KOZIJN POLIDOOR KOOKKUNST De doolaards in Egypte, BERICHT Knesselare.- T7 Men vraagt voor Kerk der Arme Claren, te Aalst. OLLEN AFLAAT op Zondag 8 December, beestdag van de Onbevlekte Ontvangenis der Al lerheiligste Maagd Maria. De diensten zullen geschieden alsvolgtOm 6 uren de eerste Mis met uitstelling van het Allerheiligste Sacrament tot na het Lof. Om 3 1/4 uren het Lof. STATISTIEK. sm»** Een Amerikaan heeft over eenige dagen eene 'f 4 aardige beschouwing uit- gegeven, te weten, hoe lang ne mensch sommige dingen doet op ne leeftijd 9 van 60 jaar. Onder anderen 7 maand lang zijn heradsknoppen toedoen. \7L 3 1/2 maanden zijne 8choeuen aantrekken. 3 dagen lang geeuwen. 15 dagen aangetast zijn van de nik. 12 dagen niezen. 14 dagen lang kousen aantrekken. 45 jaar pinken. Die het niet wil gelooven, kan 't probee- ren, zei Luiurechts. JEPPEN BROZEN I Brozen. Dag Jeppen Jeppen. Dag Brozen I Brozen. Hoe is 't met Jeppen Jeppen. Hoe is 't met Brozen Brozen. Goed, Jeppen, eerste klas. Vertel ne I keer iet. Jeppen. Van de gelijken, Brozen. Vertel gij ne I keer iet. I Brozen.Vivan onzen Jeppen Jeppen. Da kan ik ook Vivan onzen Brozen Brozen. Jeppen, jongen, g'hebt vieze kuren in I uw lijf vandaag, ik zie het al. Jeppen.Neen, gij ligt mee streken in uw lyf, ik I word het gevaar. Brozen. Awel, Jeppen, 'k heb het gisteren nog ge- I zeid, zie, dat het toch zulke aardige tijden zijn die wij van tegenwoordig beleven, is 't nie waar Jeppen.Zeker, Brozen, promentig, oprecht aar dig. Al!e dagen anders, vandaag regenf morgen zonne schijn. Brozen. Och, mee uw weer altijd 't Geen dat ik zeg, is, da 'k benauwd word omdat het over honderd jaar voor de fransche Revolutie percies was gelijk van daag Eerst troebel, malcontenten en gespuis. I Jeppen. Da moet ge met mij bekennen da 't met da slecht weer altijd is dat 't veld kapot gaat, en dat I het met dienen vervloekten regen is dat de plaag aan de patatten gekomen is. Brozen. Och mee uw klodden van uw weer altijd laat ons ne keer serieus spreken. Jeppen. Is er iets da serieuzer is als 't weer, mee uwen bottik van politiek altijd. Brozen. Maar als ge nu uog veertien dagen zult van 't weer geklapt hebben, zal 't daarmee dan veran deren Jeppen. Eu als ge gij nog drij weken zult van 't politiek geklapt hebben, zal 't daarmeê dan veranderen? Brozen. Ik zou willen hebben, Jeppen, dat de ka tholieken nu ne keer strabaut en stabel werkten voor 't werkvolk, en ne keer toonden dat ze zij beter als al da socialistegedoen Jeppen. En mijn gedacht is dat de boeren, mee al da slecht weer van regen en cetera, en om tegen die pa tatterplaag op te komen, voor hunne patatteren zouden moeten in de weer zijn om z'op tijd te besproeien, en... Brozen. Maar, Jeppen, ge wordt gij simpel of ik en ken 't niet Jeppen. Brozen, ge wordt gij simpel of ik en ver sta er mij nie aan 1 Brozen. De socialisten zijn nu hier en daar mees ter, Jeppen, en ik meen als't volk da gespuis ne keer Ouderdom der dieren. De beer, de hond en de wolf worden zel den 20 jaar de vos geen 16 jaar. v Eekhorentjes, hazen en konijnen van 7 tot 8jaren. Varkens, koeien en paarden van 20 tot 30 jaren. Leeuwen tot 70 jaar. Arenden, zwanen, schildpadden en olifan ten 100 jaar en meer. Walvisschen tot 1000 jaren. Meester in de school.Welk bewijs kunt ge mij geven dat de wereld rond is Leerling. Omdat wij ons schoenen scheef loopen. Een student had naar huis verschillige keeren al om geld geschreven, maar vruchte loos, papa en hoorde van dienen kaDt niet. Eindelijk maakte 't zoontje zich kwaad en zond een telegram, kwaad, kortaf Waar blijft het geld W Het geld blijft hier, antwoordde papa. Wat doet uw vader thans Hij is aan eene studie over den alcool. Zou ik hem soms niet kunnen behulp zaam zijn bij de scheikundige proeven? van gewicht Bouilon d la minute. Men breekt een ei dooier in wat koud wa ter, zout, een stukje bo ter en een theelepel yleeschextract, (Liebig of Cibils). Roert alles ondereen en giet er lang zaatn kokend water op. Men kan er ook eenige l' erlingskens van geroos te wit brood bij voegen I AI deze die voor 11896 een abonne- I ment op De Volks- I stem nemen, ont vangen het blad van nu tot Nieuw jaar kosteloos. 