"BURGER MRUS Loopende Nieuws. 'DE PRIJSKAMP Laatste Depechen. Luibrechts h****-. LATER NIEUWS, EEN HEER DOK!. -»-r--bt rv TTT! Men schrijft ousSedert jNlA U V Ij," eenige dagen klept en stormt de Klokke Roeland van Ninove aanhoudend alarmen dat in zulke dwaze toonen, och arme, om een steenen hart te bewegen. Helaas, de toren, hunne hoop, waggelt dat tie ratten eruit loopen. De Klok, die eene gansche be volking moest heropbeuren, is zoo verre gesleten nok goed slechts voor kwaad ijzer I l)at nieuw kleed van oude lappen, gelooi ik, is 't die hun in nesten heeft geholpen... Zoo verre zijn ze, dat er verleden Zondag hij de Klok een groen bricfken gevoegd was... een soort van brandbrief. Eu 't bewijst genoeg boe arm de sloor geworden is en hoe zeer zij medelijdon ver- dient. Hebt modelijden toch, gij ten minste die hare vrienden waart 1 Allona toe, brave menschen, schrijft toch in, ten minste voor vijltig centiemen eene almoes... z'heeft zulkeu honger, de sloor Zou de Nederhasseltschen boer dan geen verken meer op stal hebben? Allo toe, boerkeu, gij zijt nog al goedhertig? of gaat gij zoo een perel in ous Vlaanderen laten verloren gaan En waar is de vierde man nu Met zijn 4000 ballekens Gaat bij zijne teergeliefde Klokke ook laten merteleer sterven Dat is wel, zei Doreken, de feekeus der Klodde betalen wel met woorden, maar met wer ken, dat is een ander paar mouwen. Leander Een heerken, ecii juniorkeu, nog groen, zei De Volksstem wordt bij ons tc G., niet gele zen Wol, wat doen ze dan met die 30 nummers die er wekelijks moeten naartoe gezonden worden? Is 't voor hun hespen in to wenden Zou 't dat heerken misschien spijten als 't Stemmeken er zooveel gelezen wordt, wel dan, dat hij er 't Kloksken zende X* Zaterdag zijn er hier t'AALST 813 klonten boter op de Markt geweest, die te samen wogen G500 ki los. wie heeft er onzen broeder bekeken Deze week hebben wij 21 nieuwe abonnemen ten mogen opschrijvendat geeft nog moed Op Goeden Vrijdag hebben de so- cialisten van LUIK een vlecsch- ït.-srrsïSfc banket gehouden; al hunne ka- merleden waren er tegenwoordig. Eu zeggen dat de scheurmakers van AALST man nen van dienen akabiet op ons stadhuis zouden willen brengen Brrr,.. In do Bazcliek van liet II. Kruis van Jerusalem te ROME wordt het plank je bewaard waarop in hebreeuwsch, grieksch en latijü het opschriftJ. N. It. J (Jesus Nazarenus Rea Juduceorum) is gesneden. De donder u woensdag gevallen te l'AMEL en heeft er nog a schade veroorzaakt. De apothekers van AALol hebben nu de Zondagrust onder hei), ingericht. Dit wil zeggen dat van 's nocnens tot middernacht maar ééne apotheek zal open zijn. - G die petrol die petrol! Een tonneken clektriek van MM) v üt franco afgestuurd kost tegenwoordig min als een tonnekrn petrol, en daarbij zulk schoon licht.dat da geeftNog nooit heeft men te GEEEbbEtt- GEN zoo eene devotie en ingekeerdheid gezien ge lijk als nu met de missie die er gepreekt wordt door 13 Ratcrs-Redemptoristen. Wie heeft er ooit eene zoo schoonc begrafenis bijgewoond als die der moeder van M. de Burlet, te NIJV EL IIon derde kronen waren cr gezonden, maar geen een en werd er naar 't kerkhof gedragende kabinetsover- ste en wou niet. Wie, wie wie, heeft onzen broeder bekeken 1? Geon schoouere gazet dan ons Stemmeken roepen ze te Nieuwenhove. Do moeder van den Pauzelijken Nuntius Mgr Nava di Bontife is te Catane in Italië overleden. Te NI NOVE verbiedt de Commissaris van Tobde op- roormakeudo licdekes to zingen. Bravo, M. 