~Luiïim ÏEROORDEELING TanMUIT Laatste Depechen. KERKELIJK NIEUWS. fr- EEN HEER StrïlT DE VREEMDE LANDEN Waar gebeurd, in ons land. Grafscliciul i u g. O die leelijke brigands een graf' durven schondenIn den nacht van maandag tot dijnsdag hebben eenige kwaaddoeners het graf onteerd der achtbare echt genoot van den volksbeminden burgemeester van Heffen (in de provincie Antwerpen). Zij hebben alles verwoestdrij kronen met de voeten aan stukken gestampt. Over eenige weken had men hetzelfde graf nog eens verwoest en het kruis ver brijzeld. Nieuws uit Aalst. De leeftijd bij de vogels, Iets om te flaelien. KOMT TE VERSCHIJNEN GELOOF FIV LIEFDE VOLKSALMANAK Timmerman* Fran*, gareelma ker te Galmaerdcu, maakt kenbaar, dat bij van heden af geene schulden meer zal herkennen door zijne vrouw ol kinderen sedert 9 October 1896 ee- maakt. b Le* Bees a inau<lc*ccncc bij, maar bij poozen sloegen de baren met zulk een geweld op het schip aan, dat zij een groot gedeelte van het dek onder zetten dit had natuurlijk voor gevolg van de onrust in ver- schillige magen te doen komen er was bijna niemand boven meer te zien deze maal ontsnapten wij alle drie, wij wierden hoegenaamd niets gewaar. In den namiddag zagen wij misschien voor de laatste maal Europa in de kusten van Sicilién. 's Nachts was er cene braak aan 't machien gekomen door het springen van eenen bout wij bleven gedurende drie ure stil, maar ik rustte zoo goed dat ik er hoegenaamd niets van wist en het slechts 's morgens na de H. Mis vernam. (21 Feb.) Nu lazeu wij regel matig alle dagen mis. Hoe aangenaam en verukkend is het niet van op een scheppend woord, zijnen God en Zaligmaker, te midden der golvende baren in zijne handen te ontvangen op die oogenblikken is men onder den invloed van gevoelens die men onmogelijk niet zou kunnen uitdrukken, men smaakt het genot, maar het beschrijven ware niet mogelijk. Wij ont moetten dien dag nog verschillige eilanden, bedekt met hooge bergen, wiens toppen onder eene dikke laag van sneeuw ('t Vervolgt). Frankrijk. Bij de heropening der Kamers zal het be stuur 3 millioen en half vragen om de kosten te dekken van 't bezoek van Keizer Nikolaas. Koken moet kosten, maar wat zullen de Franschmannekens daar van zeggen Engeland. De Scholen. De Jonkheid, de hoop van de toekomst, de katholieke school, waar niet genoeg kan voor ge daan worden 1 De minister van openbaar onderwijs in Engeland hoeft een wetsontwerp neergelegd en stelt voor aan de vrije scholen oen bijlage toe te kennen van vijf (rank per leerling. De vrije scholen bestaan, zegt hij de katholieken aan zien het als e.ene plicht hunne kinderen in hun geloof op te brengen het ware onredelij u de ouders te verplichten van hunne kinderen naar schólèn te zenden waarvan zij niet wil lenDat is wijs gesproken. Waarschijnlijk zal 't ont werp van den minister doorgaan, want de engelsehmans zijn voor de vrijheid. Te naaste jaar is het de 61e verjaardag der troonbe klimming van Koningin Victoria. Het zal groote feest zijn.Nog nooit heeft een vorst zoo lang geregeerd als zij. Er is spraak van al de Mogendheden van Europa uit te noodigen. De Tzar en de Keizer van Duitschland hebben reeds beloofd van te ko men. Dat zij van de gelegenheid gebruik maken om eeu duur- zamen vrede te sluiten met malkander, al de landen van Eu ropa ondereen, dan zou men die kostelijke legers kunnen ver minderen. Italië. Het huwelijk van den prins van Napels met do prinses Helena van Montenegro is ingezegend geweest in de kerk van O. L. Vrouw ter Engelen te Rome, Wij wenschen bet jong paar veel geluk te gaar. Maar