10 Laatste Depeehen. LUIBRECHTS. KERKELIJK NIEUWS. I Vergetelheid en dankbaarheid. Sint Antonius-AImanak Sint Franciscus-Almanak, Nieuws van soorten. Denderleeuw. yerleden Zo?dag> Galmaarden. vlterdag de.n7 Geerardsbereen .-^Gee- Meerbeke. Nieuws uit Aalst. Stedelijke Werkbeurs. KOMT TE VERSCHIJNEN GELOOF E.\ LIEFDE Timmermans Frans. gareelma ker te Galmaerdeu, maakt kenbaar, dat hij van heden af geene schulden meer zal herkennen door zijne vrouw ol kinderen sedert 9 October 1896 ge maakt. Les Bees a Inamlcscence ters om tot onzen boot terug te keeren die op slag van 12 ure vertrok. Op eenige oogenblikken bevonden wij ons in den mond van het Kanaal van Suez dat slechts sedert weinige jaren is gemaakt onze eerste Missionnarissen zijn die zeeëng- te nog per spoorweg overgetrokken. ('t Vervolgt.) Eene arme werkster was gewoon iederen zaterdag eene mis te laten lezen voor de zielen des vagevuurs, vooral voor de meest veriatenen eene mis die zij zelve bijwoonde. Op zekeren dag, dat zij er eene had laten lezen en uit de kerk kwam, ontmoette zij eenen man met een eerbiedweer- dig gelaat, die tot haar naderde en haar verzocht eenen brief te dragen naar eene plaats die twee uren van daar verwijderd was. Het jonge meisje antwoordde dat zij ge noodzaakt zijnde voor den kost te arbeiden, haren dag niet mocht verliezen. Dat is niets, antwoordde de vreemde ling, ik zal uwen dag betalen en ik belast mij u schadeloos te stellen voor het rijtuig dat u moet over voeren en naar Parijs terug brengen. Gij moet naar die plaats en bij Mr X., gaan gij zult vragen hem te spreken de dienstboden zul len u zeggen dat gij het niet kunt, dat hun meester aan de oogen lijdt en dat men zich bereidt hem te opereeren. Dring aan en verwijder u niet, alvorens hem dezen brief persoon lijk overhandigd te hebben. De jonge werkster stijgt in het rijtuig en vertrekt. Zij komt aan het aangewezen kasteel en vraagt om den eige naar te spreken. Zooals het haar voorzegd was, ontwoord- den de bedienden dat het onmogelijk was, omdat men hem gaat opeeren en de geneesheeren reeds daar zijn. Zij dringt aan de zieke, het gerucht hoorende, vraagt wat er gaande is. Men zegt hem, dat een jong meisje hem verlangt te spre ken. Laat haar binnen komen, zegt hij, om er ons van af te maken. Zij wordt binnen geleid en zij geeft aan den meester van het kasteel den brief, die voor hem bestemd is. Hij opent hem en leest Mijn zoon, ik was in het Vagevuur, gij hebt vergeten voor mij te laten bidden, en ik zou er nog zeer lang gebleven zijn, indien dit jong meisje, dank aan de H. Mis, die zij heden morgen heeft laten lezen, mij er niet uit verlost had. God wil u het gezicht wel weder geyen, doch geef aan de persoon die u dezen brief brengt, het geld dat gij aan de geneesheeren zoudt gegeven hebben om u te laten opereeren. Alsdan, het geschrift van zijnen overleden vader herkennende, die sedert vele jaren dood was, valt dezen man buiten kennis. Toen hij weder tot zich zei ven kwam, vertelde hij wat er kwam te gebeuren, bedankte de geneesheeren en gaf aan het jonge' meisje, zooals hem dat gezegd was, het geld voor de operatie bestemd. Deze werkster is nu in eene religieuse gemeente in de omstreken van Parijs, en die^som heeft gediend om hare intrede in het klooster te bekostigen. Cnp AlVTITÏ ïlVfK^Y Vanverschilligekan- £3 J. ■xVlil J. ,IjIjI-.Lai ten vernemen wij met innige droefheid, dat onze eerweerde vriend, K.Van Lancker, pastoor van St.