Laatste Depechen. LUIBRECHTS. I'IIISCH EN BLOZEND. SXEffe BUITENLANDS NIEUWS. KOOKKUNST. ALLERHANDE NIEUWS. Sarlardingcn. Zondag nacht is de hofstede van Pieter Blondeel, metser, met twee graanmijten afgebrand. ©verlioelare. Zondag morgend is een schrikke lijke brand uitgeborsten in de fabriek van MM. Mertens en C1*. Een werkman eener nabijgelegen fabriek ging rond 3 1/2 uren op den koer kolen halen en zag dat de fabriek Mertens in laaie vlam stond. De man verwittigde den bestuurder en blies den brandhoorn. Ten 4 ure was er veel volk ter plaats, doch aan blusschen was er bijna niet te denken. SIiit-JTans-lfoleubeek. De porfiere*. CeeraardshergeiiGeweerschoten. Bever. (2° briefwisseling). Maandagnacht hebben zij den jacht wachter van M. Rigo zijn huis omringd; zij hebben zijne deujen en vensters met bollen doorschoten, zoodat hij genood zaakt was in zijnen kelder te kruipen om zijn leven te behouden. Boekhandel. ST.-FRANCISCUS ALMANAK. Nieuws met den mertené. Nieuws met de Zweep. Geheel serieus nieuws. -* Kerkxken Naar Kerxken DAGIJZER Zondag, 20 September;O.-L.-Vrouw van Nieuws uit Aalst. t Overlijden. Maandag 11., alhier godvruchtig in den Heer ontslapen Juf vrouw svxviv or BIRVRE, te Aalst geboren den 18 Juni 1822. De van elk beminde overledene was sedert 55 jaren Lid der Congregatie van O.-L.-Vr. Hare gedachtenis is in zegening. Zondag-rust. - Zondag Septem ber, dienstdoende Apotheker, van 's fi&ags tot middernacht, M. Van Caelenbergh, Leopoldstraat. Bericht aan de Timmerlieden. College St. Augustinus. Les Bees a inaiidcsccnce KlICSSClai'C. Zaterdag namiddag was Felix Van Daele, werkman, wijk Hoekstraat, bezig met een kanon te laden, om af te schieten ter gelegenheid ran den wielrijders- koers van Zondag. Opeens ging het schot af en de linker hand van den ongelukkige werd letterlijk afgerukt, terwijl hij erge brandwonden bekwam over gansch het lichaam. De doktors Wille hebben den gekwetste de eerste zorgen toegediend Zondag hebben zij, gezamentlijk met Dr Boekaert van Oede- lem, den arm afgezet. De ongelukkige man was onlangs voor de tweede maal gehuwd. Zijn toestand is betrekkelijk goed. Ten 5 1/2 uren kwamen de pompiers van Geeraerdsbergen ter hulp gesneld met hunne spuit en die der fabriek konden zij de aanpalende gebouwen redden. Een gedeelte van de fabriek is de prooi der vlammen geworden/ De verkoolde muren vallen nog voortdurend in. De schade beloopt 50,000 fr. Er bestaat verzekering. Ongelukkiglijk vallen 155 werklieden ten gevolge van de ramp zonder werk. Het kan wel drie maanden aanloopen vooraleer in de fabriek wederom zal gewerkt worden. de dief en de hond. Men verhaalt volgenderwijze de geschiedenis van eene poging tot diefstal met aanranding, gepleegd donderdag namiddag, rond 5 uren, op den BoiiUvard Leopold II, te Sint-Jans-Molenbeek. In een huis van dezen Boulevard, dat te huren is, woont eene vrouw B., die gelast is, het huis te laten zien aan de personen, welke verlangen het te huren. Op gezegden dag nu kwam een deftig gekleed heer aan bellen om het huis te zien. Vrouw B. liet hem naar boven gaan, hem alle vrijheid latende, om het gebouw te doorloopen. Doch, hem na verloop van een half uur nog niet ziende beneden komen, klom zij zelf den trap op en stond niet weinig verslagen, toen zij den bezoeker in hare slaapkamer vond, bezig met hare meubelen te doorzoeken, alles wat hem niet dienen kon, op den grond werpende. De dief, zich verrast ziende, sprong recht, greep