JEPPEN en brozen, l a Henri Masterton Z LUIBRFXHTS. HEEREN SMOORDERS Nieuws uit Aalst. ONDERVINDING LEERT IBZEZE^ICIIHIT- Weduwe Hellinckx-Cornelis, A«py gebreveteerd en gediplomeerd Amerikaanseh TANDMEESTER., is 1 I Gim n a"e da»en ^er we^k te raadplegen, van 8 tot 5 uren, in zijne woonst J-A IX-LÖA-L-LCL±±^ Albert-Lienartstraat, 22, Aalst, voor alle mondoperatiën en het plaatsen van Kunsttanden. Alle dijnsdagen le raadplegen in Den Keizer, te A1A0VE, van 8 lot 11 uren 's morgens. Kunsttanden van af 4 fr.; geheele Gebitten van at 8fr. Op aanvraag begeeft men zicli ten huize. Men aanvaardt leerlingen. Uit den Vreemde. Moorse! Nieuws van soorten. Beste Waas Klaverzaad Burgerlijke Stand, Aalst. Jeppen. Dag Brozen, hoe zit het met u Beozen. Wel, djumenis, wie dat wij daar hebben, Jep- penl Ah, goed zulle man, en hoe is't met u Gij en ziet er maar ziekskes uit, jongen. Jeppen. Inderdaad, man, 't en is met mij maar op zijn Groenens. Brozen. Op zijn groenens Trekt dat op de flawenza Jeppen. Op zijn schismocratisch Beozen. Op zijn sis... sis... Eten ze dat mee frinketteu, Jeppen? Jeppen. Luister, jongen. Op zijn groenens, op zijn schismocratisch, dat wilt zeggeu op zijn doujchens, 't is te zeg gen kadukskes. Jeppen en zal 't niet lang meer trekken, man, hij trekt naar den dieperik lijk de dommekraten van Aalst. Beozen. Maar Jeppen toch, zoover en zijt ge toch zeker nog niet gezet Koeragie, man, gij en moet de pijp nog aan Merten niet geven, 't schoon weer komt nu aan, eu daarmee de salvatie. Maar a propos, hoe staan de zaken nu, zouden er nu nog wel Donchen ziju Jeppen. Donchen Is er nog een treffelijk man, die dien naam nog zou willen ik geloof, Brozen, dat ge ze bij klaar lichten dag met den elektriek van Ninove zoudt moeten gaan zoeken. En daarbij gansch hunnen hennekensnest, geheel de chefferij ligt overhoop, er is ruzie in 't huishouden, man. Beozen. Daar heb ik zoo al iets van gehoord. En zou 't waar zijn dat de vierde man hem niet meer en mag voorstel len? Jeppen. Jazeker, en geen meetingen meer geven ook, Z. H. de Bisschop heeft hem dit verboden. Beozen. God lofer is al kwaad genoeg gebeurd. Jeppen. Maar 't schijnt nu dat zijn aanhangers duivels- kwaad zijn zij klappen nu van geheel ons braaf katholiek Vlaanderen in vlam en vuur te zetten. Beozen. En is dat allemaal voor 't werkvolk en uit eerbied voor de religie Jeppen. Voor 't werkvolk eu voor de religie ja ja 't werkvolk dient maar om leerken te staan aan die mannen langs den rug van 't werkvolk willen zij omhoog klimmen. Om op de kussens te geraken in de Kamers en de censkens te trek ken hebben zij de stem van 't werkvolk van doen. Waar het dat niet, waren er geen 4000 fr. of geene eer aan vast, gij zoudt die volksliefde zien smelten. Beozen. En zou dat nog pakken, denkt ge Jeppen. Pakken gij dompeleer toch Neen, man, men kan de menschen wel eenen oogenblik misleiden, maar op den duur doen zij toch hunne oogen open. Zij weten nu hoe zij 458 - De blijden werpen steenklompen, die met doffen slag op muur en gaanderij neerkomen, of slingeren vlammen de brandstoffen in de stad. Uit springalen en arbaleten snorren kareelen weerlichtsnel op de transen kleine en groote stormkat rollen krakend en kuchend op hunne wielen voort. De kruisboogschutters komen