-Antelinckx, erg ziek ligt, en, zelfs van de Laatste HH. Sacramenten is bediend. Wij bevelen zijnen toe stand in de gebeden van onze Lezers en Lezeressen, opdat het den Heere zoude behagen hem de volkomene genezing te ver- leenen, tot het geluk zijner parochianen, voor wiens welzijn hij zoo ieverig en vruchtbaar gewerkt heeft. Eene der schoonste en goedkoopste Almanakken der we reld rond de 100 bladz. druk op fijn papier stichtende en vermakelijke lezing, opgeluisterd met platen. Op ons bureel te koop aan 10 centiemen. Onze verkoopers ontvangen ook de bestellingen. Franco 0,12 cent. Ook op ons bureel te ver krijgen, den overpraebtigen aan 50 centiemen franco 0,56 centiemen. 177 bergen op en dan tot Ivo Liegt ge niet Ik met spek schieten Bij mijne zielneen 1 Lieg ik, zoo liegt Walter, s Willem las in der haast de namen der wederspanni- gen af, grijnsde en morde Het zal al dien gekruinden en dien gemijterden schelm heugen 1 Hunne vermetelheid dient voorbeeldig gestraft, knikte de doortrapte hoveling. En verder, Ivo? Op die vergadering, heerschap, het was er zoo vol als een ei reedt ge ferm op de tong. Ge kreegt fel op uw brood en men trad u verschrikkelijk op de tee- nen. Ge werdt er bespot, gehoond, doodelijk beleedigd... Willem kleurde en trommelde met de vingers op de tafel. Walter hoorde u de scheldnamen naar den kop gooien van tyran, dwingeland, volksverdrukker, wreedaard, bloedzuiger, vriend der Joden en wat dies meer 1 Ver trapt ik wil u tegen hen niet opjagen, maar, bij St Ivo 1 ware ik meester, ik zou die onbeschoften eens op de kneukels geven.... Willen staarde strak voor zich en kneep de trillende lippen toe. Rambold pinkoogde naar Ivo, opdat deze den dwin geland nog meer opwinden zou, en mompelde Uwe Doorluchtigheid wreke hoon en smaad op Lauretta 1 Een verachtend schouderophalen gold voor antwoord. De vleier verkropte zijne spijt. Er waren daar venten, ging de spioen voort ze zouden met hangende pooten vóór u moeten opzitten, die dorsten zeggen, dat ge niet meer waard zijt dan... en de ingemaakte guit knipte op zijnen neus, schrabde zijne nagels en spoog op den vloer. Willem verbleekte en hield de lippen krampachtig gesloten. En de doortrapte Ivo, door Rambold's oogwenken aangemoedigd, hervatte venijnigUwe vrekkigheid Luibrechts eu Spie gels vaarden van JNi- nove naar Aalst. Tot Liedekerke ge komen, liet Luibrechts zijne borlogie in den Dender vallen. Gi domkop Hoe is 't mogelijk riep Spiegels uit. 't En is niet, zeg de Lui beken en aan- stonds een stuk krijt uit zijnen zak ne mende, maakt hij rap een kruis op den boot, juist aan de plaats waar zijn zak uurwerk hem ontviel. Tot Aalst gekomen, zei hij aan nen vaartkapoen 'k Zeg, kameraad, hier aan dat kruisken is mijne horlogie in 't water gevallenwilt gij z'er uithalen, er is ne frank aan vast RriICCpl O die bl°u I Zijn naam is Dl UÖÖCI. Jallj5aptist V. Hij moest eeue boodschap gaan doen bij jufvrouw Louisa B., in de Minimestraat te Brus sel. Jufv. B. had hem nen oogenblik alleen gelaten ia de kamer. Als hij ver trokken was, bemerkt zij dat er twee gouden ringen verdwenen zijn.Zij loopt den werkman achterna en beschuldigt hem van diefstal. Jan-Baptist, iu volle veroutweerdiging, stelt aan jufv. Loui sa voor naar 't policiebureei te gaau. Al de zakken gekeerd en onderzocht niets te vinden. Juist als hij op 't punt is van weg te gaan een der politie agenten neemt hem de pijp uit den mond, krabt er den tabak uit eu daar zaten de twee ringen in. Tm rif iïiHi.'i.' Verledene week, J. ULLLJ1ULRLHortoliaeke Ca- ron, 5 jaren oud, dochter van Ëmile, was bij een ander klein kind in dezes huis alleen hunnen getwee kinderen aan 't spelen. Do laatste stampt zoo on gelukkig het eerste, dat het in 't vuur valt en zoo erg verbrand, dat het er van gestorven is. Hpr7f>h> Zekere Omer Van Wai- cnberge, metser van