REIS ROND IE WERELD. Laatste Depechen. LUIBRECHTS. TTERpi™ ZEsTlEmiIS De Kookkunst van ons Roeseken. Nieuws van soorten. Voorde. De genaamde Oscar Schouppe van Voorde is Zondag onder de Hoogmis verplet terd op den molen van Louis De Smedtde jonge ling was maar sinds 3 weken in dienstmet een zak graan op te gieten is hij tusschen de kamwie len verpletterd de dood was oogenblikkelijk hij was nauwelijks 25 jaren oud. 't Is wreed Foor de Spoorwegbedienden. Moord te Ramegnies. Drie vrouwen vermoord. Kiekendieven.- Nieuws uit Aal Indien gij hoest, indien gij bevangen zijt, indien uwe luchtpijpen piepen, indien ge moeilijk fluimt indien gij slechte nachten doorbrengt, neemt de Waltherypastil, en gij zult onmiddellijk genezen zijn. (1 fr.) Een Huis te Huren Les Bees a incandescence meer waard dan al de wonderheden die wij reeds gezien had den, hier was er stof om voor onze nieuwe loopbaan, voor ons Apostolaat moed en iever te putten, ook als wij inden namid dag dit huis verlieten, waren wij gansch opgebeurd en bereid om alle moeielijkheden te trotseren voor 's Heeren glorie en de zaligheid der zielen de Martelaars tot wien wij gedurende dien dag dikwijls ons hart verhieven, hadden ons zonder twij fel verhoord en een klein straalken van hunnen heldenmoed bij den Heer bekomen. (Wordt voortgezet). DAGWIJZER Zondag, 31't Evangelie van Jesus, die in een schip ken was gegaan met zijne discipelen. En er ontstond een groot tempeest in de zee en het schipke werd van de baren over dekt, maar Jesus sliep. En de discipelen tot hem komende, wekten hem op, zeggende Heer, help ons, wij vergaan Je sus zeide tot hen Wat zijt gij bevreesd, kleingeloovigen 1 Hij stond op, berispte de winden en de zee en het weder werd ge heel en gansch stil. FEBRUARI. Maandag, 1H. Ignatius, martelaar. Dijnsdag, 2. O. L. Vrouw Lichtmis, als Maria het Kind Jesus in den tempel opdroeg. Woensdag, 3. H. Berlindis, patrooners van Meerbeke. Donderdag, 4. H. Andreas Corsinus, belijder. Vbijdag, 5. H. Agatha, maagd en martelares. Zaterdag, 6. H.H. Amandus en Dorothea, de patroners der hoveniers en bloemisten. SIK TE IMOHOTIIISA. De H. Dorothea is patrooners der hoveniers en bloemisten. Zij wordt verbeeldt met eene kroon van rozen op het hootd en een korfken rozen in de hand. Ziehier den oorsprong daar van Als Dorothea ter dood geleid werd, (want zij is martelares gestorven), zegde zij tot dezen die bij haar waren, dat er daar waar Christus was, en waar ze naartoe ging, altijd appelen wa ren en rozen die niet verslensten. Een advokaat, Theophilus genaamd, die dat hoorde, spotte met haar en zeide Welaan dan, Dorothea, doe mij de vriendschap van mij uit denhof van Uwen bruidegom appelen en rozen te zenden. En zij ant woordde met gerustheid Ik zal 't doen, zonder twijtel, ik zal 't doen. Als zij nu knielde en haar gebed gedaan had, wach tende op den slag van 't zweerd, verscheen er een engel in de gedaante van een kind, die een korfken bracht met drij appe len en drij rozen. En Dorothea zeide hem dat hij ze dragen zoude aan Theophilus en hem boodschappen dat zij hem die zond uit den hof van haren bruidegom. Juist was Theophilus bezig met aan anderen te vertellen wat er hem met Dorothea geschiedt was, en hij lachte en spotte met de rozen, die zij beloofd had te zenden, als het kind bij hem binnentrad, zijnde den 6 Februari, in het hardste van den winter, hem de boodschap van wegens Dorothea deed en hem het korfken rozen aanbood. Theophilus was zoodanig aangedaan, dat hij van zijn zeiven viel en de macht des Heeren bekennende en van hert veranderd zijnde, riep hij uit dat Jesus Christus de ware God was. ROODE