willen zij gerust leven, de prins, als hij ooit aan 't bewind komt, zou moeten beginnen met aan den Paus de staten terug te geven die zijn grootva der, Victor Emmanuel, gestolen heeft. De plechtigheid is heel koeltjes afgeloopen, zonder geest drift. Koning Humbert had de mogendheden naar het feest verzochttot verledene week toe, hoopte hij nog dat de Tsar toch zou gekomen zijn maar 't was bernik, zij hebben alle maal opgezegd. Aai dat moet Humbert vernederen Als er feest is voor den Paus komt het volk uit alle landen met hoopen naar Rome gestroomd. De groote opperhoofden der Staten, protes tanten en barbaren zoowel als de katholieken, brengen van zelf hun huldebewijs aan den Paus, nen Koning zonder kroon en zonder land, ëu Humbert niettegenstaande al zijn bidden en smeeken kon niemand naar 't huwelijk krijgen van zijnen zoon. Wat affront, wat affront Zwitserland. Het sneeuwt er reeds gelijk te midden in dén winter. Te Chaudefonds lag de sneeuw vrijdag nen hal ven meter hoog. Niet illeen in ons land, maar in Frankrijk, Zwiserland, Italië, klaagt men van de langdurige regens. Op vele plaatsen vreest men voor overstroomingen, 173 het pronkje van mijn geslacht. Indien het u lust, graaf, van ons Aalstersch bier te proeven, ik zal.. en Ivo leunde met de ellebogen op de tafel, net alsof, hij in zijne kroeg met een paar klanten vertrouwelijk omging. Genoegviel de ongeduldig geworden vorst in, grauwde Rambold, die hem wat Kjdzaamheid afsmeekte toe Wat ik al verdragen moet I en vroeg Ivo bitsig «Wat nieuws Ivo bleef het antwoord schuldig, keek de zaal in, sloeg de armen overeen en riep in verrukking Schoon Prachtig Overheerlijk 1 Wat nieuws? morde Willem Haast u wat I.. Die kinkel heeft lood in zijne schoeisels, Rambold. Hoe meer haast, hoe min spoed, zegt de wijze, boertte de onbehouwen Ivo. Geen dwaasheid, Ivo, sprak Rambold Vertel ons wat ge weet. De geslepen kroeghouder, die, niettegenstaande zijne dronkenschap, van den geldduivel bezeten was, begreep, dat hij hier duimkruid verdienen kon. Hij wou de gele genheid bij de haren grijpen en begon traagzaam Er is groot... groot nieuws... Ik weet het op mijnen duim...» Welnu drong Willem er hittig op aan. van haver tot gort... En dat is zeide Rambold, die op heete kolen stond. van stukje tot beetje... Maak het kort dreigde de stuursche vorst. van naald tot draad.... maar.... Wat maar vroegen Willem en Rambold te gë- lijker tijd. vandaag voor geld en morgen voor niet... en de listige hospes pinkoogde... Onbeschaamdebromde Willem. Onbeschaamde op of neer door schade wordt men wijs, ziet ge... een ezel stootr zich niet tweemaal aap éenen steen..., DuitacUland. De toestand van Bismark verbetert niet. Oud en verslo ten zijn, want de man is 82 jaar, dat is éene ziekte, eu daarbij verdriet hebben eu kolcirig zijn, is twee ziek ten.Hij is van al de duivels omdat Rus land een verbond gesloten heeft met Frankrijk, bij het bezoek van den Tzar te Parijs Bismark mag er niet op pei- zen, of al zijne zenuwen beginnen te spelen gelijk een mekaniek. Geheel zijn leven heeft hij gewerkt 0111 dit verbond te beletten en nu moet hij het laten ge beuren zonder er iets te kunnen aan doen. Rusland. Derussische douaniers hebben te Breslau eene groote menigte wandelstokken in beslag genomen. De stokken, die heel dik zijn, waren van binnen opgevuld met nihilistische strooi bladjes. Turkrijc. Er wordt eene onge hoorde wraak uitgeoefend tegen de ongelukkige Armeniërs. Zij worden op alle wijzen vervolgd. De spoorweg com pagnie Massina-Ganal heeft bevel ont vangen al de Armeniërs die in bediening zijn