den vorige zaterdag: de verte genwoordiger van Resistex-Ko- pa, de heren De Cock (van Sportarena). Verhulst (Kleding Octaaf) en Albert De Cuyper. uitgever van «Dc Voorpost» en «Het Reklaamblad» waren pre sent op de viering van laureaat F.C. Bcrlare, dc ploeg die na een spannende strijd de eindze ge in deze belangwekkende Kompetitie behaalde. Ook Ber- lares burgemeester Marcel Leys, 'n man die destijds meer dan alledaagse talenten als wiel renner demonstreerde en dus alleszins weet wat sport bete kent, was present. Ook voorzit ter Arthur Van der Snickt en secretaris Frans Van de Wiele waren op post. Sportadvokaat Etienne De Rid der bracht tijdens zijn toespraak hulde aan de overwinnaars en sprak de hopp uit dat de wit- zwartcn volgend jaar even goed zullen doen en hun seizoen bo vendien zullen bekroond zien met het behalen van de kampi oenstitel. De heren André De Cock en Octaaf Verhulst, in naam van hun firma, sloten zich aan bij deze woorden. De h. Renon, invoerder van het merk KOPA. overhandigde in naam van SPORTARENA 15 waardevolle sportzakken aan de Berlaarse spelers. Ook de prachtige «Gouden Schoen» veranderde van eigenaar KLE DING OCTAAF schonk aan ie dere Berlaarse speler boven dien nog een waardebon van 250 fr. Burgemeester Marcel Leys overhandigde een bloemtuil aan kapitein De Donder. Ook hij wenste zijn dorpsgenoten vol gend jaar als kampioen te mo gen begroeten. Het past bij deze gelegenheid toch wel de namen te citeren van al die jongens die zich tijdens het voorbije seizoen naar best vermogen hebben ingespannen om de wit-zwarte kleuren in de mast te hijsen. Het waren: kapi- teitn De Donder, onderkapitein Marcel Christiaens (die op reis was en zich liet verontschuldi gen op de prijsuitreiking). Jozef Poppe, Etienne De Smit, Euge- en De Varé, André Lambrechts, Jan Buyle, Paul Verhulst, Leon Baert, Etienne D'Hondt, Dany Vanhouwe. Mare Rombaut (verontschuldigd), Etienne Rombaut en trainer Mare De Smedt. Tijdens een opgemerkte spreek beurt schetste voorzitter Arthur Van der Snickt de strijd van de voorbije maanden. Graag cite ren we de woorden die de dyna mische president van de «pui- tcn» uitsprak: Na een hardnek- kige doch sportieve «zij aan zij» tussen Dendermonde, Lede, Buggenhout, Baasrode en Ber- lare, zijn onze jongens als lau reaat bekroond geworden. De «Bronzen Schoenwedstrijd», waarvan het orgelpunt vandaag wordt geplaatst met de uitrei king van 'n «Gouden Schoen». Na een lange zij aan zij mei KA V Dendermonde, Sparta Buggenhout en FC Baasrode, werd Berlare FC eindlaureaat van onze 'Bronzen Schoen (O O) (0 Wij tótëii. prvMcr NIET UK 18 januari 1969 Hij zit voor ons in zijn Kennedy- schommelstoel: vierentachtig jaar jong is Frans Abbeloos. Hij vertelt in razend tempo, schudt data en details uit zijn mouw, als waren ze gisteren gebeurd. Hij doorspekt zijn zinnen met rake opmerkingen, kruidt ze met een vleugje humor. Men herkent in hem onmiddellijk de ervaren to- neelrat, de man die gewoon was en is, te akteren, te debiteren, het publiek te beroeren. Hij is een levende encyclopedie, ie- Een imposante stoet trok door Sint-Gillis. Een bewijs dat men voor een felle mand die het vroegere Lebbeke tot in zijn kleinste voegen kent. Het is allesbehalve gemakkelijk Frans Abbeloos in het keurslijf van één enkele bijdrage te wrin gen. Zijn snelle geest reageert buitengewoon vlug op bepaalde toestanden. Zo herinneren wij ons hoe hij tijdens een tamelijk recente gemeenteraad scherp reageerde op het feit dat hij al tijd als eerste mondeling moest stemmen, en dat het meer op portuun zou zijn moest er een aard beurtrol in het leven geroe pen worden, zodat andere - en jongere politiekers - ook eens de verantwoordelijkheid konden nemen als eersten hun stand punt te doen kennen. Frans Abbeloos, 84 jaar en nog steeds fit en kwiek. 