RAADSELPRIJSKAMP LUIBRECHTS. GROOT VOLKSPARLEMEOT. Sint-Joost-ten-Noodc. Te Geeraerdsbergen. In de steks- DE KOOKKUNST. Rnitciigewoone Voor 36 frank prijzen Nieuws van soorten. Borgcrliout. De meid van een burgershuis uit de Heerenstraat werd uitgezonden voor eene kommissie in de gebuurte. Ze was en bleef weg, tijd bij tijd. Madame kwam zien aan de deur en zag Marieken gerust staan klap pen op straat. Madame liep er spoedig RATATOEIL Nieuws uit Aalst. Vergrooting en herstelling KERK van SMETLEDE Les Bees a incandescence door diezelfde goede Moeder verzorgd worden. Zij zullen hier hunne jonkheid in vrede en in welzijn overbrengen, en later, als zij van hun eigen zullen kunnen bestaan, zal men hun de vrijheid geven en de middels om bet een of het ander bedrijf uit te oefenen in den wijden wereld, waar zij hunne heidensche broeders door hunne goede voorbeelden zullen stichten cn en door hunne aanwijzingen tot de zaligheid zullen brengen. O schoou werk van de H. Kindschheid, vroeger reeds bewon derde ik uwen zaligen invloed maar nu dat ik u van nabij heb aanschouwd, nu zou ik mij teenemaal voor uwen vooruitgang willen ten beste geven (Wordt voortgezet.) Kloemp. Kozijn Brozen ge ziet er zoo dubineus uit, 't is gelijk of dat uw hoofd vol labirenten zat en diaprastes. Beozen. Ik en kan mijn oogen nog niet gelooven Kloemp! de menschen zijn toch kopstukken na heb ik daar moeten van kant steken voor Kloemp. Voor wadde, kozijn Brozen Beozen. Voor een votuur, kozijn, voor een votuur, maar azoo een votuur da was nu ne keer een votuur Kloemp. Zoo da was azoo een votuur, kozijn Brozen Beozen. Nog nooit of nooit van ons leven niet gezien den dag van vandaag.... Kloemp. Was er azoo misschien in ons stad ven Aelst een majesteit toegekomen, kozijn, of een Exellence mee spe- cialen poindonneur, en mee twee of drij koppelen peerden be spannen, of wa was dat Beozen. 't Is percies 't konterarie, kozijn, 't was nu ne keer een votuur mee zonder peerd, en gezien zelle, gezien pro- mentig, en gaan mensch Kloemp. Jommer, jommer, ge lacht er mee zeker Beozen. Zonder lachen, kozijn. Een votuur al alleen, en da reedt daar, vanterlateer, gelijk een meerssche bui, en mee een asscheranse, en daar nen heer in, die da kasken be stierde. Kloemp. Ge zoudt zeggen waar dat er toch ook al fra- dacie in komt. Maar alla, 't komt toch van ieverst, kozijn, wie daaft er daar aan Beozen. Niemand niet, kozijn, da gaat, heb ik daar hoo- ren zeggen mee petrol of gaz of eletrik zoo ver en ben t ik nie gestudeerd alla. Kloemp. Maar Brozen a propos van peerden en votuu- ren, ik heb daar in de gazet nog iets anders gelezen, iet da wel is zelle, kozijn, mijn hert ging azoo zuiver open als 'tik las, 'k moet het zeggen. Beozen. Zoo, kozijn, 't is azoo effenaf wel dagget zegt Kloemp.—Ge zult gaan hooren kozijn en jugeeren. Ne stalknecht van 't hof van de koning te Brussel is daar azoo gestorven, kozijn, ehjo niemands fout zelle, maar gelijk dat iedereen zijnen toer ne keer is... Beozen. Welgezeid, gelijk dat iedereen zijnen toer ne keer is Kloemp. Awel die sukkeleer is daar nu komen te ster ven, en laat een vrouw achter mee vier kinderen, twee jon gens en twee meiskens. Beozen. Och erremen, die weeskens Onnoodig ons onze planeten te stellen, ginnegapte Walter. Durft ge aan Mher Boudewijn een woord over onze samenspraak zeggen, ik sla uw gaven arm af dreigde Disdeer en ik, Walter, sla