de vrouw bij de keel en eischte dat zij zou zeggen waar hare spaarcenten verborgen waren. Maar vrouw B., die zeer sterk is, wist zich los te werken. Zij snelde naar beneden, opende de deur der binnenplaats en een buldog sprong naar binnen. Deze beet den dief in de beenen, scheurde stukken uit zijne broek en frak en verplichtte hem, achteruit de poort uit te vluchten. Vrouw B. verwittigde de policie, welke men denkt, dank aan de tusschenkomst van den dog, weldra zal kennen. Vrijdag nacht zijn er verscheidene vuurschoten gelost geweest in het venster van eenen boschwachter te Bever. Op zijne aan duiding heeft de gendarmerie eene huiszoeking gedaan te Viane, op het klein Frankrijk, bij eenen gekenden pensjager. Men heeft er een aantal netten, stroppen, kardoezen, licht bakken, enz. in beslag genomen. NiCUWCIlIlOVe. Op Onze Lieve Vrouw Geboorte, dus dijnsdag der verledene week, zijn vier mannen komen jagen bij klaren dag tot Galmaerde, Wae- rebeke, Nieuwenhove en Vollezeele en met zulke franke stout moedigheid, dat er niemand, zelf de jager van Galmaerden, die in hunne nabijheid op jacht was, hen dierf hinderen of storen. Het zijn overigens gemaskeerde kerels, die zeer ver vaarlijk zijn. Maar wij herhalen hierover onze vraag van over 14 dagen of 3 weken waar dat naartoe gaat Misschien tot de vrij e j acht dat iedereen j agen mag of waar gaat het n aar toe? Het parket van Doornijk heeft van twee tot drij keeren een onderzoek ge weest doen. De daders en zijn nog niet gekend. hunne opzoekingen, want z'en hebben maar 4 zin nen en nen bezekoek Spiegels en Luibrechts waren Zondag verleden een uitstapje gaan doen naar Brussel en waren in een hotel gaan di- neeren. Voor derde gerecht kregen ze nen haas. Terwijl ze ten vollen aan 't smullen waren, 'k Zeg, zei Spie gels, wat dunkt u er van Smaakt hetu?.... Maar hoe dat ge toch gewaar wordt dat het nen vreemden haas is! Dat en is nog niets, antwoordde Luibrechts, maar t geen da'k niet en versta, 't is dat men zoo geweldig goed gesmaakt dat het nen rijer is. Komt te verschijnen Eene der schoonste almanakken welke in Vlaamsch België het licht zien. 80 groote bladzijden -druk, versierd met prachtige platen, bevattende stichtende verhalen, gedichten, de posttarieven van binnen- en buitenland, de manen, enz. enz. Bijzonder aanbevolen aan al de Leden van den 3e" Regel van St. Franciscus. Wij kunnen onze Lezers niet genoeg aanzetten, zich dit degelijk werk aan te schaffen wij hebben St. Franciscus' Almanak doorbladerd en met deszelfs inhoud kennis genomen en moeten be kennen dat het waarlijk fortuit is voor hert en ziel. Te bekomen op ons Bureel, aan 0,50 centiemen per exempl., mistgaders, voor het verzenden met den post, de frankeerkosten. Ook te verkrijgen bij Mej. Irma Wailly, Molendries, Aalst. -e-Swase» 151 "Wie was er zoo vermetel de zitting weer te storen Het ging er aan den uitgang der zaal waarlijk de palen te buiten. Ook keek een ieder verstoord om Iwein beet eene bedreiging afBoudewijn en Walter, met het handhaven der orde gelast, stonden met beschaamde kaken de driftige Daniël snelde deurwaarts. Wat was er voorgevallen? Wel, Ivo, uit Gent teruggekomen, had de lust be- kropen eens een kijkje in de vergaderzaal te doen. Na tweemaal te vergeefs aangklopt te hebben, wilde het korzelig ventje er met geweld in, duwde, in weerwil der Aalstenaars die er met den rug tegen leunden, de deur half open en stak hoofd en armen binnen. Disdeer was toegesprongen. Zoodra