KOOLEN. Snijdt eene roode kool zeer fijn, legt op den bodem eener diepe kas- seroleenenin twee gesneden ajuin met wat water en voegt er de kool bij. Laat 1/4 uur koken met een wei nig zout. Daar roode kooien voor zwakke magen onverteerbaar zijn, zoo kan men ze lichter maken met na 1/4 uurs koken het eerste sap af te gieten. Stelt ze terug ter stoof met wat water, een goed stuk boter of braadvet, een eetlepel goeden wijn azijn (bezensap of kriekensap is nog beter), wat zout, peper, een klein snuifje grofnagelpoeder, 4 of 5 appelen in stukken gesneden. Dekt zeer goed de kasserol, zelfs is het aan te beve len, indien het deksel niet goed sluit, er een natten hand- VOï'lvj 225 broeken en de aanpalende bosschen u bekend, Wal ter n Geen slingerpaadje, geen wegeltje, of ik wéét het liggen. En u Disdeer Op een haar, Mher Boudewijn. Allerbest. De heirbaan en de gebruikelijke wegen vermijden is een hoofdvereischte. Stemt ge met mijn ge voelen niet in, Walter Wel, heer bevelhebber, ik hink op twee gedach ten. Eensdeels heeft de breede baan, voorzeker de aan genaamste, met zulke keurbende geen bezwaarander deels echter is de weg door het bosch nog veiliger... Ten slotte... ik geef de voorkeur aan het woud... Noch tans, ik herhaal het, Genoeg 1 Het blijft beslist. De guiten pinkoogden elkander tegen. Nu gezwind de handen uit de mouw gestoken 1 Mijn paard en dat van jonkver Lauretta opgezadeld en tot de aangeduide plaats geleid1 Boudewijn verliet den stal en ging slotwaarts. Nog was de Bottelier uit hun gezicht niet verdwenen, of de schurken wreven zich de handen van helsch ge noegen. Zij wenschten Iwein en zijnen schenker naar alle duivels, terwijl zij de paarden gereedmaakten. Een goed begin is het halve werk, lachte deer. Hij is al gestropt gelijk een domme haas, te Walter. Weldra leert hij den doodendans, Walter. Hoe zal die lekkere Lauretta vies opkijken, deer Zestig soldaten tegen honderd twintigbet zal er heet van den rooster gaan Terwijl Walter en Disdeer gekscheerden, was Bou dewijn reeds tot over de ophaalbrug geraakt, welke bui ten- en binnenhof met elkander verbond. Dis- spot- Dis- doek rond te leggen opdat de kool hare schoone roode kleur zou behouden. Na zoo terug, op een stil vuur eene halve uur gekookt te hebben, proeft men ze en voegt er suiker bij naar goesting en smaak. Roeseken. Spiegels was se dert eenige weken briefdrager en moest eene postkaart be stellen aan zijnen vriend Luibrechts. Op weinigen af stand van zijn huis gekomen, verhaaste hij zich al gauw te lezen wat er op de kaart geschreven stond.... maar Luibeken, de slimmerik, had het van door zijn venster gezien en kwaad gelijk een verken, aanstonds pen en papier genomen en aan Minister Van den Peereboom geschreven om voortaan maar brievendrager te noemen deze die noch kunnen lezen noch schrijven. PARIJS. Te Parijs zijn 72 plaat sen van onderwijzer open en er zijn 1955 kandidaten, en voor 115 plaatsen van onderwijzeres zijn er 6947 aanvra gen. Dat ziet er hem lief uit Te Rodez dreef een herder zijne kudde terug in den schaapstalde bees ten wilden niet binnen hij ging zien de stal stond vol wilde verkens, die er ingevlucht waren voor 't slecht weer de stal is tegen eenen grooten bosch in 't gebergte. De herder sloot de deur dicht en liep om volk. Eenige mannen klommen op het dak, maakten eene opening en schoten al de verkens dood en zoo waren al de schapen uit den nood. DUITSCHLAND. Het getal land verhuizers is dees jaar kleiner als in 95. In 95 was het 35,557 en in 96, 32,114 in Italië integendeel is de landverhuizing dees jaar verbazend groot geweesteen gevolg van den oor log en van