naderbij en verduiste ren de lucht door eenen zwerm van pijlen. Zóo hevig was de slag der geslingerde steenen, zóo onverpoosd het gegons der kareelen, zóo duchtig het pij- lengehommel, dat geen Aalstenaar op do wallen te zien stond. In de torens en achter de kanteelen verborgen, mikten zij op hunne vijanden. Onder de bescherming van dezen aanval, vlogen de zakken en takkenbossendragers gezwind voort, ploften hunne dempstoffen in de grachten en vloden ijlings weg. Menigeen viel echter op den grond door steenen vermor zeld of met pijlen doorboord. De ladders klonk Willems stem. Zijne wapenknechten stormden naar de vestingen en plantten er onversaagd hunne ladders tegen. Nog immer kraken en kreunen de voortrollende kat ten; vervullen kareelen en pijlen het ruim met akelig gefluit; spuwen de blijden rotsblokken en brandstoffen. Op menige plaats reeds slaan vlammen omhoog, knette ren en likken den singelmuur met gloeiende tongen. Eensklaps schateren weer de klaroenen. Het schie ten houdt plotselings op, en, onder een daverend krijgs gehuil, stormt met onbetembare vaart en onbetoomde drift het gansche leger der vijanden vooruit, om de op gerichte ladders te beklimmen en de stad te overweldi gen. Maar nu ook begint voor de Aalstenaars de ver wachte slachting. Geen pijlen hoeven zij thans meer te vreezen. Ook krioelen zij bij honderden op muren en gaanderijen. Vergeefs beschutten Normaudiërs en Bra banders, die de ringmuren omwriemelen, hun lijf met beu door dit helsch gebroed bedrogen zijn geweest, zij hebben nu gezien wat die zoogezegde verlosser op die vier jaren voor hen gedaan heeft, en zeker en vast zullen zij met Juli dit janhagel nen fermen teen geven. Brozen. En ze zouden 't toch verdienen. Maar zouden ze nu nog kandidaten kunnen bijeenrapen Twee ja, den advokaat en 't leeuwken, maar wie nog Jeppen. O wees gerust, zij zul len er wel vier bijeentrommelen. De Voorhanvr en de nieuwe Klokluider, telt gij die dan voor niets en te klap pen dat er te Lede ook al nen halfbak ken gaat opkomen. Beozen. Te Lede Jeppen. Ja Brozen, maar die zul len wij later wel eens wegen, er gaat nog leute ziju met Juli. Beozen. Vriend, neem het mij niet kwalijk, ik moet voort, 'k heb tot Hofstade bij mijnen peter nog wat hoo rnen te snoeien. Jeppen. De complimenten aan de boerkens uit de melkerij en tot later... Salut Brozen Beozen. Ik salueer u, Kozen 1 Binnen 200 jaar zal er op de wereld geen monsch meer kunnen leven van de eeuwige koude tegen dien tijd zal alle brandstof uitgeput zijn, hout en kolen zoo heelt het een engelsche ge leerde uitgerekend, meester Keivin. 't Zal zeker nog zoo erg niet zijn Te Capetown, in Afrika, is een baukier op zijn kantoor door eenen soldaat om ver geschoten. De moordenaar is aan gehouden. De opstandelingen van Cuba hebben twee van hunne hoofd mans gedood omdat zij zich aan Spanje wilden onderwerpen. Eindelijk schij nen de mogendheden t'akkoord te ziju op den keus van eenen gouverneur voor 't eiland Creta. 't Wierd tijd ook. 