hij Ivo's rossen kop zag, steeg plaag-en wraakzucht hem bliksemsnel naar de hersens en hij stiet uit al zijne krachten op de deur, terwijl hij spotte Poets wederom poetsIvo, wiens hoofd en vingers in de klem zaten, schreeuwde moord en brand wrong zich met een ijselijken vloek los, schopte als een bezetene op de gesloten deur en schrij beende dan woedend weg, terwijl hij zijne bezeerde ooren en wangen, gevilden neus en half verpletterde vingers jankend betastte en zwoer het Disdeer wel eens weer te pas te brengen. De Aalstenaars proestten van het lachen. Kon het anders de gevangen vos had toch zulke afzichtelijke grimassen gemaakt Aalbrecht en Disdeer gaven elkander weder schampscheuten. Schelm, morde de verminkte wapen- kecht ik zal uwe streken uitbrengenen ik knorde de magere guit«zal u, brombeer, dat grauwen en snauwen wel afleeren Toen Daniëls stem aan de deur klonk Den eersten die verroert, donder ik buiten, werden de Aalstenaars zoo stil als eene muis. (Wordt voortgezet). Beste vrienden, 't velomanneken zijn been geblesseerd de Donchisten zoo veel plezier in gehad hebben maar bijkans genezen en binnen eenige da gen, als 't God blieft, weer te peerd.... Awé, op de Nieuwstraatpoort zijnde, 't kwam te pas over de Donchisten en andere tisten, en nen mensch, die vroe ger ook door die soort doekskens aan de oogen gebonden was, zeide mij Er zijn onder de Donchpartij zeker veel brave eliri*tcnc iiiensclien, maar 't grootste paart is ribic, krotuiar- chands, ovcrbctaaldcrs en nen troep slecht volk. En diene mensch had gelijk, en dat grootOnze vrienden op den buiten zien dat op hunne pro- chie ook'k En zou mij daar nog zoo kwaad nie in maken, zelle, indien die Krotticrs, liever de menschcn gingen betalen», en deftige burgers in vrede lieten. De Vriendschap Niets zoo schoon, niets zoo hartelijk dan.de rechtzinnige, ongeveinsde vriendschap. Die een trou wen vriend verliest, verliest een schat, en daarom, ziet dat gij hem behoudt...' Dit verstaan, eilaas, sommige lieden niet, en 0. a. bijzonderlijk de boerkens vau 't arrondissement AalstBijna allen zijn het eens om hunnen rechtzin- nigsten, onbaatzuchtigsten boezem vriend binnen twee jaren over boord te smijten, hij die zooveel voor hun ge daan heeftHij, die uit loutere liefde alle jaren 4000 patotterkens opstreek, die hunne soldaten 30 fr. in de maand bezorgde, die geheel 't arrondissement voor niet laat op den trein rijden 't Is schande 't Is onweerdig, zou Pië zeg gen. Men zegt, dat den armen gewezen boerenvriend tegenwoordig aan de zee zijn verdriet afspoelt in den champag neSantéVoor zoo lang als 't nog duurt, Gebier, Zondag en acht dagen wordt er tot Audenaarde nen beer gelost. De ont vangst aan de statie belooft luisterrijk te zijn.500mannen,gansckin 'tgroeu ge kleed, tot zelfs hun haar en aangezicht in 't groen, zullen op een gegeven t§a-_ ken allemaal gelijk roepen, als den beer verschijnt Ne zóóöötNe zóöóöt Gewetj, niwaar, vrienden, dat de 2 liberalen, langs 't achterpoortj e in den Gemeenteraad van Aalst binnengeslo pen, zeer kortelings hun matten op ons Stadhuis mogen oprollen?... Awel, garde a vö zeë, nu is 't gedaan met men- schen en beesten; de kwibussen, die den Dendergalm aaneen lijmen, gaan zich eens op zoek zetten, om te weten welke de redens zijn dier wegkwispeling. Och Heere, verlicht die sukkelaars in Daar zullen er Dijnsdag, 29 September, banden van de kuip springen Groot Concert, door ee nige studenten, in