weg te zenden. De mogendheden protesteeren, maar het komt op niets uit. Men zou moeten krachtdadiger middels nemen. Culm. Colonel Segura is er in ge lukt de opstandelingen uit Mont-Soroa te verdrijven. Het gevecht heeft 2 dagen geduurd. De opstandelingen hebben 61 man verlorenlangs den kant der Span jaards zijn 3 dooden en 157 gekwetsten. Luibrechts en Spie- 's waren Zondag voor den eersten keer van hun leven naar Oostakker ge trokken. Luibrechts stond van verwondering stom voor de sehoo- ne winkels, die hij tot Gent zag. Maar, SpiegelsL toch, jongen, sprak. Luibeken op eens, wat is dat toch voor iets dien telepho ne, die hier bijna op alle vitrienen uit- geplakt hangtwat mag dat toch voor iets zijn 'k En zou 't u niet kunnen zeg gen, antwoordde Spiegels. 'k Moet het nochtans, weten, zei Luibrechts, en zonder nog ne pink te wachten, trok hij in de Vlaanderen- straat ne pasteibakkerswinkel in en vroeg, aan de dame, die achter den toog stond Madame, a. u. b., den helft van eeu half vierdccl telephone. ilCI'tlCl'XCill. Aldaar is dijnsdag nacht, rond den elven, cene drijwoonst ten gronde afgebrand. Het eerste huis was bewoond door Xa- vier Kieckens, het tweede door P. De Roeck, het derde stond onbewoond, üo oorzaak der ramp is onbekend. De schelmerij is gepleegd, zoo 't schijnt, uit wraak tegen den burgemeester van Hellen. Gij moet waarlijk helscheu dragonder zijn om u te wreken op een graf. Als die belhamels gekend zijn, de policie zoukt er achter, en is op 't spoor, dat men ze publiek ten toon stelle op de markt tot schaamte en verachting. Itl'IISSCl. Zondag laatst, hot zoontje van Madam Chrispiels, een jougske van vier jaar, t was alleen 't huis moeder was uitgegaan om water, hij ontsteekt eene bougie, het vuur vat zijne kleederen en als moeder weerkwam, 't arm schaap je stond in volle vlam. Eene uur nadien stierf het in de hevigste pijnen. Arme moeder Nog van brauden le Heppeneert, in Limburg, is eene graanmijt afgebrand, die bij tie 300 koopen koorn inhield, dus eene-allergrootste. Ze was niet verze kerd. Men presumeert, dat ër kwaadwilligheid onder zit. Verleden za terdag vierde de Maatschappij St Gregorius liet Jubelfeest van een barer leden, den beer Edwaed De Smet, als 25 jaren zanger van 't oksaal. Vijf en twintig jaren, en dit altijd met denzelfden ie- ver, luistert die heer de goddelijke diensten op door zijne scboone, wellui dende stem, die nog niets van bare hel derheid en aantrekkelijkheid verloren heeft. 's Avonds vergaderden de gevierde Jubilaris, de heeren van den kerkraad, de eereleden en de zangers, in de ruime welverlichte zaal van den Graaf van Vlaanderen, waar hun een lekker avondmaal wachtte. Schoone, hertroe- rende woorden van gelnkwensching en volherding werden den Jubilaris toege sproken, die in korte, vloeibare woor den al de loden bedankte voor hunne welgemeende blijken van genegenheid. Die schoone avond, waarop et zoo menig pintje gepakt werd, waarop er zooveel leute gemaakt werd, is dan ge sloten door nen fameuzen Quatuor van Vier, uit de laatste verzameling. De Volksstem biedt den achtbaren Jubilaris hare oprechteGelukwenscben. DAGWIJZER Zondag, 1 November. Hoogdag van Allerhei ligen. Allerheiligen don Hemel't land van rust en vrede, waar de meusoh naartoe reist langs de hobbelige wegen van de wereld. De hemel, waar eene eeuwigo belooning ons wacht, waar wij in za ligheid ons zullen uitrusten van de vermoeienissen van den strijd Vooruit, do socialistische gazet, durft schrijven, dat er geen hemel bestaat... O die goddelooze prij 1 Ah, er is geen hemel 1 Maar- dan is bet leven