'fully 1 Dat men tc IDEGEM toch oens wel nadeuke op al 't kwaad dat er daar door sommige gazetten ge sticht wordt..Ous Volksstemme zal er welhaast go- 'lezen worden tot spijt van wie 't benijdt. Mgr. Vierder boogleeraar van LEUVEN, is naar Rome vertrokken. Volgons dat de franscbe gazetten schrijven zou men op 't loven uit zijn van den pre sident der Republiek, Felix Faure. De baron Dhauis, do overwinnaar der Araben m den Congo, gaat in 't kort naar Engeland bij zal er eene on derhandeling hebben met. Stanley. Wat beeft het woensdag namiddag hier in t land van AA Lol gedonderd en gebliksemd Men zou gezegd hebben dat al de Donchisten waren losgelaten.—Maar waar gaat de kleine rattenvanger van NINOVE da gelijks naartoe met den trein van half twaall Naar de Kamers?... Zou hij lang genoeg zijn oru representant te worden?.... Onze Konmginne gaat met hare dochter het zomerseizoen overbren gen te SPA. Het ge recht 1 La justice 't Schijnt nu dat Madam meken Zoniaux gaat vervoerd wordeu niet naar Brugge, maar wel naar GENT. Er is eene aardbeving ge- JC t&jfcJpEtg weest te LAIBACH. '3^'.! ffeSW Onze koning Leopold is op reis in ITALIË luj is den 1D dezer uit Bnndisi vertrokken. 't Heilig Land viel Zondag verleden weerom geweldig uit tegen eenen van onze eerweer- de hetren Onderpastoors van Sint Martens... Alles in eerlijkheid en deftigheid. De pianos zijn uit gevonden in 1711. - 't Heeft iedereen verwonderd dat de kaarten voor 't Concert van HERDERSEM op 21 April niet gedrukt waren op de Werf... Wat zit cr daar onder Te LONDEN is er een zesja rig manneken gestorven door het eten van appcl- cienschellen.... Opgepast dus en niet gelachen. ©cscljieknis uit fieUer fiortl'0 tijh DOOR PETRUS V-A-IST TSrTJFFBL.- 55 Weldra stond de waardin met het gevraagde in de gelagkamer. Maar juist toen Dorus een mes nam om zijne hesp te snijden, werd al zijne aandacht schielijk getrokken op den luidruclitigen toon wel ke de twee geheimzinnige personen, ginder in den hoek aansloegen. Hij luisterde met liet gespitste ooren en kon het volgende opvangen Op staanden voet, sprak de eerste, wil ik mij op zoek zetten, en ik hoop niet werkeloos te zullen terugkeeren. Pas toch op antwoordde de tweede Want ware het geen kerel vau vertrouwen, God van A- braham, Isaak en Jacob! wij xouden het bezuren wist mijne Rachel iels van het fooitje, we waren voor altijd verloren.... Zijn gezel knipoogde veelbeduidend en beide ver lieten de herberg. Burger Dorus had nu geëeten en ondertusschen zijn plan getrokken. Bazinne, vroeg hij tot de praatzieke herbergierster, hoeveel is mijne schuld Een broodje, sprak zij, een vierdeel hespen se zijn broer zegde hem op ze- Luibeken, ik ga mij verdrinken. En inderdaad, hij sprong in het water. Maar Luibrechts trok er zijn broêr Sus uit en liep met hem naar den dorschvloer. Na lien munict ol tien, nam Sus eeae koord en hing zich op aan eenen balk, maar dezen keer Het Luibrechts hein zwierig hangen. Als Sus nu reeds lang dood was, kwam Spiegels en vroeg hem waarom hij zijn broêr met verlost had. Excuseer, vriend, zei Luibrechts, maar ik meende dat hij zich te droogen hing. D flAAnr*ri T<eMoorselverwach- MOUnbLL. ten ze morgen of overmorgen de colossaale toovertheepotteu van zoe te Pie die alle ziekten zonder uitzondering gene zen 'maar bijzonderlijk de zeeverziekte als men ze in den hoogsten graad bezit. AVIS. BERICHT.Ze zullen Zondag ver kocht worden aan vijf centiemen. Nimy tegen Bergen is ook eene aardbeving geweest; de kerktoren is gebarsten. Te Madrid iu Span je is de nieuwe Werkmanskring ingehuldigd door deu Bisschop ;*spijtig dat er daar geen roelandscho vodden uitkomen om er raeê te lachen. Had de wind Zondag niet goed gezeten, geheel Gkmbloux was afgebrand. Oei, aai, oei! de malheuren en slapen toch niet. Te Maransart, tegen N ij vel, de district-commissaris, M. Brunard, gaat op konijn- nenjacht met zijnen zoon en de veldwachter... hij springt over eenen gracht... 