'Gelieve het voorts te vertellen. Knesselare eenen eelit Kat holieken doctor, dit is een man die niet katholiek is in woorden en liberaal in wer ken, maar katholiek in werken zoowel als in woor den. DOOR O-TJIDO GEZELLE. Als de zonne eeu ure gerezen had wierd Pambo ongerust te zijn, en te zeggen: Twee uren! zeide hij, ze kunnen op ons zijn, wij moeten weg! Nog een half uurken, zeide ik, slapen zal moeder deugd doen en Cyrilla ook. De zonne stond al hooge. De krekels krckelden al hun macht en de puiden en lieten 't niet van te kwaken, in 't waterwaarvan wij gedronken hadden. Waar bleef vader? vader was weg Dit en kan niet zijn, zei Pambo, blijven wij hier wij zijn er aan. Gaan wij weg, en komt hij weêr.... wat zal 't dan zijn? Ja 't zal hem zeker miskomen, maar daar en is geen doodwonde aan. Ontwekt moeder, en zeere vraagt wat wij zouden doen. Ik deed het, en, 't en hielp maar om tijd te ver liezen: wat kon die arme vrouwe al zeggen? Ten langen laatsten kwamen wij overeen en zeidenVa der moet zijnen weg gemist hebben en 'n zal zeker bij dage niet durven terugkomenen 't is onze plicht, ten zijnen en ten onzen opzichte, van zoo nabij mogelijk schuil te gaan en te wachten. En weet gij wat uog, zei Pambo, 't en is geen een van die soldaten die onze eigene tale verstaat of lezen kan, had ik iets of wat waar mede ik schrijven kan, ik schreeve alzeere op dezen perka- minen band hier, dat ik met den nacht naar hier zal komen kijken en hun de plaatse bekend maken waar wij ons bevinden. 't Was verre van ons gedacht, waar en wanneer dat moest gebeuren, eilaas Ik heb hier een looden penning, ziet of dat schHjven kan, zei moeder. Hij schreef inderdaad, met moeite genoeg, en wij vestten het perkament, met eene pinue, die wij uit eenen droogen struik sneeden, aan den grond vast, en dan, verlicht en verlevendigd, zoo wij wa ren, van te ruston, klommen wij te wege de hoogte op recht over die waar wij beneden blijven rusten waren, wij besteedden daar wel eene halve ure aan, en daar, ofschoon wij uren en uren verre niet an ders en zagen als altijd bergen en rotsen, 't docht ons dat de grond zoo blak niet en was en meer hoeken en kanten had waarin iemand zou kunnen gedoken blijven voor eenen tijd. Als wij hier niets en vinden, kunt gij over nog eenen berg, peist-ge, vrouwe Ja-ik toch, zei moeder, en gij Cyrilla Ik zal Cy rilland ragen, zei Pambo. Hij en had nog maar juist gesproken, als Philip ruggewaards opkeek, naar den top van den berg, bachten ons, en met een droef misbaar uitriep Jesus Maria De soldaten Wij moeten toch ievers ons hoofd en onze moede leden binnen zien te krijgen, en 't en mag boven dien niet al te lange meer duren, of anders, wij za ten beter gevangen in onze krochte. Zij gingen voort. Pambo en ik gaven een stuk krakeling rond en keken achter water, dat niet moeielijk om vinden was. Wij bleven zitten bij on ze bewakelingen en bielden ons zoo stille als wij maar en konden klappende om 't verdriet weg te houden. De wolken begosten aan stukken te gaan en de zonne door te laten. Daar stond even zooveel groen op al de hillen die wij zien konden als op het plat te van mijn hand, en hier en daar stak er een blee- ke scherpe rotstand dweers door het turfachtig pad- devel van den eigrondwij en kosten nievers slech ter gehaafd zijn, en was er een soldaat die ooit 't ongeluk had van zijn hoofd boven de rugge van ecu van die bergen te steken, 't is gelijk al waar, daar zaten wij vlak in zijne aanzichte, en 't en was geen ontkomen meer aan. VADER BASELIS. 't Was te midden de vierde wachtstonde als de honderdman, die wakker lag, Caius opriep, die nevens zijne zijde sliep. Öedrukt bij Julius De Meester, te Roesselaere.

De Volksstem | 1895 | | pagina 2