u de hersenpan in Albrecht, zijner onmacht bewust, zweeg doch zwoer Bou- wijn, ondankB die doodsbedreigingen, zijn verdenken mede te deelen. Hij ging, in den binnenhof, over de brug post vatten, terwijl hij preutelde: Eerlijk duurt het langst.. Die schelmen zullen hangen God betaalt alle weken niet, maar hij betaalt eens op het einde. Nauwelijks waren Walter en 'Disdeer in de paarden stallen terug, of Boudewijn, die, op den buitenhof geko men, er reeds eenige bevelen had gegeven, riep luidkeels op Walter. De dikbuik zeide in der haast tot Disdeer Roept hij u, kom niet seffens. Derwijze zal hij meenen, dat wij bij malkaar niet waren, snelde dan naar den Bottelier en vroeg ootmoedig Wat belieft u, Mher Boudewijn Is hier alles kant en klaar Er zijn nog vier paarden op te zadelen. Zestig geharnaste ruiters maakt al een heelen drom uit, Walter. Het is eeue duchtige legerbende, want al onze mannen zijn geharde strijders, n Des te beter. Het weder is gunstig... Buiten de vestingen zal het pikdonker zijn. Inderdaadmen ziet geenen steek voor oogen Maar waar is Disdeer Ergens druk aan 't werk Disdeer Disdeer Geen antwoord. Disdeer schreeuwde Walter zoo hard hij kon. Hier ben ik riep de staak van uit den paar denstal, kwam grommend aangestapt en knorde van verre Wat is er nu weer? Kloemp. En luistert nu Brozen de dochter van den koning, de prinses Clementine, braaf zelle en christelijkop alle soorten van manieren, en alzoo zoo goed van hert ge weet wel, nie kunnen zien lijden, kozijn, awel z'heeftde moe der van die weezen na doen naar 't pa leis kofnen, en de twee meiskens op heur kosten en eigen depan tot als ze zullen groot en volwassen in een schoon en rijk pensennaat van Brussel doen placeeren, nevenst de rijkste iffraan van 't stad. Beozen.Wa schoou dingen voor die vrouw en heur kinderen Kloemp. Om te studeeren, Bro zen, en al teleerenwa dat hun later zal voordeelig kunnen zijn, en zonder ne centiem uit te geven. Brozen. Kozijn Kloemp, dat is koninglij k gehandeld zelle, geheel de koninglijke familie haalt daar eer af. Kloemp. 't En is maar om te zeg gen, kozijn, dat er toch nog goei herten in de wereld zijn zelle, en dammen toch altijd gehoord hebben dat de kinderen van onzen koning, zoo wel en zoo chris telijk opgebracht worden, en g'hebt daar na de preuven zie... Beozen. En dat er ongelukkiglijk zooveel op geschreven wordt, kozijn, en kwaad van gezeid, 't eD is nog zoo lang nie geleén in de donsjegazet was 't zelf de. Kloemp. Och Heere Brozen, al da treffelijk was heeft er al ingestaan, Mijnheer Woeste, die de Paus altijd zij nen besten vriend noemt, stond er over acht dagen nog ingeschalloterd en ge heel de katholieke parti, dat't droef was om lezen. Beozen. Maar den Bien publiek, kozijn, de gazet van 't bisdom, beeft op de donsjeperti daarachter afgegeven, zeggen ze, dagge zoudt gezeid hebben dat 't vuur uit 't papier sprong. Kloemp. Wel gedaan, Brozen, a la bonheer. Beozen. En geproklameerd dat die mannen die azoo schrijven gelijk de gebroeders Daens van Aelst doen, niets gemeen hebben met de katholieke, dat ze den naam van christenen stelen maar da't z'het nie en zijn, dat ze tegen den wil werken van den Paus. Kloemp. Kozijn, iedereen weet dat nu al genoeg, laat ons daar maar van zwijgen, die mannen zou 'k zeggen volgen d'helschekliek van socialisten en cetera in de plaats van d'enseklik van den Paus. Beozen. De