't schot van zijn ge weer gaat af en M. Brunard is op den slag dood. Maandag noen stond de broeder van onzen vierden m£u gemeenzaam weg te klappen in de Zoutstraat met de verkooper van Vooruit... gelijk nekremer met zijnen lokker. Zekere Van Eekhout, 20 ja ren oud, belg van geboorte, heeft zich maandag te Montpellier gevangen gegeven hij zegt gehol pen te hebben in den dielstal van de diamanten der Gravinne van Vlaanderen... Zou't geen keks- kedie zijn die gaarne van hem zou doen spreken Te Welle is Schockaert de ribbe gebroken met door den baas Vijverman tegen do klink der deur geworpen te worden, omdat hij de redevoering der Aalstersche vrijheidverdedigers dierf onderbroken. En te Ninove, aan den Ezel, twee socialisten met do Communie spottende, en over de 4 stemmen en over de rijken babbelende, zijn gaan loopen bij het zien van eenen drijtip, en een hall uurken na dien hadden de jongens eene andere broek aan waarom, dat en weten wij niet... O die moedige spotters Te Sint-Cornelis-Hoorebeke is do donder op de kerk gevallen en heeft groote schade veroorzaakt aan het dak. Vrijdag is daar eene nieu we klok ingewijd. Schoorisse heeft ook zijn deel van het onweer gehad men verzekert ons dat er boomen tot drijmaal toe verdonderd zijn. Jtian Tot.... Maar kijk, ons Kibbeladouken komt gin der op zijnen velocipede met de laatste depêchen 't moet groot nieuws zijn, want hij sjoeft er wreed door... uwe goede inzichten; uw schrijven extra wel, maar in't verv. wat korter. Ilaeltert 20 gazetten meer; Donderw. 15 meer Vr. Cl. uwe rekening is effenwij nemen nota van uw schrijven. Moor sel, Moorsel, dat is wel op 't Stemmeken denken I G'haalt er cere van En hoe is 't met t Comiteit - Herdersem, waar zijt ge verl. zaterdag geble ven M. Van G. te N', uwen naam slaat bij ons met gouden letters aangetoekend. God zal uwen iever voor de Volksstem looneu. E. 11. tel). Consideratis considerandis zenden wij er u 25. Lode en Ciü zijn wel toegekomen. M. Const, te Aud. Frans zal u dan uitleg geven over ons blad. Vr. Pet. tc Ad. onze diaprastes is le grootkom terug. Onze 150 nieuwe lezers danken wij har telijk. Vrienden van Louise en Sch. Wij wach ten altijd nog naar de schoone dagen en naar u. Wie ecu woord correspondentie zendt, Is voorwaar een brave vent. Van hoogerhand krijgen wij goedkeuring, en vindt men onze gazet eerlijk ondeftig.: dat geelt moed. -- Goede Vr. X.X. to D'teu was waarachtig mijne fout nietik stond reeds aan do stat ie om te vertrekken, wanneer men mij terughaalde. Dit kan aan elk voorvallen. Is 't waar wat gij mij m P. S. schrijft? Leuven, 'k hemden dienen met zijn kromme boenen Woensdag noen gezien. Hoe is 't met. den vinger Aan al onze Parluirgas- ten de goede gezondheid en vr. Goeden Dag. Dixit. 482 loden volgens dat wij vernemen heeft de E. II. Brocorens er Zondag verleden zoo kraohtigdadig gesproken. Advokaat Lafontaiue is provinciaal senator gekozen voor Bergen t is een hevige so cialist. Dijnsdag verleden zijn de Kamers weder om bijeengekomen.--Er zijn in België 2,486,072 inwoners die uitsluitelijk frauscli spreken en 2 741,271 die niets en spreken dan vlaamsch t is dus Waarblijkend dat wij de meerderheid hebben. Te DESTELBEBGEN is overleden de E. H. Pastoor D'Hanens, oud onderpastoor van Aalst. Op de Werf beginnen ze nu vuur te spuwen- om geene petrol meer moeten te branden. M. Del commune, die in 't kort naar den Congo weerkeert komt oen aantal ezels te koopen die hij met zich gaat meenemenindien die beestjes daar dienstig kunnen zijn zullen er welhaast veel van die flink- sche viervoeters naar 't zwarte land vertrekken Bericht aan de schoolmeesters. Te beginnen van deu 27 April zal de Hollandsche grens voor 't vee gesloten zijn. In Zwitserland heeft eene vra haren man vermoord en hare 4 kinderkens. Ze zul len dat slangevei ook in 't droog eens zetten. Et- zijn ons 304 oplossingen van ons raadsel toegeko- komen, waaronder '257 goede de uitslag van de trekking in het laatste nieuws. M. V. oeste, onze