de armoede. De dokwerkers van Hamburg zijn nog altijd in werkstaking. Niemand kan voorzien wanneer zij zal eindigen, noch patronen, noch werklieden willen toe geven. De verliezen van weerskanten beloopen tot verscheidene millioenen. RUSLAND. De Keizer en de Keizerin zijn sedert nen tijd ziekelijk. Ze willen hebben dat hunne ziekelijk- heid zou voorkomen van vergif dat in hun eten gedaan was. Verscheidene keukenknechten zijn weggezonden. Wat miserie Keizer zijn, en bij ieder beet die gij profiteert, moeten vreezen voor de dood Ik zou nog liever aan de arm ste werktafel bloote pataten eten gij dan kozijn AMERIKA. De Voorzitter van de Republiek Chili is overleden. 'tWas een braaf en deftig man, door en door Katholiek, fel geleerd, die veel goede wetten voor 't volk gemaakt heeft; 't was nen andere vent als de vieede man, die tegen alles uitvalt en geen enkel wetsontwerp tot verbetering voorstelt. Zweden. Weet ge wat ze daar nu begonnen hebben Land vet maken van haring. Ja, ja, van haring. Verle den jaar zijn er niet min of niet meer als 7,500,000 kilos van dit vet ge maakt en naar den vreemde verzonden. In Frankrijk en België wordt het veel gevraagd. Ze willen hebben, dat het eerste klas is voor de beeteraven. 'tKan ons niet geven, maar ze moeten toch nóg eenige dozijnen haring overhouden om te eten AZIA. Te Bombay sterven er dagelijks 60 menschen van de pest. doen, maar vruchteloos. Tc Santbergen, wijk Lust, is er laatst, zoo men vertelt, eenen kiekendief door de gendarmen aangehouden. Hij gaf valsche namen en woonst opteeken dat ze den vogel moeten en zullen in de muit of in den bak houden. De kiekendief van Santbergen is inderdaad za terdag morgend op lust aangehouden door den bri gadier met eenen anderen gendarm van Geerards- bergen. Het is nen jongen kerel van Herzele en met den trein van 3 uren namiddag is hij naar Gee- rardsbergen vervoerd. Minister Van den Peereboom heeft besloten in 't vervolg de volle daghuur te betalen aan de be dienden, die moeten afwezig zijn van hunnen dienst voor een der volgende reden Om eenen familieraad bij te'wonen, om op 't tri bunaal te gaan getuigen, om naar de eerste com munie of't vormsel van hun kind te gaan, om pe ter te zijn van hunne kleinkinderen. Minister Van den Peereboom is waarlijk bewon- derensweerdig in zijne bezorgdheid voor de bedien den nog nooit sedert 't jaar 30 is er een minister geweest die zooveel gedaan heeft't is waarlijk niet te begrijpen hoe dat er nog bedienden gevon den kunnen worden, die tegen het katholiek mi nisterie durven uitvallendat moeten menschen zijn zonder hert. Van IJzeren wegen sprekende, de bedienden van Aalst trekken hunne oogen wijd open omdat de vierde man nooit in geene derde klas meer rijdt, maar altijd in eer ste, op vloeren kussens. Maar, lie ve menschen, moet u dat verwonde ren Hij is gekozen, hij heeft het werkvolk nu niet meer van doen. Men meldt dat de kleine gemeente Ramaignies- Queveaucamps, bij Doornik, hettooneel is geweest van eene gruwelijke misdaad. Eene weduwe werd met hare dochter en eene nicht in hare woning vermoord gevonden. Het was een knecht, die de akelige ontdekking deed. Van een der slachtoffers was de hals bijna De kie kendieven zijn aan 't opdoen van hunnen oogst, zoo het schijnt. Te Appelterre, Melanie Van Wey- enberghe, alleen met hare dochter wo nende, die is tusschen zaterdag en zon dag nacht 25 hennen, eenen haan en 4 konijnen ontstolen. Bij Ricus Vergalle, te Appelterre, waren ze tusschen maandag en dijns dag nacht ook aan het inbreken. De zoons ontwaakten en schoten hun bui ten, maar de dieven hadden hazenbee- nen en verdwenen als den