't Zal prins Georgius van Griekenland ziju. Te Geiswiller, in Duitschland, is deze week een soldaat van 't Prui sisch leger overleden, die in den oorlog van 70 meegevochten had. Hij had te Reichshoffer wreede wonden ontvan gen en men had hem voor dood op het slagveld laten liggen. Hij stierf niet, maar genas ook niet27 jaar lang leed hij de hevigste pijnen. Do oorlog laat niet veel goeds achter. Te Barcelona is een petrolmagazijn afgebrand. Op een wenk stond het huis van ouder tot boven in brand. G personen zijn erin gebleven van onder de puinen heeft men 't lijk van eene vrouw gehaald, die haar klein kindje in de armen gekneld hield. Arme moeder I In de stad Victoria, in Spanje, woont een ventje van 52 jaar 't is maar 1 meter 50 lang en 't weegt 153 kilos. Wat dunkt er u vau aan armen. Hoel. De machinist van den stoomtram op Andenne zag eenen vrachtwagen die te dicht bij de sporen reed en gaf een fluitsignaal. De peerden van den wagen schrikten, zoodat de voerman er afsprong om de peerden bij den teugel te vatten. Hij werd ongelukkiglijk door de locomotief ge raakt, omgeworpen en overreden. Een der peer den werd insgelijks gedood. Brussel. Do vrouw van Pieter Danze (Pitje Snot), is in vrijheid gesteld zij zal voor de boet straffelijke rechtbank vervolgd worden voor sla gen en verwondingen, die de dood voor gevolg hadden. Spa. In een huis der Place Verte, had men vier dagen achtereen sporen van brandstichting gevonden. Uit het onderzoek bleek nu, dat een kleine jongen van 10 jaar, die het huis bewoonde, zich hiermee vermaakt had. Men is op ronde met de kaar- I f '111<on~ liane. bcschrijf. lijk do armoede die heerscht in Italië, zelf te Rome. Zondag ter gelegenheid van 's ko ningsfeest moest er eene groote brooddee- ling plaats hebben Van 's morgens ten 7 "lij denden verzameld op de plaats waar de deeling moest geschieden. Maar nu had het Comiteit huiten de weet van 't volk andere schikkingen genomen en het brood in eene andere wijk der stad doen uitdeelen. 't Volk wachtte en bleef wachten en werd ongeduldig eu kwaad. Als de ko ning naar de revue reed werd hij ach terna geroepen door de menigte Wij vragen brood eu werk. Om 3 uren, moei van wachten en ten einde geduld, namen de armen eene vlag en trokken iu stoet naar 't ge meentehuis onder 't geroep Brood en Werk. Een bakkerskar die zij op de baan ontmoetten werd leeggeplunderd. De menigte werd hoe langer hoe woeliger, de policie heeft ze moeten uiteendrijven. In veel andere steden, bijzonderlijk in Sicilië hebben dagelijks oploopen plaats ten gevolge der ellende. Over dertig jaar, als de Paus in Ro me meester was, was alles florantig, van armoe werd niet geklaagd en nu is er niets meer dan armoe, 't Is eene zienlijke straf van den hemel. Laken. Men heeft ten nadeele vau eenen foorkramer, uit zijnen reis wagen eene som van 10,000 fr. gesto len. Do dieven hadden, om de opzoe kingen te bemoeielijken, den hoed van eenen anderen foorkramer gestolen en dien ter plaats achter gelaten. Zelfs hadden zij eenige stukken van het ge stolen geld rondom diens reiswagen ge strooid. ten voor de Concerts. De heeren leden der Harmonie zullen, we zijn er zeker van, overal bij de vrienden goed onthaald worden De naaste week geven wij het programma. Xezers, die heden jaar Eerste Communiekan ten hebt, wendt u voor uwe Communiebeel- dekens in volle vertrouwen ten bureele de zer, Kapellestraat, 13, Aalst. Schoone keus en la ge prijzen, net en zuiver werk, rap bediend. Spiegels was onderofficier bij het 9e Ligne, te Brussel, en had in de