stiel, was dijnsdag aan het werk om het dak der schuur van den landbouwer De Lombaere te herstellen. Op eens schoof zijne ladder uiten de ongelukki ge plofte, van eene hoogte van 10 me ters, op den steenweg. Men nam hem in jammerlijken toestand op en bracht hem naar zijne woning, alwaar den ge neesheer hóm de noodige zorgen gaf. Oultre DijnstlaS der verledene week, rond den avond, zit eeu vrouwspersoon in huis te klappen eu zegt zoo op eens, dat zij zich niet wel gevoeltmet den anderen stuikt zij van haren stoel in den grond en was dood. Meermaals hebben wij reeds subiete dooden van Oultre gemeld.. Het is ge raadzaam van, gelijk 't H. Schrift raadt altijd bereid te zijn. Dan kan de dood wel subiet, maar toch niet onvoorzien zijn, aangezien meu ze dan voor alle oogenblikken verwacht of voorziet. LOZER. Jom.mer> gepasseerde week was Kibeladoe- ken mis, zelle! 't Oudste pastoormeisen van onzen Beljik, tot hiertoe gekend, is Mejufvr. Alexandrine, meid van deu heer pastoor van Lozer, oud 89 jaren. Zij doet haar werk en gaat nog naar Cruyshautem om de eetwaren. 4 uren namiddag, is alhier, Leeuwbrug, brand ontstaan. Twee werkmanswoningen, de eene bewoond door Frans Van der Weeën en de andere door J.-B. Samyn, zijn door de vlammen vernield. De meubels zijn ;ered en de gebouwen waren tegen irandgevaar verzekerd. Trl ocrfim Verledene week, ter- Auegeiil. wijl de weduwe van Jacobus Lievens naar Dendermonde ha re zuster was gaan bezoeken en haar huis had gesloten, zijn er dieven bin nengedrongen. z'Hebbeu er al 't meu belair gestolen, dat huu aan stond, zoo als slaaplakens en ander beddegoed en daarbij nog 20 franken. November zal er aldaar eene Missie geopend worden door drij Eerw. Paters Redemptoristen, waaronder den vermaarden Predikant Bloete, van het klooster te Rousselare. Deze Missie zal tien dagen duren. o rardsber- genaars zullen het gewaar worden dat er roode en blauwe ratten aan de stads kas zitten ze zijn pas eenige maanden aan 't roer, of ze stemmen al eene groote vermeerdering van opcentiemen. Dat is ons nieuwjaargeschenk voor het jaar 1897. En bij den hoop, de doktoors dei- stad komen ons laatste stuiverken ha len, met hun besluit dat zij genomen hebben, met toekomende jaar hunne visieten bij zieken het dubbel te doen betalen dan hunnen gewonen taks Awel, vrienden van Geerardsbergen, wat zegt ge van die jannen Verleden week is er rond 2 ure van den morgend, brand uitgeborsten bij Frans Cornelis op den Brusselschen j steenweg. Gezien den verren afstand j va# bet dorp, stond het huis reeds in vollen gloed vooraleer de pompiers konden ver wittigd worden en naar het tooncel der ramp snel len. Er bleef geene hoop over om het woonhuis te be houden, doch de pompiers zetten zich niettemin moedig aan 't werk en welhaast was alle gevaar geweken. Eene aanpalende schuur en een nuis zijn zeker behouden gewcestdoorhet moedig blusschcn De spuit met kloeke armen behandeld, deed be ken water stroomen over den brandpoel en de te beschutten gebouwen, en zoo /gelukte men erin den brand te beperken. IVprlprhroL-ol DiJnsdag av01ld is d« 11 CUCi lil «Ikei genaamde Adolf Van Dyc- ke, werkman in den vuurmolen van M. Van den Dooren, burgemeester alhier, van de kar gestuikt, terwijl hij bezig was met zakken te ontladen. Men heeft den ongelukkige naar zijne woning gebrachtde geneesheer hoopt hem op eenige weken te redden. Van Dyck klaagt van hevige pijnen in de zijde. Denzelfden avond is de genaamde Philip Van de Mergel, voerman, 19 jaar oud, rond mid dernacht te huis gekomen met zijn wagen met 2 peerden bespannen. Gelukkiglijk hadden de ouders en broeders hem gehoord en ging men zien om hem