bliksem. Tot Nienweiiliovc, bij Charles De Deyn, stolen ze binst de Guldenmis 30 jonge kiekens van verleden jaar. Eenige dagen later ontwaakte Charles De Deyn op het gebas van zijn hondeken. Hij nam zijnen revolver en sprong buiten 2 of 3 kerels vluchtteden weg, hij mikte maar wat er nu aan den revolver mocht missen, dat weet hij niethij ging niet af en de dieven waren weg. Het was 11 uren van den nacht. Nu, tusschen maandag en dijnsdag nacht der verledene week zijn ze bij denzelven Charles De Deyn de overige kiekens komen stelen en met ruim 80, ik zeg tachtig zijn z'er daar weg. De gendarmen zijn komen een onderzoek Diefstal moet de drijfveer der misdaad geweest weest zijn. Dit huisgezin ging voor zeer welheb bend door. (Nadeee bijzondeeheden). De slachtoffers. De slachtoffers zijn dewed. Ducorron, 75 jaar, hare dochter, 36 jaar, en eene nicht, Clotilde Du corron, die getrouwd en moeder van twee kinderen is, waarvan de oudste dit jaar moet loten. Het huis, waar de misdaad gepleegd werd,maakt deel van eene groep kleine hoeven, gelegen in de nabijheid der bosschen behoorende tot het domein van baron de Sejournet, burgemeester van Rameg nies. De oude weduwe had twee dochters de oudste, eene onderwijzeres, stierf over een paar weken. De andere, die bijna kindsch was, leed aan eene ziek te, die binnen eenigea tijd, wellicht eenige dagen, den dood voor gevolg zou hebben. De moeder was gebrekkelijk, en dat was de oorzaak dat de nicht hier verbleef, om hare ongelukkige bloedverwanten te helpen. Hoe de misdaad gepleegd werd. Hoe zij vEBMOEDELUK gepleegd werd, zou men moeten zeggen, want al wat men hier over zegt be rust op onderstellingen. De misdadigers moeten langs den kant van het bosch op de hoeve gekomen zijn. Uit de schuur namen zij twee leeren, plaatsten die tegen de deur, braken de ruiten van den waaier en kwamen langs daar binnen. Clotilde Ducorron, de nicht, zou dan gerucht hebben gehoord en haar bed uitgestapt zijn. Doch op 't zelfde oogenblik moet zij eenen hamei slag op het hoofd gekregen hebben, die haar dood neer- strekte. De twee andere vrouwen hebben vervolgens elk eenen slag op het voorhoofd ontvangen, terwijl zij in diepen slaap waren. Zij bleven dood in haar bed Dan hebben de moordenaars de lijken der twee laatsten met beddelakens bedekt en alle meube len en kisten geopend om naar het geld te zoeken, dat in huis kon zijn. Men kan zich geen het minste denkbeeld vor men over het bedrag of de weerde van wat de ban dieten gestolen hebben, maar het openbaar ge rucht wil, dat dit bedrag nog al aanzienlijk moet zijn, ter oorzake van eene overdrevene en jaren lange spaarzaamheid der oude vrouw.' Eens dat hun slag gedaan was, moeten zij eeni ge glaasjes likeur hebben gedronken, om vervol gens langs den weg, dien zij gekomen waren, het huis weer te verlaten. Dc diefstal. De dames Ducorron behoorden tot eene welheb bende familie. Hare fortuin, grootendeels uit vaste goederen bestaande, moet rond de 200,000 fr. be dragen. In eene kamer, naast die, waar zij vermoord werden, stond een secretaire, aan welken de on derzoeksmagistraten sporen van braak ontdekten, doch die niet geopend was. Naar het schijnt moet de justicie een spoor ont dekt hebben. Woensdag zullen onze den Uitslag dei* Loting^ k GRATIS, teil huize. Zondagrust. Zondag middags tot middernacht. Di'5bi£dc ker M. De Valkeneer, Esplana< Het Lai Zondag toef Janu ari 1897, prachtige vertooning op Stadsschouwburg. Opvoering van Een Vrouwen harttooneelspel in vier bedrijven en Een Onweer blijspel in éen bedrijf. Groot orkest onder de lei ding van onzen talentvollen en gevierden toondich ter M. Gustaaf