onverdraaglijk Wat zal den mensch versterken en vertroosten in de beproeving, in de armoede, de kruisen en de ziekte, als gij de hoop van den hemel uit zijn bert rukt Neen, zoo niet, Vooeuit God is reebtveerdig die bier kloek moedig zai geleden en gestreden hebben zal bier- na beloond worden in den hemel. Maandag, 2. Allerzielen. Volte aflaat, toe passelijk aan de zielen van net vagevuur, voor al de geloovigon die vandaag hunne parochiekerk be zoeken. Dijnsdag, 3. II. Hubertus, bisschop van Luik, 727. Patroon tegen de razernij. Woensdag, 4. H. Carolus Borromeus, bis schop van Milanen. Donderdag, 5. II. Sylvia, moeder van den H. Gregorius den Groote. Vrijdag, 6. H. Winnoc, abt. Zateedag, 7. H. Willibrordus, patroon te gen de zenuwziekten, vereerd te Antwerpen. Zondngi-iiwt. Zondag 1 November. Dienst doende Apotheker. Van 's middags tot midder nacht M. CALLEBAUT, Botermarkt. De zwaan bereikt den koogsten ouderdom on der allen men zegt dat zij 300 jaar leelt. Dan komt de valk. In zijn Natur- historiker schrijft Knauer er eenen van 162 jaar te hebben gezien. Een reeds bejaarde zeearend, die in 1715 werd gevangen, stierf 104 jaar la ter, in 1819. Een gier, met witten kop in 1706 gevangen, stiertin 1826, in een kooi van bet kasteel van Schcenbrunn, bij Weenen, waarin bij 118 jaar was opgesloten geweest. Papegaaien en kraaien worden boven de 100 jaar oud. Zr en moerasvogels leven zoolang als verscheidene mensehengeslacbten.Even als tal andere vogels, leven de eksters zeer lang als zij vogelvrij zijn, doch slechts 20 tot 25 jaar waaneer zij ge vangen zitten. De baan leeft 15 tot 20 jaar en de duif 10. De opgesloten nach tegaal sterft na 10 jaar en de merel na lójaren. De kanarievogels leven van 12 tot 15 jaar in de kooi, doch zij die vrij in de Kanarie-eilanden vliegen, worden veel ouder. Wat den eetlust der vogels betreft, die is overgrootde lijster eet,in eenen maaltijd, eene groote rusp, hetgeen voor haar zooveel is als eene ossenbil voor den mensch. Het roodborstje eet alle dagen zooveel voedsel, dat men er eenen pier van 4 tot 5 meters lengte zou van maken. Het tribunaal veroordeelt de socialis ten Anseelc, Van Beveren, ïoecaert, Van Gysegem en sefifers tot 9 boeten van 10 fr elk, of 9 keer 2 dagen kotBccrblock, als medeplichtige, tot 9 boeten vau 5 fr., of 9 keer 1 dag gevangenis. Daarenboven %ijn ze gezamentlijk nog veroordeeld tot liet bctalcu der onkosten van 't proces. 5° Uit New-York. Mac-Kinley zal met groo te meerderheid president gekozen worden der Ver- eenigde Staten. 6° Uit Pekin. Li-Hung-Thang is minister benoemd van buitenlandsche zaken en komt ge- kondaneerd te worden om in 't Zomerseizoen ge drongen zijn der oude Keizerin. 7° Uit Moorsel. Onze eerw. heer Pastoor is volkomen hersteld. Tlf* lllOAcf verouderde en pijnlijkste hoest, ge- neestin twee dw/i treffelijke Waltherypastil. (1 fr.) r'ijds met de Yoor- "Parlnir Snoeck. herte bedankt; te Maat toegekomen. Nonkel. Dank Daar en is Goddank geene kwestie van liever sterven...! Tist. Niet lang wachten van komen, zclle. Chaleken. Wanneer gaat ge nog eens over 't keersken springen, hè en waar blijft het portret A. J3. Tot in 't kort. Ne zaligen Hoog dag Daniël. Staat den Illustré u aan zoo ia, dan zal hij u voortdurend geworden. Pië. Nog wat patiëntie hij zal komen. De Lezer van Sint Pieters-Capelle moet zich abonneeren bij Lebegue, Magdalenastraat, Brussel. De gevr. almanak is er bij en kost voor u 45 centiemen. Lode. Geeft ge geen teeken van leven meer, ge moet het weten Indicatifpresentje veeg T. F. Als gij er gee- nen weg meer mee en weet, laat het ons weten wij zullen hem eens ranselen. Ne zaligen hoogdag. Vr. te Velm. Ge begint ons te vergeten, 't En is t schoonste van uwe historie nietFliske. k Zeg aan hoeveel kunt ge ons zoo een h,..pk..n leveren Antwoord toch eens. Vr. V. G. te N. Onze beste Hoogdagwenschen. K. Wanneer toch eindelijk ne keer wanneer zult ge komen? 