VICTORIE Parloir. Laatste Depechen. ZEGEPRAAL RERkELM NIKIVYS. KATHOLIEKEN, Gemengd niemvs. God dank De Katholieke partij bekomt den schoon- sten zegepraal ia gansch 't land maar bijzonderlijk 't Aalst!!! Menschen, hier moeste geweest hebben zon dag avond Alzoo eeu ap plaus en geroep en een plakken en springen van blijdschap als wanneer om 11 uren de uitslag der kie zing geproklaraeerd was 't is te wreed om nog op te peinzen ook (maar zeg het toch niet voort) maandag morgend was ons hoofd ne peerdekensmolen ook als wij opstouden maar al la voor eene keer...Bravo! dat is wel zie Het getal abonnenten op 't Beknopt Verslag is dees jaar gevallen van 60,000 op 8000 en zeg gen dat voor 't vlaamsch verslag de vermindering nog veel grooter is 't Beknopt Verslag, vrienden, is 't slechtste gazetje dat er bestaat. Te Toulouze, in Frankrijk, is er nen individjoe die om zich te zelfmoorden op zijnen velocipede nen exprestrein is tegengereden moet ge daar voor niet ten minste 5 vijzen los staan hebben 'T en is voor iedereen zooveel niet, luistert eens Parijs, ne snotneus van 16 jaar koopt bij nen boekhandelaar ne geheelen hoop oude gazetten om winkelwaar in te bestellen, en zie,'t ventje komt 't huis en nauwelijks is hij neergezeten om er be ginnen zakken van te plekken of hij ziet dat er op vele zijuer gazetten bankbriefjes gehecht zijn met eene spelde De tegenwoordige aartsbisschop van Valladolid, de kardinaal Cascajuras, is een oud kapitein van 'd artillerie, een oud studiemak ker van den minister van oorlog in Spanje. - Ze mogen ze hebben, zelle Louise Michel, da slange- vel van nen anarchist, is te Parijs over eenige dagen toegekomen. VictorieZegepraal Ai, oei te La Louvière is ne schoolmeester afgezet voor kiespropanda ten voordeele der socia listen zou da manneken misschien ook goeste hebben om in de Kamers te geraken gelijk zijnen Triend Berloz van Morlanwez en Lekeuken van Chimay 'tKan zijn, maar hij zou er kunnen neffens pakken. Zondag verleden is de Gravin van Vlaanderen 50 jaar oud geworden z'is gebo ren te Berlijn den 17 November 1845. In de maanden Juli, Augustus en September heeft men in de pro- vincie Brabant alleen 2160 iachtbrieven afgeleverd. Brr brrr, 't is te wreed om op te peizeute Grenada, in den Mexique, een kollegie met 150 leerlingen dat in brand schiet... 31 hin ders zijn er in verbrand Waarom toch niet overal een voorbeeldig pompierkorps inrichten zooals te Aalst, dan zouden er zulke malheuren niet voorval len. Te Perouse komt te overlijden de aartsbis schop Mgr Foschi, opvolger van Z. H. Leo XIII, die daar ook aartsbisschop is] geweest. De Paus ^weet er veel in. Zondag verle gden is ons Doreken omtrent 10 u- ren gaan stemmen met zijnen pa raplu, want 't regende wel. Al wie nen ouden paraplu disponiebel heeft mag hem naar ons bureel zenden menigeen van onze uit- verkoopers en heeft er geenen. Wat zullen de franschmans en bij zonderlijk de Parij zenaars nu zeg gen?... 't Duitsch governement komt een aantal officiers naar Brussel te zenden om ei leeren fransch te klappen. Keskejcvoe van te willen fransösisch Ier nen Te Geut nog altijd werkstaking, werkstaking zijn ze daar daarmee kontent, ze moeten het weten elk zijn goeste, geen kommande. Eene pachtes van Elven (Morbihan) is gebeten van eene razige koei de ongelukkige is overgebracht naar het instituut Pasteur te Parijs. De E. H. Van Boey, pastoor der Koninklijke parochie te Brussel, is een weinig leven gered. Maar gij zijt verkocht, zei de mandemaker. Niet te doen! zoo God helpt, niet te doenwij