te helpen uitspannen. Men vond hem op den wagen liggen met het kaaksbeen af onder het oor. Het kaaksbeen met de tanden eraan, lag hem in den mond. DAGWIJZER Zondag, 8 November. H. Theodorus, sol daat en martelaar. Maandag, 9. H. Orestes. Dijnsdag, 10. H. Andreas Avellinus. Woensdag, 11. II. Martinus, bisschop, ge storven in 't jaar 400 patroon van Aalst en vele andere plaatsen. Donderdag, 12. H. Livinus, martelaar, ver moord te Sint-Lievens-Essche door de heidenen, die hij wilde bekeeren in ;t jaar 657. Vrijdag, 13. II. Didacus. Zaterdag, 14. H. Josaj)hat, martelaar. Zondagrust. Zondag 8 November. Dienst doende apotheker, van 's middags tot midder nacht. M. BONNER, Bisschopstraat. Katholieke Kering- en Biirgei-oboiid. De Leden worden dringend verzocht de bui tengewone algemeene Vergadering bij te wonen, die zal plaats hebben op Zondag 15 November 1896, om 3 uren stipt namiddag, in het gewoon Lokaal van den Kring l' Union, Groote Markt. Stichting van eenen Bond te IVlnovc. Op Zondag 8 November 1896, om 3 uren stipt namiddag, zullen de Hoofdbesturen der Kath Nering- en Burgersbonden van Aalsten Gee rardsbergen eene Algemeene Vergadering hou den te Ninove, in de groote feestzaal van het Lo kaal DE KEIZER, Burchtstraat. Smadelijk ongeluk. Maandag na middag, omtrent kwaart vóór 2 uren, reed, op de kleine kalseide van Kerrebroek naar den Dender- mondschensteenweg, de genaamde Domien Ooster- linck, ook geheeten Vader Domienstadsmestva- ger, met zijne vuilniskar, welke hij, geholpen door twee honden, voorttrok. Aan den barreel nr 2, waar de spoorbaan naar Dendermonde de kalseide doorsnijdt, werd Ooster- linck door een aanstoomenden koopwarentrein ver rast en, met gespan en honden, onder de wielen van den trein geslingerd. De ongelukkige werd het rechterbeen letterlijk vermorzeld en bekwam bo vendien nog wonden aan het gelaat en het hoofd ook, het linker schouderblad was gebroken. De vuilniskar lag aan splinters, eenen der honden was den kop afgereden, de andere liep ongedeerd naar huis. Na in het kabien der barreel de allereerste zorgen ontvangen te hebben door M.M. Leo van' den Hende en Arthur Hoebeke, en vervolgens door Doktor Bauwens en E. H. Pastoor Willems, droeg men het slachtoffer naar het stedelijk hospitaal, waar men de afzetting van het been noodig achte. Domien Oosterlinck is denzelfden avond, om 6 1/2 uren bezweken geen enkel oogenblik had hij het bewustzijn verloren. Hij was geboren te Overmeire den 21 Mei 1853 en woonde op Aalst- Sehaarbeek, Ledebaail, 24. Hij laat eene weduwe met 8 kinders na De opbrengst zijner vuilniskar moest in het noodige van het huisgezin voorzien. Hoe is nu eigenlijk het ongeluk kunnen gebeu ren De barreelen stonden wagenwijd open, zegt men. De koopwarentrein in kwestie was een speci al. Was de barreelwachtster hiervan verwittigd Ziedaar waarover het onderzoek uitspraak doen zal. De heeren Leo van den Hende en Arth. Hoebe ke, de eersten ter plaats gesneld, werden door de menigte den grootsten lof toegezwaaid om de tee- derste zorgen, waarmede zij den ganschen namid dag het slachtoffer omringden. Dergelijke daad van menschenliefde eischt eene waardige belooning. 200 fr. gercil. Maandag avond kwam de heer B. Herremans, meester-metser, naar huis en wilde twee bankbriefjes van 100 fr. in zijne kas wegleggen. Hij beging de onvoorzichtigheid, de petrollamp op de tafel te zetten vlak onder eenen luster, welke met tulle overtrokken was. De hitte der vKm deed de lichte stof ontbranden en het vuur viel als een regen op de tafel. Voorzeker werd er meer schade belet door den heer Henri Eechout, pompier, die zich ter plaats bevond, de kamer binnensprong, er het vuur uit doofde en de twee bankbriefjes, ongeschonden,kon redden. Zulke daad verdiend gemeld en gepMïen te worden. centiemen De Boerenkrijg v, Conscience PER 12 week Del aflevering overal tekoop, (Peb Telefoon). 