8J?.°ktons zeker verledene week niet verstaan Wij zouden u toch zooveel moeten vertellen. B. Sinte Marten nadert, zelle. Auierikftaiisclic vertelling. Een zieke matroos kwam in het gasthuis om verzorgd te worden. Nadat hij een bad genomen had, kwam de barbier van het gasthuis zijnen baard scheeren. fe^roos vl°ekte echter zoo vreeselijk, dat de barnier van schrik zijnen neus afsneed. Nieuwe uitval van den matroos. De barbier liet zijn scheermes vallen op den teen van den matroos die nu ook los naast den voet bleef liggen. Haastig werd een dokter geroepen en deze was over het schrikkelijk geval zoodanig ontroerd, dat hij den teen op het gezicht en de neus aan den voet naaide. Wanneer die arme drommel nu zijnen neus moet snutten, is hij verplicht zijne leers uit te doen. t- Roede TOopteckcnN. Wanne. Ocb, lieve buurvrouw, niet alleen dat mijn man te lui is om te werken, nu ranselt bij mij dau op den hoop toe nog af. 'lreze. Zoo, wees dan maar blij Dat is een tee ken dat er weer leven en lust tot den arbeid in hem komt. In de herberg. A. Waar is mijn frank gebleven, dien ik daar op de tafef gelegd heb B. Peist ge misschien, dat ik hem heb A. Neen, dat juist niet, maar als gij daar niet gezeten had, zou hij er, geloof ik, nog wel lig gen. b SIK'i Purgeer en is maar kinderspel, I sinds men de Waltherypil kent, die zoo zacht, zoo gemakkelijk is en zoo wel het lichaam vorzuivert zonder onpasselijkheid te verwekken (Fr. 1,25; (Pee Telefoon). 1° Uit Meldeet. Een vreemd zee kapitein is hier ko men geld bieden voor onze aloude wip, om tot middeumast te dienen eener splen- ternieuwe zeeschuit. 2° Uit Gent. Vijl Zusterkes van Liefde zijn woensdag als missionarissen vertrokken naar 't ei land Ceylan. 3° Uit Namen. De heer Baron Paul de Gaiffier komt zijn ontslag in le dienen als schepen van onderwijs. 4° Uit Luxemburg. Onze katholieke ge meenteraad, met burgemeester Mousel aan bet hoold, is bier Zondag met overgroote meerderheid herkozen. •>'.i Julius Dc Meester te Itousselaere een verhaal uit den eersten Kruistocht door PETRUS VAN NUFFEL, met eene prachtige titelplaat van den Kapitein- Kommandant Ameye, wel bekend door zijne be roemde geschiedstafereelen der Regimenten van het Leger. Prijs bij inschrijving 1,00. Te bekomen bij alle boekhandelaars en op ons bureel, Leopoldstraat, 19, Aalst. van den H. Autauius, voor 't jaar 1897. 96 bladz. schoonen druk; fijn papier. Ten zeer ste aanbevolen aan al onze Lezers. Prijs 10 cen tiemen franco 0,12. aan allen die aangetast zijn door cene huidziekte uitslag, eczemas, brand, jeuksel, sleepende bron chitis, borst- en maagziektens,rhumatism en breu ken, een onfeilbaar middel om zich spoedig te ge nezen, zooals hij zelf het radikaal was na geleden en vruchteloos alle vooruitgezette middelen te heb ben beproefd. Dit aanbod, waarvan men het meuscblievend doel zal waardeeren, is het gevolg eener belofte. b Schrijven per brief of per postkaart aan den beer VINCENT, Place Victor Hugo, 8, te Grenoble, welke gratis en franco per keerenden post zal antwoorden en de gevraagde inlichtingen zenden. de la Lumière (Société Anonyme, 12, Place Rouppe a Bruxelles), sont en vente a Alost, chez Monsieur D'Hoie-Mathvs, Rue courte du sel, N° 21,

De Volksstem | 1896 | | pagina 3