kunnen hier nog anderszins uitgeraken. En vader deed net hem uit een, hoe- Als hij gedaan had ging er weer een aan 't roe pen van beneden. Laat mij gaan, meester, zei Diphilus ons duiken en kan niet meer baten. Zoo hij ging. He wel, galgenvleescli, riep de honderdman, van als hij Diphilus' hoofd geware wierd, gaat ge 't nu opgeven? Ik kan gemakkelijk binuen, zoo'k wil le, en met uwe eigene leeder, zie-je, van boven tot bij u maar, in alle geval, wij staan hier beneden, en wij waken u, gij zit gevangen in uwe eigene tra- pe! 't Is waar, zei Diphilus, 't gaat ons hier schrap, en geheel schrapmaar, zult ge ons laten leven als wij ons overgeven? Leven! neen wel! inderdaad, of'ten ware misschien als gij uwe ongeloove wilt daar laten, en dan nog, zoo ik en wil het u niet vaste toestaan Hier hebt gij twee Roomsche soldaten voor hunne levensdagen aan de minke geholpenJa de gouver- deur zal een ei met u te pelen hebben, dat moog' gij zeker zijn! Ten minsten laat ons hierop uw woord heb ben, dat wij gespaard zullen blijven tot dat wij voor den gouverneur komen. Jadat zij toegestaan, maar niets meer beter, maar toen nog niefc buiten gevaar, volgens 't zeggen van den doktoor. Menschen. Aalste- naars, weest geruft I 't Is waar, er liggen er op de Werf twee van de razernij aangetast, maar zeven personen zijn reeds van maandag morgend in bede vaart naar St Hubert vertrokken. Er zijn dus geen malheuren te vreezen de Judassen beginnen reeds kalm te worden. Och errcraen! Donder dag verleden, ten 4 uren van den namiddag, te Gheel, Aunaken Van Griecken, 4 a 5 jaar oud, op straat loopen, onder eene kerre geraken, en dood op de slag was 't arm bloeiken. VictorieZegepraal Luistert ne keer, Vrienden Te Agen, in Frankrijk, kwam de cirque toe van lord Sanger., en 's avonds, men trekt met de 30 olifanten naar eene naburige beek waar 16 vrouwmenschen bezig waren met lijnwaad te spoelen. Ge zult mij zeggen Ewel, en dan! ja maar, er en was maar een weg die naar de beek leidde en onmogelijk bijgevolg van te vluchten ook zoo rap als de wind, alle zestien in eenen perdominé de beek in, zot van schrik.... Of men moeite gehad heeftom z'er uit te krijgen! Eu 't schoonste van al, d'olifan- ten gebaarden dan nog van niets Z. M. Leo pold II gaat tegenwoordig nog al dikwijls zijne zin- nelooze zuster, prinses Charlotte, bezoeken op het kasteel van Bouchoute. 't Is om u nen bult te lachen Hoor ne keer Te Lanklaer, tegen Bil- sen, zijn de aftredende gemeen teraadsleden te laat gekomen met hunnen lijst, zoodat hunne tegenstrevers, die zich voor de eerste maal voorstelden, gekozen verklaard zijn zonder strijd. 't Zal wel nieuwjaar zijn eer dat onze Koningin van Spa naar Brussel zal komen. Ai Heere Domi- nus! De Judas van de Vischmijn ligt sedert Zondag nacht in eene benkokletskoppoknoeselolethargie er komen hoebeis op zijnen kalen schedel, werten op zijn kneukels, vellekens over zijn oogen, eksteroo- gen op zijn knoesels en noch lijzemeelpap, noch wijnazijn, noch o de cologne, 't en pakt er niet op hij is gekonfisteerd, en daarmee is 't amen en uit. - Prinses Henriette, jongste dochter van den graaf van Vlaanderen, gaat trouwen met prins Emmanuel, zoon van den hertog van Alen$on na hun huwelijk zullen zij den titel dragen van hertog en hertogin van Vendome. Victorie Zegepraal Geen schoonere en betere fransche gazet dan de XX0 Siècle. Onze vierde man loopt razig van koleire; hij en kan op straat niet komen of hij is bezig met neuzen te zetten aan de treffelijkste hee- ren en damen der stad hij randt