slechte princiepen, kozijn, zijn den ondergang van 't land. Kloemp. Zeker, azoo is 't'k Heb al in de gazet te zien daar nog gelezen ook van ne gast die daar in Frankrijk de kop afgedaan is op de guillotiu. Is 't toch nie wreed dat de justicie de dood moet gebruiken om 't slecht nog een betjen tegen te houden. Beozen. Kozijn hoe komt dat al lemaal. Niet willen werken, en willen bonjour maken en in kavitjes en kaber- doeskes gaan drinken en schinken, en schandevel spelen en lap, en geen cens- kes nie meer hebben en dan stelen en moorden. Kloemp. Zeker, azoo komt de re- newatie en de'reneweering. Beozen. En ze schrijven dat de vadef van dienen kerel nog leeft en als braaf en deftig man opgepast wordt in een manuekeshuis. Kloemp. Dat moet voor dien bra ven mensch ne chagrin zijn Beozen. Da't ons moest voorval len, kozijn,'tis om in d'eerde te krui pen. Kloemp. Zwijgt er af, kozijn Bro zen, 'k heb azoo in mijn leven ne keer de champetter zien in ons huis binnen komen, 'k zou mij moeten verabuseeren of 't was Chalen De Gent, en 't beefde al da rond mij was en in mijen dat en was ten nog maar ne champetter, en 't en was voor geen zaken die de policie regardeerden, maar kozijn, ik kreeg azoo een geverbabereerdheid in mijn hooid, dat mijn tanden en mijn baar los kwamen, en dat mijn hert klopte gelijk een stampkot. Beozen. Kijkt, kijkt, kozijn, de votuur is daar werom mee zonder peerd naartoe met nen stoel zet wat neer Marie, ge zoudt u kunnen vermoeien. Of Marie haar neergezet heeft weten wij niet, wij peinzen van neen. Sint-Joost-ten-Noode bestaat er nu eene bende die de briefdragers aanrandt. Waar zullen wij nog al van hooren in deze tijden kensfabriek van M. Hoebeke* is vrijdag brand ont staan. Geheel de drogerij is vernield. Er is veel schade. ken Spiegels had een lot gewonnen van 100,000 fr. speelde de grooten heer, en had zijnen ouden vriend Luibrechts in zijnen dienst geno men. Maandag verleden kwam hij doodmoê van eene reis 't huis en vroeg aan Luibe- VERKENS-KARBONADEN. Laat in eene braadpan een wei nig vet of boter smelten, juist het noodige om beider kanten der cor- teletten eene schoone kleur te la ten krijgen. Het vuur moet helder zijn. Bestrooit ze met peper en zout, laat ze nog wat gedekt voort- koken om langs binnen ook een weinig te braden. Neemt van 't vuur en steekt er een stuk boter onder zonder nog te laten verwarmen, raspt er wat muscade over, en laat zoo gedekt staan tot gij het ter tafel moet dragen. Vele personen verlangen er bij wat citroen over gedruiptmen doet gemeenlijk naar goesting geeft daarvoor eenen sappigen citroen doorgesne den op tafel. Roese. gratis, superflu voor al de Lezers, Lezeressen en Lezerkens van 't Stemmeken. VOORWAARDEN. Al de oplossingen moeten binnen de 14 dagen naar ons Bureel, Leopoldstraat 19, Aalst, frauco toegezonden worden. Men gelie ve op den omslag der brieven het woord Prijskamp te schrijven. Par ici-la bas Opgepast en niet ge lachen aan 't werk 1 I. Wie, wie, wie kan er in Aalst niet verkroppen, dat er saucissen geëeten worden EereprijsEene zilveren horlogieketting ter waarde van 8 fr. le Prijs De Lijkbehan- deling bij de Christen Volken door Dr Isidoor Bavwens, (lijvig boekdeel van 3 fr). II. Hoe kan men 10 van 10 aftrekken en 20 overhou den? Prijs Lijkbebandeling en Rouwplechtigheden bij de meeste volken door Dr Bauwens. (2,50). lil. Ik blijf wat ik ben, zoo lang gij niet