loterij der tentoon stelling van Antwerpen 't groot lot van 100,000 frank gewon nen. Vol vreugd kwam hij bij zijnen vriend Luibrechts ge- loopen, om met dezen te over leggen wat hij met al dat geld zou doen. Weet ge wat, zei Luibe- ken, ge zijt nu al zoo lang knecht bij den troep geweest en hebt naar anderen moeten luisteren en er aan gehoorzamen, koop u een oud fort en een koppel kanons en begin voor uw eigen. Xottilagrual. Zondag aanstaande zal de apotheek open zijn van M. De Waele, Kerk straat. Vechtpartij. Zaterdag avond ontstond, in de Kapellestraat, rondom 7 uren een gevecht tus- schen twee fabriekwerkers. De kloppartij duurde een half uur cu eindigde slechts wanneer eenen der vechters voor levenloos ten gronde uitgestrekt bleef. Eenige moedige burgers hebbeu den stout- sten vechter eene welverdiende borsteling gegeven. De policie kwam als alles gedaan was. Ongeluk. Maandag 11. was de genaamde J. Snel, oud 50 jaren, wonende Lange Ridderstraat, aan 't werk boven den grooten trap in 't Gesticht der E. Dames van Maria. Daar hij de ladder, die hij gebruikte, niet goed had vastgemaakt, kantelde zij om en de werkman viel van eene hoogte van ongeveer 4 meters naar beneden en rolde verder den trap af. De ongelukkige bekwam ernstige wouden. Tot hiertoe heeft de geneesheer nog niet kunnen besta- tigcu of er ribben gebroken ziju. Op het oogen blik is Snel's toestand betrekkelijk goed. Afslag. - Prijsvermindering zal worden aan de he WolveiiMtriiatjekcrmiH. De Kermis is, op bevel van ons achtbaar Gemeentebestuur, ver schoven tot Zondag eu maandag eerstkomende. De feestelijkheden zullen bijzonder luisterrijk zijn, o. a. muzikale optocht, Chineesch vuurwerk, tentoon' stolling bij Wanne Tuit, Menagerie bij Waar uit den Turk, enz., enz. Nog ecu ougeval. Dijnsdag was de ge naamde Prosper Morgan, werkman ter fabriek spinnerij en weverij, Keizerlijke Plaats, oud 30 ja ren, wonende Moorselbaan, aan 't smeeren der mekanieken eu viel van de ladder. In den val klampte hij zich vast aan eenen haak, die zich in den muur bevond, doch deze begaf. Mergan viel op den grond en werd met zeer ernstige wonden opgenomen het bloed vloeide hem uit mond en ooren. Zijn toestand is zorgwekkend. of de verdruk king van Ier land, het over- schoon drama van Jaak Geertseu, zal op onzen Schouwburg door de Rederijkkamer De Cathari- nisten den Zondag 20 Maart ten tooneele ge bracht worden. Puik orkest ouder het bestuur van den stadgenoot Karei De Mette, beiaardier van Brussel. Nieuwe tooneelversiering van M. Arth. Thybaert, waarvan men veel lof spreekt. Prijzen der plaatsen Voorbehoudene, 2 fr. Eerste rang fr. 1,50; Tweederang, 1 fr. Derde rang 50 centiemen. Deuren open om 5 uren. Begin om 5 1/2 u. Een groote toeloop van volk is te voorzien. Dat elk toch oppasse van bijtijds ten schouwburg te wezen, want 't zal van doen zijn om eene goede plaats te hebben. Opgepast dus Aan al de groote en kleine Jefkens 1 AI114HK- ne Zaligen Feestdag Bartholo- meus. Veel geluk en zegon T. 1''. Melle heur pen is kapot.Raphaël. Wie heeft het bij zijn st.... vast Hoelang zal dat spel daar nog blijven duren Audax. De volharding Alvorens er eene proefneming van gedaan te hebben kan niemand het overgroot voordeel kennen van Scott's Emulsie op de gewone traanolie. De