onvergelijkbare staatsminister, wordt weerom aan gevallen door 't orgaan van de Vischmiju. MAAR zulke sanvalleu strekken hem tot EER. —Te Oke- oeh is er in het huis Straetmans verleden vrijdag eene som van 700 fr. gestolen de dader is onbe kend Wie, wie, wie heeft er onzen broeder bekeken Binst de Goede Week is er te Brus sel voor ruim 100,000 fr. viscli verkocht. Te di-ij glazen bier, te samen 45 centen. Góed bediend en niet gestroopen fleemde de Burger. O, beer, daarvoor staat den Hellehardier ge kend wijd en zijd. Ziedaar, vervolgde hij, het geld op de tafel tellende; daar ik nog niet gansch uitgerust ben, wil ik nog een stoop drinken en wal mee, is, ik wcnschte u vooraleer te vertrekken, nog iets te vragen. De vrouw streek liet geld op en liep gezwind naar den kelder zij bracht het gevraagde, zette zich ge meenzaam aan de tafel en zei Laathooren, heer. Die twee verbruikers die daar pas weggaan... Oh gij begeert hen te kennen onderbrak de waardin'haastig laat mij u vooraf zeggen dat geen van beide gewoon is hier veel te komen... Gij kent ze allicht vroeg Coucke. ja. De eene, met zijn porkamentkleurige huid is een Jood met name Samuel; hij woont in de Gil denstraat waar hij handel drijft in vodden, oude schilderijen cn meer anderen buclitgansch Ant werpen kent hem als een smous, een sachclaar, die, onder ons gezegd, alles opkoopt wat hem maar geld in de kist brengt, zonder er den oorsprong van te vragen Een dief duswierp de Burger op. Oh, ohdat heb ik niet gezegd, heer 1 meende VOLKSVRIENDEN, LEEST Gelukkig volk dat nog den ju- bol kent! zegt het H. Schrift. Doelenaren, dat gansch dc we reld uwe goedher- tigheid kenne Donder - dag, 17 dezer was het de Vijf-, tigstcver jaring van het huwelijk van Jan - Driesens en zijne Mie-Katrien. Och, hoe jam mer dc brave lieden waren te arm om hun Jubel feest plechtiglijk te vieren. De vrouw ging opge kleed naar de mis, maar de man trok moedig naar zijn werk. Doch rond den middag was het geheim verraden. Dc jonge studenten konden het in hun goed hart niet meer gevonden krijgen aanstonds werd de heer Burgemeester en de Overheden ver wittigd; gansch het huis der Jubilarissen was als bij tooverslag gekroond, en gansch het lieflijk dorp bevlagd. Des avonds ten 7 uren gaf het muziek eene serenade aan de brave Ouderlingen de bloemtui len regenden door deur en venster, de geschenken van korintenbrood, kofHe cn visch, ja zells eene malsclie hesp brachten de vreugde teu toppunt. Heil en Geluk aan het oude paar en onze beste ge- lukwenschen aan de brave burgers die dc sociale kwestie daar zoo broederlijk oplossen in alle om standigheden. Lode. Vijfmaal daags brengt dc brave postbode ooïie gansche massa brieven voorden Remontoir, daar bij gevoegd de aanvragen van zekere spikolinussen die nog niet in gereedheid zijnv zoo word het Comi teit van den Raadselprijskamp bij hoogdringenheid bijeengeroepen, en is er met eenparigheid van stemmen besloten, dat de sluiting slochts zal ge schieden «SijiiiscJa# n vond, om daags na dien woensdag, tot dc openbare trekking over te gaan. Wie nog wil medekampen, moet zich haasten. In ons volgend nummer zullen wij nog eenige dor beste oplossingen mededeelcn, alsmede den naam en adres van den gelukkigen wiuner ol winster. (Per Telefoon). 1° Uit Antwerpen. Madammeken Jouiaux en wordt noch naar Gent noch naar Brugge vervoerd maar is en blijft in haren salon-prison tot Antwerpen. 2° Uit 'i Sin 't Sin. De regccring heeft een wetsontwerp neerge legd voor 't verplichtend aannemen van de nieuw uitgevondene pampieron-lijnwaden hemdens. 3° Uit New-York. De diamantbewerkers van Antwerpen hebben 'nen coupon-retour ontvangen om naar België woer te kecren. 4° Uit Athenen. Dc koning der Belgen is gisteren te Corlou aangekomen. 5° Uit Djeddah. GO pelgrims zijn hier aan den cholera bezwe ken. G° Kiskalaboumba. 