iedereen aan die zijne Majesteit niet en saluweert... Maar alia, er moet hem toch iets toegelaten worden na eene ver plettering gelijk die van Zondag. Tot Lickter- velde is vrouw Leyn in haar huis vermoord 't was om haar geld en goed te kunnen stelen. Te Cle veland, in den Ohio, is een elektrieke trein van eene hoogte van 100" voet in eene rivier getuimeld op 50 reizigers kent men al 15 dooden. Nieu- wenhove had donderdag der gepasseerde week eene zeer droeve plechtigheid, namentlijk de uitvaart van Leopold Hauters. Jongeling van 20 jaren, over gewillig veertien dagen in volle gezondheid, is door eene typhuskoorts aan de liefde van zijnen vader, broeders en zuster ontnomen. Diep en wee moedig was de neerslachtigheid van al wie Hau ters Leopold kende, toen zij dijnsdag zijn overlij den vervulde. Dat hij niet dan vrienden telde, dat getuigde de groote menigte die de kerk op zijne uitvaart vergezelde. Zie nu, Vrienden, onder 't stadsnieuws, want 't is te wreed, te schandaleus, te wraakroepend, te Judasachtig, hetgeen er in ons Aalst gebeurd is maandag 't was van uur tot uur 't een schandaal op 't ander, 't Is een laatste pluimken op't hoedje der partij Daens die EER TIJDS bestaan heeft. Kibeladouken. Hoe moeten wij ons overgeven? Gij moet ons helpen, alleen en kunnen wij niet af, zoo als gij ziet. Wij zullen de leeder van boven 'tuwaard nederlaten, antwoordde Albinovanus, 't en is zoo hooge niet van u tot boven als van beneden tot u. Wel, zei Diphilus, tot morgen dan, morgen kan 't geschieden, van dage niet. En waarom niet? 't Zal van dage 't Eu zal en daarmee uit. Wij hebben onze zaken te verrichten eer wij ons in uwe handen le veren, en gij zijt wijs genoeg om te weten dat het vruchteloos pogen is om hierin te geraken, gij waagt er lijf en leven aan, doet gij het. Een woord met u, heer honderdman, zei Ca- ius, (Want Caius wierd nadien van soldaat des keizers, zoo hij was, een dienaar Jesu Ckristi, des Opperkonings, en 't was hij die mij, ten grooten deele, vertelde wat hier geschreven staathoe had ik het anderszins konnen te weten komen?) Gij moogthet zeker zijn, die zaken die ze te verrich ten hebben dat is hunne tooverije, ze gaan 't ont- geraken: ik, 'k en zou daar niet inkomen, nievers vooren. Hun eigen daaruit tooveren? zei de honderd man, daar beroep ik al de tooverije van de wereld op, niet te doen, maar, wil ik u wat zeggen dat ze ker is? Daar moet of wel eene andere leeder in dat hol verborgen zitten, of daar moet een ander uitweg zijn. Auderzins, Mercurius help me? hoe zijn ze DAQWIJZER. Zondag 24. II. Joannes a Cruce. Maandag 25. H. Catharina, patroners der tabakbewerkers, en beschermheilige van onze bloeiende Gilde De Catharinisten. Zij stierf marte lares voor 't geloof. Dijnsdag 26. H. Silvester, abt. Woensdag 27. H. Valeriauus, bisschop. Donderdag 28. H. Gregorius. Vrijdag 29. H. Saturninus. Zaterdag 30. H. Andreas, apostel, broeder an den II. Petrus. Kerk der Arme C laren, te Aalst. Voortaan zal het Lof op de Zondagen geschieden, kwaart na 3 uren. Oude postzegels- Alle lezers die oude postzegels bewaren en die opzenden naar ons bureel of ons die ter hand stellen, verrichten een uitstekend goed werk, ten voordeele der Missiën. in welk parlement der wereld heeft men ooit eenen priester zien rechtstaan om tegen ee nen zegepraal der Katholieken uit te vallen 't Woord is aan de Judassen der Werf ZELE. Een stoutmoedige diefstal is donder dag in het kleedermagazijn van M. Ide gepleegd. Rond 7 1/2 ure 's avonds, toen een der juffers Ide in den winkel