1. Uit Hamburg. Bismarck is vol komen hersteld. 2. Uit Spa. On ze Koningin schikt hier het grootste ge deelte van den win ter over te brengen. 3. Uit Peking. Li-Hung-Tchang is voor een jaar, tot straf, van zijne jaar wedde berooid. 4. Uit Pabus. Dijnsdag is de rus- sische afgezant op het graf van Carnot eene gou den kroon geweest neerleggen, gezonden door den Tsar. 5. UitAssoHE. Op 't kasteel van M. Van Hoorde zijn tusschen Zondag en maandag dieven binnengedrongen... Ze zijn met omtrent 15000 fr. weg. 0. Uit Scheutveld(Brussel). Uit den bu reau van den eerw. Overste van ons Missiehuis is er zondag 250 fr. genomen men is op 't spoor van de dieven. 7. Uit Nieuweekeeken. De Donchisten en komen hier Zondag geene meeting geven op 't hof Van Bever. 8° Uit Brussel. Kapitein Lothaire vertrekt; in 't kort naar Madagascar. 9" Uit New-Yobk. Mac-Kinley is tot pré sident gekozen der Vereenigde-Staten van rika. 10. Uit Ninove.Woensdagnamiddag is ze kere Jacobs, soldaat in garnizoen tot Thienen, hier civiel begraven. 11. Uit Bbussel. M. Boernaert, Voorzitter der Kamer, is nog al serieus ziek. '[TA|7 ATïn ingeworteld, pijnlijk uwen hoest wc. 1 lUIj UU lJj ze, toch kunt gij hem op twee dagen tyds genezen met de voortreffelijke Waltherypastil te gebruiken STAD AELST. Bulletijn van 1 November 1896. Aanboden, gedaan door de heeren Meesters3# Verscheidene werkmeisjes van 17 tot 18 jaar. -A 30 goede machienbreisters. -Verscheidene breis ters voor fijn werk. 1 bakkersgast. 1 siroop bewerker. 2 ajusteurs. 5 jongelingen van 18 tot 20 jaar. 1 smeder, halve gast, voor de vlas spinnerij. Vragen door de Werklieden 25 fabriekwerkers. 1 huidevetter. 1 kui per. 1 paardenknecht. Een jongeling, heb bende verscheidene jaren gediend als huisknecht, vraagt plaats in dezelfde hoedanigheid. Parloir Nonkel. Ge wacht zoo lang van ko- 'men Wij verwachten iets, zelle, en dit zoo gauw mogelijk.Daniël. Lezende mon- schen ginder nog gazetten K. In Gods naam I Wij zullen doen zooals gij... En verwacht ons dus niet meer. Tist. Afflichem en is niet vergeten, he 1 Lode. De bespiegeling van de gemoederen begint zich op uwe achthoekige wezenstrekken af te teekenen. T. F. Uwe vriend Joök stelt het goed Chaleten. Germonpreeken en wij zullen u eens onder de handen pakken. Snoeck. Wij verwachten iets. Vr. te Velm. Alles ontvangen; heb dank. A. B. Alles opperbest. B. g'IIebt ons toch zoo bedroefd. Vr. A. te Petegem. Leeft ge nog Hebt ge Aalst vergeten O dienen balkon Roese. Op éenen kant van 't papier schrijven, a. u. b. Pië. Wij zullen in 't kort aan den plak almanak van 't Stemmeken beginnen. N "17 17 IV I Neemt toch die afschuwelijke pur- \j Ij ill geermiddels niet meer, die u zoo on passelijk makengebruikt liever de Waltherypil, die zoo zacht, zoo gemakkelijk en zoo onfeilbaar is tegen de verstoptheid, de hoofdpijn, de maagontsteltenis en tfe bloedonzuiverheid. (Fr. 1,25.) bij Julius I»c Weester te Roiissclacrc een verhaal uit den eersten Kruistocht door PETRUS VAN NUFFEL, met eene prachtige titelplaat van den Kapitein- Kommandant Ameye, wel bekend door zijne be roemde geschiedstafereelen der Regimenten van het Leger. Prijs by inschrijving- 1,00. Te bekomen bij alle boekhandelaars en op ons bureel, Leopoldstraat, 19, Aalst. de la Lumière (Société Anonyme, 12, Place Rouppe a Bruxelles), sont en vente a Alost, chez Monsieur D'Hoib-Mathts, Rue eourte du srl, N° 21,

De Volksstem | 1896 | | pagina 3