8 maart 1969 sin8 naar Gentbrugge werd achter de rug. Thans moet de mensen toegaan, zegt priester overgeplaatst, reeds een hele priester uit zijn kerk naar de Verhaeghen. tijd de belangstelling gaande 2000 personen betoogden hield. Het kwam tot een eerste Het anders zo rustige St.-Gillis- konflikt bij het leggen van de Dendermonde is tijdens het nieuwe vloer in de St.-Egidius- voorbije weekend het toneel ge- kerk, waartegen door verschil- worden van 'n krachtdadige en lende ingezetenen werd gepro- voor zichzelf sprekende protest- testeerd omdat het hier een uit- 25 januari 1969 ^et s'°Pen van krotwoningen gengestelde begrippen van die aktie, die gericht was tegen de gave betrof die de 900.000 fr. en de opbouw van nieuwe, zgn. aard ingeprent. Zo is het nu Bisschoppelijke beslissing waar- overschreed. E.H. Verhaeghen r~j «goedkope woningen» is een voor iedereen klaarblijkelijk dat bij onderpastoor E.H. Verhae- en bepaalde jeugdorganisaties Ve8ens de levensduurte_is de van de aspekten waarmee de een krotwoning vuil, onhygië- ghen.de eigentijdse priestervan hadden er toen ook op gewezen ?u'S?"ur,Vai!) «P gC' °Penbare instanties graag de nisch, benepen en ongezond is. St.-Gillis-Dendermonde werd dat deze hoge uitgave niet zo ln deze ottictele aan- heersende welvaart, over het al- De aanwezigheid ervan in d.e ei- overgcplaatst naar Gentbrugge. noodzakelijk was temeer daar Plak.bnet steekt de ongewi de gemCen, en hun eigen menslie- gen stad wekt bij elke goedge- De spontane wijze waarop de de jeugdorganisaties moeite lr?n'e ™.ons allen die buiten vende bedoelingen in het bij- aarde burger een gevoel van on- bewoners van dc St.-Egidiuspa- haddenomonderdaktekomen. ae no,Jes>> wonen. Aan de zonder onderstrepen. Reeds in behaagehjkheid. Er wordt dan rochic hebben gereageerd op de Hierbij kwamen zich dan ach- rand van de maatschappij wor- 0nze kleutertijd werd ons het ook liefst in alle termen over het oproep van het gemeenschap- teraf de eigentijdse preken en den de rimpelingen gevoeld van grote verschil tussen proper en bestaan van dergelijke urbant- pelijk aktiekomitee liet duide- conferenties van E.H. Verhae- hoge SOlven die ver weg op- vuil, orde en wanorde wit en taire etterbuilen gezwegen, lijk blijken dat het als één man ghen voegen, die blijkbaar een s aan' zwart en honderden andere te- achter deze volksgeliefde pries- doorn betekenden in het oog ter staat. Zowel binnen als bui- van bepaalde ingezetenen en ten de kerk werd zulks gede- van de geestelijke overheid die monstreerd en rekening hou- het niet eens schenen te zijn met dend met wat het gemeenschap- zijn opvattingen over het apos- pclijk aktiekomitee nog in petto tolaat. heeft, kan gezegd worden dat de E.H. Verhaeghen die we zon- aktie om priester Verhaeghen dagnamiddag tot een vraagge- op Sint-Gillis pas begonnen is. sprek konden bewegen, is de - mening toegedaan dat de men- Het duurde reeds een hele tijd sen recht hebben op e|ementai. Het is een feit dat de spanning re voorlichting en dat de kerk die tijdens het voorbije weekend met haar tijd moet meegaan. De haar hoogtepunt bereikte met tijd dat de mensen naar de kerk het bericht dat E.H. Verhae- moesten komen om in kontakt ghen bij Bisschoppelijke beslis- te komen met de priester ligt ver

De Voorpost | 1992 | | pagina 9