stond, kwamen twee kerels, met ee ne haren muts diep op het hoofd gedrukt, binnen, namen een groot pak onderlijven en gingen op de vlucht. Op het geroep van mej. Ide liep men de die ven achterna, doch weldra waren zij uit het oog en tot hiertoe heett men hun spoor nog niet weerge vonden. AUDEGEM. Sinds woensdag laatst is M. J. B. Dkoopman, wonende te Audegem, niet meer in zijne woning weergekeerd. Woensdag werd hij het laatst in de Beurs van Brussel gezien, waar hij zaken te verrichten had. Het is een man van 59 jaren. Op het oogenblik zijner verdwijning droog hij een grijs kostuum en hij was voorzien van eene zekere som gelds. IIAMME. In den nacht van woensdag tot donderdag zijn dieven gedrongen in den hof der weduwe Van de Velde, winkelierster, Iloogstiaat Na de vensterruiten der stalling verbrijzeld te heb ben, wrongen zij de grendelsloten open om aan do konijnen te geraken, maar zij waren mis en zijn onverrichter zake moeten vertrekken. NINOVE. Dinsdag rond 11 ure 's avonds had hier eene samenscholing plaats. Twee dronken so cialisten vielen twee policieagenten aan. De poli- ciekommissaris M. Thuylie, werd verwittigd en snelde ter plaats met nog twee agenten. Het volk, meer dan 400 personen, meest allen daarop gekomen? ik vrage 't u! Wel waarom ons niet daarin laten zakken van boven, en ons binnen gevochten, is 't noodig Wij kunnen, Caius, wij kunnen, jawel, maar 't zullen er van de onzen velen de kraag daarbij la ten, let er op; al 't voordeel en de bate is op hun nen kant; ze kunnen daar met vijf zes manskerels in zijn, wie weet, drie is zeker. Wij zijn al volk genoeg kwijt; en voor zulk schoon beloofd geld, laat mij ze toch eens aan hun lijf komen, en dan Ha, maar, den loon blijft gij schuldig, 't zij levend of dood, hebt gij gezeid. 't Is waar, antwoordde Pedo de honderdman, daarom zullen wij ook mooi spreken tot hen. Neemt drie vier man, gaat op den berg, en ziet wel om tot dat gij zeker zijt dat er langs daar geen uitko men en is. Hier zal ik eene wacht zetten, en wij zullen 't afzien tot morgen. Ondertusschen zouden wij beter zien of wij geen draagbedde en kunnen in gereedheid krijgen, voor onze arme dutsen daar. Hebben wij malkaêr verstaan en blijft dat goed? vroeg Diphilus eindelijk. Ja welantwoordde Albinovanus, met dit be sprek dat gij belooft ons vrij in te laten, met het krieken van den dag, morgen uchtend. Dit zullen wij, zei Diphilus. Zoo zij het dan! antwoordde de honderdman. En hij ging van daar met zijn volk tot op zekeren socialisten, du, aitijd' legen «le politie zijn, naiuen nu tegen deze laatste een dreigende houding aan. Een policieagent werd ten gronde geworpen en mishandeld. Op dat oogenblik deed de policiekom- missaris met zijne agenten eenige chargen met den blooten sabel en na eenige oogeublikken was de rust hersteld. GYSEGHEM. Woensdag morgend rond 8 ure, ging ecu slachter van Herdersem, bij Leonaer eenen stier halen, dien hij gekocht had. Nabij de statie werd de stier bijna hoorndulhet dier ging zoo hevig te werk dat zijne hoorns verbrijzeld wer den en het veel bloed verloor. Yier mannen kon don den stier met do grootste moeite in bedwang houden. Gelukkig zijn er geene ergere ongevallen te betreuren. TDo -pi -j o Zondag avond, ja Zondag, te Pa. rijs, in den Vlaamschen Kring, ne schrikkelijken solo-slim gespeeld door Joseph Ma re. Ne solo-slim op tafel (want op don vloer en kaart men hier niet!) 