PAPE. Voorbehoudene plaatsen 2,00 Benedenplaat- sen, 1,50 Bovenplaatsen 1,00 en 50 centiemen. Bureel om 5 uren gordijn om 5 1/2 uren. Bemerking De vier bedrijven van Een Vrou wenhart zullen zonder tusschenpoos achtereen volgens opgevoerd worden. De tien minuten tus schenpoos worden alleen gezet na het opvoeren van het Tooneelspel. Alles voorspelt een uitgelezen avondstond het muzikaal gedeelte is samengesteld uit nieuwe en allerliefste stukken de bekwaamheid der too- neelspelers waarborgen ons den goeden uitval van het overige. Wij zien derhalve eene opgepropte zaal vooruit. Katholieke Werkinaiiskring. Zon dag 31 Januari allerbelangsijkste VOORDRACHT, door den Z. E. H. Dr Claeys, pastoor van Sint Ni- kolaas te Gent, om 51/2 uren, in het lokaal van den Katholieken Werkmanskring. Wij wakkeren de achtbare Werklieden-Leden van onzen geliefden Werkmanskring ten dringend ste aan op post te zijn, om, zoo doende de begaaf de Vlaamsche Redenaar en Dichter een onthaal te gunnen waardig van zijn talent en zijne Volks liefde. Luisterrijk Avondfeest, op Maandag 8 Februari toekomende, door den Oud-Studentenbond van Antwerpen, om 5 1/2 uren in de zaal van den Katholieken Werkmanskring. Prijzen der plaatsen 2 fr., 1 fr. en 25 centiemen. Prachtig orkest onder 't geleide van M. Frans De Wilde. Maatschappij De Vlugge Keepers. Zon dag 14 Februari 1897 vermakelijk Avondfeest in de groote zaal van den Katholieken Werkmans kring. Bij gebrek aan programma, is het ons on mogelijk de namen der stukken, enz., mede te dee- len. Priesterlijke Benoemingen. De E. H. Delobelle, onderpastoor tot Mculeste- de, is onderpastoor benoemd tot Baselde E. H. Audenaert, oud-kapelaan van St-Baafs, is onder pastoor benoemd tot Meulestede de E. H. Ruys, onderpastoor tot Basel, gaat in dezelfde hoedanig heid naar Zcle en de E. H. Van Poucke, onderpas toor op 't Klein Begijnhof tot Gent. (Pee Telefoon). 1. Uit Gysegem. Hier is een Congolanderken berecht en vijf andere liggen gevaarlijk ziek. 2. Uit Beussel. Onze kabinetsoverste M. de Smet de Naeyer ligt met den influenza. Parloir ^omien- Ik en heb geen kaartje x aL met Nieuwjaar gezien? Zander. Spijtig dat ge van tijd tot tijd niets en doet herte- lijk dank. Snoeck. Opgepast voor de naaste week, zei Ie.Lode. Poets wederom poets, hé kerel B. 't Heeft gebloed dijnsdag A. B. Wij zamelen al wat we kunnen en zenden u al wat wij hebben voor den moment. T. F. Hij heeft zeker gestoemmeld dijnsdag? Daniël. Hebt gij 't gevraagde nog niet gevonden Hum. Is er al iets gereed Is de gazet toegekomen Vr. teVelm. g'Hebt zeker dijnsdag hartelijk ge lachen Tist. Aventurine en Desclée, daar is 't meê om doen, hé Vr. te Nederbrakel. In het kort zal er u nieuws geworden. Ja, stuur ons die annalen af, wij zullen zien. Chalekeu. 't Is nu zeker niets meer als van parlé fransé inde Veldstraat, N° 17. Zich te bevragen M. Vic tor De Somer, Gentschestraat, 17. i ijr"j— q biedt kosteloos nan, aan allen die ttN Mttn angetast zyn van eene huidziekte, haarwormen, eczemas, puistjes, huiduitslag, chronische bronchieten, borstmaag- en blaasziekten, rheumatism, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruchtelooste hebben door staan en bedroefd. Dit aan bod, waarvan men het mensch- lievend doel zal inzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den lieer VIN- GENT, 8 place Victor Hugo, te Grenoble, die kosteloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde in lichtingen opsturen zal de la Lumière (Soeiété Anonyme, 12, Place Rouppe a Bruxelles), sont en verrte a Alost, chez Monsieur D'Hoir-Mathts, Rue courte du sel, N° 21.

De Volksstem | 1897 | | pagina 3