83,522 geweren zijn hier tc koop gesteld de oorlog is ten einde... Bericht aan de gardecivio- ken van België. PARLOIR doodbeeldekens, verzen,ga ren en lint. "E. D. K. te P. wanneer mogen wij u verwachten? Vr. A. te Verrebr. de complim. van Kamiel. Vr. te Chislekurst, ge riskeert van prijs te hebben. Vrienden van Dtnderwin- deke, hoe is de leest afgeloopen van den Sasmees- ter V Jef te D. tot de naaste week. Vr. Pe trus te Adegem, hoe is't met Cyriel i Wat dunkt u van 't Stemmeken? Ontv. uit Ilaeltert 8,50. Uit Moerbeke 4,65. Uit Viane 15,00. Alles is just. Raadsels, te laat gekomen, voor de naas te week. M. V. Wynend. wij wachten op ant woord. Mejuffcr Mathilde, bartel, dank voor de herbergierster maar men kan dit alles zoo niet zeggen zonder spreken... De gewezen Rooverskapitein wist nu reeds veel, edoch hij wilde nog meer, hij wilde alles weten, en, met die natuurkennis hem eigen, had hij spoedig zijne gezellin langs haren zwakken kant genomen hij vroeg zich nog eene kan bier cn stelde de bazin Yoor bescheid te doen zij tikten dan te samen en er verliep niet veel tijds of Dorus wist alles wat hij wilde. En wat voor schavuit is dien anderen vroeg hij bijna onverschillig. 't Is den schilder Van Houten van waar hij vandaan komt weet niemand, en ik gefoof dat hij gegronde redens heeft om dit zorgvuldig voor zich te houdendan, hij leeft met den Jood op vriend schappelijken voet en doet met hem zaken. Burger Dorus kon zich moeilijk bedwingen van lachen. Op zoo eene gemakkelijke wijze aan 't ge heim van twee schurken (want dat waren zij) ko men, 't was waarachtig eenige sioopen bier weerdl Hun bedrijf is hij gevolg weinig eerlijk her nam hij schalks. Onverschillig, antwoordde het wijf. Althans, ik reken het mij ten plichtc de vreemdelingen die hier binnenvallen, tegen zeker slach van lieden te waarschuwen. Zeer loffelijk. En indien gij u de moeite wilt doen, eenige aan allen die aangetast zijn door cono huidziekte, uitslag, eczemas, brand, jeuksel, sleepende bron chitis, borst- en maagziektens, rhuinatism eu breu ken, een onfeilbaaar middel om zich spoedig te ge nezen, zooals bij zelf het radikaal was na geleden en vruchteloos alle vooruitgezette middelen te heb ben beproefd. Dit aanbod, waarvan men liet menschlievend doel zal waardeeren, is het gevolg ecner belofte, Schrijven per brief of per postkaart aan don heer VINCENT, Place Victob Hugo, to Grenoble, welke gratis cn franco per keerenden post zal antwoorden eu do gevraagde inlichtingen zenden. oogenblikken toe le luisteren, zoo zal ik u een ge- scliiedenisje uit het leven dier twee kerels mede- deelen. Goed, ik luister.. Maar wij vergeten de kruik uit te drinken. Er is niets meer iu..., Is er niets meer in Wel, haal een andere! Als een weerlicht vloog de gedienstige kastelei nes den keldertrap af. Onderwijl onderzocht Dorus al de zakken zijner erbarmlijke kleederen; God hij zat armzalig beslegen! Eenige duiten juist go- noeg om het gelag te betalen. Maar wij weten dat hij den man niet was oin van zulke kleinigheid af te schrikken. Hij betaalde dus alles, tikte met de herbergierster en 11a een goeden teug te hebben go- dronken, begon deze haar verhaal Daar ge van Antwerpen niet en zijt, acht ik hot nutteloos namen te noemen. Nu dan, over ee nige jaren kwam een ervaren historieschilder uit het Graven Aelst naar hier afgezakt, die 11a weini ge weken in kennis trad met den Jood Scholten. In den beginne ging alles goed de schilder kocht van den Jood allerhande oude prutsen en vodden in ruiling van 'tkuischcn van schilderijen, enz.; in een woord, zij deden elkander veel plezier. Doch er was iemand die deze vriendschapsbetrekkingen met leede oogen aanzag 't was schilder Van Hou ten, die ook met Samuel zaken deed. ('t Vervolgtj.

De Volksstem | 1895 | | pagina 3