wat ik ben maar weet gij wat ik ben, dan houdt ik op te zijn wat ik ben. Wat ben ik Prijs Iwein van Aalst, melodrama door M. Bauwens. Muziek van Toondichter Pape. (lfr) IV. Bijzondere Prijs voor de Aalstenaars Wie bezorgt ons het adres van den Groenen Hond? Eereprijs Een paar gouden oorslingers (dor- meuses) ter waarde van 12,50. Eerste prijs Quinten Metsys, zangsDel in 2 bedrijven, mu ziek van Toondichter De Mol. (1 fr). v. Keert ge mij om, 'k verander niet, Aan knapen baar ik soms verdriet Maar mannen zijn mij toegedaan En laten mij niet gauw uitgaan. Prijs Geloof en Liefde door Petrus Van Nuf fel. (1 fr). VI. Waar worden de koekenbakken slechts langs éenen kant gebakken Prijs Robrecht van Eyne, historisch drama met zang. (waarde 2 fr). Vil. Prijs voor de schoonste verzenBoudewyn van Gent, prachtig drama, met het muziek van zang en piano erby(Kost 5 fr). Men zou waarlijk zeggen, dat er meer oude strijders van 't jaar 30 als ander menschen sterven Tot Meenen is weerom al eenen dood ne zekeren Flip Leparck.Zaterdag verleden inviteerde de Keizer van Duitschland graaf Goluchowsky J bassadeer van Oostenrijk om 's avonds mef komen eene goede pint Duitsch bier te driu Tot Loculiout zullen er iu Februari aanstaande drij gezusters het huwelijk aangaan op denzelfden dag.... Ze mogen zij Jacheu. Droef nieuws uit Congo en geheel echt, zelle Baron Bhauis, die er omvergeschoten is in een gevecht door de wil den gedurende den nacht.Een en twintig van zijne compagnons zijn ook gesneuveld slechts vijf blanken zijn gered. De bisschoppen van België hebben dijnsdag vergaderd geweest tot Mechelen. Drij honden loopen hebben, en voor elk eene ketting moeten koopen... Neen, neen, dat en kan onmogelijk niet zijn. Waarvoor de socialisten toch kapabel zijn Tot Roubaix, in Frankrijk, daar hebben ze zekeren Joseph Duclot, als vrijden ker gestorven, naar 't graf gedragen al roepen en zingen.... De vier dragers waren bedronken en al die achter't lijk ging moest socialistische liedjes zingen... Ziedaar waar onze roode haantjes-voor- uit met ons naartoe willen Woensdag verle den, op St Jozef te Aalst, droeve, zeer droeve be grafenis... Die van jufvrouw Mathilda Sep*, om zoo te zeggen Zondag subiet overleden. De Zon dagschool, Congregatie en alle goei werken zullen er veel bij verliezen de Heer verleene haar de eeuwige rust. R. I. P. Tot Galmaerden, op Bosch veld, zijn dieven binnengedrongen bij Frede- rik Somers en hebben er vier stukken alaam mee genomen van den schrijnwerker Mignon. 'k Zeg, Luibrechts, is er niemand voor mij geweest? Ja, Meester, maar ik kende hem niet. Ezel, kon hij dan toch zijn kaart je niet afgeven Neen, hij, meester Spiegels, want er stond van onder opgeteekend vol daan. Zou !t waar zijn Ze zeggen dat er twee gevallen van pest geweest zijn tot Londen H. Rochus, patroon tegen alle besmettelijke ziekten, bevrijd ons toch van dien wreeden geesel Gods 1 't Schijnt zelfs dat de ziekte zich zou willen uitbreiden, want men heeft reeds omhalingen gedaan voor de onge lukkige slachtoffers en over de twee millioen rond- gehaald. Mgr Kcane, oud rector der katholie ke universiteit van Washington, komt aartsbis schop genoemd te worden van Damas en kanunnik van 't St. Jan van Latran tot Rome. De zaak van de botervervalsching van Voorultzalin Maart aanstaande voor het tribunaal komen. 