vakantie, ten voordeele van den Onderlingen Bijstand in de Bewaarschool. Er zal opgevoerd worden Twee vieze geburen, Ze zwijgen dat ze zweten, Eene schoone pantomi- ne, en verders alleenspraken, muziekstukken, enz. enz. te lang om te melden. Prijzen der plaatsen 2 fr., 1 fr., en 0,50 tiemen. Elk zegge het voort en kom maar afOm 4 uren beginnen ze. hebben en u van de bloedonzuiverheden te genezen (dauwworm, puisten, eczema, jeukte), neemt de voortreffelijke bloedzuiverende Waltherypil, (Fr. 1.25.) de DUITSCHLAND. Het spoorwegongeval, dat zaterdag te Loebau gebeurd is, was erger dan eerst gemeld werd. In de kleine statie aldaar stonden drie bijzondere treins, die van keizer Wilhelm, die van den koning van Saksen, en die der genoodigden tot de manoeuvers. Eensklaps, op het oogenblik dat de keizer in zijn wagon wilde stappen, kwam de express Goerlitz-Dres- den aangereden, voor welken men vergeten had te melden dat de baan niet vrij was. De mecanicien van den express had nog enkel den tijd om den stoom eene achteruitwerkende beweging te doen ondergaan, doch dit belette niet dat zijn locomotief tegen die van den keizer lijken trein botste. Deze laatste locomotief werd erg beschadigd. Zonder de tegenwoordigheid van geest van den mecanicien, zou de Keizer mis schien op den slag gedood geweest zijn. FRANKRIJK. De vrijdenkers van Rijsel hebben eene daad begaan die hunne verdraag zaamheid in een helder daglicht stelt. Een i8jarig meisje stierf over eenige dagen, na bediend te zijn. Aangezien zij wist dat haar'vader al de leden der familie burgerlijk wilde doen begraven, verklaarde zij voor hare dood, in 't bijzijn van getuigen, dat zij eene kerkelijke begrafenis wilde. De vader hield geene rekening van den laatsten wil zijner dochter en liet haar burgerlijk begra ven ondanks het verzet der moeder, van den grootvader en van gansch de familie. De familie liet op hare kosten, in eene kerk der stad, eenen lijkdienst celebreeren. Op de doodsbrieven, leest men dat M. L. D... burgerlijk begraven werd, alhoewel zij de laatste H. Sakramenten gevraagd en ontvangen had en voor getuigen verzet aan- teekende tegen de begrafenis die haar te wachten stond. ITALIË. Dinsdag is te Rome het proces" begonnen ten laste van den advokaat Luigi Cris- pi, 26 jaar oud, zoon van den gewezen Minister Crispi, en die beschuldigd wordt voor 30.000 fr. juweelen gestolen te hebben ten nadeele der gra vin Celbre. ksche bedevaart t;<ii> Denderwin- H. Matheus, Apostel en Evan- - H. Maria vau Socos. - Livinus, Paus, gemarteld in 7 Weeën. Groote deke. Maandag, 21. - gelist. Dijnsdag, 22. - Woensdag, 23. - 't jaar 78. Donderdag, 24. O.-L.-Vrouw ter Sneeuw. Vrijdag, 25. H. Gerulphus. Zaterdag, 26. Wonden van den H. Francis cus van Assisië. Priesterlijke benoemingen De E. H. De Corte, leeraar in St-Lievenscol- legie te Gent, is bestuurder benoemd van het St-Antonius-Collegie te Ronse. zijnen jubilé vieren van vijftig SOUFFLE MET MACARONI. 1/10 Macaronie laten koken iu water, dan op zijde schuiven om te la ten zwellen en op den tems laten afdruipen. 