't speet den braven man dat het juist moest 13 slagen zijn, want dat is een Ju das getal. Maar hij heeft toch zijn 98 een timen op gestreken, en had er bier geweest, heel zeker had hij eens ferm getrakteerd! Doch uitgesteld, en is niet kwijtgescholden! Trakteeren! zulle Jef! of Van de Meersch zal vies zijn! Tist. Zoo lang niet meer wachten, zelle! 't Is on- gepermetteerd. A. A. Go kent ons Altijd de zelfde genegenheid! A. B. Zijn de menschen goed t'huis gek.?—Dorek 't Is van kinneken berre- voets bij u, zelle, maaaaanü Vr. te Chislehurst. Zijn we ons woord niet getrouw gebleven?Vr. te Velm. Is de doodbrief u toegekomen? Lode. Tot zondag, zonder mankeeren. T. F. O die frikadellepatattenNonkel, 't Heeft te wreed geweestzoo nen onthosiasme en hebt ge nog nooit gezien; 't gevraagde zal u geworden. Vr. ten Velde. Ilertelijk dank! Snoeck. Naaste weck is 't uwen toer, zelle! Vr. V. G. teN. Dat mag men triomfeeren heeten, hé? - Sus. Ilertelijk dank voor de gezondene nummers; 'onmogelijk dien dag te komendag zal later gesteld worden. M. K. V. te Lovendegem. Dank voor u" 39. Thans mankeert ons nog n° 33 en n° 36. Wie bezorgt ons die? (Per Telefoon). 1° Uit HAELTERT. Gansch de katholieke lijst triomfeert met 400 stemmen meerderheid Is 't waar gaat 't Riddersmuziek zijne instrumen ten verkoopen??? 2° Uit PARIJS. Mgr Stillemans heeft hier 't Werk der Vlamingen geweest bezoeken; onder de pontifikale mis heeft Mgr hier gepredikt, 's Na middags heeft zijne Hoogweerdiglieid op onzen kring, in onze patronagie met eenieder minzaam gesproken. 3° Uit NAMEN. De windmolen van Stienon, gelegen te Asty-Moulin komt hier af te branden. 4° Uit ADEN. 45,000 Araben hebben de Turken op vlucht gezet. 5° Uit BRUSSEL. Dijnsdag namiddag is hier eene wreede herrebekkerij geweest tusschcn onzen Woeste en de vierde manGansch de rechterzij heeft dezen laatsten uitgelachen en uil gejouwd. 6° Uit BRUGGE. 1500 franken zijn hier ge stolen bij deu hovenier Franz Dubois, in de Peper straat. 7° Uit ANTWERPEN. Volgens eene depêche uit Londen zou er op de Engelsche kusten ne stomboot vergaan zijn met al zijne manschappen. 84 Uit ROME. De kardinaal Bonaparte komt te overlijden. 9° Uit BRUSSEL. Twee millioen en half zijn hier in de Société Generale door nen bediende weg- gefoefeld. 10° Uit MEIRE. Nog nooit en heeft er hier ne geestdrift geweest gelijk Zondag eens dat de uit slag der kiezing gekend was afstand. Nu dan, begon de slave, meester, wij moeten hier uit, en dat van dezen nacht zelvezoo God wil, 'k hope dat het zal gaan zonder ongelukken. De mane is ten hal ven wege, wij moeten wachten tot dat ze ouder ga, en dan geen tijd verliezen. Maar zullen ze alhier ook geen wacht stellen? vroeg moeder. Waarom die wacht, vrouwede honderdman, zoo fijn als hij er uit ziet, hij zal wel van dage nog de plaatse rondom doen nazien, en vindt hij geenen uitweg wat baat het de afhelling van eenen heuvel te liggen waken? God geve ons eenen donkeren nachtzei va der. Amen! zeiden wij. En ik, boven al de andere, ben schuldig te bidden dat het God alzoo gelieve, sprak Pambo; ik door wien dit al over ulieden gekomen is. 't Is door uw toedoen, sprak vader daarop, dat wij de eerste maal ontsnapt zijn. Stelt u ge heel gerust. Maar, zegt, hoe zijt gij er zelf haast aangewaaid? Vertelt ons dat. De mandemaker deed uiteen, hoe hij gevaren had, tot aan der tijd dat hij in de oude spelonko lag; en wij hadden nog moeite om niet te lachen, als wij hoorden hoe een schadron Roomsche solda ten gevloden waren voor het aanschijn van eene once. Ik sliep of ik lag wakker, dat en wete ik niet, zei Pambo, al dat ik wete ik niet. (Vervolg).

De Volksstem | 1895 | | pagina 3