't Is in England, dat men de grootste spcllciiibriekcn heeft... Zoo worden er dagelijks 37 millioen spel len gemaakt in de fabrieken van Bermingham, 17 millioen in die van Londen en Dublin. In de ver- schillige fabrieken van Frankrijk maakt men er dagelijks 20 millioen en in Duitschland en Holland omtrent 10 millioen... Zoodat er in 't al en in 't ge heel 29 milliards 200 millioen spellen ge maakt worden.'t Eu steekt dus op geene spelle- kop, zoo ge ziet. Tijdens den kiesstrijd voor het presidentschap in de vereenigde Staten van Ame rika, sprak Mac-Kinley, die thans gekozen is, in de groote meetingen altijd door nen trompet in wit ijzer, die omtrent negen meters en half lang was. Zondagrnst. Zondag 21 Januari, van 's middags tot middernacht. Dienstdoende apothe ker. M. Van Caeleuberg, Leopoldstraat Vrijwillig Gewapend Pompierskorp». Het St Barbarafeest op Zondag 24 Januari. De fanfaren van het korps zal onder de elfurenmis de volgende stukkon ten gehoore breDgen Ouver ture Joyeuse, levendige fautaisie van Kessels en Lenteboemen van Gustaaf Pape. 's Avonds om 6 ure banket. 's Anderdaags mis van requiem 's a- vonds uitstap met muziek. Ongeval op den iJlzcrciiwcg. Don derdag morgen, om 6 uren 10, zijn twee koopwa- rentreins opeengebotst aan den bareel der Hooge- vesten. Do slag was verschrikkelijk. Beide loko- motieven ontriggelden, terwijl de wagons werden overhoop gesmeten en ten deele vernield. Machi nist en stoker, die juist bij tijd het gevaar bemerk ten, konden van hun machien springen en ontsnap ten aldus aan eene gewisse dood. Dadelijk werd er naar Gent om hulp geseind. Eene groote menigte verdringt zich ter plaatse der ramp. Men huivert bij het gedacht, ware het een reizigerstrein geweest Kleine jongen. Een cent, als 'tu belieft, voor een arme jongen, wiens vader al twintigjaar dood is Oude Heer. Weihoe 1 Gij zelf zijt nog geen 10 jaar, hoe kan uw vader dan al zoo lang dood zijn Kleine Jongen. Mijne moeder is hertrouwd, mijnheer. T»iirl ni T* Hum. g'haalt er eer van. Komt de ai lullgazej u regelmatig toe Snoek. Verschoven tot de naaste week.Chaleken. 't Was van Wemmes! Lippeken. Zeven eens eii half kost da ne smaalestB. Tracht toch te vol brengen wat g'ons deze week beloofd hebt. Lode Wij verwachten nog altijd 't beloofde. T. F. Ge zult het zeker op eenen dag al niet kunnen vertellen Tist. Er zijn nog postzegels achter Domien. Is de brusselsche gazet u toegekomen? Daniël. Hebt gij het gevraagde ngg niet. gevon den Flisken. Brief volgt. Vr. te Nederbra- kel. Goeie moed God zal 't u loonen 1 A. B. Hoeveel vragen zult ge weerom al te stellen heb ben Wanneer Domien. Camille verwacht den beloofden koffer. PlCCIllt toch die afschuwelijke purgeermiddels niet meer, die u zoo onpasselijk maken gebruikt liever de Waltherypil, die zoo zacht, zoo gemak kelijk en zoo onfeilbaar is tegen de verstoptheid, de hoofdpijn, de maagontsteltenis en de bloedon- zuiverheid. (Fr. 1.25). DER Begrootiug der werken 19,171,34 fr». Openbare aanbesteding den Dijnsdag 26 Januari 1897, om 3 uren namiddag, in het Gemeentehuis, waar de plans, lastenboek en begrooting ter inzage liggen. Voor verdere inlichtingen, zich te bevragen in de Pastorij van Smetlede. De Voorzitter der Kerkfabriek, I)e Sekretaris, V. Van den Abeele. C. Van dek Linden. de la Lumière (Société Anonyme,v12, Place Rouppe a Bruxelles), sont en rente a Alost, chez Monsieur D'Hoie-Mathys, Rue courte du sel, N° 21.

De Volksstem | 1897 | | pagina 3