2/10 magere hesp kap pen, 1/10 kaas gruijère en parmesan raspen, t wit van drij eiers in schuim slaan. SAUS. Roert onder 't wit het geslagene eiwit der 3 eierdoijersmet wat melk en een stukj e boter. Botert eenen vorm, giet er eerst wat saus in, dan gekapte hesp, terug saus, dan macaroni, saus, dan kaas en zoo voort tot als den vorm gevuld is. Een uur laten koken au bain-marie ('t is te zeggen den vorm laten koken in eenen bot ziedend water, dat over den vorm niet loopt). Dient op met eene bruine saus, BRUINE SAUS. Doet in eene kasserol 50 grammen boter met I lepel aardappelbloemmengt het goed en laat smelten. Overgiet hetmetvleeschjeugd of vleeschextract, zooals Liebig of Cibils. Laat 10 tot 15 minuten koken. Giet de saus door den tems en roert nog voort van tijd tot tijd men mag er ook 2 a 3 druppels azijn of citroen bijvoegen. Roese. (Pee Telefoon). 1" Uit Oostende. Minister de Smet- de Naeyer verblijft hier voor eenige da gen. 2° Uit Mechelen. Onze volksverte genwoordiger M.Fris, voor wiens gezondheid men sedert eenige da gen vreesde, is thans buiten gevaar. 3° Uit Gent. Op 21 September zal de E. H. Van Loo in de St-Michielskerk jaar priester. 4° Uit Denderleeuw. Hier en in gansch de streek heeft de rukwind oneindig veel schade ge bracht aan de hop. 5° Uit Maurage. Sedert maandag zijn hier 5 kinderen verdwenen, waarvan de oudste 14 jaar is.... Alle opzoekingen zijn tot hiertoe nutteloos gebleven. 6° Uit La Louvière. Woensdag, Chaleken Chapay 's noenens aan tafel de soepkom over hem getrokken.... Verbrand.... En bijnadood. 7° Uit Gent.Maandag avond is er in de zaal van Vooruit, in de Bagettestraat, eene overgroote vergadering geweest van socialistenEr is ferm gekevenAnseele werd er aangeklaagd het volk uit te buiten.Da manneken begint geweldig van zijne pluimen te verliezen. 8° Uit Ltjik. Dagelijks komen hier duizenden en duizenden bedevaarders toe ter gelegenheid der jubelfeesten van denli. Lambertus. 9° Uit Pesth. 27 anarchisten zijn hier aange houden. 10° Uit Copenhagen. De aanhouding der dynamietaards en het complot tegen hun gesmeed, heeft grooten indruk gemaakt op den Keizer van Busland. 11" Uit Ypeken. Dieven zijn ingebroken Zondag nacht in 't huis van onzen volksvertegen woordiger Colaert... Maar ze zijn gelukkiglijk reeds gevangen genomen. Vallinglijders herinnert, u dat de Waltherypastil de meest ingewortelde hoest in twee dagen tijds ge neest, en slechts éen frank de doos kost. v Wij bieden de zeer geachte Familie onze welge meende deelneming iu hunnen rouw aan. R. I. P. Pnvlmr Sus. Wij zullen op onzen post 1 zijn. Nonkel, 't Was ons onmo gelijk.... Ge zijt verwacht. Snoeck. g'Haalt er eer van. KDo- mien. Geen timbers vergeters, zelle Lode. De complimenten van T. F. T. F. Waarom toch op voorhand niet verwittigen 'i'ist. Alles is wel toegekomen A. B. Met de eerste gelegenheid zal u alles geworden Daniël. Alles wel ontvan gen Pië. De regenmantel zal u in 't kort geworden. Van at 15 September zullen de werkbuizen open zijn. De Vereeniging der Timmerbazen van den Brusselschen omtrek bericht den timmerlieden dat zij zich van nu af schriftelijk mogen wenden tot hun lokaal, Brasserie de la Canipinc, Kieken- markt, te Brussel, om toegelaten te worden in de werkhuizen te arbeiden van dien dag te beginnen. De loonen zijn bepaald sedert 20 Juli, op 40 42 1/2 45 47 1/2 centiemen per uur, volgens de bekwaamheid. De duur van het werk verschilt van 11 tot 12 uren.Verzekerden ai beid aan allen bekw. werkman. te EDINGEN, (Enghien). Humaniteiten, Vakonderwijs, Landbouw school, Laboratorium voor de ontleding der eet waren door den Staat aangenomen, Voorberei dende afdeeling vooi de hoogere brouwerijscholen. de la Lumière (Société Anonyme, 12, Place Rouppe a Bruxelles), sont en vente a Alost, chez Monsieur D'Hoie-Mathys, Rue courte du sel, N° 21.

De Volksstem | 1896 | | pagina 3