meest bebloemde taal zou u niet met meer zekerheid kunnen overtuigen dan uwe persoon lijke ondervinding, maar wij mogen met de grootste gegrondheid verzekeren, dat, indien gij traanolie noodig hebt om uw gestel te voeden en te regelen, gij deze olie, onder den gemakke- lijksten en doelmatigsten vorm, in de Scott's Emulsie vinden zult. Deze toebereiding ver- wijdertde moeielijkheid welke de verteringsor ganen beproeven bij 't innemen van de gewone olie en zij is 7."0 sma kelijk, dat de meest tengere personen haar met het grootste gemak li nnemen. Behalve de traanolie, jehelst de Scott's Emulsie nog hypophos- phieten van kalk en soda, die van overgroote waarde zijn, en wer kelijk tot de verlering der olie helpen. In den volgenden brief geeft een heer zijne, oordeelvelling over de Scott's Emulsie, die hij gebruikte, aangezien hel hem onmogelijk was gewone traanolie te verdragen. De Scott's Emulsie vindt men in alle goede apotheken. Algemeen dépót Ch. Delacre en O, Apothekers, Brussel. Met 21 April aanstaande zullen do E.E. Damen van Maria aan hun gesticht een tweede externaat toevoegen. Het onderwijs zal er naar de beste leerwijzen en de laatste openbare eischen en officieele pro gramma's ingericht worden. Bijzonderlijk zal men er zorgen dat de leerlin gen er grondelijke kennissen verwerven in allerlei vrouwelijk handwerk en huiselijke bezigheid. Voorwaarden 1,50 per maand. Wilt go goede echte Hollandsche Cigaren aan 5, G, 7 en 10 centiemen 'tstuk Koopt die bij de ESPLANADESTRAAT, AALST, Depot van een Hollandsch fabriek. Stalen op aanvraag. verleend ieeren dagblad schrijvers, velorijders, handelsreizigers, beambten van trams, ijzerenwegen, post en telegrafeu, poli tie en pompiers, iu al de Belgische inrichtingeu, die het bewijs van hot roode kruis, alsook op het net der Hollandsche spoorwegen eu dit op enkel vertoon der respektieve identiteitskaart hunner beroepen, hier hooger aaugeluid. N. B. Een bijzonder schild, onder het bewijs geplaatst, duid de officieele toegestane verminde ring aan. te verkrijgen bij L. Fosselle, gisthandelaar, Brus- selschestraat, nr 6, Aalst. Geboorten Mannelijk 07 Vrouwelijk 16 23. Huwelijken. H. Collaerts, meubelmaker met C. Van Belle, zonder beroep. J. Saeys, landbouwer met D. Boterberg, breidster. F. Bastiaans, schaliedek ker met L. Luycx, zonder beroep. Overlijdem. M. De Moor, relig. 81 jaren, Achterstraat. C. Aldewereldt, rel. 33 jKapellestraat. C. De Vuyst, zonder beroep, 66 jaren, Baudewijnkaai. F. Van Ilossem, m. De Merteleer, schrijnwerker, 57 jaren, Ledebaan. 5 kinderen onder do 7 jaren. _&Q MAT H ^1—mep—■aaa»ganrif»tmTP«^«taaf "wiMnaB»/<ii muiM St-Jean-Ligoure (Hu-Vienne), Frankrijk, 8 Mei 1897. Mijnheer, Door eene algemeene verzwakking en eene ziekte der ingewanden aangetast, ten gevolge mijn ver blijf in 't onderwijs, te Tunis, had ik gebruik gemaakt van een hoop geneesmiddelen, die niet de minste verbetering in mijnen toestand brachten. Daar ik de walgende traanolie niet verdragen kon, nam ik uwe Scott's Emulsie, dien ik met veel gemak verleerde en toeeigende, en thans heb ik eene bloeiende gezondheid. Aanvaardt, Mijnheer, de uitdrukking mijner innigste erkentelijkheid. (Geteekend), Valéry, toegevoegd onderwijzer. H. VAI.IIIV

De Volksstem | 1898 | | pagina 3